2410
2553
سپیده جان فولیکول 31 سانتی نداریم....اون احتمالاً کیسته نه فولیکول. با پزشک مشورت کن.
جهت عضویت در کانال تل-گرام به شماره 09335994864 پیغام دهید اینستاگرام : milani cosmetics of Iran وب سایت: www.mymilani.com

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

سلام به همه دوستای خوبم امیدوارم همه اونایی که ارزوی مامان شدن دارند زودتر بشند اونایی ام که شدند صحیح و سالم کنار بچه هاشون باشند خواستم ی سوالی بپرسم :من خودم پریودم منظمه و طی ازمایشات مشکلی هم نداشتم اما همسرم وارکوسل درجه 2 داره و یک ساله اقدام میکنیم اما اتفاقی نیفتاده حالا دکتر به من گفته سه دوره کلومفین بحورم اخه وقتی پریودم منظمه کلومفین چه لزومی داره می ترسم بئتر ضرر داشته باشه.راهنماییم کنیدممنون میشم
2456
سلام به همه دوستای خوبم امیدوارم همه اونایی که ارزوی مامان شدن دارند زودتر بشند اونایی ام که شدند صحیح و سالم کنار بچه هاشون باشند خواستم ی سوالی بپرسم :من خودم پریودم منظمه و طی ازمایشات مشکلی هم نداشتم اما همسرم وارکوسل درجه 2 داره و یک ساله اقدام میکنیم اما اتفاقی نیفتاده حالا دکتر به من گفته سه دوره کلومفین بحورم اخه وقتی پریودم منظمه کلومفین چه لزومی داره می ترسم بئتر ضرر داشته باشه.راهنماییم کنیدممنون میشم
سلام دوستان
آیا کسی درباره استفاده از قرص دگزامتازون و کلومیفن اطلاع دارد ؟ من به خاطر شرایط کاریم باید بچه ام را در نیمه اول به دنیا بیاورم به همین خاطر دکتر این دو قرص راداده که در زمان پری استفاده کنم.
سلام دوستان
آیا کسی درباره استفاده از قرص دگزامتازون و کلومیفن اطلاع دارد ؟ من به خاطر شرایط کاریم باید بچه ام را در نیمه اول به دنیا بیاورم به همین خاطر دکتر این دو قرص راداده که در زمان پری استفاده کنم.
2714
، این دارو بطور گسترده ای بعنوان (( اولین دارو )) برای افزایش رشد فولیکول های تخمدان ("کیست های" کوچک در تخمدان یعنی جایی که تخمک ها در آن رشد می کنند ) مورد استفاده قرار می گرفت.تجویز کلومیفن سیترات غالبا در روز 7-3 و یا 9-5 سیکل قاعد گی صورت می گیرد. ( روز اول بعنوان اولین روز جریان خون قاعد گی تعریف شده است).
هورمون محرک فولیکو ل " FSH " رشد تخمک را در فولیکول تخمدان تحریک می کند.برای رشد, رسیدن به بلوغ و آزاد سازی تخمک ها باید FSH به میزان کافی موجود باشد. هورمون محرک فولیکول (FSH ) توسط غده هیپوفیزو در اثر تحریک هورمونهای آزاد کننده گونادوتروپین(مترشحه از هیپوتالاموس) ترشح می شود.کلومید در سطح هیپوتالاموس باگیرنده های استروژن در مغز پیوند می شود. وقتی که این گیرنده ها بهم پیوند خوردند، مغز مبنا را بر این می گیرد که میزان استروژن خون خیلی پائین بوده وهورمون آزاد کننده گونادوتروپین بیشتری را ترشح می کند. و این امر سبب می شود تا هیپوفیز FSH بیشتری را تولید کند تا موجب تحریک رشد فولیکول شود.
قرص های کلومیفن بصورت خوراکی مصرف می شوند وبهتر است که این قرصها در زمان معینی در هر روز مصرف گردند . (( زمان باروری )) یا زمان تخمک گذاری معمولا 8 – 5 روز پس از مصرف آخرین قرص کلومیفن می باشد .
گاهی کلومیفن برای تحریک تخمک گذاری در سیکلهای تلقیح اسپرم به داخل رحم IUI ومعمولا به صورت ترکیبی با هورمون محرک فولیکول تجویز می گردد .
تعیین چگونگی کنترل سیکل های کلومیفن بعهده پزشک است . بنا به دلایل گوناگون ، ممکن است پزشک بخواهد مراحل سیکل را از نزدیک تحت کنترل داشته باشد .
درمراحل ابتدائی درمان ،بهتراست بیماران به مدت 5 روز در ماه کلومیفن مصرف نمایند و اگرپس از گذشت 3ماه ازمدت درمان حامله نشدند ،برای انجام معاینات پیگیری مراجعه نمایند.
کلومیفن سالهای زیادی است که مورد استفاده قرارگرفته وبعنوان یک داروی بی خطر محسوب می گردد . با این وجود ممکن است عوارض جانبی داشته باشد . بسیاری از بیماران هیچگونه علائمی در زمان مصرف کلومیفن ندارند ولی ممکن است گاه وبیگاه عوارض جانبی مثل شکم درد یعنی احساس پری و یا سوزش ، برافروختگی ، کج خلقی ویا اختلال بینایی نیز بروز نمایند . استامینو فن در صورت بروز این عوارض می تواند مفید واقع گردد .در تعدادی از بیماران ، ممکن است کلومیفن موجب بزرگ شدن ( کیست ) تخمدان شود .
گاهی این عوارض بدون هیچ اقدام خاصی برطرف می شوند ، اما برای رعایت احتیاط ، به بیماران توصیه می شود طبق دستور پزشک خود معاینه شوند . ممکن است مشکلات بیشتری دراثر مصرف طولانی مدت کلومیفن برای بیماران ایجاد شود.درکل ،بیماران نباید بیشتراز شش ماه کلومید مصرف نمایند.اگرچه این زمان باتوجه به علل ناباروری متفاوت است.
کلومیفن در 10% موارد با چند قلوئی همراه است که بیشتر دوقلویی می باشد. هیچگونه خطری مبنی برتولد نوزاد ناقص الخلقه یا عوارض مشابه وجود ندارد.البته ، هیچکس قادر نیست که نتایج یک حاملگی را تضمین نماید.
دستت درد نکنه به خاطر مطلب خیلی خوبت. من 13 امین ماهی هستش که اقدام میکنم. بجز 2 دوره که 7-8 ماه پیش مصرف کردم این ماه هم سومین ماهی هستش که دوباره کلومیفن مصرف میکنم. امیدوارم ههمون زودی نتیجه بگیریم
سلام به همگی
منم مشکل تنبلی تخمدان دارم
دو دوره کلومیفن تنها مصرف کردم ( البته با گلوکوفاژ یه سری هم با متفورمین ) اما قرص اصلیم همین کلومیفن بود .
ماه پیش هم لتروزول مصرف کردم ، هم کلومیفن ، الان هفته ی 7 بارداریمه ، دعا کنین بارداری سالمی داشته باشم .
2706