2410
2553
عنوان

****همه چیز درباره قشم ****

| مشاهده متن کامل بحث + 279850 بازدید | 660 پست
ممنون از اطلاعات خوبتون
مهتاب جون میشه شماره برای من بفرستی
من ساله 90 آبان ماه قشم بودم به سختی یه خونه از بومی ها اجاره کردیم اصلا خوب نبود متاسفانه هرجا رفتیم میگفتن دو نفره هامون پره و الان امسال قصد دارم اردیبهشت ماه برم و گفتم اینبار حتما از قبل جامون ردیف باشه
ما با ماشین خودمون رفتیم و 90 درصد غذا ها رو خودم تو خونه ای که اجاره کردیم درست کردم چون بچه کوچیک داشتم نمیخواستم غذا بیرونی بخوریم برا همین از رستورانها خبری ندارم ولی خرید کردن اونجا به من خیلی حال داد برعکس تمام تعریفای بدی که شنیده بودم از بنجول بودنه بارا نمیدونم شاید شانس من بود ولی اکثر اجناسی که خریدم خوب موندن حتی لباسایی که برا بچه خریدم به خیال اینکه بنجوله چون مثلا 3 تومن بود فقط دو تا بلوز خریدم ولی بلوزای بیچاره برا دخترم کوچیک شدن ولی همچنان رنگ و روشون ثابت مونده و از قیافه نیفتادن یا لباس زمستونیاش که عالی بود مفت خریدم اصلا نمونشو تو شهره ما پیدا نمیکنم که قیمتشو در بیارم
حتی از یه مغازه وسوسه شدم با اینکه شنیده بودم وازم آرایشیش تقلبیه یه رژ خریدم جالبش اینه که اوردم خونه با طلا تستش کردم دیدم از بقیه رژایی که با چه قیمتایی تو شهرخودمون خریدم خیلی کمتر سرب داره رو پوست لبمم خیلی خوب میشینه

خلاصه که شما ها رو نمیدونم ولی فکر کنم من هرچی بخرم از این گرون بازاری که توش زندگی میکنم خیلی ارزونتر خریدم برا همین یه راست میخوام اینبار هوایی برم قشم و تو خوده درگهان ساکن شم
فقط نمیدونم هوایی تا چقدر بار میشه با هام باشه کالسکه هم وزنشو حساب میکنن رو بارهامون

واسه بار اولیا حتما جزیره هنگام برین خیلی باحال بود نقش حنا رو دست هم بهترین سوغاتیه من بود پارسال که تو هنگام هر دست از ارنج تا انگشتا 5 تومن میشد خیلی خوشکل کشیدن تا دو هفته هم موند هرچی کمتر اب بخوره و چرب بشه با کرم بیشتر میمونه .امسال هم بشه هر دو دست رو میکشم

قایقای که میبرن هنگام کلی دنبال دلفینا میگردن دور هنگام میچرخن و نیمساعتی تو خوده نگام توقف دارن و کلی ماهی و لاک پشت و خرچنگ و ساحل نقره ای نزدیک سه ساعت گشتیم 30 تومن گرفتن که خیلی خوب بود اما حرا ازمون 25 تمومن گرفتن که فقط یه ربع لای درختا دور زدیم و چند تا پرنده که اگه همون لب اب کنار قایقها وایمیستادیم هم میدیدمشون و اصلا نمی صرفید
خدایا مواظب دخترای نازم باش ؛ الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

عزیزم وزن کالسکه جز بار حساب نمیشه فقط اگه از هرجنسی جینی خریدی جدا جدا بزار که بهت گیر ندن
همه ﭼﻴﺰﺍﯼ ﺧﻮﺏ ﻣﺎﻝ ﻣﺮﺩﺍﺱ ... ﻧﻤﻮﻧﺶ ﻣﺎ خانم ها ... ! ﻭﺍﻻ!! ☝️ خدا سایمونو از سرشون کم نکنه!! *** http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=1258877&T=%D9%87%D9%85%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D9%86%D9%87_&PageNumber=1
اگه ممکنه شماره ها را اینجا بزارین تا همه بتونند استفاده کنند
همه ﭼﻴﺰﺍﯼ ﺧﻮﺏ ﻣﺎﻝ ﻣﺮﺩﺍﺱ ... ﻧﻤﻮﻧﺶ ﻣﺎ خانم ها ... ! ﻭﺍﻻ!! ☝️ خدا سایمونو از سرشون کم نکنه!! *** http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=1258877&T=%D9%87%D9%85%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D9%86%D9%87_&PageNumber=1
2720
سلام دوستای خوب
الان قشم هستم و هتل خلیج فارس ، بعد از چهارباری که من به قشم اومدم این اولین باره که توی قشم هتلی میام که حداقل امکانات را داره و بالاخره میتونیم اسمش را هتل بزاریم ، از بازارها دوره ولی تمیزه و کادر خیلی خوبی داره از همه مهمتر اینکه خودش ساحل اختصاصی داره و هر لحظه که تصمیم بگیری میتونی بری لب آب .
ما یه سوئیت گرفتیم چون 4 نفر هستیم شبی صدهزار تومان ، بازارهاش هم بد نبود تا الان بیشتر خرید را از بازار قدیمی قشم انجام دادیم جاهای دیگه مثل درگهان یا ستاره ، پردیس و ......... از بازار قدیم گرونتر بود .
در کل سفر خیلی خوبیه با هوای بسیار بسیار عالی .
سلام...من منظرم بر عکس بچههایه که میگن قشم جنساش بنجله...

بر عکس من خریدایه خوبی کردمبا قیمتایه خوب..اونم فقط درگهان ..هیجا دیگه..

به قوله دوستمون عطی خرید از این گرون بازار شهرمون بهتره... کلی لباس برا پسرم خریدم..برا خودمم. که زیاد..

پاساژایه درگهان به ترتیب دیدن که ارزش داره وقتتون رو بزارین..اول 2 دولفین...بعد دریا و نور ارزش خرید دارن..

من هتلم هتل ......یادم رفته اسمه هتلو خوب بود..اینترنت رایگان هم داشت..رستورانش ظهر و شب غذا داشت که من یبار از غذایه اونجا استفاده کردم خوب بود...
اسم قاشق را گذاشتی قطار....هواپیما....کشتی تا یک لقمه بیشتر بخورم! یادت هست مادر؟ شدی خلبان، ملوان، لوکوموتیوران ....، میگفتی بخور تا بزرگ بشی، آقا شیره بشی!.... و من عادت کردم که هر چیزی را بدون اینکه دوست داشته باشم قورت بدهم حتی بغض های نترکیده ام را.......... عاشقتم مامان
اهان هتل ایرسا بود..من چون دوتا خانم بودیم ترانسفر هم رزو کردیم که واقعان به دردمون خورد....

راستی بغله هتلمون یه سوئیت اپارتمان نوساز بود که من رفتم اتاقاشو نیگا کردم واقعان عالی و تمیز بود..این دفعه که برم میرم اونجا...ولی صبحانه رایگان نداشت...یعنی رستوران نداشت...

ولی تو خود اتاقاش امکانات داشتن...کسانی که دنباله تمیزی جا هستن اینجا رو پیشنهاد میکنم......چسبیده به هتل ایرسا بود..

تا مرکز خریدا هم پیاده 5 دقیقه بود
اسم قاشق را گذاشتی قطار....هواپیما....کشتی تا یک لقمه بیشتر بخورم! یادت هست مادر؟ شدی خلبان، ملوان، لوکوموتیوران ....، میگفتی بخور تا بزرگ بشی، آقا شیره بشی!.... و من عادت کردم که هر چیزی را بدون اینکه دوست داشته باشم قورت بدهم حتی بغض های نترکیده ام را.......... عاشقتم مامان
2714
سلام ما چند روز قبل عید قشم بودیم. ولی چون دیگه دسترسی به نت نداشتم تا امروز نشد بیام بگم. نمیدونم الان دیگه به درد کسی میخوره یانه ولی مینویسم:

طبیعتش خوبه. مخصوصا جزیره هنگام و جزایر نازو از دست ندید. واسه هنگام باید صبح برید تا بتونید دلفینارو ببینید. ما بعد از ظهر رفتیم کلی دنبالشون گشتیم. دیگه داشت مارو میبرد دوبی گفتیم بابا بسه نیستن دیگه. نهار دریایی هم اونجا تو هنگام تو کمپایی که کنار ساحل درست کردن خوردیم. صنایع دستی دریایی هم داشتن . قشنگ بودن. جزایر ناز هم خیلی قشنگ بود. فقط ح.استون باشه موقع مد آب یدفه میاد بالا. ماشینو خلیلی جلو نبریدو خدتون هم خیلی جلو نرید موقعی که جزر تموم. میشه تجربه خیلی با حال و البته وحشتناکی بود آخه وقتی ما رفتیم /آب داشت میومد بالا.

دیدنی های طبیعی دیگه غر خربس هم خوب بود.

ما هتل سفیر بودیم. اتاق 3 تخته شبی 140 بود که به ما چون هموز مسافر نیومده بود 100 داد. 2 شبش 200 شد. تمیزیش خوب بود چون نوساز بود.پشت همون خیابون اصلیه که پاساژاش توشن فکر کنم اسمش امام قلی خان بود. ورودیش خیلی ضایع بود ولی توش متفاوته.

در مورد خرید و شهریت خود قشم من اصلا این تصور رو نداشتم میدونستم مثل کیش نیست ولی نه در این حد.

البته شاید ما بیشتر میتونستیم خرید کنیم ولی چون یه جورایی تو ذوقمون خورد دل به کار ندادیم. ولی به نظر من واسه خرید لباس بچگونه خیلی خوب بود و قیمتای مناسب و متفاوت. به خصوص درگهان حتی به نظرم جنساش از ستاره قشم هم قشنگ تر بود. آخه نمیدنم کدوم دوستا نوشته بودن پاساژ ستاره قشم مثل میلاد نوره من بندر عباس که جنساش خیلی قشنگ تر بود و البته گرونتر و درگهان نخریدم گفتم ستاره میخرم که شدیدا خورد تو ذوقم. همینطور اسپرت پسرونه و مردونه خوب بود. ولی زننونش افتضاح بود. یه روسری و شال فروشی خوشگل ندیدم.

میگم حیف که اقدامات ما هنوز نتیجه ای نداده. وگرنه لباس واسه بچه با قیمتای خیلی خوب میشد بخری.

رستوران پاساژ دریا تو درگهان خوب بود ما نهار قلیه ماهی خوردیم هم در رفت هم در برگشت. جاتون خالی.

فست فود پانه تو همون خیابون اصلی هم شام خوردیم خوب بود.

ما با ماشین خودمون رفتیک که از بندرعباس ماشین نمیبردن اومدیم بندر پل. از اونجا با لندیگراف بندر لافت و دوباره سوار ماشین به سمت اول درگهان و بعد قشم.

چقدر حرف زدم این چیزایی بود که الان به ذهنم اومد. اگه سوال داشتید بگید.
سر ارادت ما و آستان حضرت دوست __ که هر چه بر سر ما می رود ارادت اوست
گلشن جون الان هزینه بردن ماشین چند میشه ؟
سه سال پیش که ما رفتیم 12 تومن میشد الان فکر کنم خیلی گرونتر باشه نه؟؟؟!!!
خدایا زیباترین لحظه ها را نصیب مادرم کن
که زیباترین لحظه هایش را به خاطر من از دست داده است
مامان شاین جون بندرعباس به نظر میاد از تهران ارزونتره. یه سویی شرت بچگونه پسرونه تو کرکی دو لایه که معلوم نیست مال کی بشه از یکی از پاساژاش خریدم 18000 تومن که همون تو تهران زیر 30 یا 40 نیست.ولی اینکه فکر کنی همه مغازه پاساژا شیکن نیستا.

یسنا جون 15000رفت شد. برگشت 7000. خوب که دفترچه سفرمو دور ننداختم. اولین سفری بود که جزئیات هزینه سفرو نوشتم.

میدونید ما وقتمون کم بود و خسته هم شده بودیم. مثلا میگفتن از بندر عباس که به سمت بندر پل میری یه جایی هست به اسم گچین و بوستانو. که وسایل برقی در حد نو و سالم به قیمت پایین میدن که از کشورای حاشیه خلیج میاد ولی ما حتی نشد بریم ببینیم.
سر ارادت ما و آستان حضرت دوست __ که هر چه بر سر ما می رود ارادت اوست
سلام...ماهم قرار گذاشته بودیم با شوشو امسال بریم قشم و ده شیخ..منتها خواهر شوهری زنگ زد و گفت بیایید باهم بریم...اول بریم خوزستان بعد میریم قشم....آخرشم انقده ما رو گردوندند که دیگه نرفتیم قشم...حسرت یه قشم رفتن تو دلم موونده..هههههههههه

منم قشم میخوام خووووو....تا کی دوباره فرصتش پیش بیاد و ما بریم...
2706