موضوع: آموزش رنگها به كودك + اظهار نظر

کاربران حاضر: 0 کاربر و 0 مهمان
عاطفه پست ها : 1934عضویت:1388/8/7
1390/9/29 - 12:45 عصر
سلام ماماناي مهربون
پسر من21ماهشه
ميشه بگين چه طور ميشه رنگها رو بهش آموزش بدم؟
اسماشو بلده مثلا ميگه سبز آبي ولي رنگشو بلد نيست
اصلا اموزش رنتگها مال چه سنيه؟
خدایا شکرت       مبارک باشه :)
لانيا پست ها : 3301عضویت:1389/5/26
1390/9/29 - 1:33 عصر
منم نمي دونم و دوست دارم دوستان بيان و لطف كنند و بگن
پسر من هم 2/5 سالشه و در حد ماما و بابا و بس و چند تا عدد بلده كه حرف بزنه
بارها جعبه هاي رنگارنگش رو اوردم و با سه تا رنگ اصلي شروع كردم .اما ياد نمي گيره و دوست داره بازي كنه
بهش ميگم جعبه قرمز رو بده ميخنده ابي رو ميده .بهش ميگم نه او ابي هستش رنگ قرمز رو بده اين دفعه باز مي خنده و سبز رو ميده و بعد چند ساعت به هيچ نتيجه اي نمي رسم
هههههههههههههههه

معرف {مامان پويا جون } http://atlastehran.com/forums/index.php
گيلدا پست ها : 2189عضویت:1388/9/6
1390/9/29 - 1:45 عصر
ببين چند تا وسيله متفاوت اما يكرنگ روبهش نشون بده مثلا ماشين زرد ، دستمال زرد و..... زود ياد مي گيره اما من تو مقاله خوندم بچه 5 ساله بايد 4 رنگ رو بلد باشه فكر كنم هنوز زوده البته من پسرم 24 ماهشه بهش ياد دادم
گل مريم پست ها : 76عضویت:1390/8/26
1390/9/29 - 1:55 عصر
كاش يكي اطلاعات بده خيلي بحث خوبيه هم جالب هم مفيد
رازقي پست ها : 7761عضویت:1390/2/3
1390/9/29 - 1:59 عصر
من هم برام مهمه
چون پسر من يادگيريش خيلي خوبه ولي رنگا رو ياد نمي گيره
پرسيدم مي گفتند بعد از 3 سالگي بايد آموزش داد
ثمين پست ها : 2497عضویت:1390/3/18
1390/9/29 - 2:31 عصر
دوستان من تجربه خودم رو ميگم .........

دختر من 2 سال و 5 ماهشه ولي بيشتر رنگها رو بلده ....
من اينجوري شروع كردم اول با رنگ سفيد چون از همه آسون تره و خيلي وسايل هم سفيده .... هر چيزي كه ميديدم سفيده خودم تكرار ميكردم .... مثلا ميگفتم ماشين سفيده رو ببين ، خرس سفيدت كو ؟ ... بلوز سفيدت رو بيار .... اينجوري باعث شد كم كم سفيد براش جا بيافته ....
بعدش با بازي اين كار ور تثبيت كردم ..... يعني مثلا گيره لباسهام رو آوردم و گفتم گيره سفيد رو بده مامان ، و بعد تشويقش ميكردم و اين بازي باعث ميشد رنگها توي ذهنش تثبيت بشه
و وقتي يك رنگ رو كامل ياد گرفت مي رفتم سراغ رنگ ديگه .....
در ضمن از رنگهاي پر كاربرد و اصلي شروع كنيد و همين جور پيش بريد
دختر من الان رنگهاي سفيد ، سياه ، آبي ، قرمز ، سبز ، زرد ، صورتي ، بنفش رو بلده .... الان روي رنگ قهوه اي دارم كار ميكنم

بچه ها با بازي بهتر ياد ميگيرن ...........
يادش بخير كودكي! قهر ميكرديم تا قيامت ...... و لحظه اي بعد قيامت مي شد
مرجان پست ها : 191عضویت:1391/3/7
1391/4/19 - 2:09 صبح
ggfjسلام خوبي
گلفام پست ها : 3724عضویت:1390/5/9
1391/11/24 - 10:09 صبح
بنظرم باید از
هميشه دستاني که به تو کمک مي کنند بهتر از دستهايي هستند که رو به آسمان برايت دعا مي کنند… کوروش کبير
MamanFifi پست ها : 3461عضویت:1389/1/17
1391/11/24 - 10:28 صبح
سلام‏ ‏پسر‏ ‏منم‏ ‏دو‏ ‏سال‏ ‏و‏ ‏چهار‏ ‏ماهست‏ ‏و‏ ‏خیلی‏ ‏از‏ ‏رنگارو‏ ‏بلده..من‏ ‏از‏ ‏وقتی‏ ‏کوچیک‏ ‏بود‏ ‏رنگ‏ ‏همه‏ ‏چیو‏ ‏بهش‏ ‏میگفتم..ولی‏ ‏خودش‏ ‏یهویی‏ ‏شروع‏ ‏کرد‏ ‏به‏ ‏گفتن....مطمین‏ ‏باش‏ ‏هر‏ ‏وقت‏ ‏خودش‏ ‏بخواد‏ ‏میگه..اون‏ ‏الان‏ ‏تو‏ ‏ذهنش‏ ‏داره‏ ‏تمرین‏ ‏میکنه...من‏ ‏از‏ ‏یسالگی‏ ‏پسرم‏ ‏لباساشو‏ ‏که‏ ‏میپوشوندم‏ ‏دست‏ ‏‏ ‏استو‏ ‏چپو‏ ‏میگفتم..حالا‏ ‏بهش‏ ‏بگم‏ ‏پای‏ ‏راستتو‏ ‏بیار‏ ‏بالا‏ ‏میاره....مهم‏ ‏اینکه‏ ‏تو‏ ‏بازی‏ ‏همش‏ ‏تکرارکنی....
ياشا پست ها : 1518عضویت:1386/3/24
1391/11/24 - 10:35 صبح
من به دخترم توی 17 ماهگی رنگها رو یاد دادم والان که 19 ماهشه رنگها رو بلده
آبی . قرمز . سبز . زرد . قهو ه ای . نارنجی . سیاه

روش یاد دادن هم این بود که میگفتم خیار سبزه . برگ درخت سبزه . مداد سبزت رو بده تا خیار بکشم . بعد یاد گرفت

سیاه کلاغه . موهای ترنمه . حالا مداد سیاه رو بر میداریم و کلاغ میکشیم

مامان ني ني پست ها : 2513عضویت:1389/3/7
1391/11/24 - 12:03 عصر
سلام من از 2 سالگی با پسرم کار کردم
با لگو بازی میکردیم و موقع بازی رنگاشو میگفتم خودش خوشش میومد و هی از من سوال میکرد بعد با هم رنگها رو جدا میکردیم و مثلا آبی ها یه طرف و قرمز یه طرف
بعد من دوباره ازش میپرسیدم و مثلا میگفتم رایان یه ابی به من بده یا یه قرمز به من بده کم کم همه رو یاد گرفت هر روز این کارو میکردم اول آبی و قرمز و زرد و سبز رو یادش دادم یواش یواش رنگهای دیگه رو یاد دادم الان 2 سال و 4 ماهشه
( طوسی سیاه قرمز سبز زرد آبی نارنجی صورتی بنفش سفید ) رو بلده البته اوایل قرمز و صورتی و نارنجی رو کمی قاطی میکرد اما چون خودش علاقه داشت الان خیلی خوب بلده و تی وی که میبینه هر رنگی نشون میده به من میگه و لذت میبره
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: