2737
2734
عنوان

چگونه کودکانی خلاق داشته باشیم(معرفی اسباب بازی های مفید)

| مشاهده متن کامل بحث + 121093 بازدید | 625 پست
سلام سارا جون
عزیزم من دیروز جواب شما رو فرستادم . ولی اشکالی نداره.
بچه ها تو این سن بسیاری از نامها و اشیا را در ذهن خود جای میدن و در حال سرعت بخشیدن به افزایش اطلاعات خود هستند . و می توانه خصوصیات اشیا آشنا را شرح بده فرمانهای پیچیده را اجرا می کنه او قادر به پیدا کردن اشیایی است که قبلا با آن بازی کرده .راههای تقویت حافظه :
راههای استفاده از ابزارهای ساده مثل بیلچه را به اونشان بدید .
با قرار دادن مداد، دفتر و لوازم نقاشی به کودک او را در کشیدن نقاشی تشویق کن.
داستانهای طولانی تر و قصه های خیالی برای او بخوانید.
علاقه کودک را به موسیقی و نوارهای قصه های کودکانه و نوارهای موسیقی وقصه تقویت کن .
هوش سه بعدی کودک را با تهیه اسباب بازی یا جعبه هایی که شکلهای مختلف در شکافهای مخصوص آن جعبه قرار می گیرد تقویت کنن عزیزم
یا همون پازل های بزرگ 3 تیکه وغیره
مشکل دومی هم که دارید با رفتار خودتون به اون نشون بدید که از کار او ناراحتید چند دقیقه به او توجه نکنید و اصلا به او کاری نداشته باشید. تا ببینید عکس العمل او چیه ؟
عکس العملش به من بگید عزیزم اصلا نگران نباش .

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731
سلام دختر من 5و نیم ماهشه نیکتا جون براش بیبی انیشتن میذارم فقط3 4 دقیقه نگاه میکنه ممنون میشم واسه منم بازیهای خوب که باعث افزایش هوشش بشه معرفی کنید................یه دنیا ممنون
Lilypie Third Birthday tickers خدایا به معصومیت علی اصغر نگه دار جوجه منم باش
سلام نیکتا جون....چقدر خوشحالم این تاپیک مفید رو پیدا کردم .

پسر من علی 14 ماه و نیمه است . خیلی به کتاب علاقه داره ...مخصوصا کتاب ببینیم یاد بگیریم ...در روز چندین بار میاره تا براش بخونم .
دو تا سی دی داره به نام با نی نی که بهشون علاقه داره و روزی 2 تا 3 بار نگاه میکنه و بعضی داستانها و شعرهاش روبیشتر دوست داره .

این اسباب بازیهای فکری رو داره :

مکعب های رنگی -اما زیاد استقبال نمیکنه و وقتی بهش یاد میدم که روی هم بزاره خیلی رو هم فشارشون میده و می افته ...وقتی هم من براش درست میکنم میزنه خرابشون میکنه .

برج هوش - دوست داره و بیشتر دوست داره داخل هم بزاره تا روی هم .

میله و حلقه ها - که خودش به تنهایی میتونه حلقه ها رو بندازه ..اما گاهی ترتیبش رو رعایت نمیکنه .

لوگو- سعی میکنه تیکه ها رو بهم بچسبونه اما نمیتونه و من دستش رو میگیرم و کمکش میکنم ...وقتی براش شکلی رو درست میکنم خودش قطعات رو جدا میکنه .

پازل چوبی حیوانات که روشون دسته داره - هنوز نمیتونه به تنهایی سر جاشون بزاره ...جاشون رو بلده و می خواد بزاره اما نمیتونه جابزنه و من کمکش میکنم . اما یه بازی دیگه هم باهاشون میکنیم . با این پازل ها اسم تمام حیوانات رو یاد گرفته و وقتی مثلا من میگم گورخر بده برمیداره و میگم خونه اش کجاست بهم نشون میده .

کارتهای شکل دار -54 تا کارت داره و من 10 تا 10 تا بهش معرفی میکنم اسم هر کدوم رو و جلوش میزارم و هر کدوم رو بهش میگم از بین بقیه بهم میده .
کلا اینجور بازیها رو خیلی دوست داره و سریع یاد میگیره فقط یه چیزی که هست اینه که وقتی مثلا ازش می خوام فلان کارت رو بهم بده ...بهش نگاه میکنه و منم مطمئنم که میدونه کدومه اما هی دوست داره من ازش بخوام و تکرار کنم تا برداره و بهم بده .نمیدونم اینکارش یعنی چی !

تمام طول روز من باید کنارش باشم وهر جا برم دنبالم می یاد ...دوست نداره کار خونه انجام بدم دستم رو میگیره میکشه میبره توی اتاقش و اشاره میکنه این بار اونو بیار .

از اینکه من یا باباش با تلفن صحبت کنیم بدش میاد و میاد میگیره و پرتش میکنه ...حتی وقتی هم که گوشی رو می دهم بهش تا صحبت کنه یکم که گوش میده بعدش پرتش میکنه ...

ببخشید خیلی حرف زدم ...ممنون میشم در مورد کارها و بازیهاش راهنمایی ام کنی گلم .
همین طور اسباب بازیهای مناسب سنش .که براش تهیه کنم .می خوام نقاشی رو هم باهاش شروع کنم ...پیشنهاد میکنی با چه وسیله ای الان بهتره ..منظورم ( مداد رنگی - مداد شمعی ووووو) است .

