2410
2553
عنوان

لیست سیسمونی (تعداد،مارک،نظرات)

139479 بازدید | 203 پست
سلام به همه مامانای مهربون،
من بعد از تحقیقات تو سایتها و کلوپ ها ، بالاخره یه لیست از سیسمونی تهیه کردم و به همراه مارکهای خوب هرکدوم و نظرات دیگران در موردشون توی این تاپیک گذاشتم فقط اینکه
اولا سعی کردم لیست کامل باشه ولی امیدوارم با راهنمایی های شما خصوصا در مورد جنسا و قیمتا و مغازه های خوب بهتر بشه
دوما همه چیزو نوشتم حتی اونایی که فکر نمیکنم لازم باشه و امیدوارم کمکم کنید تا در مورد اینکه کدوم کاربردیه و کدوم بی استفاده هست اطلاعات خوبی اضافه کنم
سوم قبلا از کمک همه شما مهربونا ممنونم که با نظراتون کمک خیلی زیادی به بقیه مامانا میکنین
ممنونم

وسایل حمل و نگهداری نوزاد
تعداد- مارک- ویژگی
گهواره
تا 6 ماهگی که گهواره خیلی خوبه من خیلی استفاده کردم نصفه شب که پارمیس تا صداش در میومد تکونش میدادم دوباره خوابش می برد. زیاد هم بغلی نشد یعنی اصلا بغلی نشد تا بغلش می کردم کلافه می شد.
از خرید گهواره پشیمونم کاش تخت پارک گرفته بودم بجاش
تخت پارک روبا، ایون فلو، گراکو، چیکو سبک و قابل حمل باشد.
ارتفاعش قابل تغییر باشد. تخت کوچک (گهواره) با تشک و ملافه آن. از پارک بچه هم می‌توانید هم برای خواباندن و هم برای بازی بچه استفاده کنید، به خصوص انواعی که صداهای آرامش‌بخش از قبیل صدای دریا یا قلب پخش می‌کنند برای بچه‌هایی که خواب سبکی دارند مفید هستند. فقط دقت کنید که در استفاده از پارک بچه زیاده‌روی نکنید تا برای کودک حکم قفس پیدا نکند و بتواند به اندازه کافی در تعامل با محیط اطراف خویش قرار گیرد.
ساک حمل
سبد حمل باید دارای کمربند ایمنی باشد. دسته یا بند بلند کردن‌ آن ثابت و محکم باشد. انواع پارچه‌ای توصیه نمی‌شود چون احتمال پاره شدن و افتادن کودک وجود دارد. انواع محکم‌تر را نیز باید هر بار قبل از گذاشتن نوزاد درون آن بررسی کنید تا لق یا شل نباشد. پارچه درون سبد نیز بهتر است با کیفیت بوده و قابل شستشو در ماشین لباس‌شویی باشد
ساک حمل دو سه ماه اول خیلی به دردم خورد.
طلا جان ساک حمل سبک تر از کریره و برای جابه جایی و بیرون بردن نی نی راحتتره البته من نگرفتم کریر گرفتم که الان اصلا خودم نمیتونم استفاده کنم اگه شوهرم باهام باشه که اون بلند کنه نی نی رو باهاش میبرم وگرنه سنگینه خودم تنها نمیتونم ولی ساک حمل رو خودت هم میتونی بلند کنی، ساک حمل درسته که سبکه اما ایمن نیست. بچه توش محکم نیست و لق می خوره. . من حتما کریر می گرفتم جات بودم طلا جون
کریر گراکو 180 بدون بیس هستش به کمربند ماشین وصل میشه
سبک، راحت، قابل تبدیل به صندلی ماشین یک توصیه از کسی که دو بچه پشت سر هم داشته . کریر یک وسیله بسیار عالی است که تا 4 – 5 ماهگی می‌توانید بچه را در آن بگذارید و جابجا کنید و در مهمانیها مجبور نیستید بچه را بغل کنید چون برای خود یک صندلی امن دارد و بعد از آن سن می‌توانید آن را در ماشین نصب کنید و به عنوان صندلی بچه استفاده کنید . تا جایی که شنیده‌ام کریرهای ایرانی نسبتاً سنگین هستند و انواع مارک‌دار بسیار گران . نوع تایوانی آن خیلی از نظر قیمت و وزن مناسب است و برای نصب در ماشین هم طراحی شده است. کریر و کالسکه‌های ایرانی به جز مشکل وزن مشکلی ندارند. حتما صندلی علامت استاندارد داشته باشد. در نمونه‌های خارجی علامت E نشانه تست شدن صندلی است.
نظر من کریر خیلی خوبه من تو این دو ماه خیلی ازش استفاده کردم. روزی که از بیمارستان مرخص شدم با کریر آوردم نی نی را خونه. خیلی راحته.
سحرجان من کریر گراکو خریدم امروز توشو با یه پتوی نازک پر کردمو پسرمو توش گذاشتم ، بنظرم تا بچه یه کم جون نگیره کریر کمرشو اذیت میکنه مگر اینکه گودیشو تنظیم کنی
ساک خوبه من نخریدم اما میگم برای ٣-٤ ماه اول عالیههههه بچه توش راحته ولی برای توی ماشین امنیت نداره پس کریرو بخر عزیزم
درضمن اینم بگم کریر برای حمل بچه نیست حتی یه کریر ٢ کیلویی با بچه سنگینو غیر قابل جابجایی هستش ، برای حمل کریر باید از کالسکه استفاده کنی ، من کریرم را پر نکردم. نیازی نیست عزیزم. نی نی توشون راحته. این کریر ها استاندارده.
کالسکه گراکو ، کالسکه کریر ماکسی کوزی700هزار به بالا
حتماً کالسکه ای بخرید که کریر روش نصب بشه. دسته کالسکه بهتره که قابل تنظیم با قد شما باشه. حتماً کالسکه ای بخرید که چرخاش 360 درجه چرخش داشته باشه تا درجا بچرخه.
سبک و قابل جمع شدن، ایمن، کالسکه که هر چه سبک‌تر و کم‌دنگ‌وفنگ‌تر باشد پراستفاده‌تر خواهد بود . کالسکه‌های عصایی در مسافرت‌ها بسیار کارراه‌انداز هستند و کالسکه‌های ایرانی از نظر وزن چندان سبک و مناسب نیستند
اونجور باکیفیت خوب همون مکسی کوزیه که خیلی گرونه بعد از مکسی کوزی چیزی که کیفیت خوب داشته باشه گراکو که قیمت کالسکه کریر بیس در میاد 500 ......اگه ارزوتنر میحوای که میشه ماما لاو و گود بیبی ایندوتا مارک اخر چینی هستن اما دوتای اولی برند هستن
capella کالسکه و کریر که صندلی ماشین هم میشه با روروئک گفت 400
good baby هم که من اصلا نفهمیدم کجایی بود ولی مدلش قشنگ بود ، کالسکه و کریر و روروئک و صندلی غذا و تخت پارک و ساک حمل و کیف لوازم روی هم دو مدل داشت 690 تومن و 790 تومن . من گفتم تخت پارک نمی خوام گفت بسته به مدل 150 تا 200 تومن کم می کنیم بابت قیمت اون
راستی منم گراگو خریدم کالسکه و کریر رو و راضی هستم . اگه خریدید مارک خوبیه. مکسی کوزی که خیلی خوب باید باشه ولی گرون هم درمیاد. به نظر من برای کالسکه میارزه ولی برای کریر که مصرفش کوتاه مدته نه
سرویس 6 تکه کالسکه سانیکو اصل
تاب برقی
نی لای لای .دو کارش 270 هزار تومن
ساک وسایل
1 عدد دارای جیب و زیپ های زیاد، سبک(همیشه داخل این ساک یکی دو کیسه پلاستیکی تمیز برای گذاشتن لباس‌های کثیف‌شده بچه داشته باشید).
روروک چیکو ایرانی
روروئک که برای بچه 6 تا 12 ماهه واجب است اما حداقل انواع ایرانی آن در حدود 12 ماهگی بسیار خطرناک هستند و بچه ممکن است خود را از آن پرت کند.
آغوش
اگر 3 تا 5 ماهگی بچه به زمستان نمی‌خورد و اهل پیاده‌روی با بچه هستید آغوشی بسیار به‌دردخور است
صندلی غذا روبا، بلوم، گراکو
با قابلیت تغییر ارتفاع صندلی غذا یک وسیله بسیار بدردبخور است که بچه در خانه کنار پدر و مادر باشد و هم زمان صرف غذا و هم برای بازی از آن استفاده کند. مدل ایرانی صندلی غذای بچه خوب و مطمئن است
صندلی غذا خیلییییییییییییی لازمه به نظر من، البته اون اوایل از کریر هم میتونی بعنوان صندلی غذا استفاده کنی، اما از حدودای یکسالگی دیگه خیلی لازم میشه.

وسایل غذای کودک :
تعداد- مارک- ویژگی
شیشه کوچک و بزرگ 2 عدد مارک‌های خیلی خوب مثل چیکو ،ناک، نابی، اونت 2 سی سی و 5 سی سی در دو سایز
برای دادن دارو، شربت یا آب، با سر بزرگ، شکل سینه مادر، ضد نفخ. شیشه , طلق
هرچند همه نوزادان نیاز و یا علاقه‌ای به پستانک و شیشه شیر پیدا نمی‌کنند، می‌توانید محض احتیاط وسایل زیر را هم تهیه کنید. از سرشیشه برای دادن داروها هم می‌توانید استفاده کنید و یا می‌توانید شیشه‌ کوچک مخصوص دادن قطره و شربت را جداگانه بخرید. شیشه شیربهترین نوع آنها نوعی است که بدنه آن ساده باشد تا تمیز کردن آن راحت تر باشد ، آنهایی که سر بزرگی دارند و شبیه سینه مادر هستند معمولاً برای بچه‌ها مقبولترند . اگر جنس آن طلقی باشد خیلی مطمئن‌تر است.
در مورد پستانک و شیشه شیر مارک‌های خیلی خوب مثل چیکو توصیه می‌شود
شیشه شیر طلق انواع مارک ها شیشه شیر پیرکس انواع مارک ها شیشه‌ای از جنس شیشه تهیه کنید تا حاوی بیسفنول A نباشد. این ماده سمی در شیشه‌ شیرهای پلاستیکی موجود است و می‌تواند سلامت کودکان را به خطر بیندازد.
من از شیشه و پستونک ناک خیلی راضیم سر شیشه هاش خیلی شبیه سینه مادره و خیلیم نرمه تازه با یه مک زدن خالی نمیشه و بچه باید زحمت بکشه تا شیرو بخوره کلا خیلی خوب بوده تا الان
من شیشه شیر و پستونک مارک Avent گرفتم خیلی راضیم. شبها که می خوابیدم یه دفعه 3 تاشیشه با هم پر آب می کردم می زاشتم بالا سرم هر دفعه که نصفه شب شیر می خواست فقط شیر خشک می ریختم توش راحت . تا نخوام هی بلند شم شیشه بشورم خوابم بپره.
مارکهای شیشه هات متفاوت بود البته اشکالی نداره اما اگه شکل سرشیشه هاش فرق داشته باشه بعدا بچت نمیگیره. چون بچه به یه سرشیشه عادت میکنه و اونوقت دیگه بدردت نمیخوره پس اگه فرق دارن باهم ببر همرو یه مارک بگیر.
در مورد شیشه شیر هم ناک و اونت خوبند که توی آبجوش هم که میخوام ضد عفونی کنم هیچ مشکلی براش پیش نمیاد. ناک رو میگند نوک شیشه اش به سینه مادر خیلی شبیهه. نه خراب نمیشند عزیزم. الان خود اونت که رادین داره رو من 10 دقیقه میجوشنم هیچیش نمیشه
شیشه شیر رو اگه میخوای استفاده کنی باید حداقل هر چند روز یکبار توی آب داغ بجشونی تا ضدعفونی بشند . این رو توی کتابها هم نوشته و دکتر رادین و پسر خالش آراد هم گفتند
مارک nuk مارک خوبیه سعی کن لوازمت را یا چیکو بخری یا نایک
سر شیشه اضافه سایز 2 و 3 : سرشیشه 15هزار
پستانک ازنوع ارتودنسی و زنجیر نگه دارنده 1 عدد چیکو، نابی، ناک، اونت کوچک، مخصوص نوزاد پستانک سایز کوچک
سوما پستونکها رو خیلی گرفتی البته منظورم یه اندازه اس
مارکاش مختلفه همون چیزی که راجع به سرشیشه گفتم رو رعایت کن .ضمن اینکه همه رو تا 3 ماه گرفتی یعنی 6 تا تا 3 ماه مگه بچه چقدر مصرف داره به نظر من ببر یه بسته اش رو سایز 6و9 ماه بگیر.
البته اگه من جای تو باشم میبرم دوبسته اش رو پس میدم و جاش مثلا سرشیشه اضافه میگیرم چون اگه پسرت مثل دختر من باشه و لب به پستونک نزنه همش بدردنخور میمونه
شیشه شور 1 عدد ابری باشد (پلاستیکی ها شیشه را خش می اندازند)
قاشق و چنگال حرارتی و معمولی قاشق سرکج چیکو با سر نرم برای دادن غذا ،The first year قاشق یا سرویس غذاخوری 1 عدد قاشق برای دادن غذا . با توجه به این که بچه در اول دندان ندارد اگر قاشقی پیدا کردید که سر آن نرم باشد خیلی بهتراست
لیوان مخصوص نوزاد
1 عدد لیوان مخصوص بچه ها یا sippy cup که برای آموزش نوشیدن به کودک وسیله بسیار خوبی است.
قطره چکان یا سرنگ دارو 1 عدد
منم از سرنگ دارو دهی خیلی استفاده می کنم. خیلی خوبه.
سرویس غذا خوری
(بعد از 6ماه استفاده میشه)سرویس قابلمه 1 سری قابلمه کوچک لعابی (تفلون به خاطر داشتن سرب، مضر است) سرویس ظروف غذا خوری مخصوص ( نرم یا چینی )
ظرف غذای بیرون 1 سری سبک با در محکم، با قابلیت گرم کردن و در فریزر گذاشتن
غذا گرم کن ( شیشه شیر گرمکن) 1 عدد اگرشیرخشک به نینی میدین

