نی نی سایت > تبادل نظر > متفرقه > عمومي > مهمون دارم دستور پخت مرغ خوشمزه

موضوع: مهمون دارم دستور پخت مرغ خوشمزه + اظهار نظر

کاربران حاضر: 0 کاربر و 0 مهمان
ستاره پست ها : 449عضویت:1389/5/17
1390/9/24 - 8:47 صبح
ممنون ميشم راهنماييم كنين
باران پست ها : 9370عضویت:1390/8/11
1390/9/24 - 8:52 صبح
به مرغ در حاليكه نم داره زردچوبه و نمك بزن و سرخ كن
پيازداغ درست كن و كمي ادويه كاري و رب رو تفت بده بعد كمي آب بريز تا رب حل بشه بعد بريز روي مرغها. دو تا حبه سير خام هم بريز تا بوي مرغ رو بگيره. اگه دوست داري ميتوني هويج هم بريزي ولي خيلي مجلسي نيست
سارا پست ها : 233عضویت:1390/9/17
1390/9/24 - 8:53 صبح
ميخواي بپزي؟يا؟
رز گلي پست ها : 5302عضویت:1388/6/21
1390/9/24 - 8:59 صبح
مرغ شكم پر... خيلي عاليه..
بيا ره توشه برداريم....
ستاره پست ها : 449عضویت:1389/5/17
1390/9/24 - 9:09 صبح
ممنون از همه.اگر ميشه دستور مرغ زعفروني و شكم پر هم بديد
ياس سپيد پست ها : 1701عضویت:1390/3/29
1390/9/24 - 9:10 صبح

سير اگه بريزي توش خوشمزه ميشه
من دوست نداشتم سير را..ولي خوشمزه اش كرد
بزن تو گوگل: چي بپزم
بارخدايادستانم رابراي گرفتن فرشته اي از تو بازکردم دستانم را خالي برنگردان.آمین
گل گلي پست ها : 1710عضویت:1390/2/7
1390/9/24 - 9:10 صبح
اگه طعم ترش رو دوست دارين اين دستور منو درست كن من كه مي پزم همه عاشقشن و هميشه كه مهمون دارن خودشون سفارش ميدن
مرغ رو با يه دونه پياز درسته و يه دونه قرص گالينا بلانكا مرغ بذار بپزه بعد مرغ رو از قابلمه بذار بيرون پياز رو هم بنداز دور حالا يه عالم پياز داغ بريز توي اب مرغ + فلفل قرمز به اندازه اي كه دوست داري + يك قاشق مربا خوري رب ( نبايد رب زياد باشه ) و يه عالمه اب غوره يا اب نارنج كه با اب غوره بهتره اگر قره قروت هم داري يه ذره بنداز توش بعد بذار بجوشه تا خوب غليظ بشه من براي خودمون كه درست مي كنم همين طوري مي خوريم ولي اگه مهمون داشته باشم مرغها رو سرخ مي كنم كه روشون يه كم برشته بشه بعد از اين سس ميدم روش و مي برم سر ميز كمي از سس رو هم ميريزم تو ظرف براي كساني كه بخوان بيشتر بريزن
"مامان محمدحسين"آنلاین پست ها : 2169عضویت:1390/9/18
1390/9/24 - 9:17 صبح
اگه به مرغ پودر انبه بزنيد، مزه ي متفاوتي ميگيره، حتي براي جوجه كباب هم خوشمزه ميشه!
گل پسرم 18 اسفند 91 به دنيا اومد!    
رز گلي پست ها : 5302عضویت:1388/6/21
1390/9/24 - 9:20 صبح
مرغ شكم پر ( از اين سايت آوردم : http://sofrehkhune.com/portal/انواع-خوراكها )

مواد لازم :

مرغ سالم 1 عدد

گردوي ريز شده 1.5 تا 2 پيمانه (پيمانه پلوپز)

كشمش نصف پيمانه
زرشك نصف پيمانه

آلبالو هسته گرفته ربع كيلو

پياز ريز شده
مقداري نمك و فلفل و زردچوبه
طرز تهيه :
پيازها را سرخ كنيد.سپس روي آن كشمش سپس زرشك،سپس گردوهاي ريز شده و بعد آلبالوها را تفت بدهيد.نمك، فلفل و زردچوبه و دارچين هم اضافه كنيد. وقتي تفت خورد، حدود يك سوم مواد را جدا كنيد. شكم مرغ را خالي و خوب تميز كنيد.حالا اول پوست دور گردن مرغ را بدوزيد.شكم مرغ را از دو سوم باقيمانده مواد پر كنيد و آن را بدوزيد.حالا مرغ را در روغن توي يك قابلمه و يا سرخ كن سرخ كنيد(بحدي كه كمي طلايي شود) يادتان باشد كه آن را بايد هنگام سرخ شدن به آرامي زير و رو نماييد. درون قابلمه ديگري يك سوم مواد را كه نگهداشته بوديد بريزيدو كمي آب اضافه نماييدو نمك و فلفل هم بريزيد. بگذاريد يك جوش بزند.

حالا مرغ را بسيار آرام توي اين قابلمه بگذاريد.حرارت را ملايم كنيد و سر قابلمه را بگذاريد( يادتان باشد كه آب قابلمه زياد نيست) بعد از حدود يك ساعت مرغ را آهسته برگردانيد تا طرف ديگر مرغ هم بپزد. اين غذا را با چلو سرو مي كنند و بسيار خوشمزه است.

بيا ره توشه برداريم....
باران پست ها : 9370عضویت:1390/8/11
1390/9/24 - 9:20 صبح
ما براي مرغ شكم پر، نعناع و جعفري ساتوري + مغز گردوي پودر يا چرخ شده + زرشك رو داخل شكم مرغ ميريزيم و ميدوزيم. پياز داغ و ادويه و آب + مرغ درسته آماده + رب انار رو ميپزيم كه البته بايد مرتبا از سس محتوي رب انار در طول پخت روي مرغ بريزي تا همه قسمتهاش طعم بگيره. اگه توي سس آلو هم بريزي عالي ميشه
مامان پريناز پست ها : 7482عضویت:1389/12/18
1390/9/24 - 9:22 صبح
روش بچه ها خيلي خوشمزه بود.من دركنار اين كارا به سس مرغ علاوه بر رب گوجه رب انار ميزنم.معركه ميشه.اينجوري لازم نيست زيادم سرخش كنين قبلا.من خيلي وقتا سرخ نميكنم.رب انار برشته نشون ميده وخيلي خوشمزه
بهارت خوش به فکر ديگراني...
شيما *مامي نيما* پست ها : 2540عضویت:1390/6/1
1390/9/24 - 9:29 صبح
Vase morgh shekm por aval piyaz dagh faravoon dorost kon bad maghz gerdo va khalal badam va zershko ghatish kon va ye taft bahash bedeh morghe dorosteh pak karde ra dakhl pirex bezar va in mavado dakhl shekamesh kon atraf morghetm biyaz khor shodeh va sib zaini va havij va ghrch bezar va zafrenoon va ab va roghn va yekam namak makhlot kon va beriz roye morgh va mavad atrafesh ye foil ham bekesh ro zarfet va ba changal chand ta sorakh rosh bezan va bezar ye saat to fer ba harart molayem bepazeh kheyli khosh mazeh misheh hatman emtehan kon
شيما *مامي نيما* پست ها : 2540عضویت:1390/6/1
1390/9/24 - 9:31 صبح
Yadm raft begam roye maghz gerdo va zershk va khalal bayad yekam shekr ham bedi
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: