2703
2553
عنوان

پاسخ های تخصصی به شما مادران باردار درباره ی سونوگرافی دوران بارداری

| مشاهده متن کامل بحث + 603395 بازدید | 616 پست

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش

ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

2456
سلام
با تشکر از زحماتتون
یه سوال دارم، ممنون میشم راهنماییم کنین
من پیش دو تا دکتر می رم. یکی شون بهم گفته برای سونوی ان تی و ان بی و آزمایشات غربالگری لازم نیست هفته 11 بری. چون همون هفته 16 کفایت می کنه. به این دلیل که هر چی که تو هفته 11 معلوم میشه تو هفته 16 هم معلوم میشه به اضافه یه سری فاکتور های اضافه. بعلاوه با در صد صحت بیشتر.
اما یه دکتر دیگه بهم گفت لازمه که هفته 11 برم چون ممکنه هفته 16 دیر باشه.
نظرتون در این باره چیه. من خودم ترجیح می دم اگه مشکلی پیش نمیاد فقط یه بار همون هفته 16 برم.
ممکنه مشکلی پیش بیاد؟
ممنون از راهنمایی هاتون
مهرآیین جان:

این سونوگرافی را حتما حتما در بین هفته 11 الی 13 هفته و 6 روز انجام دهید زیرا بهترین زمان برای اندازه گیری NT است و پس از این زمان این اندازه گیری برای تشخیص وجود سندروم داون(منگولیسم) مقدور نمی باشد!
2714
آیا NT=2.7 از نظر شما هم زیاده ؟ با توجه به اینکه در مقالات مربوط به غربالگری توصیه شده NT>3 برای مادران بالای 35 سال آمنیوسنتز انجام بدند پس چرا با 2.7 اینطور قضاوت میشه ؟ آیا غیر از اختلالات کروموزومی این مارکر می تونه نشونه بیماریهای دیگه ای هم باشه ؟
سلام من تو هفته 5/13سونو nt دادم وجوابش تیغه بینی هایپوپلاستیک وnt=1/9گزارش شد.ازمایش خون سه ماهه اول رو از مایشگاه گفت دیره الان برو اول هفته 15 بیا تریپل مارکر رو انجام بده.دارم از نگرانی میمیرم لطفا جوابمو سریع بدین ایا شما موردی مشابه من داشتین که جنینش سالم باشه یا من چند درصد امیدوار باشم به جواب امنیوسنتز؟
سلام دوستان من9/25رفتم سونو گفت بچه 5 هفتشه ولی 10/8رفتم گفت 6 هفتشه و صدای قلبش هم نشنیدیم
کسی تا حالا انطوری بوده بهم گفت 1 هفته دیگم سونو بده اگه بازم صداشو نشنویم باید قرص بخوری سقط بشه
اصلا دلم نمی خواد بره
سونو گرافی پارمیس عزیز
آیا ممکنه که توی سونو ضربان قلب رو منطم بنویسن اما جنین مشکل قلبی داشته باشه؟؟؟؟؟؟!!!!!!! البته این استنباط از صحبت دکتر سونو با همکارش بهم دست داده که چیزی درمورد آئورت میگفتن!

وزنی که توی سونو زدن چقدر ممکنه صحیح باشه؟؟
"همسرم" حتی وقتی پیشمی دلم برات تنگ میشه باز .....
با سلام و عرض تشکر فراوان از اطلاع رسانی خوب شما
من هفته 12 بارداری هستم و دیروز دکترم پیشنهاد داد که تست های غربالگری سلامت جنین رو (توی این چند هفته) که در موردش توضیح دادید انجام بدم اما من به دلیل داشتن خون ریزی در ماه 2 تا الان 2 بار سونو داشتم و یکی از این تست ها هم که با سونو انجام می شه. الان نگرانی من اینه که 3 بار سونو در طول 3 ماه اول بارداری برای جنین ضرری نداشته باشه!
می خواستم از شما خواهش کنم برام توضیح بدن که آیا 3 بار سونو در مدت 3 ماه و احتمالا سونوهای بعدی که در 3 ماه های دو و سه خواهم داشت به جنین من آسیبی نمیرسونه. خواهش می کنم اگر ضریب خطر پایینی هم می تونه وجود داشته باشه برام توضیح بدید

خیلی از لطفتون ممنونم
2706