لوازم بهداشتی :
تعداد- مارک- ویژگی
پوشک کامل ( 2 تا 5 کیلو) 3 بسته پمپرز المانی پمپرز ترک یا نوع عربی ، پمپرز از همه مناسب تر است. بعد از یک ماه اول، مارک های دیگر. مولیفکس ، اوی بی بی، بی بی فاین، پنبه ریز، من از اول مای بیبی
من فقط پمپرز را قبول دارم چون هم نازکه هم پارچه ای است و هم دوامش زیاده تا 12 ساعت بدون هیچ سوختگی، من مولیفکس میخرم راضیم، 4900 تومن سایزی که من میگیرم، ایرانی: برای نوزاد همه چیز خوبه بی بی فاین، پنبه ریز، من از اول مای بیبی خریدم مشکلی هم نبود، اما مولیفکس هم خوبه هم قیمتش مناسبه، پارچه ای هم هست،
برای ماه اول 3 تا بسته پوشک پمپرز 50 تایی سایز 1 فکر میکنم بعد از اون سایز 2 بخرم
در کل 3-4 تا بسته پوشک 2-5 کیلو بخرین ، پسر من 3100 وزنش بود این سایز خوب اندازشه
تاالان 6 بسته پمپرز 3تا6 کیلو استفاده کردم دیروز هم 3 بسته 4تا 9کیلویی گرفتم
درباره پوشک حتما به اینکه کمر یا چسبش کش داشته باشه دقت کنین
این نکته ای که من میگم به دو دلیله
اول اینکه بچه رحت تره
دوم اینکه میتونین چسب پوشکو خوب بکشین بعد ببندین..... خیالتونم راحته که به شکم بچه فشار نمیاد
در مورد پوشک به نظر من کتون بودن هم خیلی خوبه تا بچه پاش عرق نکنه. من برای سیسمونی پمپرز خریدم و خیلی خوب بود ولی دوستاییم که نی نی داشتند گفتند مای بی بی خوبه استفاده کن دو روز بستم و پای نی نی زخم شد. مجبور شدم دیگه نبندم. نی نی ها خیلی زود عادت می کنند. اگه قصد دارید پوشک ایرانی بگیرید از روز اول این کار را بکنید تا نی نی عادت نکنه.
شامپو، شامپو بدن ، پودر، کرم ،لوسیون یا روغن 1 عدد جانسون(ارزان)، مادرکر(گران)، چیکو اصل( گران)، موستلا(خیلی گران) ، نیوا یا ایرانی فیروز
به تاریخ انقضا توجه کنید که حداقل تا یک سالگی بچه دوام داشته باشد، بدون عطر، جنس خوب و اصل باشد، چیزی باشد که بعدا هم بتوانید گیر بیاورید،
به جای روغن بدن بهتر است از روغن زیتون بدون بو استفاده شود،
کرم ضد التهاب برای ماه های اول، موستلا توصیه شده، شامپوی موستلا چشم را می سوزاند، از کرم و پودر یکی را بگیرید. (جانسون، حتما تولید ایتالیا باشد. نیوآ و چیکو دیگر تولید اصل ندارند)
پودر بچه نخرید باعث حساسیت میشة
شامپوی مادرکر واقعا چشمو نمیسوزونه من رسما تو حموم میزنم به صورت پسرمو باهاش میشورم
) شامپوهای خنثی که اسیدیته آنها نزدیک 7 است برای کودکان مناسب‌ترند. استفاده از شامپوی بزرگسالان می‌تواند سبب خشکی پوست و موی کودک شود.2) توجه کنید شامپویی که خریداری می‌کنید، بدون زاویه و بی‌خطر باشد.3) قطعات ریز و جداشونده شامپوهای عروسکی می‌تواند خطرآفرین باشد.4) داخل برخی شامپوها تیله‌های رنگی است که بچه‌ها را جذب می‌کند. آنها را از دسترس کودکان دور نگه دارید تا موجب خفگی آنها نشوند.5) صابون، کِرِم، دستمال مرطوب و... باید غیر عطری و مخصوص کودکان باشد.
برای ماساژ بعد از حمام پودر بچه و شامپو و صابون مارک جانسون خوب است .
کرم سوختگی desitin خیلی خیلی برای سوختگی پا خوبه ، کرم سوختگی مادر کر عالیه
ک عدد کرم سوختگی . شخصاً کرم کالاندولا و ویتامین آ.د را برای چرب کردن در حالت عادی و برای سوختگی کرم سوختگی که ترکیبی از اکسید دو زنگ و روغن کبد ماهی است را توصیه می‌کنم .
کرم سوختگی مادر کر عالیه مقعد پسر من خیلی متورم بود اخه خیلی دفع داشت و پوستش نازک شده بود الان هر بار میخوام پوشک عوض کنم چربش میکنم خیلی موثر بوده
کرم Desitin خیلی خیلی برای سوختگی پای نی نی خوبه. وقتی که بیرون میرید وزمان زیادی پوشک به پای نی نی میمونه یا وقتی از حمام اومده و پاش حساسه خیلی بدرد میخوره.
پودر یا صابون بچه برای شستن لباسها چیکو - جانسون – فیروز
دستمال مرطوب 2 بسته پمپرز، پنبه ریز یا نیوآ مخصوص نوزاد، فارماسی
رولی برای خانه، قطعه ای برای داخل ساک، معطر نباشد دستمال مرطوب ، ترجیحاً با جعبه کوچک یا بسته‌های کاغذی که سبک و قابل حمل باشد چون عمده استفاده آن در بیرون از خانه است دستمال مرطوب و گوش پاک کن پنبه ریز هم جنس خوبی دارند
دستمال مرطوبم بخرین خیلی بدرد میخوره البته الان هوا سرده و من خودم روزی یه بار نهایتا دوبار پسرمو میشورم ، دستمال پمپرز عالیه هم بوش ملایمه هم خودش خیلی لطیفه ولی گرونه (من خریدم 7200.....72 تا توش بود) الان یه مارک ایرانی خریدم به نام لوسین اینم خیلی خوبه بوشم ملایمه قیمتشم 2700 یه بسته هم جانسون و کن ب ب دارم که هنوز مصرف نکردم اما خب کن ب ب خیلی بوی صابون میده بصورت فجیعععع
من فقط شبها که دخترم خوابه با دستمال مرطوب تمیزش میکنم دستمال مرطوب هم مارک فارماسی میگیرم 74تایی 4800
پنبه گلوله استریل 1 بسته رنگی نباشد.
نافبند طبی
الکل یا دستمال الکلی آماده، برای ضد عفونی کردن ناف بچه
شورت پنپرزی پوشک
شورت گره ای
1 بسته برای بستن پوشک اگر می‌خواهید پوشک معمولی یا کهنه را به کار برید به یکی از انواع شورت‌های چسبی، گره‌ای یا دکمه‌ای احتیاج دارید اما پوشک‌های کامل نیاز به این شورت‌ها ندارند.