دست گلت درد نکنه :)
2738
سلام فری جان
عزیزم واقعا به شما و تمام مامان گل آفرین مگم که اینقدر به فکر کو چو لو های ناز خشگلون هستید .
عزیزم تمام اسباب بازی های که برای علی کوچولو نازمون تهیه کردید بسیار مناسب و عکس العملی که علی کوچولمون نشون میده کاملا مناسب سنش است . فری خانم سعی کنید بیشتر با محیط اطراف آشناش کنی ؛ یکم هوا سرده ولی اگه تونستید بیشتر بیرون ببریدش تا از اطراف خودش چیزهای مختلف یاد بگیره.
خیلی خیلی خوبه که داستانهای مختلف براش می خونید .
پسر گلمون تو این سن به توجه شما بسیار نیاز داره برای همینه که کاره دیگه انجام بدید یکم ناراحت می شه . برای پسر گلون یک تلفن بخرید و وقتی شما با تلفن حرف می زنید به او بگید که او هم با تلفن خودش حرف بزنه در این قسمت از شما تقلید کند.فکر کنم این تاکتیک جواب بده .
نقاشی کردن برای کوچولومون یکم زوده ولی اگه می خواستید شروع کنید مداد اولین گزینه بهدش یک تخته هایی به بازار اومده که آب داخل مدادش می ریزید بعد از 10 دقیقه پاک می شه و دوباره بچه شروع به نقاشی میکنه به خاطر این این را پیشنهاد می دم که اگه پسر کوچو لومون مداد رو تو دهنش بکنه ضرر نداشته باشه.
سلام مامان آیدا کوچو لو ناز نازی
عزیزم برای آیدا کوچولو دراین مرحله از رشد ذهنی کودک قادر است که اجزای بدن خود و اشیا داخل کتاب را بشناسد و صدای حیوانات را در بیاورد . قادر به حمل اشیا ساده است و می تواند لباسهایش را درآورد.راههای تقویت حافظه او:
او را تشویق کنید تا در انجام دادن کارهای ساده و کوچک روزانه مثل مرتب کردن و گذاشتن وسایل در جایشان به شما کمک کند .
برای ساختن جمله های ساده به کودک کمک کنید.
آشنا کردن کودک بامفهوم مالکیت مثل این ماشین مال منه ، اون توپ تویه
احساس موفقیت را در کودک تقویت کنید .
احساس غرور را در کودک تقویت کنید .براش کتاب بخونید , برای او cd بی بی انیشتن ؛برین بیبی, cd های ریتمیک کودکانه بزارید.برای او میله اندازه گیری بخرید که هم رنگ هم کوچک و بزرگی اجسام و هم جای گذاری رو یاد میدید.
لگو با قطعات بزرگ نیز برای او مناسبه .
ممنون نیکتا جان ...خیلی ماهی

تلفن اسباب بازی داره اما میدونه که الکیه ...حالا موقعی که من با تلفن حرف میزنم بهش میدم ببینم چیکار میکنه ..

راستی به انداختن شکلهای مختلف توی جای خودش خیلی علاقه داره یه ماشین داره که باید اشکال مختلف رو توش بندازه ...

می خواستم براش از اینجوری اسباب بازیها بخرم ...به نظرتون استوانه اشکال بهتره ...یا کوبه هوش ؟
سلام مصی جون
اول یک بوس گنده برای آویناجون.عزیزم بچه ها نباید تو این سن بیشتر از یک ربع تلویزیون تماشا کنند.در این مرحله از رشد ذهنی ، کودک ، بازی کردن از جمله آب بازی در حمام را دوست داره .هنگام نگاه کردن در آینه لبخند می زنه و سر را بطرف صدا می گرداند و اشیاء را نوازش می کنده ، دست و پاهایش را برای جلب توجه تکان می دهه.راههای کمک به تقویت رشد ذهنی کودک :
برای اینکه کودک بیاموزد که به خواستهایش پاسخ داده می شود ، هنگامیکه سعی می کند، توجهتان را جلب کند ، با ایجاد صدا و ارتباط چشمی و حرکت کردن بطرف او پاسخ دهید .
افراد غریبه را به کودک معرفی کنید.
او را همیشه به اسم صدا کنید . باید عضلات چشم و دست او را قوی کنید.بهترین بازی برای این سن برج هوش ، مکعبهای رنگی می تونه به صورت فومی یا سفت پلاستیکی باشه؛
با او بازی کنید .
همرا بااو بخندید .
آوینا از بازیهایی مانند دالی کردن لذت می بره.
کتاب براش بخونید
سلام نیکتا جان واقعا دست درد نکنه خواهر برای این تاپیک خوب و مفیدت
من یه پسر دارم که الان 3 سال و 9 ماهشه
درطول روز کارتونهای مورد علاقه اش رو نگاه می کنه شاید 2 تا 2 ساعت و نیم البته نه پشت سر هم هر بار نیمساعت
فکر کنم زیاد باشه آره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
کتاب هم رنگ آمیزی و کار با قیچی و ..........ازینها براش گرفتم ولی باید حتما خودم هم باهاش رنگ کنم تنهایی حوصله نداره یه مدت هم کلاس نقاشی می رفت ولی الان بخاطر سردی هوا تعطیلش کردم
اسباب بازی هم همه جوره داره
البته به بازیهای کامپیوتری بیشتر علاقه داره البته بیشترشون فکری هستن مثه بازیهای دورا .....جورچین ها .......و.....
ولی خودم نمی دونم چه کارهایی باید تو خونه باهاش انجام بدم مهد هم نمی برمش
با این توضیحات چند تا سوال داشتم
اول اینکه مهد از چه سنی برای بچه لازمه
دوم اینکه کلاس نقاشی رو ادامه بدیم
وبعد اینکه یه مادر چقدر باید با بچه یی در این سن برای سرگرم شدنش فعالیت داشته باشه و چه جوری
ببخش گه خیلی طولانی شد مدتها دنبال یه همچین جایی بودم
2706