2410
2553
عنوان

درمان گیاهی کیست تخمدان

| مشاهده متن کامل بحث + 340069 بازدید | 95 پست
فرزانه جان میشه بگی اندازه کیستتون چه قدر بود. من مدت هاست که رازیانه، مریم گلی و همیشه بهار می خورم ولی تا الان هیچ تاثیری نداشته و کیستم برطرف نشده....
تو رور خدا برام دعا کنید تا از دستش خلاص بشم
سلام نورا جون من وقتی پری تموم مشد شروع میکردم به خوردن عرقیجات و تا چند رزو مونده به پری مثلا تا روز 25 یا 26 پری میخوردم بعدش دیگه نمیخوردم چون میگفتم شاید نی نی اومده باشه
من روز 34 فهمیدم باردارم و روز 26 خوردن عرق هارو قطع کرده بودم

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

سلام من دچار کیست تخمدانم که هر دو طرف دارم که با مصرف یک دوره قرص ضد بارداری کیست تخمدان سمت راستم برطرف شد و سمت چپ نه کسانی که تجربه ی گیاهی غیر از پیاز درمانی دارند رو لطفا در اختیارم بزارن چون میخوام باردار بشم هر چند دکترم گفت مانعی ندارد اما خودم قبلش میخوام کیستم رو برطرف کنم بعد باردار بشم ممنون از همگی
2456
سلام دوستان من خوبید؟ منم مثل شما دارای کیست تخمدان هستم و پریودهای نامنظم دارم. الان چند ماه قرص ویتاگنوس مصرف میکنم. که داره پریودیم تنظیم میشه
تا شقایق هست زندگی باید کرد :)
سلام دوستان من خوبید؟ منم مثل شما دارای کیست تخمدان هستم و پریودهای نامنظم دارم. الان چند ماه قرص ویتاگنوس مصرف میکنم. که داره پریودیم تنظیم میشه
هییییییییییییی از دست این کیست ها میترسم پرولاکتین من بالا باشه میترسم برم ازمایش هورمون بدم بدبختی تو شهر ما اصلا دکتر غدد هم نیسسسس نمیدونم چیکار کنم :((
2714
رازیانه برا درمان کیست خوبه ؟ و اینکه همزمان هم کیست داشته باشی و پرولاکتین بالا چی بخورم گیاهی ؟ و چه دکتری برم اخه دکتر زنان رفتم
من ایمان دارم خدای مهربون به ما فرزندی سالم وصالح داده و همسرم عاشقونه منو دوست داره تا ابد خدایا شکرت
علل بروز کیست تخمدان چه میباشد ؟

کیست تخمدان عموما ناشی از غلبه رطوبت و سردی در ناحیه تخمدانهاست و شایعترین علت بروز ان استحمام در ایام قاعدگی میباشد .بسیاری از افراد مبتلا به کیست تخمدان با ترک این عادت غلط - که امروزه رایج شده و تاکید دارد که به بهانه حفظ بهداشت بدن در ایام قاعدگی همه روزه استحمام شود - درمان میشوند.به گفته قدیمی ها استحمام زمان پریود باعث لق شدن کمر است! لق شدن یا سستی کمر میتواند به صورت کمر درد ها سستی و احساس کوفتگی کمر احساس بی روح شدن کمر خود را نشان دهد.حتی در برخی منابع دیده شده که دست زدن به آب سرد در ایام قاعدگی کراهت دارد و برای سلامتی زن بسیار مضر میباشد چراکه در ایام قاعدگی سردی بر مزاج زنان غلبه میکند و حتی از شستشو و طهارت بدن با آب سرد نیز باید خودداری نمایند

از علل دیگر بروز کیست مصرف اغذیه سرد در ایام قاعدگی میباشد زیاده روی در مصرف مرغ ماشینی باعث به هم خوردن توازن هورمونی بدن و رشد کیست است.همچنین چهار زانو نشستن در مکانهای سرد و سفت و مرطوب مثلا روی سیمان و پله و موکت و چمن و داخل حمام میتواند باعث جذب رطوبت و رشد کیست در تخمدانها شود

از علائم کیست تخمدان بی نظمی های ایام قاعدگی و عموما الیگومنوره یا دیر به دیر پریودشدن میباشد

در دختران نوجوانی که قاعدگی دیر به دیر و نامنظم دارند بهتر است از طریق سونوگرافی علت آن مشخص شود

چه کیستهایی را میتوان با داروی گیاهی درمان کرد؟

کیستهای کوچکتر از ۸سانتی متر-کیست های ساده که در سونوگرافی مشخص میشود(کیستهای بزرگتر از ۸سانت و حاوی خون:هموراژیک و کیستهای حاوی سپتوم عرض را باید به متخصص زنان ارجاع داد)

آیا درمان کیست تخمدان در طب گیاهی امکان پذیر میباشد؟

بله با طب گیاهیی کیست های تخمدان متعددی در این مرکز درمان شده اند و پرونده و مدارک همگی موجود میباشد البته درمان کیست تخمدان بستگی به مزاج پایه فرد دارد افراد سرد مزاج با گرمای سیستمیک و موضعی و افراد گرم مزاج با گرمای موضعی درمان میشوند .

کیست تخمدان صد در صد نمیتواند باعث نازایی شود بسیار ی از خانمها علی رغم وجود کیستهای متعدد باردار شدند اما از آنجایی که رشد کیست در تخمدان نشانه سردی و تنبلی تخمدان است میتواند باعث رشد تخمک های ضعیف و تشکیل جنین و در نتیجه تولد نوزادان ضعیف و کم رشد شود بهتر است قبل از اقدام به بارداری زیر نظر پزشک طب سنتی مدتی از داروهای تقویت کنده و گرم کننده تخمدانها استفاده نمایید

از داروهای موثر در درمان کیست تخمدان میتوان به موارد زیر اشاره نمود(دوز مصرفی و مدت درمان به مزاج شخص و نظر پزشک بستگی دارد):

رازیانه-مریم گلی-بومادران-سیاهدانه

بادکش گرم تخمدانها

روغنمالی ناحیه تخمدانها

ترک اغذیه سرد و و استحمام در ایام پریود

نکته قابل توجه طی درمان کیست تخمدان این است که در مراحل اولیه مصرف دارو اگر سونوگرافی مجدد چک شود ممکن است افزایش سایز کیست گزارش شود با پیشرفت درمان کیست منفرد بزرگتر و نرم تر شده و ممکن است به چند کیست کوچکتر تبدیل شود پس در صورت مشاهده افزایش سایز یا تعداد کیستها طی درمان نگران نشوید این از علائم تاثیر دارو میباشد با ادامه درمان کم کم کیست ها محو خواهند شد

2706