کهنه نخی
10 تا - مارک اهمیت ندارد. برای باز گذاشتن بچه، خشک کردن تن بچه یا انداختن روی شانه در موقع آروغ گرفتن از بچه/ بهتر است از بازار پارچه، متری بخرید و بدوزید. 3 بسته اگر می‌خواهید برای بچه از پوشک استفاده کنید 5 – 6 عدد کهنه نخی تهیه کنید که برای خشک کردنش بعد از شستشو به درد می‌خورد . اگر خیال دارید به جای پوشک از کهنه استفاده کنید، بعد از این که مطمئن شدید جنس کهنه خوب است حدود 24 عدد احتیاج دارید تا یک روز تمام را جواب دهد و روز بعد هم برای شستن و خشک شدن و احیاناَ اطو کردن آن وقت داشته باشید. بهتر است در این حالت از محافظ کهنه که یک لایه نازک است هم استفاده کنید.
راضیم کهنه ها که گفتین منم گرفتم خیلی خوبه
من 2 تا بسته کهنه خریدم از داروخونه عالیه برای شستن پسرم خیلی بدرد میخوره با اینا خشکش میکنم یه دونشم گذاشتم وقتی میخوام ببرمش حموم میندازم رو پام که بتونم کنترلش کنم لیز نخوره منم از خرید 2 بسته کهنه خیلی راضیم. وقتی مامانم می خرید میگفتم ما که دیگه از اینا استفاده نمی کنیم. نمی خوام ولی حالا خیلی استفاده داره. وقتی پوشک نی نی را عوض می کنید یا نی نی را باز گذاشتید حتما روی تشک تعویض یکیش را پهن کنید. اگه جیش کنه فوراض جذبش میشه و راه نمی افته.
منظور از کهنه هم همین پارچه های سفیدی هست که خیلی هم ابگیرن داروخونه ها دارن نه لوازم سیسمونی فروشی
من ست فرست یر گرفتم بهداشتیشو همونی که توش تب سنج و پوار و داروخوری داره شنیده بودم خیلی خوبه از اونایی که خریده بودن و راضی بودن خیلی
دستمال های خشک کن را از بهار 40 هزار تومن خریدم (مغاه های جنب پاساژ چهلستون) مارک
luvable friends
تشکچه تعویض
2 تا - یکی نازک (برای بیرون بردن، که معمولا داخل ساک ها هست) و یکی ضخیم (برای توی خانه) تشکچه تعویض که حتماً قابل شستشو باشد و بهتر است دو عدد باشد . یکی با ضخامت بیشتر که نرم‌تر باشد (بعضی از آنها یک قسمت ضخیم تر هم برای زیر سر بچه دارند) و یکی نازک و سبک برای بیرون که همیشه داخل کیف وسایل باقی می‌ماند. من از زیر انداز تعوض خیلی خیلی دارم استفاده میکنم
یه دونه مارک سامر خریدم توش جای پوشک داره
راستی برای توی این زیر اندازای نایلونی زیر انداز یه بار مصرفم بخرین که اگه نینی خرابکاری کرد راه نگیره هههه من یه بار مصرف مارک پانی و کن ب ب خریدم خیلی راضیم ، کن ب ب فوق العاده هستش بسته هاشم 12 تاییه
سرویس کامل حوله سرویس 4 تکه حوله چیکو ( رنگی - سفید )، لایکو، ببتو
1 دست لایکو شامل حوله کلاه دار، حوله بزرگ زیر، حوله دست و گاهی پیش بند و کلاه (حوله لباسی برای نوزاد مناسب نیست. به جایش حوله بزرگ کلاه دار بگیرید) سرویس حوله شامل حوله کلاه‌دار برای حمام و حوله دست و رو. معمولاً در این سرویس دو عدد پیش‌بند هم موجود است.حوله تک کلاه سه گوش

وان بچه
1 عدد از زیر آب رو داشته باشد و کف اسفنج یا نگه دارنده راستش من به حرف مامانم و مامانای نینی سایت گوش نکردم و رفتم یه وان 50000 تومنی خریدم مارک فرست یرز
اما واقعیت اینه که باید نوزاد رو روی پاهات بذاری و بشوری برای لیز نخوردن هم یه کهنه لازمته همین!!!
یه کم دور از باور به نظر میاد اما واقعا همینجوری باید بچرو شست و خیلیم کار راحتیه من سر دو هفته خودم پسرمو بردم حموم بعدشم میدیش به باباش یا هرکسی که پیشته لباساشو تنش کنه
اسفنج شستشوی حمام
1 عدد - نرم و ضد حساسیت (یا به جایش لیف حوله ای بگیرید) برای لیف حموم نوزاد بهترین چیز یه تیکه پارچه از جنس زیر پوشتی نخیه خودشونه هههههه من که تن بچمو با زیر پوش خودش میشورم وقتی اب و کف بهش میخوره خیلی نرم و لطیف میشه
من اسفنج برای حمام نوزاد خریدم البته الان دخترم یکسال و نیمه ولی از وقتی بدنیا اومد از این اسفنج موقع حمام کردن استفاده می کردم خیلی راحت بود هم میتونی بغلت بزاری زیر نوزاد هم کف حمام بخوابونی هم بزگتر که شد داخل وان بزاری که بچه لیز نخوره قیمتش اون موقع 5000 تومان بود من تا یکسالگی دخترم ازش استفاده کردم.
گوش پاک کن
1 بسته البته اصلا پیشنهاد نمیشه (دقت کنید که داخل گوش بچه را نباید با گوش‌پاک‌کن تمیز کرد)
ابر مخصوص لگن حمام نوزاد
ناخن گیر مخصوص یا قیچی 1 عدد فارلین، چیکو ، نابی، ناک، the first year
فین گیر 1 عدد مکش بینی برای تمیز کردن آن
دندان گیر کمرا
1 عدد رنگی نباشد، جای سفت نداشته باشدکه بچه اشتباهی به دندان بگیرد، قابلیت گذاشتن توی فریزر یا یخچال را داشته باشد. دندان گیر ژلاتینی مخصوص
شانه و برس مخصوص 1 عدد
تب سنج چیکو
1 عدد مقعدی یا زیربغلی، دیجیتال (اگر مقعدی می گیرید، حتما انعطاف پذیر باشد)
منم از تب سنج استفاده میکنم
من از خرید تب گیر دیجیتالی خیلی راضیم. نی نی ها الکی بعضی وقتها صورت یا بدنشون داغ به نظر میرسه. من زودی تبش را میگیرم و خیالم راحت میشه. برای زمان زدن واکسن هم خیلی لازمه.
مارک تب سنجم چیکو عزیزم. خیلی راحته. دگمه اش را میزنم و زیز بغل نی نی میذارم تا داره شیر میخوره. وقتی به تعادل رسید خودش صدا می ده و برش میدارم. همیشه تب قبلی توی حافظش میمونه.
عروسک های بازی وان حمام
مسواک انگشتی 1 عدد برای 5 یا 6 ماهگی
مکش بینی، لیوان مخصوص بچه، شیردوش، برس، شانه و دندان‌گیر مارک‌های متوسط مثل کمرا هم مناسب هستند
کیسه آبگرم کوچک
منم یه دختر 3 ماهه دارم چیزی که تو سییسمونی دخملم خیلی بدرد خورد کیسه آبگرم کوچیکی بود که خالم واسم گرفته یود تا دخترم نفخ میکرد و دلش درد میگرفت میزاشتم واسش زودی آروم میشد
پد خنک کننده
یکی دیگه از چیزهایی که خیلی مورد استفاده برام داشت پد خنک کنندس. که من وقتی باردار بودم از تایلند خریده بودم و هر وقت هرکس می خواست بره می گفتم برام بیاره ولی الان خوشبختانه توی داروخانه ها هست. وقتی شبی نصفه شبی یدفعه بچه تب می کنه مخصوصا بعد از واکسن این پدها یه راه حل فوریه مثل پاشویه میمونه.

