2703
2553
عنوان

پاسخ های تخصصی به شما مادران باردار درباره ی سونوگرافی دوران بارداری

| مشاهده متن کامل بحث + 603395 بازدید | 616 پست
با سلام
تاریخ آخرین پریود من 26 مرداد بود.آزمایش حاملگی مثبت بود.و دکترم گفت 5 هفته هستی.دو هفته دیگه برو سونو.دو هفته بعد رفتم سونو گرافی گفت تو 5 هفته و نیم هستی و این جواب سونو ی من است:
ابعاد رحم افزایش یافته است.محتوی یک ساک حاملگی است.یک جنین در آن دیده میشود.
ضربان قلب و حرکات سوماتیک جنین هنوز قابل رویت نمیباشد.
جفت سیر کولرودر گرید صفر است.
سن حاملگی با اندازه گیری crl در حدود 5/5 هفته میباشد.
در آدنکسها ضایعه ی فضاگیر کیستیک یا سولید دیده نشد.
کنترل مجدد به طریق ترانس واژینال بعد از یک هفته توصیه می شود.
حالا خیلی نگرانم یعنی مشکل چیست؟
آیا ممکن است جنین مرده باشد؟در صورتی که من هیچ خونریزی و لکه بینی ندارم و علایم حاملگی رو هم دارم؟
علت این اختلاف در تعیین سن جنین چیست؟خواهشا جواب دهید.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

باسلام
من اولین روز آخرین پریودم 17 شهریور91 بوده ، بار اول که روفتم سونو ، دکتر گفت 5 هفته اش هست و زمان زایمان هم 24 خرداد سال آینده ، دو هفته بعد رفتم باز همون سونوگرافی و دوباره سونو دادم ، گفت 8هفته و 4 روزش هست و تاریخ زایمان هم بین 3 تا 7 تیر ، و گفت ماهت سوم به سوم عوض میشه . حالا من موندم بالاخره کی زایمان هست ، بعدشم اگه سونو میگه 8 هفته و چهر روز یعنی دوماه کامل ، ولی اگه ماه از سوم به سوم تغییر میکنه ، با این حساب هنوز به ماه دوم نرسیدم
میشه منو راهنمایی کنید موضوع نهایتا چطوریه؟
2456
سلام من سونو شکمیرفتم و بهم گفتن ساک و جنین دیده نشده دوباره 2 هفته دیگه باید تکرار بشه دکترم گفته یا ریز بوده دیده نشده یا امکان حاملگی پوچ هست سن حلملگی 6 هفتهگفته شما چ میگید نگرانم
سلام.
امروز رفتم سونو تو برگه نوشته یه جنین 8 هفته ای هست که قلبش فعالیت طبیعی داره و خلاصه همه چیز طبیعی.
یه ساک دیگه هم در مجاورت اون ساک هست که خالیه و جنین توش نیست.سن این یکی 7 هفته اس.
بچه ها تو رو خدا بگید ممکنه این ساک خالی برای جنینم مشکلی پیش بیاره؟
2714
با سلام
مورد خیلی اورژانسیه لطفا سریعا جواب بدین
نتیجه سونوگرافی هفته 22:الگیوهیدرآمینوس و AFI=<10mm
ابعاد کلیه ها افزایش داشته و شواهد pck نشان می دهد.
خواهشا سریع جواب بدید

دکتر گفته باید سقط کنه
سلام عزیزم من الان هفته ی 14 هستم دو هفته پیش سونوی ان تی دادم nt:3/2 بود به غربالگری اولی نرسیدم خیلی نگرانم عدد ان تی نگران کننده است؟

برای آزمایش میخوام برم آزمایشگاه نیلو به نظرت خوبه؟

اگه بچه موردی داشته باشه سقطش میکنن؟

خلی نگرانم تورو خدا زودتر جوابمو بدید؟
سبحان الله
لطفا میشه جواب منو بدین؟

من توی هفته شش سونوگرافی وازینال کردم که ساک و جنین دیده شد اما ضربان قلب نبود ، دکتر منو خیلی ترسوند گفت فقط بیست درصد احتمال داره که قلبش تشکیل بشه

به نظر شما این مسئله که برای من پیش اومده طبیعیه یا غیرطبیعی؟ هفته چند برم برای سونوی بعدی بهتره؟

توروخدا اگه میشه منو راهنمائی کنید
وقتی خدا هست هیچ دلیلی برای ناامیدی نیست. پسرای عزیزم 92/10/26 اومدن توو بغلم. خدایا شکرت
ساناز جون نگران نشو ، هفته ی 10 برو که دیگه 100% بهت بگن .

خیلی از بچه ها بودن که هفته ی 6 جنین شون ضربان نداشته ، معمولا از هفته ی 8 دیگه 100% ضربان داره اما چون فاصله سونو هام خیلی کم نباشه بهتره هفته ی 9 یا 10 بری .

ایشاله که قلبش مثه ساعت بزنه واست
2706