2703
2553
سلام به همگی
مامانای گل من یه پسر 6 ماهه دارم. مشکل من اینه که هنوز زندگی ام روال عادی پیدا نکرده. با اینکه از صبح تا شب دور خودم می چرخم ولی شب باز می بینم که خونه بهم ریخته است و خیلی از کارها رو نرسیدم انجام بدم حتی گاهی یادم میره قطره های ویتامینش رو بدم. از این هفته هم برگشتم سر کار و این هم به مشکلات اضافه شده.
می خواستم توی این تاپیک از تجارب شما عزیزان استفاده کنم. چیکار کنم که بتونم به کارهام برسم. اگه هر کی برنامه خاصی برای کنار اومدن با این شرایط داره بگه. یا تجاربتون رو در این ارتباط. چیکار کنم زندگیم نظم پیدا کنه و به کارهام برسم؟
نادیا جون اومممممممممممممممماه این بوس گنده بود واسه شما مامان پرانرژی کلی کیف کردم ازنوشته هات من یه پسر 18ماهه دارم که بیچاره ام کرده شما خداروشکر کوچولوهاتون باهات همکاری میکنند پسر من مدام منو ازجلوی گاز هل میده یامیگه بغلم کن ودوم اینکه ساعت کاریت خیلی عالیه من میرسم خونه ساعت 7 شبه ومتاسفانه متاسفانه شوهرم ازپسرم بدتره همش غر میزنه که چرا یه دیقه نمیایی بشینی من حاضرم همه شرایطمو بگم یه برنامه توپ مثل خودت برام بگی موفق باشی
سلام به همه عزیزان
نادیای عزیز خیلی خوبه که حتی روزهای تعطیل هم صبح زود بیدار می شی. سحر خیزی نعمت بزرگی است که من ازش بی بهره ام. روزهای تعطیل که پسرم زود از خواب بیدار می شه گریم میگیره. البته می دونی من فکر می کنم مشکلاتم کمی اساسیست. تنبلی ، کمی افسردگی و دلمردگی ، اختلافات و ....

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

ممنونم از همه شما مامانای گل که به من لطف دارید
مهتاب جون من نمی دونم شما یک بچه داری یا بیشتر اما اگر یک بچه داری بهت حق میدم واقعا سخته. پسرهای من چون 3 سال با هم اختلاف سنی دارند کلی باهم بازی می کنند بدون این که برای من ایجاد مزاحمت کنند و من هم به کارهایم می رسم. اما در صورتی که یک بچه داری می تونی چند راه کار را بکار ببندی.
1- ببین پسرت به چه نوع سی دی علاقه منده بعد از این که علاقشو پیدا کردی می تونی در مواقعی که کارهای مهم و حیاتی داری بچه را نیم ساعت با آن سرگرم کنی اما این را هم بگم که اکثر مربیان و روان شناسان کودک با دیدن سی دی موافق نیستند اما به نظر من اگر فقط محدود به زمان های کوتاه در طول روز بشه فایده اش بیشتر از ضررش است. فکرشو بکن داری آشپزی می کنی و بچه هی جلوی گاز وول بخوره خوب این خیلی خطرناکتر از نیم الی یک ساعت سی دی دیدن است. پسر بزرگ من عاشق سی دی تام و جریه و پسر کوچکم سی دی رنگین کمان رو دوست داره.
2- شوهرت باید بیشتر با تو در نگهداری بچه همکاری کنه اون باید سعی کنه ساعت هایی که خونه است با بچه بازی کنه و یا این که الان که هوا خوبه دم غروب یکی دو ساعت بچه را پارک ببره تا تو هم یک کم به کارات برسی.
3- بچه ها توی این سن دوست دارند با ابزار مورد استفاده پدر و مخصوصا مادر بازی کنند . وقتی که آشپزی می کنی تعدادی از وسایل آشپزی که خطر ناک نیستند را در اختیارش بذار تا بازی کنه مثل قاشق، قابلمه، کفگیر سبد. اون وقت میبینی که با اونها بیشتر از اسباب بازی های گران قیمتش بازی می کنه پسر من که سینی و لیوان را خیلی دوست داره. وقتی جاروبرقی می کشی لوازم جانبی اونو که کم خطره بده بازی کنه یا وقتی شیشه ها را پاک می کنی یک ظرف خالی شیشه پاک کن را بده دستش یا وقتی دوخت و دوز می کنی یک ساک را از لباساش پر کن و بذار اونو هی پر و خالی کنه.
4- اگر یکی از اقوام نزدیک یا دوست صمیمی نزدیک منزلتان سراغ داری می تونی بچه را یکی دو ساعت بذاری اونجا و به کارهات برسی.
2456
مامان ارام جان سلام
شما وضعیتت کمی با من فرق می کنه چون بچه شما 6 ماهشه و خوابش در طول شب هنوز تنظیم نشده و ممکنه شب چندین بار از خواب بیدار بشه . این وضعیت طبیعیه و گذرا. بعد از چند ماه دیگه که خواب بچه تنظیم بشه میتونی شب ها زودتر بخوابی تا صبح بتونی زودتر از خواب بیدار بشی.پسر من از 10 ماهگی خوابش تنظیم شد یعنی از ساعت 9 شب تا 6:30 ، 7:00 صبح می خوابه و فقط یکی دو بار شب از خواب بیدار میشه و آب میخوره و این باعث میشه که شب من هم خوب بخوابم و صبح با انرژی باشم. در ضمن این افسردگی و دلمردگی هم همیشگی نیست بلکه با گذشت زمان که بچه ات بزرگتر بشه شیرین کاری هاش بیشتر بشه و تو هم بری سرکار و به کارهایی غیر از جمع و جور کردن بچه مشغول بشی و وقت بیشتری برای خودت بذاری باعث میشه روحیه ات بهتر بشه. اما از برنامه ریزی برای کارهات غافل نشو چون عدم برنامه ریزی باعث به هدر رفتن انرژی و وقتت میشه و عدئم رضایت از زندگی را به دنبال داره . راستی سر کار میری بچه رو کجا میذاری؟
موفق باشی عزیزم
نادیا جون احسنت، آفرین خیلی ادم دقیقی هستی خوشحالم که می گی پر انرژی هستی. من از برنامهات شگفت زده شدم. البته من خودم استاد انجام چندین کار با همدیگه هستم به طوری که دیگران از کارام شگفت زده میشن البته نه امور مربوط به منزل و رسیدگی بچه ها. من بیشتر در امور اجتماعی و تحصیل اینجوری هستم ولی فکر نمی کنم در امور خونه بتونم مثل شما دقیق و برنامه ریزی شده باشم. البته یه چیزی رو بگم خیلی مواظب خودت باش که یهو نبینی کم اوردی و تماما تخلیه انرزی شدی. اخه همونطور که گفتم من اینجوری بودم به طوری که دهان همه باز می موند من چه طوری این همه کار رو میکنم ولی الان مدتیه تخلیه انرزی شدم و حال غذا خوردن هم ندارم. روزها و ماه ها میگذره و فعالیت چشمگیری انجام نمی دم. البته شاید انتظارم از خودم زیاده. فقط می خواستم بگم که گاهی برای خودت تفریح یا سکون هم داشته باش یه جوری که احساس توقف زمان رو داشته باشی وگرنه خدای نکرده ممکنه مثل من کم بیاری.
دخترکی شاد در من می‌زیست...که چونان شاپرک، به این‌سو و آن‌سو میپرید...خیال پرواز داشت... و آرزوی پروریدن نسلی...پر از غصه شد...از رویاهایش دست کشید...هنوز پا به سن نگذاشته بود که پیر شد...پولکِ بال‌هایش ریخت... پَرپَر شد...
راستی می خوام یه کتاب بسیار خوب بهتون معرفی کنم. خواهش می کنم حتما بخونید. کتاب(( چراغ دل شوهرت را روشن کن)) ترجمه عباس چینی و شیرین نوروی، نشر البرز. الان میگین لابد دلت خوشه ها ما به کارای عادیمون نمی رسیم تا برسه به کتاب خوندن. بهتون حق میدم ولی این کتاب اینقدر خوبه که وظیفه خودم دونستم بهتون بگم. این کتاب پیشنهاد هایی میده که زندگی زناشویی از حالت یکنواختی و تکراری در بیاد.
دخترکی شاد در من می‌زیست...که چونان شاپرک، به این‌سو و آن‌سو میپرید...خیال پرواز داشت... و آرزوی پروریدن نسلی...پر از غصه شد...از رویاهایش دست کشید...هنوز پا به سن نگذاشته بود که پیر شد...پولکِ بال‌هایش ریخت... پَرپَر شد...
سلام برای کارهای خونه اگه توانایی مالیش رو دارین یه کارگر هفته ای یه بار بیاد کارهاتونو بکنه خیلی عالی میشهمن به خاطر بارداری کمردرد شدید دارم همسرم هم درس میخونه و نمیتونه تو کار خونه کمک حالم باشه جدیدا به اصرار مامانم یه خانمی میاد هفته ای یه بار کارهای خونه رو میکنه ماهانه حدود 40 تومن بهش میدم با اینکه من موافق نبودم ومیگفتم اینم پولیه برا خودش و میتونم پس انداز کنم و این اصرار مامانم باعث شد قبول کنم الان میبینم زندگیم نظم پیدا کرده و همه چی مرتبه روحیم هم خوب میشه پیش از این رغبت نمیکردم بیام خونه ولی با تمیز بودنش احساس رضایت بهم دست داده و میتونم وقت بیشتری به خودم اختصاص بدمدر هر صورت این شرایط حاملگی و بچه داری مقطعیه و سپری میشه ما باید یا از جونمون مایه بذاریم یا از پولمون یا اینکه ریخت و پاش زندگی کنیم و اعصابمون خراب بشهبه امتحانش میرزه یه بار امتحان کنین
2714
کار خونه رو با کارگر حل کنیم یک نسخه هم واسه ناهار شام بدین .من دستم کنده . غذا پختن کل بعد از ظهرمو میگیره . زیاد هم نمیشه درست کرد چون وقتی چند روز میمونه طعمش عوض میشه و یا تنوع نداره
سلام من هم یک دختر 6ماهه دارم و از صیح مشغول دویدن وانجام کارها به نظر ما یکی از رازهای موفقیت اینکه 1)کارها رابر حسب الویت انجام دهید2)بر سرعت انجام کارهایتان بیفزایید3)بابرنامه ریزی وزمان بندی کارتان راآغاز کنیددرضمن نادیا جون خیلی برنامهات عالی بود انشالله همیشه موفق باشیدیک سوال هم داشتم این شربت اشتها آورمینادکس که گفته بودی دکتر پسرت داده بود؟چون دختر من دچار کندی رشد شده میتوانی دکتر پسرت رو معرفی کنی وشمارش رو بدی؟ممنونم
الی جون این خانمی که گفتی میاد خونتونو نمیز میکنه میشه بگی زمان کاریش چند تا چنده؟
ماهی 40 تومن یعنی اینکه روزی فقط 10 تومن میگیره؟!!
وای چقدر ارزوووون! من خانمی که برام کار میکنه روزی 20 میگیره که میشه ماهی 80!
الان دیگه برام تی زدن و دستشویی , حمام شستن خیلی سخته. خودش میاد و هر چی کار باشه تا بعدازظهر میکنه و میره تا هقته بعد.
ولی عوضش خونه همیشه تمیزه و به قول تو از دیدن یه خونه تمیز لذت میبری.
البته بیشتر ریختو پاش خونه ما مال شوهرمه. بیچاره 1 هفته که خونه نبود خونمون از تمیزی برق میزد :)
گفتم خانمه هفته بعدش نیاد P:
با سلام
داوودی جون راست میگی . من تو برنامه ام هیچ جای تفریحی برای خودم نذاشتم یعنی وقتش را ندارم اما شوهرم در این مورد خیلی بهم کمک می کنه تا روحیه ام را از دست ندم. مثلا برام چپ و راست کادو می خره بعضی روزهای تعطیل بچه ها را خانه مادر شوهرم می ذاریم و خودمون می ریم سینما و شام را هم بیرون می خوریم. فیلم هایی رو که من دوست دارم از کلوپ می گیره و شب که بچه ها می خوابند با هم فیلم میبینیم. البته اینو بگم که در کار خونه و بچه ها اصلا کمکی نمی کنه ولی از لحاظ روحی و روانی خیلی کمک حالم است و من هم این طوری راضی ترم. راستی کتابی را هم که معرفی کردی حتما می خونم.

الی جون اگه ممکنه شماره تماس این خانمی را میاد خونتون بده برای مواقع اضطراری شاید لازم بشه

پری جون بعضی از خصلت ها ذاتیه و کاریش هم نمیشه کرد شاید خودت هم دقت کرده باشی که بعضی ها دستشون تنده و بعضی ها کند. بعضی افراد سرعت انتقال بالایی دارند و می توانند چند کار را با هم به نحو احسن انجام دهند اما بعضی افراد تا یک کار را انجام ندهند و تمام نکنند نمی توانند سراغ کار دیگری بروند. اما اصلا نگران نباش شما هم می تونی بر اساس سرعت و توانایی هات خودت برای خودت برنامه ریزی کنی . به نظر من مهم اینه که بر حسب تواماییهات برنامه ریزی داشته باشی و آن را اجرا کنی اما حجم کاری می توانی در برنامه بگنجانی و انجام بدی مهم نیست. مهم اینه که برنامه ریزی کنی و آن را اجرا کنی با این کار شاید کم کم به مرور زمان سرعتت هم بالا بره.

غزاله جون من هیچ وقت برنامه ام را روی کاغذ ننوشتم بلکه آن را در ذهنم مرور می کنم تنها چیزی را که یادداشت می کنم خریدهای روزانه است تا یادم نره. من بچه هامو از 6 ماهگی مهد گذاشتم و به جز مواقعی که تغییر پایه داده و مربیانشان عوض میشد مشکل دیگری نداشتم. البته این را هم بگم که باید مادران شاعل مشکلات مربوط به مهد و مریضی مکرر بچه ها را هم جزیی از زندگی بدانند و با آن کنار بیایند. مثلا من پسر کوچکم چون رفلاکس و آلرژی داره خیلی مریض میشه اوایل خیلی اذیت میشدم اما این جز هدر رفتن انرژی چیزی برای من نداشت بنابراین باهاش کنار اومدم و در مواقع مریضی پسرم سعی می کنم خونسردیم را حفظ کرده و از بچه ام بهتر پرستاری کنم.

صد گل جان شربت مینادکس را دکتر رفلاکس پسرم که دکتر ایمان زاده است برایش تجویز کرده البته چون اشتهاش خوب شده شاید بعضی روزها اصلا بهش ندم اما هنگام بیماری یا روزهای بعد از بهبود بیماری که اشتهاش کم شده و بچه ضعیف تر میشه حتما روزی یک قاشق مرباخوری میدم. آدرس دکتر ایمان زاده که متخصص کودکان و فوق تخصص گوارش و آندوسکوپی است خیابان ولیعصر نرسیده به تجریش برج فردوس طبقه 5 شماره تلفن رابعدا برات می نویسم.

با ارزوی موفقیت برای همه شما مامانای گل و زحمتکش. بای بای
من تهران نیستم نادیا جون یاس جون شاید اینجا یکم قیمتها ارزونه ساعت کاریش از 10 تا 2.5 البته من زیاد بهش گیر نمیدم که حتما هر بار همه کارها رو بکنه مثلا هر هفته حموم بشوره هر جا که نیاز باشه و کثیف شده باشه تمیز میکنه خیلی هم زبر و زرنگ و کاریه با سرعت کار میکنه
2706