2703
2553
عنوان

****همه چیز درباره قشم ****

| مشاهده متن کامل بحث + 279867 بازدید | 660 پست
سلام مامی دوقلوها . خوبی عزیزم

منم از کرمانشاه اومدم قشم ساکن شدم .

شهر بدی نیست ولی چند نکته رو باید بدونی؟

1- اینجا یه مسئله مهمش آب هست که اکثرا آب معدنی استفاده میکنن یا تصفیه آب دارند .

2- پزشک متخصص خوب نداره

3- مرتکز تفریحیش یکیش پارکهای معمولیه (تاب و سرسره ) .......... سیتی سنتر که سرزمین عجایبه (بازیهای کامپیوتری - قطار - بازی بچه ها ) ........ پارک آبی ........ ساحلهای شنی داره برای شنای بچه ها . موزه تاکسیدرمی داره . (برای بچه ها جالبه ) طبیعت بکر . دلفین ها - لاک پشت ها

4- کلاسهای زیان و موسیقی داره (مسلما به خوبی تهران نیستند ) باشگاه ورزشی - مهد کودک

5- مدارسش بد نیستند . پسر من کلاس چهارمه .... مدرسه غیر انتفاعی گذاشتمش واقعا راضی هستم . از بقه مدارسش خبر ندارم .

6- اگه ماشین نداشته باشی خیلی سخته برات . کرایه هاش عموما دربستی هستند تو شهر به شهرک ها مسکونی 2 هزار تومن تا 3 هزار تومنه

7- اجاره منازل مسکونیش بالاست . و یه رسمی هم دارند ( البته خود قشمی ها ) اگه ازشون خونه اجاره کنی پول پیش نمیگیرند یا مبلغ خیلی کمی میگیرند و اجاره رو به صورت سالانه یا 6 ماهه میگیرند . اگر از غیر قشمی خونه اجاره کنی مثل شهر های دیگه میتونی رهن کامل کنی یا رهن و اجاره با هم

خود من خونه دو خوابه تو شهرک نریمان اجاره کردم از یه قشمی ( فرصت برای گشتن کم بود ) ماهی ششصد هزار تومن بدون پول پیش و مبله اجاره کردم ( یخچال - گاز - لباسشویی - دو تا کولر اسپیلت - مبلمان - فرش - پرده )
. وسایلم رو نیاوردم . 6 ماه اجاره خونه رو اول گرفت . خونه نوساز ه و اول شهرک نریمان

8- محلات خوبش برای زندگی اول سام و زال هستش که دو قسمت 1 و 2 داره و هر دوش خوبه ......... الهیه هست ......شهرک نریمان ( به خوبی الهیه و سام و زال نیست ) یه شهرک گلستان هم داره که میگن بیشتر ویلایی هستش ولی من نرفتم تا حالا ( این محلات از بازار دورند )

9- خیابونهای اصلی تو شهرک ها آسفالته ولی بیشتر کوچه ها هنوز آسفالت نشدند .

10- قشم مردم خوبی داره ............دزد نداره ........... امنیتش خوبه ..........خوش برخورد هستند

11- میوه و سبزیش کمی گرون هست . ولی مثل شهر های دیگه همه چی دارند . حتی میگن کنگر هم میارن . مواد غذایی ایرانیش رو میتونی از سوپری های بزرگش بخری که ارزونتر در میاد . شهروند داره ........ فروشگاه مرزنشینان داره ............. هایپر داره ( با تهران مقایسه اش نکن فقط اسمش هایپره ) مواد غذایی خارجیش هم که دیگه گفتن نداره از شهر های دیگه ارزونتره . مثلا من ماه رمضون یه تاید خارجی خریدم 15 کیلویی 24 تومن مارکش یادم نیست ولی تا آلان ازش دارم هنوز تموم نشده و کارایی اش هم خیلی خوبه و خیلی هم خوشبو هستش . روغن مایع خارجی هم همسری 10 روز پیش یه گالن 20 لیتری خرید 84 هزار تومن فکر کنم برای یه سال مصرف دارمش . این چیزها رو تو شهرهای دیگه با قیمت بالاتری باید بخری

12- لباس و پوشاکشم مسلما از تهران ارزونتره

13- تابستونش به تمام معنی گرمه حتی ساعت 12 شب هم بیرون بری خیس عرق میشی

دیگه چیزی یادم نمیاد که بگم ............. من خودم 7 ماهه اومدم قشم
مامان مریمی من از اکثر دوستان بندر عباسی شنیدم قیمتها تو قشم و بندر زیاد با هم فرق نداره . فکر کنم از بندر بخری بهتره . هم برای نصبش و هم اگه مشکلی داشته باشه راحت تر میتونی به فروشنده دسترسی داشته باشی

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

مریلا جون کدوم شهر هستی ؟ قیمتها از چند ماه پیش خیلی بالا رفته بعضی چیزها 2تا 3 برابر شده . من چون خودم زیاد اهل خرید نیستم دقیقا نمی دونم بصرفه هست الان یا خیر . کاش مطالب دوستان رو تو صفحات قبل بخونی . فقط میدونم لباس مارکش کمه و بیشتر چینی هستند و البته درگهان از خود قشم ارزونتره ولی جنساش همه جوره هست و بیشتر عمده فروشی دارند .از شهرهای دیگه بیشتر میان درگهان برای مغازه هاشون خرید میکنن . دو سه تا پاساژ داره که تک فروشی هم هست . تو قشم هم بیشتر پاساژ ستاره و پردیس میرند و جدیدا هم سیتی سنتر که مغازه هاش شیک تره ولی تمام مغازه هاش باز نشده اند .
2720
2714
دوستان عزیز
ممنون از اطلاعاتی که در اختیار دیگران می گذارید.
من هفته گذشته قشم و بندر عباس بودم. با ماشین رفتیم.
در مورد هتل ها : به نظرم قیمت هتل ها به نسبت خدماتشون گران بود. من پلاژ سیمین( انگار جدیدا بهش میگن ساحل طلایی) ، هتل بهشت ،هتل خلیج فارس ویک جای دیگه که اسمش یادم نیست رو دیدم. با توجه به قیمت ها و امکانات به نظرم هتل خلیج فارس از همه بهتر بود.
جاهای دیدنی نرفتم، چون همسرم شدیدا علاقه به خرید داشت!!!! هر چی گفتم دلفین ها و... گفت قشم فقط خریده!!
در مورد خرید :
همانطور که دوستان گفته بودند اثری از اجناس مارک نیست. اما اجناس متوسط یا خوب با قیمت مناسب تر از تهران، اگر بگردی پیدا میشه.
ما در درگهان پاساژ های دریا و دو دلفین رو رفتیم. در قشم هم ستاره و سیتی سنتر. سیتی سنتر ظاهرش شکیل تر از پاساژهای دیگه است اما اجناس کمی بهتر از باقی پاساژ ها بود. یعنی انجا هم اجناس بنجل که با دکوراسیون شیک زیاد بود.
من بیشتر لباس های خونه خریدم. اگر اهل کیف مارک نباشید کیف های معمولی با قیمت مناسب زیاد پیدا می شه.
اما کفش و کتانی خوب پیدا نکردم. به نظرم کفش در بندر عباس بهتر از قشم بود.فقط یک مغازه در پاساژ صدف در درگهان بود که می گفتند کفش های اصل داره. چون قیمت های ان مغازه از تهران بالاتر بود ما شک کردیم. نمی دانم تهران اصل نیست یا واقعا انجا گران تر بود.
باز هم میگم اگر اهل مارک و.. نیستید، بگردید جنس های خوب میشه پیدا کرد.
قیمت شلوار لی و کتان و تی شرت های مردانه هم مناسب بود. کلا ما بیشتر خرید مردانه داشتیم.
رستوران هم فقط رستوران دریا در پاساژ دریا درگهان رفتیم که غذاهای دریایی اش نسبتا خوب بود. کلا ذائقه جنوبی ها با ما تفاوت داره.
اغلب اجناس چینی هست و لباس های ترک اگر پیدا بشه قیمت بالایی دارند.
قیمت لباس زیر هم در درگهان مناسب بود اما راجع به کیفیتشون اطلاعی ندارم.
لوازم بهداشتی خیلی کم خریدم (ان هم از بندر عباس)اما قیمت ها با تهران خیلی تفاوت داشت. چون به کیفیت اعتماد نداشتم. سال پیش یکی از اشنایان خمیر دندان خریده بود که فاسد شده بود.
در ضمن طبق گفته های اشناها و فروشنده های قشم قیمتها خیلی بالا رفته که علت اصلی ان بی ارزش شدن ریاله.
هوا روزها گرم اما شبها کمی سرد بود. تقریبا هوای بهاری.
برای من که به طبیعت علاقه دارم دیدن دریا و مرغ های دریایی و انواع صدفها خیلی لذت بخش بود. به نظرم کلا اب ارامش بخشه.
البته من تا به حال جنوب کشور نرفته بودم. به همین دلیل طبیعت انجا برام جالب بود و با انچه در ذهنم بود تفاوت داشت.
2706