اسباب بازی :
عروسک و ماشین
آویز رنگی بالای سر بچه 1 عدد پلی گرو، تولو
جق جقه یا عروسک صدادار 1 عدد تولو، پلی گرو
تشک بازی
از خیابون بهار خریدم مارک playgro منم تشک بازی نگرفتم،
فوم 4تکه طرحدار
باران جون این فومای بازی طرحدارو از خیابان بهار خریدم . خیلی از فروشگاهها دارند. بگو فوم بازی میخوام بزرگش رو . این چهار تایی هست که 13 تومان خریدم . هم این و هم تشک بازیش خیلی خوب شدند برامون. شده براش محل بازی. تصاویرش و رنگاشون براش خیلی جالبه
عروسک و اسباب بازی بیخود گرفتم! زیادی بود الان که بزرگ تر شده دیگه خوشم نمیاد اسباب بازی جدید بخرم

وسایل خواب :
تعداد- مارک- ویژگی
تشک خوشخواب تخت 1 عدد لایکو طبی
سرویس 3 تکه خواب نوزاد (‌ پتو - متکا - تشک ) تترون یا مخمل
رختخواب وملافه رختخواب بچه-من از لایکو مقال پارک ساعی گرفتم
قنداق فرنگی
قنداق فرنگی نوزاد تترون - مخمل هم ست سرویس خواب
من یه قنداق فرست یرز خریدم واقعا عالی بود هم پسرم راحته هم خودم دائم تو خواب نمیپره و شیر دادن وقتی با قنداق میپیچمش خیلی راحته پهلوهاشم حسابی گرمه
منم یه قنداق فرنگی دارم خیلی خوب بود. حتی الانم که دخترم 7 ماهشه توش جا میشه
من قنداق فرنگی نخریدم نمیدونم
این قنداق فرست یرز رو از مغازه پارمید خیابون بهار خریدم 24 تومن
سرویس تخت خواب 1 سری لایکو
شامل تشک، بالش نازک، پتو و دور سری، قابل شستشو، از رنگ های ملایم چون رنگ تند مانع خواب بچه می شود، خیلی پفی نباشد که بچه تویش فرو برود. دورسری که یک تکه ابر به ابعاد حدود 30 سانتی‌متر در یک متر و نیم و به ضخامت 2 تا 3 سانت است که با یک آستر پارچه ای ثابت پوشیده شده و بعد یک رویه پارچه ای قابل تعویض برای روی آن تهیه می‌شود . این رویه باید قابل شستشو باشد . این وسیله که آماده آن هم موجود است دارای بندهایی است که توسط آن به میله های تخت بچه متصل می‌شود تا وقتی بچه در خواب غلت می‌زند و به میله‌های تخت برخورد می‌کند آسیب نبیند.
فقط تشک توی تخت و پارکم که تو عکس معلوم نیست لایکو هستش اونم از هایپر خریدم نه خود لایکو ولی روش نوشته بود لایکو. لحاف روشو از جمهوری گرفتم مال ست دم دستیشه. مال تختشم از بهار
ست پتو هم 108 هزار تومن یه خرس هم داشت
سرویس رو تختی از مغازه انتهایی چهلستون تو بهار 125 تومن خریدم
پتو دور پیچ گلبافت، مادرکر، پتو فوتر پرز بلند
از جمهوری 20 تومن خریدم و بالش شیردهی هم اون کوچولوئه 6 تومن از جمهوری و بزرگه 17 تومن از نمایشگاه کودک
پتو هم اسپانیایی بخر و اصلا چینی نگیر چون پرزاش کنده میشه و وارد دستگاه تنفسی نی نی میشه
سبک و قابل حمل، از جنس پوآر
من پتو اسپانیایی گرفتم که دکمه داره که با بستن اونا دور سر و بدن نی نی رو میگیره
تشک و بالش دم دستی 1 سری لایکو
برای خواباندن کودک روی پا و زمین، قابل شستشو یک تشک ابری حدود سایز 100 در 70 برای جابجا کردن نوزاد، شیر دادن و خواباندن روی پا
غلت گیر
من استفاده نکردم. بچه کوچولو که غلت نمیخوره. بزرگ هم که شد خرس پشمالو میذاشتم کنارش و میذارم. خرس گنده
تشک پلاستیکی زیر تخت 1 عدد - تشک نازک دو طرفه (یک طرف پارچه، یک طرف پلاستیک) برای انداختن زیر تشک بچه که نم به تخت ندهد.
پشه بند کمپی و چتری

پوشاک :
تعداد- مارک -ویژگی
لباس و زیرپوش زیردکمه دار سایز صفر، 1 و 3 2 تا دولّو، آشور، بیبی بو، آدمک، رولان، bcc گرون مارک مادر کر و جونیور
6 تا 8 عدد بلوز زیردکمه دار ( سایز 1 تا 3) : از هر سایز دو تا بسه به نظرم...بسته به فصل آستین دار و نیم آستین.
6 تا 8 سرهمی (سایز 1تا 3)
1 تا 2 کلاه نرم(سایز 34 و کوچکتر)
4 تا 6 جفت جوراب
1 تا 2 ژاکت
دستکش و کفش پشمی برای زمستان
6 عدد پیشبند نرم
من از این ستهای کامل نخریدم. سایز صفرش رو هم مثلا دو تا شلوار یه رکابی یه بلوز آستین کوتاه و یه مانتو خریدم. با کلاه و دستکش و پیش بند و جوراب جدا . نمیدونم اینایی که بسته بندی بزرگند چه تیکهای دارند ولی چون من میخواستم حتما آشور بخرم اینطوری تک خریدم
بسته به فصل، آستین بلند یا کوتاه، دکمه قابلمه ای، با یقه ی کشی یا دکمه دار، زیرپوش ها یقه برگردان نداشته باشند، دکمه لباس ها پشت شان نباشد، حتما جلو باشد، جوراب دارها خیلی زودتر کوچک می شوند، اگر بچه درشت باشد، سایز صفر تن اش نمی رود. زیرپوش زیردکمه‌دار سایز صفر 3 عدد، سایز یک 3 عدد (بسته به فصل آستین کوتاه یا بلند). زیرپوش‌ها چه رکابی باشند چه آستین بلند یا کوتاه حتماً زیردکمه‌دار باشند. در غیر این صورت دائماَ از پهلوهای بچه کنار می‌رود و پوشک بچه هم کج و معوج می‌شود
برای دوستانی که ایران هستند قویاً زیرپوش‌های مارک دوِّلو را توصیه می‌کنم که گران‌تر از بقیه انواع است اما جنس بسیار خوبی دارد ولی متاسفانه انواع تقلبی آن بسیار زیاد است و شناختن اصل آن خیلی سخت. مغازه شهر فرنگ در خیابان بهار تهران معمولا اصل آن را دارد
من اون لباس ها را از بهار خریدم نمایندگی آشور (مغازه های جنب پاساژ چهلستون) البته جمهوری هم داره
من تا الان 5 دست لباس برام کافی بوده منظورم برای نوزادیه
وقتیم میگم 1 دست لباس منظورم سرهمی یا بلوز شلوار با زیرپوش زیر دکمه هستش
من ازین سرویسای 19 تیکه و این حرفا نخریدم
مامانیها سرهمی سایز صفر نخرید. سایز صفر را بلوز و شلوار و چند تیکه بخرید. اگه نی نی ها قدشون بلند باشه نمی تونید استفاده کنید. من سه تا سرهمی صفر جونیورز و سه تا مادرکر خریدم که نی نی بدنیا میاد ومیان دیدنش خیلی خوشمل باشه. پسرم 54 سانت بود و همشون براش کوتاه بودن و استفاده نشد.
سایز صفر اصلا زیاد نخرین من که اصلا نگرفتم
ولی میدونی نی نیای بالای 3500 اصلا سایز صفر استفادشون نمیشه!!!
بچم 3200 به دنیا اومد که حتی سایز صفر هم یه کوچولو براش گشاد بود ولی تا یک ماهگی خیلی بدرد خورد. اگه یک میپوشندم خیلی گشادش میشدند. من دو دست خریدم که اگه یه دست کثیف شد و خواستم بشورم یه دست دیگه داشته باشه که هر دو دست به دردم خورد. البته من تک تک خریدم
این سایزی هست که فروشنده ها هم میگند ولی این رو هم بگم که مارک با مارک یه حدود سایزاشون فرق میکنند. من لباسهای بچم رو به جز یه دست همگی آشور خریدم که سایز بندیشون در مورد بچم واقعا درست بود مثلا الان که شش ماه و خورده ای هست سایز سه تنش میشه و سایز دو براش کوتاه شدند .مثلا بلوز از شلوار میاد بالا ولی سایز سه خیلی خوبه. یکدست دیگه رو بهاوران خریده بودم که سایز یکش یه حدود اندازه سایز دو اشور بود. به خاطر همین من فکر میکنم همه رو از یه مارک بگیرید بهتره یا حداقل اگه از مارکهای مختلف میخواید استفاده کنید حتما با هم قیاس کنید
این لباسای 5تیکه هم که چند تا تیکه اش بیشتر استفاده نمیشه بقیه میمونه
موافقم. این چند تکه ها پول دور ریختنه. اصلا سایزهاشونم با هم هماهنگ نیست. وقتی آدم میخره خیلی خوشملند ولی استفاده زیاد نمی شند. من از هر سری فقط 2 یا 3 تیکشو استفاده کردم.
لباس سایز صفر کم گرفتم اشتباه بود. تا مدتها سایرش صفر بود و هی باید میرفتیم لباس میخریدیم
. سرهمیم بخر تا نینی نافش بیفته عالیه چون کش شلوار اذیتش میکنه
پری جون من برای هر سایزی ٥-٦ دست لباس خریدم اما نه ١٩ تیکه!!!!
هر دست شامل زیرپوش و بلوز و شلوار یا زیرپرش با یه سرهمیه همشم داره مصرف میشه عزیزم
منم اصلا از این چند تیکه ها نگرفتم فقط یه دست دوستهای خواهرم واسم کادو آوردن که همون چند روز اول استفاده شد همین
اصلاًبه نوشته روی لباسا اعتماد نکنید. من نی نیم دو ماهشه ولی داره سرهمی 6 تا 9 ماه میپوشه.
عزیزم یه مارک bcc هم هست اونم کاراش قشنگه
اگرم یه چیزی میخوای که خیلی خاص باشه و البته گرون مارک مادر کر و جونیور هستش
برو تایپیک هر کی سیسمونی و لباس بچه میخواد و ببین تایس کارای خوبی داره
خودتم اگه بخوای میتونی بری فروشگاه پارمید و نی نی سالن اونام این مارکارو دارن
ولی بازم میگم به نسبت ایرانیا گرون ترن
شلوار سایز صفر و 1 و 3 2 تا از جنس زیرپوش، بی جوراب (جوراب دارها هی از پای بچه پایین می آیند) لوار(از جنس زیرپوش) بسته به فصل جوراب‌دار یا بدون جوراب 3 عدد شلوار نخی رنگی یا سفید 12 عددی در سایز های 1 الی 3 ، بلوز شلوار نخی و تو کرک
- مانتو (کت) سایز صفر و 1و 2 2 تا دکمه قابلمه ای مانتو 2 عدد ( مانتو از جنس زیرپوش و به شکل کت است و آن را روی زیرپوش‌های زیردکمه‌دار می‌پوشانند).
راستی وقتی لباس میخرین به یقه بلوز دقت کنین که خیلی باز نباشه وگرنه سینه بچه همش بیرونه

سرهمی بیرون از خانه
چون ماه های اول بچه بیرون برده نمی شود. ،2 ، سرهمی بیرون از خانه 2 تا رولان در دو سایز بزرگ ( 2 و 3)، جوراب دار و آستین بلند زیاد نگیرید، چون زود کوچک می شود و گران هم هست. حتما دگمه دار باشد. خرید تعداد زیاد لباس در سایز کوچک منطقی نیست و بهتر است یا خرید را به ماه‌های بعد بیندازید یا این که سایز بزرگتر بخرید
جوراب
4 جفت جوراب های عروسکی و ساده نوزادی
ژاکت، دستکش و جوراب گرم
1 دست (اگر برای فصل سرد لازم است) برای بالای 3 ماه، از جنس پلاستیک نباشد.
کفش
1 جفت برای بالای 6 ماه پاپوش - کفش - رو فرشی مخصوص نوزاد
یقه 3 سانت
سفید و رنگی از سایز 0 الی 6 ، یقه اسکی سفید و رنگی از سایز 0 الی 6
یه سری پارچه های مستطیلی لطیف
تهیه کنین ببندین تو پهلوی نینی اینجوری خیالتون راحته سرما نمیخوره ، من این پارچه هارو تو سرویس پیشبندی که خریدم داشتم ولی جایی ندیدم داشته باشن
سرویس کامل 19و 5 تکه نخی نوزاد سفید نوار رنگی
شورت عینکی
سایز 1 و 2 2 تا - شورت عینکی سایز صفر نخرید و سایز یک دو عدد تهیه کنید.
زانو بند جهت تازه حرکت کردن نوزاد
پیش بند پارچه ای
2 تا به ترتیب اولویت: دکمه ای، چسبی، بندی/ دور یقه اش بچه را اذیت نکند. پیش بند حداقل دو عدد حتما پیشبند حوله ای پست نبلونی بخرین نینیا وقتی سینه تو دهنشون رگ کنه میریزن شیر و بیرون اینجوری سینه لباساشون خیس نمیشه
پیشبند بشت نایلونی خیلی بدرد میخوره چندتا بخر کلاهم که حتما بخر
پیش بند یک بار مصرف 1 بسته
کلاه نازک
2 تا 3کلاه نازک از جنس زیر پوش که حتی در تابستان برای بعد از حمام کاربرد دارد.
کلاه نخی و مخمل کلاه حتما از اینایی بخرین که جنسش کشیه
من یه دونه از کلاهایی که گرفتم کوچیکه یکیش کوتاهه ولی یه مدلش هم دور سرش کشیه هم خود جنس کلاهش کش میاد خیلی اندازش عالیه پسرم یه هفته اش بود رفتم 2 تا دیگم براش خریدم الانم دائم سرشه

دستکش
منم دو جفت دستکش خریدم که اصلاً استفاده نشد. پسر من یک روز دستکش دستش بود اونم ماله بیمارستان بود سر لباسش. من چند جا خوندم که این دستکش های نوزادی نباید استفاده بشند چون در مراحل اولیه خودشناسی نوزاد با نگاه کردن به دستاش و خوردن اونها خودشناسی را شروع می کنه. و این دستکش ها اصلا خوب نیست

خرید برای مادر :
پد سینه فارلین، پمپرز ، چیکو، وی، ناک ، اونت
یک بار مصرف یا قابل شستشو، ضد حساسیت، بدون مواد جاذب رطوبت
پد سینه بخرین البته از نوع یکبار مصرف من رفتم 14000 تومن پول پد سینه قابل شستشوی اونت دادم اما به دلیل اینکه همش از جنش پارچه هستش وقتی زیاد خیس شه به لباس نشت میکنه
درحالیکه یه بسته یه بار مصرف مارک چیکو خریدم چون پشتش یه لایه نایلونی نازک داره همچین مشکلی باهاش ندارم
اره پد سینه خیلی خوبه من اولش مامانم از مکه واسم مارک فارلین آورده بود وقتی تموم شد چیکو گرفتم بعد وی بعد هم ناک ولی هیچکدوم مثل فارلین نبود
بالش شیردهی
1 عدد Die ruhe
برای من خیلی خوب بود کمرم درد نمیگیره چون گاهی 40 دقیقه دارم به پسرم شیر میدم هی دولا نیستم وزن بچه هم رو دستم نیست تازه خود پسرمم خیلی راحته
شورت بزرگ و محکم
6 عدد برای بیمارستان و پس از زایمان
نوار بهداشتی
2 بسته - بالدار، بزرگ، با جذب خیلی بالا (برای بیمارستان و پس از زایمان)
شیردوش چیکو، ناک، مدلار، اونت
قابلیت اتصال به سر شیشه را داشته باشد، مکانیکی: پمپ دستی اش سفت نباشد/ برقی: کم مصرف، با باتری کار کند.
منم شیردوش دستی خریدم و هیچ فایده ای جز اینکه سینه هام درد میگیره نداشت. فقط دو بار ازش استفاده کردم و با دست خیلی راحت تر و بیشتر شیر میاد.
من شیر دوشم خریدم از نوع دستی برای من اصلا بدرد نخورده با دست خیلی راحت تر میتیونم شیر بدوشم
سوتین شیردهی
2 عدد - با دکمه از بالا یا از وسط (ماه های آخر برای خرید بروید که سینه ها بزرگ شده اند)
شنل شیردهی The first year
1 عدد پوشش که مثل شنل دور خودتان می اندازید تا بتوانید در جاهای عمومی بچه را بدون این که دیده شوید، شیر بدهید.

متفرقه :
مینی واشر بوش، چیکو، تویوتا، پاکشوما
حتما مینی واشر با خشک کن بخر
1 دستگاه پاکشوما تمام اتوماتیک فقط پاکشوما دارد. حتما خشک کن هم داشته باشد
من مینی واشرم خریدم ....خوبه اما ضروری نیست
اینکه تو 15 دقیقه لباسارو واقعا تمیز میکنه عالیه ولی اینکه باید با دست اب بکشی و بندازی تو خشک کن یه کم زحمت داره
من فقط لباسارو باهاش میشورم اب میکشم و پهن میکنم
دوبارم تو لباسشویی انداختم راستش راحتیش خیلی خوبه اما واقعا زورم میاد 4 تا تیکه لباس 40 دقیقه اب و برق شستشوی 15 تا لباس خودمونو مصرف میکنه ............... ولی خب راحته
منم فکر میکردم مینی واشر بیخوده ولی خیلی استفاده کردم چون دارم لباسای بچه رو هفته ایی یکبار میشورم ولی ماشین لباسشویی خودمون رو هر دو سه هفته یکبار روشن میکنم
بچه تند تند لباس کثیف میکنه البته اینم بگم مینی واشر اینقدر لباسارو میشوره و میچلونه که لباس زود کهنه میشه و پدر لباس در میاد
ولی گاهی خودمون وقتی لباس تک برای شستن داریم که مثلا سفیده و نمیشه با بقیه انداخت میاندازم تو ماشین بچه و حسابی میشوره
لباس پاره نباید توش انداخت چون تیکه تیکش میکنه
نظر من برعکسه به نظر من مینی واشر لباس ها رو نو نگه می داره مثل با دست شستن می مونه ولی لباس شویی خودمون لباس بچه رو کهنه می کنه چون لباس بچه خیلی جنسش لطیفه. مینی واشر رو می شه با دوتا تیکه لباس هم روشن کرد. اندازش دست خودته.
آره مینی واشر با خشک کن حتمات بخر خشک کنش خیلی بدردت می خوره
درسته مینی واشر خیلی خوبه چون لباسای بچه کمه و باید کلی جمع بشه که بشه لباسشویی خودمونو روشن کنیم خیلیم تمیز میشوره
مال من بوشه ازین دوقلوها 3 کیلوییه خیلی راحته هم میشوره هم آب میکشه هم خشک میکنه البته اینا همشون چینین
بهنظر من حتما مینی واش بخر حتما تمام اتوماتیک بخره. دوقلوهم زیاد خوب نیست.
من مینی واشر دوقلوخشک کن دار دارم واقعا راضیم و تا الان جتی یک تکه هم از لبارسهای دخترم رو با دست نشستم واقعا که خدا پدر مخترعش رو بیامرزه
مال من تمام اتوماتیکه پاکشوما است خیلی عالیه حتی دستات رو هم برای آبکشی خیس نمی کنی.
واقعاخدا پدر مخترعشون رو بیامرزه منم موافق مینی واش هستم.
اول که همونطوری که مامان جون گفت لباس بچه ها انقدر لطیف هست که حتی تو مینی واش هم شل و وارفته میشه. چه برسه به ماشین...
دوم که من حس خوبی ندارم که همونجایی که لباسای خودمون و میشورم، لباسای نی نی رو بشورم...
سوم هم مال من خشک کن نداره، چون جا نداشتم، بازم راضی هستم، اما اگه جا داری خشک کن دار هم خوبه...
آیفون‌های مخصوص
که صدای بچه را به گیرنده منتقل می‌کند وسیله به‌دردخوری است.
آبا‍ژور عروسکی
لوستر عروسکی
آلبوم عکس موزیکال – ساده
یه مغازه سیسمونی توی ولیعصر هست به نام " آوا " یه آلبوم های بانمکی داره که عاشقش می شی . در مورد نی نی ، تاریخ تولد، اتفاقاتی که زمان تولد نی نی افتاده، عکس سونو گرافی نی نی ، تکه ای از روزنامه روز تولد، اسم هایی که برای نی نی انتخاب شده و .... باید تکمیلش کنی
من تا حالا سه بار خریدم . اولین بار به خواهرم دادم، یار دوم به جاریم دادم و الان هم برای خودم خریدم. ببینم قسمت می شه پرش کنم
آویز لباس 10 تا
غلت گیر
من ازین بالشتا نخریدم بنظرمم بی استفاده هستش نینی تا کوچیکه غلت نمیخوهر بعدشم زورش به این بالشتا میرسه عزیزم
کتاب همه کودکان سالمند اگر....خیلی کتاب خوب و قابل استفاده اییه.
فیلم زبان کودک دانستن
سی دی های دکتر هولاکویی
یک سطل برای دور انداختن پوشک ( از ایها که با پا فشار مدین درش باز میشه)
بخور سرد
در مورد بخور سرد از حالا نخر. شاید لازمت نشه. چون بعضی ها معتقدند که بچه رو نباید به بخور عادت بدی. ولی اگه خواستی بخری حتما سرد بگیر.
دستگاه بخور سرد ... واقعا عالیه و حتما نیازه . هر وقت هم نی نی سرما بخوره و ببری دکتر اولین چیزی که دکتر بهت میگه اینه که حتما دستگاه بخور سرد بالای سرش بذاری
بخور هم سرد یه مزایایی داره، گرم یه مزایایی؛
سرد رو داعم باید مخزن آبش رو کاملا بشوری
گرم رو هم نمیشه داعم روشن گذاشت چون عین حموم گرم میکنه و روشن بودن داعمش خوب نیست...
من خودم گرم دارم و الان که هوا سرده، خوبه ...
در ضمن اگه رطوبت کافیه، لازم نیست روشن کنی. روش تشخیص میزان رطوبت هم اینه که یک لیوان آب رو که حداقل یک ساعت تو یخچال بوده رو تو محیط بذاری، اگه لیوان عرق کرد یعنی روش قطرات آب تشکیل شد، یعنی میزان رطوبت خوبه... بیشتر از این برا رشذ باکتریها و قارچها نحیط رو مساعدتر میکنه...
بخور سرد خیلی خوبه , گرم رو دکتر گفت نگیر
دستگاه استریل
هم حتما بگیر فیلیپس یا فرست یرز یا بعضی مارکای دیگه دارن راحت شیشه یا وسایل ریز بچه رو تمیز میکنه
استیکر
اینو عزیزم از سهروردی شمالی خریدم . قیمتش فکر کنم حدود 120 هزار تومان شد برای استیکر : از تو سایتش پیدا کردم ،آرتا سرا
آدرس: تهران، بلوار آفریقا، خیابان گلفام، پلاک 50، طبقه سوم، واحد 6 تلفن: 22018638 22057078
آدرس ایمیل: Artesara@3plus4.co.uk http://www.kidsdecor.irزمان پاسخ گویی به سفارش های شما: هر روز از ساعت 9 صبح الی 5 بعد از ظهر( به غیر از روزهای تعطیل)

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2720
مراکز خرید
راسته ها
- خیابان بهار (بهار جنوبی، بین طالقانی و انقلاب)
- جمهوری (چهارراه امیر اکرم، پاساژ سیسمونی)
- بازار بزرگ، راسته سیسمونی ( 1. پاساژ سیسمونی، طبقه بالای لوازم التحریری ها/ 2. بین الحرمین، بعد از روسری فروش ها پاساژ مهتاش- طبقه دوم.)
- بازار بزرگ، راسته لباس بچه (خیابان 15 خرداد، بعد از ورودی مسجد امام، پاساژ رضایی و پاساژ تهرانچی) برای لباس هم خیابان پانزده خرداد- جنب مسجد امام- پاساژ کویتی های رضایی- طبقه دوم فروشگاه 120 قاصدک و فروشگاه 118 هپی کیدز لباس های مارک دار با قیمت مناسب دارن.
- بازار بزرگ، راسته اسباب بازی (اینجا رو بهم گفتن که بعد از مسجد شاه و بازار کویتی ها یکم بری جلو کنار یه مغازه کیف فروشی که وسایلش هم یکم تو خیابون چیده یه کوچه خیلی خیلی تنگه که اگر اونو بری داخل به یه میدون بزرگ می رسی که همه نوع اسباب بازی اونجا پیدا میکنی از پولیشی و برقی و ..)بازار مروی، راسته اسباب بازی
- خیابان بنی هاشم (بورس دستمال و پوشک و...)

فروشگاه های معروف
فروشگاه سه نی‌نی: شریعتی، سر ملک
فروشگاه ایران چیکو: بهار، پاساژ چهل ستون، طبقه اول، پلاک 42
آوای کودک و ارمغان کودک: خیابان ولیعصر، روبروی پارک ملت
فروشگاه پرشینه: بازار ولیعصر چهار راه امیر اکرم پلاک 19 شرقی همکف
فروشگاه نی نی سالن(ساعی): 88775699- 88784789- 88773277 مارک مادر کر و جونیور
فروشگاه کودک سرا (جمهوری): 66953820 و 21
فروشگاه بهارک (بهار): 77506977 (مدل های متنوعی از لباس های زیر مارک آشور و به آوران رو داره .)
فروشگاه نی نی بهار (بهار): 88848199- 88828364
فروشگاه یاران (بهار): 77524701- 77503107
فروشگاه اشکان(بهار): 77524217
فروشگاه نی‌نی‌ما (بهار) 88347400 (نمایندگی ماکسی کوزی و کوئینی هست .)
فروشگاه بی‌بی کیش (شریعتی): 88454739 (نمایندگی فارلین)
کالای کودک پوریا: نارمک. بین هفت حوض و هلال احمر. خیابان گلبرگ غربی. تقاطع سامان. مرکز تجاری گلستان. واحد 5: 77278141 و 2
فروشگاه مادرکر: بازار بزرگ، پاساژ رضایی. تلفن: 55620627
فروشگاه چشمک نمایندگی لباس های زیر مارک دولو رو داره .
فروشگاه هیاهو لباس زیرهای مارک Babyboo ایران رو داره .
فروشگاه نی نی پارک محصولات Summer و اسباب بازی های Sussy رو داره
فروشگاه خونه بچه اسباب بازی های TOLO و Playgro و Lamaz و Tomy و لباس های مارکدار خوبی داره و کیف سامسونت و پشه بند سامسونت رو میتونی از اونجا بخری .
فروشگاه پانی هم مارک مادرکیر و The First و اسباب بازی های Playgro رو داره .
فروشگاه پارمید هم جنس های خیلی خوب و قشنگی داره و اسباب بازی هاش هم خیلی متنوع هست و پاپوش های خوشگلی هم داره یه جورایی نمایندگی چند تا مارک هست و خیلی از محصولاتشونو داره مثل...مادر کر....فرست یرز.......تولو......مک لارن و جونیور
فروشگاه شهر فرنگ لباس اصل دولو دارد
-خیابون ولیعصر روبروی پارک ملت هم چند تا مغازه هست چیزای شیکی داره.
قیمت مناسب تر هم توی خیابون جمهوری از تقاطع ولیعصر که به طرف غرب بری یه پاساژ هست پر از لوازم بچه (بیشتر ایرانی ولی خب خارجی هم خیلی هست) و یه کم جلوتر فروشگاه کودک سرا که اونم جنسای خارجی داره و قیمتاش از بهار خیلی مناسب تره
کی گفته خیابون بهار قیمتا نجومیه؟؟؟؟متاسفانه مارک ها تو ایران چند برابر فروخته میشن تو خیابون بهارم همینطوره مثله همه جاهای دیگه
اتفاقا من میگم از همون خیابون بهار خرید کن همه چی رو با هم میتونی ببینی و انتخاب کنی از ایرانی گرفتهههه تا خارجی و مارک البته حواستون باشه فروشنده هاش خیلی اصرار دارن یه سری چیزای الکی رو هم بخرین وسوسه نشین بچه ها من حمهوری رفتم تو بازار بزرگم پاساژ مهتاش هست که قیمت هردو از بهار پایینتره اما کیفیت هم همینطور از الان بگم جنسای بهار بهتره. اما خب بقول معروف اونجاها اکونومی تره. مولوی هم می گن داره اما من نرفتم و نمی دونم
برای وسایل بهداشتی خ بنی هاشم توی مجیدیه ( خ پرتوی) جنسای عالی و خارجی و قیمت بسیار مناسب داره
2714
2706