نی نی سایت > تبادل نظر > پيش از بارداري > آمادگي و اقدام براي بارداري > عوارض استفاده از قرص فن پشيا- خواهشا اگر مي دونيد كمك كنيد

موضوع: عوارض استفاده از قرص فن پشيا- خواهشا اگر مي دونيد كمك كنيد + اظهار نظر

کاربران حاضر: 0 کاربر و 0 مهمان
maryam پست ها : 26عضویت:1387/11/14
1388/6/11 - 7:43 عصر
سلا من يه سوال درباره استفاده از قرص فن پشيا براي رشد موي سر در آقايان دارم . مي گند در صورت استفاده بايد تا 6 ماه براي بارداري اقدام نكرد درسته ؟ ممنون مي شم اگر اطلاعات داريد بهم بديد. آيا تاثيري هم در احتمال بارداري داره؟
bahar پست ها : 109عضویت:1388/1/20
1388/6/11 - 8:16 عصر
maha joon....1_masrafe in ghors dar dore hamelegi joze daste x va baraye khanoomaie hamele ya kasaii ke mikhan hamele shan masrafesh mamnooe chon nahanjarihaiiro dar dastgahe tanasolie janin mozakar ijad mikone.. 2_ va khanoome hamele ya kassi ke mikhad hamele beshe be khoord shode in ghors ham nabaiad dast bezane chon ehtemale jazbe daroo va ijad khatar baraye janin mozakar vojood dare3_ va age shohare shoma az in daroo estefade mikone va shoma hameleii baiad masrafe daroo ro ghat kone ya inke az candom estefade kone .....nemidoonam cheghadr bad az ghate daroo mishe eghdam kard.......... ......
پسر ايرووني پست ها : 1651عضویت:1387/8/8
1388/6/11 - 8:36 عصر
شوهر شما از چيزهاي ديگه استفاده كنه ، مثل شامپو دبل افكت شركت آلپسين يا ....
1388/6/12 - 1:28 صبح
ممنون از جوابتون . من از اين قرص مصرف نكردم . همسرم مدت 2 سال استفاده مي كردند . حالا يك سري مي گند بايد 6 ماه تا يكسال از باردادري جلوگيري بشه يك عده هم معتقدند در صورت استفاده اين قرص توسط آقايان مشكلي بابت رعايت فاصله زماني وجود نداره .خواستم ببينم كسي تجربه استفاده از اين دارو رو داشته
مريم59 پست ها : 140عضویت:1387/3/25
1388/6/12 - 10:02 صبح
سلام عزيزم
شوهر منم مثل شوهر شما دارو واسه ريزش مو مصرف كرده البته شوهر من اسپيرونولاكتون مصرف كرده من قبل از مصرف با دكتر خودم مشورت كردم گفت مشكلي نداره ولي حالا هر جا مي پرسم مي گن ممكنه اسپرم مشكل پيدا كرده باشه آخه من يه سال پيش يه سقط داشتم حالا 4 ماهه كه اقدام كردم ولي به نتيجه نرسيدم
1388/6/12 - 10:40 صبح
maha joon behtare be doctoret begi va oon zamane gofte shode ro ham raiaiat koni.....man daroosazam chizaii ke barat neveshtam chizie ke toie ketabe va tajrobe ya etelaate alaki nist.....in daroo avarezi ke goftamo dare.....hala momken ham hast ke roie janin asar nazashte bashe.....inke cheghadr jazb shodeo hame ina moheme vali aslannn darooie safy to dore hamelegi nist........ age hanooz hamele nisti va doctoret gofte alan hamele nashi behtare sabr koni zarari ke nadare khialetam rahat mishe
1388/6/12 - 10:41 صبح
mariam joon spirnolacton asaresh ba finastride fargh dare hich rabty beham nadarann......roie sperm ham asary nadare
مريم59 پست ها : 140عضویت:1387/3/25
1388/6/12 - 12:56 عصر
سلام بهار جون
آخه من تو همين سايت از يه ماما پرسيدم گفت باعث ضعف قواي جنسي و كاهش اسپرم ميشه البته شوهر من درمورد قواي جنسي مشكلي پيدا نكرده ولي مي ترسم كه رو اسپرم تاثير گذاشته باشه
1388/6/12 - 1:48 عصر
mariam joon spironolacton mitoone baese adame tavanaiie nooz dar mardan beshe....ke jozve avareze shaie ham nist..va tasiry rooie mahiate sperm nadare.... kolan baraye tajvize in daroo va hamelegi moshkeli vojood nadare
1388/6/12 - 8:32 عصر
خانم ماها من جوابتون رو دادم ، مگر اينكه شوهر شما مشكل پروستات داشته باشند و از فيناسترايد 5 ميل مصرف كنند ، ولي اگر مشكل ريزش ارثي مو دارند و از قرص 1 ميل استفاده مي كنند ، بزارند كنار ريال شامپو دبل افكت كافئين شركت آلپسين ، و بتونند با تونيكش همراه كنند ، چه بهتر و روز هاي ديگر محلول رزماري سينره ، در ضمن قرص اكوفن بهترين جايگزين فيناسترايد هست .. اگر الان فين پشيا مصرف نمي كنند ، تا اونجا كه مي دونم ،مشكلي براي بارداري نيست ..
