2737
2734
عنوان

پاسخ های تخصصی به شما مادران باردار درباره ی سونوگرافی دوران بارداری

| مشاهده متن کامل بحث + 603858 بازدید | 616 پست
petalo جان:

از آنجایی که سرعت رشد جنین کاملا ثابت نیست و میتواند متفاوت باشد عددی که شما در جدول های مربوطه میبینید عدد میانگین هستند نه میزان دقیق. در واقع تا +و- 500 گرم اختلاف وزن طبیعی است.

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

ملودی جان:

هفته ی دوازدهم زمان مناسبی برای تعیین جنسیت نیست و بیشتر میتوان جنسیت را حدس زد و این احتمال ممکن است صحیح یا غلط باشد. در واقع تعیین جنسیت از هفته هجدهم قطعی است.

در ضمن ضربان قلب جنین شما طبیعی است.
2731
تانیا جان:

در هفته ی پنجم اندازه ی جنین از 2 الی 5 میلی متر ممکن است باشد. هر چند به دلیل این مقدار بسیار کوچک اگر سونوگرافیست دقت کافی نداشته باشد ممکن است اندازه گیری کاملا دقیق نباشد.
با سلام
من امروز به سونو گرافی رفتم . تاریخ lmp من 10 آبان بوده در سونو امروز ابعداد رحم رو در حدود حاملگی 7.5 هفته نوشته و ضمنا نوشته
تصویر ساک حاملگی با حدود نامنظم در کاویته رحم دیده میشود .اکوهای ظریف بدون ضربان در کف ساک وجود داردولی تصویر امبیو اکتیو مشاهده نمیشود
و تشخیص missed abortion داده
من هنوز علائم ویار را دارم و هیچ لکه بینی یا ترشح غیر طبیعی ندارم
با توجه به اینکه زمان تخمک گذاری من حدود روز 20 ام به بعد است ،
آیا ممکن است هنوز امیدی جهت ادامه حاملگی باشد ؟
آیا میتوان منتظر علائم دیگری بمانم ؟
روشا ، عشق صورتی مامان
2738
گیتا جان:

ممکن است تاریخ LMP خود را اشتباه گفته باشید چون با توجه به این تاریخ شما در حال حاضر باید 10 هفته داشته باشید و اگر در این زمان سونوگرافی انجام داده اید و ضربان قلب جنین مشاهده نشده متاسفانه تشخیص Missed Abortion صحیح است.
با سلام به کارشناس محترم سونوگرافی پارمیس
من الان در هفته 22 بارداری هستم میخواستم بدانم نظرتون درباره ضرورت انجام سونوگرافی سه بعدی چیست؟آیا اگر در سونوی معمولی مشکلی نباشه نیازی به سه بعدی یا چهار بعدی هست؟ممنون از بذل توجه و حوصله شما
سلام و خسته نباشید
می خواستم بدونم در سونوگرافی از جنین
BPD
HC
AC
FL
چه هستند؟؟
من طبق سونو 28 هفته و 5 روز هستم
اما یکی دو تا از این موارد 27 هفته و 29 هفته را نشان می دهد
لطفا راهنماییم کنید
ممنون
سلام
کیست سه میلی در ناحیه کروئید جنین خطرناکه؟
دکترم گفت تا چند هفته دیگه از بین میره ولی من دارم میمیرمممم
اگه از بین نره چی مبشه؟
و اینکه سرویکسم به 33 رسیده در انتهای هفته 20
چیکار کنممممم؟ کمه؟
هیچ وقت باطن زندگیمونو با ظاهر زندگی دیگران مقایسه نکنیم....
2706