2733
2734
عنوان

چگونه کودکانی خلاق داشته باشیم(معرفی اسباب بازی های مفید)

| مشاهده متن کامل بحث + 121093 بازدید | 625 پست
نیکتا جوون مرسی از جوابت واینکه برای ما وقت میذاری وبا حوصله جواب میدی
یه سوال کوچولو...آموزش رنگها رو چطور بهش بدم...الان باید رنگها رو به اسم یاد بگیره و به اسم بگه یا فقط اشئا هم رنگ رو تشخیص بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مرسی
اینها همه اسمش زندگی است...دلتنگی ها....دلخوشی ها.....ثانیه ها....دقیقه ها....حتی اگر تعدادشان به دوبرابر رقمی که برایت نوشتم برسد!!!!!
نیکتا جان خواهرزاده ی من 8 سالشه تست هوش برده گفتند ضریب هوشیش در حد کودکان سرآمدهه
خودش با سیم و لامپ و باطری اینا زیاد کار می کنه عاشق آرمیچر و پمپ و دوربین مداربسته و ایناست

همه ی ماشین هاش رو باز می کنه طرز کار همه شونو می تونه توضیح بده ولی تو دیکته خیلی ضعیفه مثلا کثیف رو کسیف می نویسه داشته اند رو داش+ته +اند می نویسه کلاس دوم می خونه -مشاور گفته تمرینش کمه ولی خواهرم میگه یه صفحه کثیف رو تو خونه تمرین می کنیم می نویسه فرداش املا می گم باز همون کسیف می نویسه

میشه نظرت رو در مورد این مشکلش و همینطور برای تقویت خلاقیتش بگی

تنها کاری که خواهرم براش می کنه همه چیز رو بهش با حوصله توضیح میده و برنامه های تلوزیون هم به غیر از برنامه علمی زیاد تلویزیون تماشا نمی کنند
سلنا....16 اردیبهشت92

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢

خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍

بیا اینم لینکش

ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

سلام مهرو جون
عزیزم من هم خیلی خوشحال شدم با شما آشنا شدم . برای این سن بهترین روش یاد دادن به وسیله کارت های آموزشی است. .برای آموزش رنگها از اسبازی های استفاده کنید و اول به او بگویید وسیله های هم رنگ را کنار هم یا روی هم قرار بده بعد از آن چند بار اسم رنگ رو براش تکرار کنید . بازی به نام مهره چین در بازار هست که به وسیله آن می تونید خیلی راحت رنگ؛ اشکالٰ؛ تعداد رو به کودک آموزش بدید ولی الان برای پسر گلمون اون وسیله زوده چون قطعاتش یکم ریزه.
خط خطی کردن های اولیه کودک شکلهایی هستند که باعث بروز خلاقیت کودک می شوند . مهرو جان به پسر گلمون اجازه بدهید تا خسته نشده نقاشی بکشد از کاغذ باطله هم استفاده کنید اشکالی ندارد. مداد شمعی بهترین وسیله برای نقاشی کودک است به او اجازه می ده تا حرکات چرخش دست به راحتی انجام شود . به او سخت نگیرید که با کدام دست برای نقاشی کردن استفاده کند بزارید خودش یکی از دستهاش که برای نقاشی کردن راحت است انتخاب کند.
کتاب های روان شناسی کودک نشر پیدایش کتابهای جالبی بودند. کتاب مونته سوری بسیار کتاب جالبی ولی من هنوز نتونستم خودم پیداش کنم . روشهای آموزشی بسیار خوبی داره من فقط یکبار تونستم بخونمش.هنوز به بازار نیومده.
2731
سلام مژگان سلام
عزیزم همین الان یک سمینا رخلاقیت کودک رفته بودم . تو این سمینار دکتر به بپژوه چندین بار تکرار کرد که باری بچه های زیر 2 سال زیاد تلویزیون نگاه نکنند چون تعداد کلماتی به گوششان می خورد زیاد است برای همین دیر تر حرف می زنند .
کلمات رو برای دختر گلمون خیلی واضح برای چندین بار تکرار کنید . برای او کتاب بخوانید . مژگان جون عزیزم برای پرورش خلاقیت کودک بزارید دختر گلمون همه چیز رو امتحان کنه شما فقط مواظبش باشید . هرچه دید کودک باز تر بشه خلاقیت او نیز افزایش پیدا می کنه .
ممنونم نیکتای عزیز

من با چه کارهایی میتونم دیدشو بیشتر باز کنم . کتاب که مب خوام بخونم خیلی دوست داره ولی به سرعت اون کتاب ریز ریز میشه و دیگه چیزی ازش نمی مونه . به نظرت براش پازل پلاستیکی بگیرم

راستی من سی دی یور بی بی کن هم دارم می تونه کمک کنه ؟ آخه انگلیسی هست .
با چه وسایلی بزارم تو خونه بازی کنه ؟ عاشق موس و کیبورد و چیزهای برقیه

کتاب همه کودکان تیزهوشند اگر ... رو دارم اگه کتاب دبگه ای هست می تونی بهم معرفی کنی یا تو پستای قبلی اگه توضیح دادی برم اونا رو بخونم

بازم خیلی ممنونم عزیزم
2738
نیکتا جون سلام و ممنون از راهنماییهای شما

پسر 4ساله که تا الان خیلی نمیشد باهاش تمرین داشت( چون بیش فعال بوده) الان باید چه چیزایی بلد باشه ائم از رنگ حروف اعداد زبان انگلیسی...

لطفا" حداقل چیزایی که باید بلد باشه رو بفرمایین
نفس جون میشه بگی جه کارهایی می کرده که بهش بیش فعال می گین؟
و بعد اینکه از دکتری که پیشش بردین و نتیجه هم گرفتین خواهشا یه تلفنی -آدرسی به من میل کن که منم پسرم رو ببرم
اندکی صبر سحر نزدیک است!!!!!!!!!!
دختر منم 2/5
شمردن رو تا 13 بلده فارسی انگلیسی تا 7

رنگ ها رو بلد نیست
کامل حرف می زنه

اجزا بدنش رو به انگلیسی میدونه بعضی از حیوانات و افعالی مثل نشستن ایستادن ...
شعر و ترانه خیلی حفظه و چند تا سوره قران
بیشتر از همه نگران اینم که رنگ ها رو بلد نیست

و همش هم می خواد فیلمهایی که مربو ط به بزرگتراست رو ببینه

حتی اگر تو اتاق هم باشه خواسش به فیلمه میاد میگه که چی شده

با بن بن بن و هیچ نرم افزاری هنوز باهاش کار نکردم

به جز بی بی انیشتن
شعرهای بلند هم حفظ مثل شعر صد دانه یاقوت
البته همه اینها رو تا 2 سال 2 ماهگیش جدیدا من چیزی بهش یاد ندادم هرچی ترانه حفظیده ههههه
یه مامان تنبل

سعی نکن متفاوت باشی، همیشه فقط سعی کن خوب باشی. این روزا خوب بودن به اندازه کافی متفاوت هست
سلام نیکتا جون واقعآ ممنونم ازت کهخالصانه تجربیاتتو در اختیارمون قرار میدی
دخترمن 2 سالشه می خواستم ببینم که در طول روز چند ساعت باید با من بازی کنه چون بدون من هیچ بازی نمی کنه و به محض اینکه بلند شم اونم بازی رو رها میکنه و دنبال من راه می افته و اینکه چطور تو این سن در حد تواناییاش میتونم خلاقیتشو افزایش بدم آخه خودم خیلی خلاق نیستم و کارهای هنری رو دوست ندارم چطوری می تونم اینارو در ش پرورش بدم؟الان کاردستی براش زوده؟
خداوندااز تو برای توانایی و تمایل دوست داشتن متشکرم.عشق هدیه ای است گرانبها از جانب تو.
جودی جون برادرزام بینهایت شیطون بود و زورگو حالا ایناش بماند اصلا" میلی به یادگیری نداشت رنگها رو میشناسه اما اسمشوو نمیگه مثلا" اگه قرمز رو بهش نشون بدی میگه رنگ رژ لب مامان یا اگه سبز رو نشون بدی میگه رنگ برگ درخت

برات میل زدم جودی جون
2706