1388/6/13 - 10:50 صبح
باز هم ممنون بابت پاسختون . بهار خانم به نظر مي رسه شما رشته اي مربوط به مسائل پزشكي داريد . ببينيد همانطور كه گفتم همسرم از قرص فن پشيا (نوع هندي فيناسترايد) به مدت 2 سال استفاده كرده و من هنوز باردادر نيستم. پزشكمون گفتند دارو رو كه قطع كنيد يك ماه بعد مي تونيد اقدام كنيد ولي من خودم ببراي اين كه خيالم راحت شه تو سايت اصلي اين دارو رفتم و متاسفانه برخلاف ادعاهايي كه سازندگان اين دارو دارند اين دارو هم اسپرمو ضعيف مي كنه هم اثرات بسيار بدي رو اسپرم دارو كه حتي باعث مي شه كه اقدام براي حاملگي بي نتيجه باشه . پزشك ما معتقده كه اگر اسپرم مشكل داشته باشه اصلا لقاح صورت نمي گيره و جنين تشكيل نمي شه . بنابراين نگران نباشيد و اقدام كنيد ولي من هنوز مطمئن نيستم . متاسفانه پزشكان ما بدون تحقيق داروهاي رو تجويز مي كنند و به فكر خطرات بعدي نيستند . با توجه به اين كه من اصلا در زمينه علوم پزشكي سر رشته اي ندارم نمي دونم بالخره به حرف اين پزشكم اعتماد كنم يا صبر كنم.پسر ايروني الن همسم دارو رو قطع كرده من نگران آينده هستم . البته تو سايت خيلي ها ادعا كرده بودند كه با وجود قطع دارو و اقدام به بارداري جنين مشكل داشته
1388/6/13 - 4:12 عصر
البته ماها خانم ، فكر كنم شما يك كمي راست بگين ، چون شنيدم وفتي فيناسترايد ( يا پرو پرشيا ) ، مصرف نشه ، از زماني كه مصرف نشه ، 6 ماه طول مي كشه تا موها دوباره ريزش شون شروع بشه ، شما دوست داشتين ، 5 ماه ديگه باردار شين ... ولي در برشور قرص فيناسترايد نيامده ، مردهائي كه مي خواهند بچه دار شند ، همزمان اين قرص رو مصرف نكنند ...
1388/6/13 - 5:44 عصر
ممنون از جوابتون . ببينيد همانطور كه گفتم همسرم 2 سال از فن پشيا (داروي فن استرايد توليد هند) استفاده كردند الان هم قطعش كردند ولي سوال من درباره دوران بعد از قطع بود كه هانطور كه شما فرموديد توليد كنندگان اين دارو هم بارداري بعد از قطع دارو رو مجاز دونستند ولي راجع به مدتش چيزي نگفتند . با توجه به اين كه پزشكا هر كدوم يه صحبتي مي كنند من تو اينترنت راجع بهش تحقيق كردم . ظاهرا اين دارو عوارض خطرناكي داره و كساني كه استفاده كردند هم عوارض زيادي داشتند همين مساله منو نگران كرده و مي خوام بدونم دوره از بين رفتن اثر دارو چقدره . پزشك ما مي گه بلافاصله بعد از قطع ولي تو اينترنت بعضي به 1 ماه بعضي ها به 6 ماه و بعضي تا يك سال و بيشتر اعتقاد دارند . خلاصه باز هم اگر كسي اطلاعات بيشتر داشت ممنون مي شم اگر در اختيارم قرار بده و از همه دوستاني هم كه اين دارو رو مصرف مي كنند خواهش مي كنم ديگه مصرف نكنند چون واقعا عوارض داره . از عوارض ديگه ضعيف كردن اسپرم هاست به همين دليل خيلي ها كه قصد بچه دار شدن دارند در دوران استفاده از اين دارو جواب نمي گيرند. راستي يه سوال ديگه از دوستاني كه تو پزشكي سر رشته دارند. پزشك ما گفت اگر اسپرم مشكل داشته باشه اصلا لقاح صورت نمي گيره بنابراين نگران باقي ماندن اثر دارو نباشيد به نظرتون اين درسته؟
1388/6/14 - 12:37 صبح
خانم ماها زياد نترسيد ، عوارض فيناسترايد در 1-2 درصد موارد ، ختم به ضعف جنسي ميشه ، ولي اينكه هنديش عوارض جداگانه ائي داره ، بي خبرم ... چون فيناسترايد 5 ميل سالهاست كه براي افراد مشكل پروستات دار استفاده مي شده ، بعيد بدونم ، عوارض وحشتناكي داشته باشه و ما ازش بي خبر باشيم ...
داروساز پست ها : 71عضویت:1388/6/19
1388/6/19 - 1:53 عصر
با سلام
دوستان لطفأ توجه كنيد نكاتى درباره عارضه داروها بخصوص در دوران باردارى
1@ در بروشور داروها همه عوارض الزامأ ذكر ميشه حتى با احتمال بسيار اندك
2@ منبع معتبر دارويى در جهان FDA(سازمان غدا دارو امريكا ) MARTINDELL(فارماكوبه اروبا ) است
3@فيناسترايد مصرفى در خانمها ندارد ( بجز موارد اندك تأييد نشده ) و جز دسته X‏ باردارى است
خانمها حتى نبايد به قرص شكسته شده آن دست بزنند
در صورت مصرف فيناسترايد توسط شوهر خانمها اجازه ندارند بمدت 6 ماه باردار شوند كه البته تعيين اين مدت به علت تجمع دارو در بافت جربى است و البته تاكنون مورد قطعى از بروز عوارض در جنين در كمتر از مدت مذكور به اثبات نرسيده است
اما به علت خطر تراتوزنيسيته دارو بر جنين مذكر رعايت 6 ماه الزام علمى و عقلى است
مامان كسرا پست ها : 3عضویت:1390/2/29
1390/3/17 - 7:39 صبح
سلامممممممممممممممممم
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: