موضوع: فوري فوري علائم سقط؟؟؟؟؟؟ + اظهار نظر

1   2   3  
کاربران حاضر: 0 کاربر و 2 مهمان
مامان ونوسي پست ها : 2142عضویت:1388/5/10
1388/5/27 - 8:21 صبح
از كجا ميشه فهميد كه سقط كردي؟
اگه كسي از اول حاملگي لك بيني داشته باشه و استراحت مطلق باشه و تو سونو هم ساك حاملگي مشاهده شده ولي دكتر گفته احتمال اينكه حاملگي پوچ باشه زياده و بايد صبر كني بعد در هفته 5 موقع دستشويي يه لخته خون اندازه دوتا انگشت ازش دفع بشه يعني سقط كرده؟
كسي ميدونه چي ميشه كه حاملگي پوچ بوجود مياد و اصلا" حاملگي پوچ يعني چه؟؟؟؟
       مبارک باشه :)
نازلي پست ها : 381عضویت:1388/1/15
1388/5/27 - 8:28 صبح
سلام دليل سقط وجود ناهنجاريهاي كروموزوميه عزيزم كه نتونسته جنين تشكيل اعضا بده بهش ميگن حاملگي پوچه. دقيقا شما سقط داشتين احتمالا جنين دختر بوده كه لخته خون اومده ولي اگه ماده سفيد رنگ اندازه 2 انگشت بياد ميگن پسر بوده .دقيقا براي منم همين اتفاق افتاده
زياد ناراحت نباش ايشاالله 3 ماه ديگه يكي ديگه ..................
موفق باشيد
نازلي پست ها : 381عضویت:1388/1/15
1388/5/27 - 8:30 صبح
علائم سقط .درد شديد و خفيف شكمه - خونريزي- كه اول با لكه بيني شروع ميشه
Mymilani پست ها : 8724عضویت:1387/12/2
1388/5/27 - 10:03 صبح
مامان پري جان بهتره به جاي سوال از ما با دكتر مشورت كني چون خونريزي حتي دليل سقط نيست.

من خودم سقط داشتم.......لخته ها ازم ميوفتاد مثل چي........كه فكر ميكردم سقط شده ولي جنين سر جاش بود.

براي هر كسي متفاوته....لطفاً برو دكتر يا سونو........البته بگم بي حالي و خستگي حاملگي از بين ميره......سينه ها شل ميشن مثل قبل......اينا علائم از دست رفتن جنين هست.
مامان ونوسي پست ها : 2142عضویت:1388/5/10
1388/5/27 - 2:19 عصر
مرسي از راهنماييتون ماماني گل
هنوز هم نميدونم سقط شده يا نه، آخه هنوز لك بيني ادامه داره چون خيلي استرس داشتم ميزان لخته خونو اشتباه گفتم اندازه يه بند انگشت بود نه يك انگشت.استراحت مطلق بودم تا اينكه ديشب 10 نفر مهمون از شهرستان داشتم(خانواده شوهرم) شوهرم هم ماموريت بود و مجبور شدم از رختخواب بلند شم و صبح اين اتفاق افتاد، البته اونا نميدونستند حامله ام. هنوزم نميدونند چي شده .
كمر درد شديد و دل درد و سردرد دارم دكترم امروز نيست بايد صبر كنم تا فردا تا شوهرم هم برگرده...
دكترم دو روز پيش برام سونوي واژينال نوشت ولي از چند نفر پرسيدم گفتند چند روز صبر كني بهتره ممكنه سونو وضعتتو بدتر كنه.
گيتا جون معني اين جملتو اصلا" نفهميدم: "تيتر بتا هم خيلي مهمه.زماني كه به موعد پريود ميرسي هنوز ساك حاملگي تشكيل نشده و بتا در اين زمان حدود 200 تا 300 خوبه در اين زمان هفته 2 بارداريه هفته 4 كه ساك حاملگي تشكيل شده بتا بايد بالاي 2000 باشه اگر اين عدد نبود يه جاي كار ميلنگه.چون بتا بايد هر 48 ساعت دوبرابر بشه" آخه اطلاعات من درمورد حاملگي خيلي كمه حاملگي اين بارم با وجود تمام مراقبتها و پيشگيريها كاملا" اتفاقي و ناخواسته بود. و هنوز آمادگيشو از هيچ جهت نداشتيم. ولي گفتيم حالا كه شده حتما" مصلحتي توش بوده و توكل به خدا. تا اينكه اين مشكلات پيش اومد....
       مبارک باشه :)
مامان الا........شيطون بلا پست ها : 1280عضویت:1387/11/27
1388/5/27 - 4:37 عصر
گيتا جون من بتام بيشتر از 100 بود يعني خطر داره من الان تو 6 هفته هستم؟
نيكا پست ها : 5031عضویت:1387/6/26
1388/5/27 - 6:28 عصر
"زمانيكه ضربان قلب شنيده شود بارداري موفق بوده است."پس اگر بعد از تشكيل قلب ديگه رشد نكنه علتش چيه؟ گيتا جون چيزي در اين مورد پيدا نكردي؟
~حسنا~ پست ها : 8061عضویت:1386/12/29
1388/5/28 - 12:01 صبح
مامان پري عزيز ...

بعلت اصلي بارداري پوچ رو ابوعلي سينا تو كتبش بيان كرده ...

مصرف سردي ها ( سوداي زياد ) و مواد مضر براي بدن ... اگر كسي كه بارداري پوچ داره يه سري خوردو خوراكهايي مثل مصرف چيزاي گرم و مقوي كبد مصرف كنه مشكل حل ميشه و من اينو تجربه كردم تو مريضام ... با تجويز نسخه هاي گرم مشكلشون حل شده شكر خدا ...

اما از لحاظ طب امروزي اينو لحاظ نميكنن و اين چند دليل اصلي رو علت اين مشكل ميدونن :

فشارهاي روحي و تخليه نشده مثل تحقيرهاي كودكي

اختلال هورموني( منشا اين مشكل هم خوراك غلطه ) مثل به هم ريختن فوق كليوي

مشكلات عفوني و غده خوش خيم يا حتي ميكروب ... بعضي دكترها هم عقيده دارن كه توكسوپلاسموز البته در در صدي كم ممكنه باعث حاملگي پوچ بشه ...

افتادگي رحم ... كيست ... فيبروم ... همگي ميتونن دخيل باشن ... كه البته اينا همه فقط با رعايت نسخه هاي خاص كه گرم هستن رفع ميشه ...

اما تجربه اي كه من داشتم رعايت رژيم غذايي درست اين مشكل رو حل ميكنه عزيزم ... خداوند شفاي همه بيماري هارو در طبيعت قرار داده ... امكان نداره مشكلي دواي طبيعي نداشته باشه مگر اينكه ما هنوز نشناختيمش ...

موفق باشي
نيكا پست ها : 5031عضویت:1387/6/26
1388/5/28 - 4:10 عصر
گيتا جون من هيچ مشكل فيزيكي در رحمم ندارم شكر خدا ولي اين اتفاق برام افتاد!
somy پست ها : 1909عضویت:1387/1/30
1388/5/28 - 7:07 عصر
گيتا جان سلام
من براي بار سوم حامله شدم 2 بارداري قبلي در 2 ماهگي به دليل تشكيل نشدن قلب سقط شد وحالا براي بار سوم كه حامله شدم باز هم همان مشكل پيش امده وقلب تشكيل نشده ولي اين بار دكتر
به من 3 آمپول پروژسترون 50 ميلي گرم داد وهمچنين بعد از آمپولها گفت كه از هرشب 2 قرص پروژسترون بخورم وفكر مي كنم به همين دليل خونريزي شروع نشده
آخرين پريودي من 18 خرداد بود من در 16 تير متوجه شدم باردارم ودر 26 تير ماه خونريزي شروع شد ودكتر رفتم وآزمايش serum beta-hcg دادم كه مشخص كننده سطح هورمون ومال من بالاي 200 بود كه دكتر مي گفت بايد من كه در ماه اول هستم 25 باشد و200 يعني در ماه هشتم هستم واينكه به اندازه يك زن 8 ماهه بدنم هورمون ترشح مي كند ونمي گذارد پروژسترون توليد كند ولي با اين حال ميگفت صد درصد بچه اين بار تشكيل مي شود ولي تا 17 مرداد كه سونوگرافي رفتم فقط ساك حاملگي تشكيل شده بود

دوستان كسي باشرايط من تا حالابوده ؟ واقعا ديوانه دارم ميشوم ؟ لطفا راهنمايي كنيد
       فقط 17 هفته و 0 روز به تولد باقی مونده !
مامان كوچولو پست ها : 1940عضویت:1387/3/22
1388/5/29 - 12:46 صبح
سلام ستاره جان
واقعن دكترت ميتونه كمكت بكنه
برو پيش يه دكتر خوب
ميدونم شرايط روحيت خيلي به هم ميريزه اما سعي كن قوي باشي و با كمك دكتر مشكل رو حل كني تا بارداري بعديت بي مشكل باشه
اما تا جايي كه من ميدونم تا هفته 6 و 7 بايد قلب تشكيل بشه
شياف ها و آمپول هاي پروژسترون باعث ميشه كه احتمال سقط كمتر شه.
من توي بارداريم هفته 4 رفتم كه هيچي ديده نميشد و دكترم آمپول داد كه زدم
هفته 6 رفتم كه ديده شد
somy پست ها : 1909عضویت:1387/1/30
1388/5/29 - 12:52 صبح
عزيزم من نميدونستم باردارم رفته بودم تهران ولكه بيني پيدا كردم تهران رفتم پيش دكتر تقويان پور كه همون چيزهايي كه نوشتم اتفاق افتاد حالا 2 هفته است اومدم شهر خودم اينجا هم به دكتراش اعتماد ندارم به حساب تاريخ پريودي بايددر هفته 10 باشم ولي تا 2 هفته پيش كه رفتم سونو فقط ساك تشكيل شده اگر تا حالا هم تشكيل نشده پس چرا مونده ونمي افته همين برام عجيبه ؟
       فقط 17 هفته و 0 روز به تولد باقی مونده !
مهتاب پست ها : 101عضویت:1389/11/5
1389/11/5 - 10:19 صبح
سلام
يك سوال دارم كمكم كنيد
من تاريخ LMP 89/10/2 بوده ديروز رفتم آزمايش دادم BHCG>1000 فكر كنم يعني حامله ام؟؟؟ آخه از روش اورژانسي استفاده كردم قرص HD هم خوردم پس چجوري ممكنه حامله باشم
مينا پست ها : 71عضویت:1389/11/4
1389/11/10 - 6:50 عصر
سلام
مرضيه مامان كوروش پست ها : 196عضویت:1389/11/10
1389/12/28 - 12:32 عصر
سلام بچه ها
من باردار بودم اولين بارداريم همه چي هم خوب بود تو هفته هشتم سونو جنين با قلب سالم رو نشون داد و عادي بود ولي هفته پيش رفتم سونو هفته يازدهم بودم معلوم شد كه قلبش از كار افتاده و ني ني من مرده ولي من نه درد داشتم نه خون ريزي حالا همش دنبال اينم بدونم چرا قلبش از كار افتاد دكترم ميگه چيزي نيست ولي با يه دكتر ديكه حرف زدم گفت تو حاملگي بعدي بايد اسپرين بخوري
اگه كسي چيزي ميدونه بگيد يا اينكه شنيديد كسه ديگه هم اينطوري بوده
مرسي
ماماني پست ها : 582عضویت:1390/2/4
1390/2/10 - 2:58 عصر
اتفاقا من بارداري اولمه و فهميدم در همون هفته هاي 3-4 بارداري لك بيني قرمز دارم و بعد دكترم گفت اين يعني كه احتمال سقط جنين دارم و برام كپسولهاي سفيد رنگ خارجي كه به صورت شياف از راه معقد يا واژيناله استفاده كنم.
و گفتش كه بعد از چند روز بايد لكه ها قهوه اي بشه و بعد هم قطع بشه و اگه اينطور نشه يعني كه رحم بچه رو پس زده و بايد سقط بشه
دليلش هم يكيش اينه كه اسپرم به صورت ناقص با تخمك تركيب شده!
لطفا برام دعا كنيد ..
خدا به اندازه باور تو بزرگ است ...
ماماني پست ها : 582عضویت:1390/2/4
1390/2/11 - 9:29 صبح
سقط جنين به معناي مرگ جنين قبل از هفته بيستم حاملگي است. از نظر پزشكي اين واژه به معناي از دست دادن بچه بصورت خودبخود است. اما در عين حال بايد گفت كه اين واقعه چندان هم اتفاقي و خودبخود نيست. به گفته يكي از محققان 50درصد از حاملگي ها به سقط جنين ختم مي شود. اغلب اين موارد قبل از اينكه زن دچار وقفه قاعدگي شود و يا حتي از حاملگي خود مطلع شود بوقوع مي پيوندد. در حدود 15درصد حاملگي ها تشخيص داده شده نيز به سقط جنين ختم مي شود. بيش از 80درصد از سقط جنين ها در سه ماهه اول بارداري رخ مي دهد و درصد كمي بعد از 20هفته از بارداري رخ مي دهد. علائم سقط جنين عبارتند از:
1) خونريزي (كه شدت آن در حال افزايش است) 2) گرفتگي عضله و يا پيچ زدن دل3 ) دردهاي شكمي4 ) تب5 ) ضعف6 ) استفراغ7 ) كمردرد
دلايل سقط جنين: همانطوركه گفته شد، اين اتفاق چندان هم خودبخود و بي دليل نيست، ولي دلايل آن بطور كامل شناخته شده نيست. اغلب سقط جنين هايي كه در سه ماهه اول بارداري رخ مي دهد، به دليل غيرطبيعي بودن كروموزوم هاي جنين است. كروموزوم، ساختاري بسيار ظريف و كوچك داخل سلول است كه ژن هاي زيادي را حمل مي كند. ژن ها، تعيين كننده خصلت فيزيكي افراد نظير; جنس، رنگ مو، رنگ چشم و نوع گروه خوني است. اغلب ناهنجاري هاي كروموزومي بطور اتفاقي رخ مي دهد و ربطي به سلامت پدر و مادر ندارد. همچنين سقط جنين به دلايل زير نيز ممكن است رخ بدهد:
1) عفونت2 ) قرار گرفتن در معرض مقدار زيادي اشعه و يا مواد سمي در محل كار3 ) مشكلات هورموني4 ) غيرطبيعي بودن رحم5 ) گردن رحم نابالغ (در اواسط بارداري و بدون هيچ نشانه اي از درد و يا زايمان گردن رحم سريعا باز مي شود.)6) روش ها و عادت هاي خاص زندگي مثل دخانيات، نوشيدن الكل و موادمخدر7 ) اختلالات سيستم ايمني مثل; لوپوس8 ) بيماري شديد كليه9 ) بيماري قلبي مادرزادي10 ) ديابت كنترل نشده11 ) بيماري تيروئيد 12 ) راديولوژي13 ) سوتغذيه شديد14 ) استفاده از داروهاي خاص مثل; اكوتان، كه براي درمان آكنه تجويز مي شود.
بعلاوه سن مادر نيز در اين رابطه مهم است. مطالعات نشان مي دهد كه سقط جنين در دهه 20 زندگي مادر 12تا15درصد است و در سن 40 سالگي 25درصد خواهد شد. در اين زمان احتمال شكل گرفتن كروموزم هاي غيرعادي بالا مي رود.
- نكته: تاكنون هيچ مدركي در مورد تاثير استرس و فعاليت جنسي و فيزيكي بر سقط جنين مشاهده نشده است.
چگونگي تشخيص سقط جنين: اصولا پزشك مراقب با انجام معاينه لگني و تست سونوگرافي سقط جنين را تصديق مي كند. اگر سقط كامل رخ داده باشد و رحم بطور خودبخود پاك شده باشد، نيازي به اقدامات ديگر نيست. اما اغلب، رحم بطور كامل تخليه نشده و نياز به پاكسازي مي باشد. در طول اين روش گردن رحم پاك شده و باقي مانده جنين و يا بافت جفت زدوده مي شود. نوع ديگر پاكسازي و كورتاژ به كمك دارويي خاص صورت مي گيرد و باعث مي شود كه بدن محتوي رحم را دفع كند. اين روش براي كسانيكه مايل به جراحي نيستند و يا در شرايطي قابل براي كورتاژ نيستند، توصيه مي شود. اگر سقط جنيني رخ نداده باشد و تنها علائم آن مشاهده شود، اغلب توصيه مي شود كه فرد استراحت مطلق كند و حتي براي مراقبت شديد در بيمارستان بستري شود. در اين مورد انجام آزمايش خون براي اندازه گيري هورمون بارداري (HCG ) و سلامت جنين واجب است. اگر خونريزي قطع شود، مادر قادر خواهد بود كه فعاليت هاي قبلي را البته با احتياط دنبال كند. اگر گردن رحم متسع شود (به دليل عدم كفايت آن در نگهداري جنين) عمل سركلاژ و يا بستن دهانه رحم صورت مي گيرد. همچنين اگر RH خون مادر مثبت و RH خون پدر منفي باشد، پزشك داروي رگام (گلوبولين ايمن) را تجويز مي كند تا از آسيب جنين به دليل توليد آنتي بادي در بدن مادر جلوگيري شود. انجام آزمايشات خون و ژنتيك در مورد مادراني كه بيش از 2 سقط جنين دارند لازم است.
چگونه مي توان از سقط جنين آگاه شد؟
لكه بيني و ناراحتي عمومي و نه چندان شديد از علائم بعد از سقط جنين است. اگر خونريزي شديد، تب، درد و لرز نيز مشاهده شد، سريعا به پزشك مراجعه كنيد. اينها مي تواند علائم عفونت باشد.
آيا بعد از سقط جنين مي توان حامله شد؟
بله، حداقل 85درصد از زناني كه سقط جنين داشته اند، بعد از آن حاملگي و زايمان نرمال خواهند داشت. سقط جنين حتما به اين معنا نيست كه مشكل باروري وجود دارد. بعبارت ديگر تنها 1تا2درصد از زنان سقط جنين مكرر خواهند داشت. كه بعضي از محققان معتقدند; اين مسئله مربوط به پاسخ ايمني مي باشد. اگر دو سقط جنين پي در پي رخ دهد، تلاش نكنيد كه دوباره و بدون وقفه حامله شويد. بهتر است براي مدتي قرص ضدبارداري مصرف كنيد و از پزشك خود بخواهيد معاينات لازم را براي تشخيص علت اصلي سقط جنين انجام دهد.
چه مدت بعد از سقط جنين حامله مي شويم؟
در اين رابطه بهتر است با پزشك مشورت كنيد. ممكن است تا وقوع يك قاعدگي و يا تا 3ماه نياز به زمان باشد، تا حاملگي بعدي رخ دهد. براي جلوگيري از سقط جنين مجدد، ممكن است پزشك تجويز هورمون استروژن كند. هورموني كه براي القا رحم لازم است. گذر زمان براي التيام روحي و جسمي بعد از سقط جنين لازم است و فراتر از همه اين نكات، هيچگاه خود را به خاطر سقط جنين سرزنش نكنيد. انجام مشاوره براي كنار آمدن با اين اتفاق مي تواند كمك بزرگي باشد. سقط جنين قابل پيشگيري نيست و معمولا به دليل حاملگي غيرنرمال رخ مي دهد. بعضي مواقع مداواي بيماري مادر نيز مي تواند شانس حاملگي موفق را افزايش دهد.L
خدا به اندازه باور تو بزرگ است ...
moji پست ها : 35عضویت:1390/5/19
1390/5/26 - 10:56 صبح
سلام عسل هستم 20 سالمه يه ماهه باردارم ديشب يه بار پونزده كيلويي بلند كردم از ديشب تا حالا دل درد و كمر دردم زياد شده ميترسم خدايي نكرده سقط شده باشه البته اينم بايد بگم از اوايل بارداري دل درد رو داشتم تو رو خدا هر كس در اين مورد اطلاع داره بهم كمك كنه ممنون ميشم
ب دريا بزن قايقت ميشوم/حقيرم ولي لايقت ميشوم/منعاشق شدن را بلد نيستم/تو يادم بده عاشقت ميشوم/مجي دوست دارممممممم
moji پست ها : 35عضویت:1390/5/19
1390/5/26 - 10:56 صبح
سلام عسل هستم 20 سالمه يه ماهه باردارم ديشب يه بار پونزده كيلويي بلند كردم از ديشب تا حالا دل درد و كمر دردم زياد شده ميترسم خدايي نكرده سقط شده باشه البته اينم بايد بگم از اوايل بارداري دل درد رو داشتم تو رو خدا هر كس در اين مورد اطلاع داره بهم كمك كنه ممنون ميشم
ب دريا بزن قايقت ميشوم/حقيرم ولي لايقت ميشوم/منعاشق شدن را بلد نيستم/تو يادم بده عاشقت ميشوم/مجي دوست دارممممممم
سفيدبرفي پست ها : 20997عضویت:1387/8/15
1390/5/26 - 11:45 صبح
عزيزم .. اين چه كاريه ؟ خودت كه مي دوني بارداري و بايد مراقب باشي .. حالا نگران نباش .. اگر لكه بيني نداري خطري نيست .. ولي اگر لكه بيني پيدا كردي فوري بايد بري دكتر
کوله بارم بر دوش، سفرى مى‎ ‎بايد،سفرى تاته تنهايى محض... هرکجا لرزيدى،از سفر ترسيدى ، فقط آهسته بگو: من خدا را دارم!
1   2   3  
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: