2733
2734
عنوان

چگونه کودکانی خلاق داشته باشیم(معرفی اسباب بازی های مفید)

| مشاهده متن کامل بحث + 121093 بازدید | 625 پست
دوستان عزیز، باتوجه به تاپیک بحثتون ، لازم دونستم این سایت رو بهتون معرفی کنم
www.baziyar.ir در مورد اسباب بازی های فکری- آموزشی، هم معرفی ، هم خرید ، هم مقالات زیادی در این مورد داره که فکر می کنم بهتون کمک کنه

www.baziyar.ir

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

سلام مامان گلی
عزیزم دیدگاهها در مورد سن ورود به مهد کودک متفاوت است ولی بیشتراساتید و صاحب نظران بر این باور ند که سن 3 سال به بالا چون کودک روند رشد اجتماعی شدن را طی می کند بهترین سن برای ورود به مهد کودک می باشد. کلاس های هنری و هر کلاس دیگر بدون استمرار نمی تواند باعث پیشرفت شود واگر از این سن بچه ها را جاهای مختلف بزاریم بعد مدتی رها کننداین رفتار را در انها نهادینه میکنیم و در سنین بالاتر هم کلاس های دیگر را زیاد جدی نمی گیرند .
مرسی از آیسودا
بازیار سایت خوبی هست, در کنار این سایت من سایت کودکان خلاق رو معرفی می کنم مربوط به خانه کارآفرینی و پرورش خلاقیت کودک به نشانی www.kids.ir سایت کاملی هست. من خودم به عنوان مشاور اسباب بازی و محصولات کودک با این سایت همکاری می کنم تقریبا 2 ماه
2731
سلام نیکتا جون
میشه من رو هم راهنمایی کنی ؟
بنده خانه دارهستم و پسرم هم 17 ماهشه .چه بازیهایی باهاش بکنم ؟چه اسباب بازیهایی براش بخرم ؟که البته تو پست های قبلی تا حدودی راهنمایی کردی .
ممنونم عزیزم .
تقویت مهارت‌های کلامی در کودکان

کودکانی که تازه زبان گشودهاند تشنه یادگیری کلمات و جملات زیادی هستند و والدین می‌توانند با توجه به نکاتی ساده این کار را انجام دهند.
کودکان ممکن است فقط تعداد کمی کلمه را یاد گرفته باشند و ممکن است معنای دقیق همین کلمات را هم درک نکنند، اما دوست دارند حرف بزنند.
هنگامی که شما با آنها حرف می‌زنید، آنها نه تنها از این موقعیت لذت می‌برند، بلکه مهارت‌های زبانی آنها نیز افزایش می‌یابد.
یک لالایی ساده را بارها و بارها برای او بخوانید یا به اشیای اطراف اشاره کنید و اسم آنها را برایش بگویید. پس از مدتی او هم با شما صحبت خواهد کرد. در این زمان این موارد مفید خواهند بود:
اجازه دهید برایتان قصه یا داستان تعریف کند. اگر بازی خاصی را با او کرده‌اید یا هر داستان دیگری را گفته‌اید و اگر او این داستان را به خاطر سپرده باشد بگذارید خودش را نشان داده و در عین حال مهارت‌های کلامی رو به رشد خود را تمرین کند. خواندن یکی از شعرها یا داستان‌های مورد علاقه‌اش را آغاز کنید، سپس در وسط داستان ناگهان توقف کنید و اجازه دهید که بخشی از داستان را او برایتان بگوید. بار دیگر که این داستان را می‌خوانید، در نقطه دیگری مکث کنید تا او بتواند کلمات جدیدی را تمرین کند.
او را در گفتگوهای خانوادگی‌تان راه بدهید. تصور نکنید که او نمی‌تواند هیچ بخشی از صحبت‌های بزرگ‌ترها را بفهمد. او بیشتر از آنچه شما فکر می‌کنید می‌فهمد. مثلا اگر شما و همسرتان درباره رنگ مناسب برای پرده‌های اتاق صحبت می‌کنید، کودک خود را نیز در تصمیم‌گیری وارد کنید و نظرش را بپرسید. ممکن است با نظرش موافق نباشید اما همین قدر که او بتواند نظر خودش را بگوید نیز برایش مفید خواهد بود.
هر وقت به مکان جدیدی مثل خیابان یا مغازه می‌روید به اشیا و چیزهای دور و بر اشاره کنید و نام آنها را بپرسید. برای این‌که کودک ناامید نشود از چیزهایی شروع کنید که مطمئن هستید نام آنها را می‌داند مثلا آب یا توپ. سپس هر چند وقت یکبار، یک کلمه جدید را وارد کنید. اگر او جواب را نمی‌داند، کلمه را در گوش او بگویید و از او بخواهید که آن را با صدای بلند تکرار کند.
از علاقه کودک به تلفن استفاده کنید تا او را به حرف زدن وادارید. وقتی افراد فامیل یا دوستانتان به شما زنگ می‌زنند تا سلام و احوالپرسی کنند، اجازه دهید تا کودک شما هم کمی با تلفن حرف بزند.
به خاطر داشته باشید که دوستان و بستگان از حرف زدن با کودک شما خوششان خواهد آمد، اما شاید همکاران به این کار علاقه نداشته باشند.
در مورد کارهایی که در طول روز انجام داده‌اید، با هم صحبت کنید. هر شب قبل از خواب، کودک خود را تشویق کنید تا وقایع آن روز را مرور کند. اگر هنوز هم کودک شما تنها از جملات یک یا دو کلمه‌ای استفاده می‌کند، می‌توانید با پرسیدن سوالات دقیق‌تر، جزئیات را برای او تکرار کنید.

سلام ندا جون عزیزم
عزیزم برای پسر گلمون در این مرحله از رشد ذهنی اگر نام اشیاء را ببریم کودک به آنها اشاره می کند و تلاش می کند که کارهای ساده روزمره را انجام دهد . و از کارهای بزرگتر تقلید کند .راههای تقویت قوه ذهنی کودک :
رشد زبانی کودک به حافظه و ادراک کودک بستگی دارد . می‌توانیم از طریق تکرار یادگیری کودک را تشویق کنیم .
با کودک زیاد صحبت کنیم .
ضمایر ملکی را به کودک بیاموزیم مثل دستمو بگیر ، دستتو بده .
بازی های مناسب میخ وچکش ؛ قفل و کلید، اشکال اندازه گیری و cd مناسب بی بی انیشتن و بارنی و غیره
سلام نیکتا جان.میشه منم راهنمایی کنی؟ دخترم 22ماهشه.کامل صحبت میکنه.به برج هوش علاقه ای نشون نمیده.بیشتر به فکر شیطنته.چندتا شعر کوتاه رو تقریبا بلده.اعداد رو فقط تا 4 میشمره.من معلمم و نصف روز پیش نیستم.واون پیش مادر شوهرمه.عاشق کامپیوتر و سی دی .چکار کنم انگلیسی و اعداد و رنگ ها رو یاد بگیره.از هم سناش عقب تره؟
2738
سلام نیکتا جون..
اول از هرچیزی از اینکه این تاپیک عالی رو راه انداختی و اینقدر وقت میذاری خیلی خیلی ممنون
من یه دختر 20 ماهه دارم... جدیدا خیل یدوستداره که همش بشینه و کارتون بی بی انیشتین ببینه؟ بچه تو این سن چقدر در روز میتونه پای تیوی بشینه؟
دوم اینکه به بازی هایی مثل پازلهایی که هرکدومو بای تو شکل خودش بذاری خیلی علاقه داره ولی این بازی ها برای رده سنیه 3 ساله... عیبی نداره براش از این بازی ها بخرم؟
بازم ممنون...
میشه چندتا کتاب هم به من معرفی کنید...لطفا کتابهاش کاربردی باشه...
سلام
نیکتا جون ... تشکر از تاپیکت
همه مامانا نی نی هاشون کوچیکتر از دختر من هست
من یه دختر تقریبا 5 ساله دارم میخواستم ببینم برای اون چه پیشنهادی داری ممنون میشم عزیزم
من نمیدانم چرا حضرت دوست لطف ویژه ای دارد به من ...شکرت ای حضرت دوست
سلام پری جون
عزیزم امروز داشتم به این فکر می کردم که چرا مامانا که بچه های بزرگتر دارند سوال نمی پرسند.
پری جون عزیزم برای دختر خوشگلمون بهترین بازی پازل خلاقیت؛ تانگرام 8 ضلعی ، پترن ؛ و پازل های با تکه های بزرگ ، اشکال خانه سازی برای اینکه بچه ها بتونند تفکرخلاق داشته باشند.
سلام فروغ جون عزیزم معمولا بچه ها هر چه کمتر تلویزیون نگاه کنند خیلی بهتره( بین 45 تا یک ساعت ).تازه بایدتو این زمان هم برنامه آموزشی باشه .اشکالینداره که پازل بازی کنه ولی باید خودش اینو تشخیص بده که باید کجا قرار بده خواهش می کنم شما راهنمایی نکنید چون در اون صورت فایده برای کودک نداره . بهترین کتاب اگه تونستید پیدا کنید به من اطلاع بدید! آموزش برای دنیای جدید(صدیقه مهدوی -مونته سوری) علم و عمل در کلاس (مونته سوری) کتاب های دیگه همه کودکان آرامند اگر پرورش و نگهداری نوزادان وکودکان برای همه پدرها ومادرها
سلام فروغ جون
عزیزم معمولا بچه ها هر چه کمتر تلویزیون نگاه کنند خیلی بهتره( بین 45 تا یک ساعت ).تازه بایدتو این زمان هم برنامه آموزشی باشه .اشکالینداره که پازل بازی کنه ولی باید خودش اینو تشخیص بده که باید کجا قرار بده خواهش می کنم شما راهنمایی نکنید چون در اون صورت فایده برای کودک نداره .
بهترین کتاب اگه تونستید پیدا کنید به من اطلاع بدید!
آموزش برای دنیای جدید(صدیقه مهدوی -مونته سوری)
علم و عمل در کلاس (مونته سوری)
کتاب های دیگه همه کودکان آرامند اگر
پرورش و نگهداری نوزادان وکودکان
برای همه پدرها ومادرها
فروغ جون عزیزم اصلا نگران نباش , بعضی از بچه ها دیر به حرف می یان.کار شما سخت تره خیلی زیاد باید باهاش حرف بزنید کلمات را واضح براش بگید تا تکرار کنه کتاب داستان کوتاه هم زیاد براش بخونید.
سلام ماهی جون
عزیزم اصلا از هم نگران نباش اتفاقا دختر گلمون خیلی باهوشه .چون دوست داره اطرافشو خیلی زود بشناسه پس بازیگوش و شیطون نیست.cd بی بی انیشتن , برین بی بی ؛ کارتون های والت دیزنی یا همون_ مجیک اینگلیش_ مناسب برای آموزش زبان .اعداد و رنگ مهره چین بهترین گزینه است . رفتارهای بچه ها با هم فرق داره و دختر گلمون بسیار رفتار مناسب سنش انجام میده او قادر است که درخواست غذا ، نوشیدنی ، اسباب بازی و رفتن به دستشویی را بکند و کارهای ساده را می تواند انجام دهد وکم کم قادر به درک درخواستهای پیچیده می باشد گاهی برای جلب توجه دست مادر را می گیرد.
راههای تقویت حافظه :
خصوصیات هرچیزی رابرای او شرح دهید .مثلا پتو نرم است ، پرنده پرواز می کند .
با رنگهای اشیاء او را آشنا سازید .
اعداد را با انگشتان خود به او نشان دهید و سپس از انگشتان کودک استفاده کنید .
کلمات متضاد مثل زبر و نرم ، گرم و سرد را به او بیاموزیم .
خواص اشیا را به کودک بگوییم مثلا اگر شیئی سفت است به او بگو ییم این اسباب بازی سفت است .
2706