2703
2553

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2456
منم سیکل ivf رو شروع کردن ابتدا بخ من آمپول زیرجلدی سوپر فکت داده از 10 روز قبل از پری تا هر وقت تمام شد
از روز 3 پری هم باید hmg تزریق کنم تا روز 9 بعد برم برا سنو تا ببینیم فولیکولها به چه حدی رسیدن
2714
تداعی جان سلام
عزیزم من 5 بار ای وی اف کردم، فکرکنم بتونم کمکتون کنم
اول ازهمه یک سری داروی تزریقی به شما میدن مثل سوپرفکت، گونال اف، hcg و... که بسته به نوع مشکلتون میتونه نوع دارو و میزانش متفاوت باشه ، کلا در سیکل ای او اف شما دوبار باید برین سونوگرافی، یکبار روز هفتم (بعد از پریود) و یکبار روز دوازدهم تا با سونوی واژینال دکتر تعداد تخمکهای ایجاد شده و اندازه شون رو مشخص کنه، معمولا روزدوازدهم به شما میگن که چه روزی برای عمل پانکچر (برداشتن تخمک) مراجعه کنید
این عمل با بیهوشی انجام میشه، کوتاهه و حدودا 15 دقیقه طول میکشه، تخمکهای شما رو از تخمدانهاتون خارج میکنن و بااسپرمهایی که از نمونه همسرتون در همون روز گرفته شده در آزمایشگاه لقاح میدن و میزارن تو محیط مخصوصی تقسیم سلولی شروع بشه
شما مرخص میشین و سه روز بعد برای انتقال جنینهای تشکیل شده میرین بیمارستان انتقال بیهوشی نداره، البته درد هم نداره مثل معاینه میمونه، بعد از انتقال جنین دوساعت تو ریکاوری بخش استراحت مطلق میمونین و بعد مرخصتون میکنن
بعد از انتقال هر روز یه آمپول زیرجلدی که برای جلوگیری از سقط جنین هست به اسم سلکسان تزریق میکنین و سه تا آمپول hcg که بهتون میکن چه روزهایی عضلانی باید بزنین، یه سری قرص های خوراکی هم میدن که بسته به مشکل هرشخص میتونه متفاوت باشه، 14 روز بعد آزمایش میدین و به امید خدا مامان میشین
اگه سوال دیگه ای هم دارید خوشحال میشم کمکتون کنم عزیزم
ضمنا حواستون باشه بعد ازعمل پانکچر اگه درد یا تهوع داشتین حتما به بیمارستان و پزشکتون مراجعه کنید چون اینها علائم آب آوردن تخمدانهاست که معمولا با کنترل و تحت نظر بودن حل میشه و روز انتقال مشکلی نخواهید داشت، اما اگه حل نشه نمیتونن جنینها رو انتقال بدن و فریز میکنن واسه یکی دوماهه دیگه
معمولا برای خانمهای بالای 30 سال بار اول 3 جنین و زیر 30 سال 2 جنین انتقال میدن و اگه جنین اضافه داشته باشید براتون فریز میکنن که درصورتیکه خدای نکرده بار اول نتیجه نگرفتین بتونین از اونها استفاده کنید
منتظر جان من تا بحال ای یو ای نکردم اما اینو میدونم که مراحل اولیه اش مثل ای وی اف هست اما بجای تخمک کشی روز عمل نمونه اسپرم همسرتون رو با ابزار خاصی در رحم شما نزدیک لوله ها تزریق میکنن تا تخمکهای آزاد شده با اسپرم بطور طبیعی لقاح پیدا کنن و باردارای انجام بشه
البته میدونم میزان داروها و همینطور هزینه این عمل خیلی کمتر از ای وی اف هست
2706