2703
2553
عنوان

پاسخ های تخصصی به شما مادران باردار درباره ی سونوگرافی دوران بارداری

| مشاهده متن کامل بحث + 603403 بازدید | 616 پست
مهر آیین جان:

کیسه زرده(yolk sac) قسمتی است که جنین از آن تغذیه می کند و مایع اکوفری مایع اطراف جنین است.

اگر کمتر از حد معمول است باید میزان آن ذکر شود تا بتوانیم پاسخی دقیق به شما بدهیم.
شیلا*مامان اراد* جان:

این اختلاف بین سنی که شما محاسبه می کنید و سنی که سونوگرافی نشان می دهد به این علت است که جنین شما بزرگتر و یا به اصطلاح درشت تر از حد معمول است که می تواند دلایل بسیار مختلفی داشته باشد.

حتما در این باره با پزشک خود مشورت کنید.

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

باسلام. مشکل منم در رابطه با سن جنین و عدم تطابق دو سونوگرافیم در مورد رشد جنین هست. شروع آخرین پریود من 8 خرداد بود . 8 مرداد رفتم سونو داخلی گفت سن جنین 6 هفته ست یعنی 2 هفته کمتر. دکتر از روی پریودم گفت 15 اسفند زایمانته ولی سونو گفت 1 تا 5فروردین.... مشکل دیگه ای که بیشتر نگرانم کرده اینه که دو سونوی دیگه که به فاصله 30روز از هم داشتم انگار جنین تو این 1 ماه به اندازه 3 هفته رشد کرده بود یعنی در تاریخ 9/7/90 گفت جنینم 15 هفته و 2 روزشه ولی در تاریخ 9/8/90 گفت 19 هفتشه در صورتی که باید میگفت 20 هفته و 4 روزشه. خواهش میکنم جوابمو بدین خیلی نگرانم
2456
سلام ممنون میشم راهنمایی ام کنید

در سونو من : سن بر اساس fl نوشته : 18 هفته و 4 روز

سن بر اساس bpd نوشته : 19 هفته و 5 روز

cephalic presentation at ... ? cavity is seen

placenta is anterior

af is adequate

fetal heart rate and activity are detected.

البته دکتر توضیحات دیگه ای هم داد که ننوشته :

یه حفره کوچیک تو دیواره قلب تشکیل نشده یا تشکیل شده و هنوز دیده نمیشه

چیز مهمی نیست و در سونوگرافی بعدی چک کنید

واقعا مهم نیست ؟ و نیاز به پیگیری نداره ؟

معده و مثانه فکر میکنم گفتن تشکیل شده و کلیه ها هنوز نه اما جای آن مشحص و سالمه

البته سونو من ob سونو معمولی و مربوط به 2 هفته قبل هست

جواستم بگم همه چیش حوبه یا باید برم سونو دقیق تر انجام بدم ؟

ممنون از راهنمایی تون
تحویل نمیگیرم سالی که بی تو باشد ...جایت حسابی خالیست ...
2714
مستانه جان:

قبلا هم گفته ایم که در سنی که دستگاه سونوگرافی برای جنین نشان می دهد و سنی که شما بر اساس LMP(اولین روز آخرین پریود) حساب میکنید ممکن است تا +و- دو هفته اختلاف وجود داشته باشد و این طبیعی است.
نویده جان:

سونوگرافی تشخیص آنومالی جنین برای اطمینان پیدا کردن از سلامت کامل جنین می باشد(غربالگری سه ماهه دوم). در این سونوگرافی تمام اجزای بدن جنین از قبیل قلب، کلیه و مثانه، کبد، ستون فقرات، انگشتان دست و پا، مغز و اجزای صورت و ... برای مشکلات احتمالی مانند مشکلات قلبی و ژنتیکی و کلیه و کبد بررسی می شود.همچنین جنسیت جنین به طور قطعی قابل تشخیص است.سن مناسب برای انجام این سونوگرافی بین 18 تا 22 هفته می باشد.
مرسی از پاسختون
در سونو گرافی 13w+2d من ، مقدار NT=2.7 بود که به گفته سونولوژیست کمی بالا بود اگر چه طبق نظر متخصص زنتیک بعد از بررسی نتایج تستهای غربالگری اول و دومم نیازی به آمنیوسنتز نداشتم ولی همچنان از اینکه انجام ندادم گه گاهی نگران این موضوع میشم والان تو این هفته ، سونو گرافی دو بعدی تشخیص آنومالی در هفته 18 رو باید انجام بدم می خواستم بدونم با سونو دو بعدی می تونند در مورد بود و نبود بیماری های کروموزومی نظر قطعی بدند تا من بتونم پرونده این قضیه رو تو ذهنم ببندم ؟ یا حتما باید 3 بعدی باشه ؟ اگه نیازی هست می تونم نتایج هر 2 غربالگری رو بگم
سونوگرافی پارمیس عزیز من 27/8/90 تاریخ آخرین پریودم بود دیروز دکترم سونو کرد نوشته بودddssواضح دیده شده وGS 6میلی است و گفت 2 هفته دیگه بیا برای قلب به نظر شما طبیعیه؟ و DDSSچیه؟ و GSهمون ساک حاملگیه؟ مرسی از پاسختون.
2706