2733
2734
عنوان

پاسخ های تخصصی به شما مادران باردار درباره ی سونوگرافی دوران بارداری

| مشاهده متن کامل بحث + 603876 بازدید | 616 پست
وای خانم دکتر سلام
نمیدونید چقدر خوشحالم این تاپیکو پیدا کردم
من دویار اومدم خدمت شما یه بار برای ان تی اخر سه ماهه اول
و یه بارم برای سه ماهه دوم
که شما فرمودین همه چی خوبه
خانم دکتر دارم دیوونه میشم
تو هفته 34 مجبور شدم به دلایلی برم یه سونو دیگه که منو سکته داده
این را برام نوشته که دکترم تا دید گفت باید برم بیوفیزکال بیمارستان پاسارگاد 13 اردیبهشت که میشه 37 هفته و یک روزم
و گفتن توی این مدت استراحت کامل داشته باشم و سر کار نرم
هر وقت پیش شما اومدم انرژی گرفتم ولی این بار دارم دیوونه میشم
میشه راهنماییم کنین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نتیجه سونو:

در سونوگرافی انجام شده ، تصویر یک جنین زنده دارای حرکات و ضربان قلب طبیعی در وضعیت سفالیک مشاهده شده است
سن جنین بر اساس H.C.BPD بطور متوسط در حدود 34 هفته و با FL حدود 31 هفته و با AC حدود 30 هفته میباشد
با توجه به یافته های فوق و عدم تناسب فاکتور ها با هم و با L.M.P احتمال IUGR مطرح است.

پلاسنتا در موقعیت فوندال قدامی قرار دارد. GRADE=2
مایع آمنیوتیک در حد نرمال است .
ضربان قلب جنین نرمال است. FHR=149
جفت دارای اکو نرمال است.
WEIGHT=1750
F.D.D=3/8.91(LMP
منحنی رشد جنین طبق پرسنتایل 25% میباشد.
سنوگرافی کالر داپلر حامگی الزامی است.

لطفا منو راهنمایی کنید تا از نگرانی در بیام خانم دکتر
ممنونم

سلام دوستان
من تاریخ آخرین پریودیم 29 اسفند بوده که الان فکر کنم هفته 6 هستم دیروز سونو واژینال انجام دادم . دکترم گفت کیسه مشخص میشه اما جنین نه
ایا احتمال هست که بارداری پوچ باشه؟
تا کی اخرین مهلت دیدن جنین هست؟

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731
باسلام من هفته 21 هستم
غربالگری در سه ماهه ی اول رفتم و هیچ مورد خاصی نبود اما غربالگری سه ماهه ی دوم با اینکه پزشک نوشت نرفتم البته به خودشم گفتم گفت ایرادی نداره
اما با این حرفا نگران شدم
ینی حتما باید این ازمایش و سونو روهم انجام بدم؟
با سلام مقادیر نرمال biophysical scoring تو هفته 37+4 چقدره ؟
برا من نوشته بشرح زیره : میشه در مورد وضعیت مال من توضیح بفرمائید : جلوی هر کدوم از 5 مورد زیر نوشته 2 score و جمع شده 10
3movements during 30 min
basal FHR=136beats/min,normalacceleration with movement
3movements during 30 min
3ext and flex during 30 min
a vertical amniotic fluid pocket>2cm
2738
سلام دوستان، میخواستم ببینم در مورد سن جنین چند درصد احتمال خطا در سونو وجود داره؟ من در تاریخ 23 اردیبهشت رفتم سونو، سن جنین رو زده بود 9 هفته و سه روز، دوباره شنبه یعنی دیروز که رفتم سونو زده 12 هفته و یک روز، در حالیکه 11 هفته تازه تموم شده.
با سلام،

روز 29 پری متوجه بارداری شدم بتا 61.34 بود

روز 32 پری مجددا بتا دادم همون 61.78 بود همون روز سونو واژینال دادم ساک خالی 2 میلیمتری داخل رحم بود

روز 39 پری بتا 379شده بود و سونو واژینال شدم ساک خالی 3 میلیمتری دیده شد
یک کیست لوتئال هم در تخمدان راست دارم

به نظر شما این یک سقط فراموش شده است؟ با توجه به اینکه هم ساک بارداری و هم بتا کوچکتر از نرمال 5.5 هفتگی بودن
ال مم پی 29 فروردین بوده. گاهی بر اثر پیاده روی کمی دلدرد می گیرم. می خوام بدونم امیدی هست که ساک بارداری بزرگتر بشه؟ آیا مورد اینچنینی قبلا دیدید؟
با اجازه از مدیر محترم تاپیک

دوست خوبم سلام

شما هم اگر برای کار در محیط نی نی سایت تا کنون به مشکل

************* عدم آگاهی و دسترسی آسان به پیغام های ارسالی از طرف سایر کاربران و دوستان*********

برخوردید حتماً روی لینک زیر کلیک کرده و موافقت خودتون رو در جهت رفع این مشکل اعلام کنید:

http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=231775&PageNumber=1

اعلام رأی موافق شما کمک به رفع مشکل سایر کاربران و بهتر شدن محیط نی نی سایت خواهد بود.

با تشکر

سلام من در هفته 20 بارداری هستم سونو سه بعدی انجام دادم دکتر گفت معده کوچیکه ودر جواب هم نوشته معده رویت نشد ایا مشکلی داره و منظورش چی بود البته دکتر گفت 1 ماه دیگه سونو انجام بده علتش چی بود
با سلام هفته 38 باردارییم سونو بیوفیزیکال انجام دادم گفت معده جنین یه کم بزرگه در صورت ظن به استوز هایپر تروفیک پیلور بعد رایمان کنترل توصیه میشود؟ این یعنی چی؟ من تو سونوهای قبلیم حتی nt همه چی خوب بود این خطرناکه؟
سلام می خواستم بدونم که بهترین زمان انجام سونو nt چه موقع است .می دونم که میشه از 11هفته تا 13 هفته است ولی بعضی ها می گن 12 هفته بعضی ها میگن بهترین زمان انجام سونو nt هفته 11هست میشه راهنمایی کنید.ممنون
2706