2733
2734
عنوان

پیش به سوی دبستان

| مشاهده متن کامل بحث + 469709 بازدید | 4574 پست
سلام به دوستان گلم
متاسفانه من اینقدر وقتم محدوده که نمیتونم تمام پستها رو بخونم و تو بحثتون شرکت کنم
آفتا ب عزیز آره تکلیفشون زیاده و روناک هم آخر هفته چند تا پلی کپی میاره خونه به نام قاصدک که انجام باید بدن
مدیرشون روز اول هم گفته بود که تکلیف زیاد میدیم . روناک هم گاهی دندونه کم میزاره .مشکل مشترکمون ; )

آلیس عزیز کارن شیطونه اما شاید رادین اینطوری نباشه نترس نگران نباش همش به این امیدم که 3-4 ساله بشه خوب بشه البته الان که 2 سالش شده یک کمی بهتر شده : )

lizlizo
1391/8/29���11:56 ق.ظ
� ���
ترگل نازنین شاید از بین صحبت هام متوجه شده باشی که دخترت تو این مدرسه پولکی نمیشه .مدرسه برای این موضوع خودش تاکید کرده که ما همه وسایل مورد نیاز رو یکجور میخریم خودمون حتی لباس ورزشی رو .وما اجازه نداریم چیزی براشون بخریم .از من میشنوی اگر این موضوع برات مهمه اصلا طرف مهدوی نرو .
خودت خوب میدونی که الان خانواده ها چقدر برای تولد بچه هاشون خرج میکنند و چشم هم چشمی دارند ولی اینجا به ما پیشنهاد دادن که تولد بچه هامون رو تو مدرسه براشون بگیریم که هم محیط مدرسه شادتر بشه هم سادگی رو یاد بگیرن بجای اسراف و پز دادن اینکه مثلا چه تولدی تو فلان باشگاه و هدایا یی که گرفتن باشه
در مورد شاد بودن هم اینکه تمام جشن ها رو در مدرسه دارند از جمله یلدا نوروز اعیاد مذهبی و جشن های قدیمی سپندار مزدگان و حتی هالووین و ولنتاینو...

لیزلیزو جان!شما اشاره کردی که بچه ها تو دبستان آفتاب آذرین پولکی نمیشن و به ترگل جان گفتی که اگه این موضوع براش مهمه طرف مهدوی نره!!!
و این توضیح شما به عنوان کسی که شناختش از دبستان مهدوی فقط در حد تحقیقات هست و نه کسی که خودش تجربه ی شخصی از این مدرسه داره کمی عجولانه و شاید ناشیانه به نظر میاد!!!

حتی به نظرم شما در مورد دبستان آفتاب آذرین هم عجولانه قضاوت می کنی.همونطور که خودت اشاره کردی ساختمون این مدرسه برای مدرسه ساخته نشده که ممکنه از نظر شما اشکالی نداشته باشه که البته نظرت قابل احترامه.

ولی ممکنه خیلی های دیگه براشون این مشکل اساسی یه مدرسه باشه.چون من یکی از دلایلی که دخترم رو از پیش دبستانیش در آوردم ساختمون کوچیک مدرسه بود که قبلا یه خونه بوده و تبدیلش کرده بودند به مدرسه!!!

البته همونطور که گفتم فقط یکی از مشکلاتم با مدرسه ی قبلیش ساختمونش بود ولی نه مهم ترینش!!!اساسی ترین مشکلم با پیش دبستانیش از ساختمونش خیلی مهم تر بود و اونم این بود که از نظر من مدیرش به معنای واقعی ((دو رو بود ))و در آخر سال متوجه شدم که متاسفانه مربی پیش دبستانی که مربی دختر منم بود و بسیار محبوب مدیر هم بود کاملا شخصیت ((دو رویی ))داره.

من به شدت از آدمای دو رو بدم میاد.

بچه هایی رو که قرار بود برای سال تحصیلی جدید برن یه مدرسه ی دیگه رو شناسایی کرده بودند و با پر رویی تمام از اون مدارس بد می گفتند.حتی اسم مدارسی مثل راه رشد و منان و خرد و مهدوی می آوردند و ازشون ((بد )) می گفتند!!!
و در آخر که فهمیده بودند دخترم رو قراره ببریم سوده از سوده هم بد می گفتند!!!

با پر رویی تمام اظهار می کردند که مدرسه شون بهترین مدرسه ی ایرانه و تنها مشکلش ساختمونش هست و مشکلات دیگه ای که داره در برابر مشکلات مدارس دیگه اصلا به حساب نمیاد!!!

به نظر من این یعنی کبر و غرور و اعتماد به نفس کاذب و مهم تر و بد تر از همه ((( دروغ!!!!)))
که من ازش متنفرم خیلی زیاد.

چون می تونه پایه و اساس یه زندگی رو به وهم بریزه.
می تونه به طور کل آینده ی طرف و حتی سابقه ی یک انسان رو صرف نظر از سطح فرهنگی و سطح سواد و سطح مالی و سطح هوش و استعداد زیر سوال ببره و همه رو تخریب کنه.

پس بهتره کمی با تأمل و صبر و حوصله ی بیشتری در برابر مسائلی که می شنویم قضاوت کنیم و گول هر تبلیغاتی رو نخوریم.

یه نکته ی دیگه این که أصولا هر کسی یا مجموعه ای یا حتی شهر و کشوری با قدرت و بهتر باشه حرف و حدیث هم در موردش بیشتره.که این تیپ حرف و حدیث ها بیشتر از زبون کسانی در میاد که یا وسواس دارند که هیچ وقت هیچ چی راضی شون نمی کنه!!!
یا از زبون کسانی در میاد که خود بزرگ بین هستند!!!
و یا حسود
یا خیلی مذهبی افراطی و خشک.
یا دیکتاتور و زور گو!!!
یا خیلی دارای مشکلات دیگه که من ازش خبر ندا رم!!!
پس بهتره هر آن چیزی که می شنویم اگه خودمون تجربه ی کافی در موردش نداریم رو باور نکنیم.
همه می خواهند بشریت را عوض کنند؛ولی دریغا،هیچ کس در این اندیشه نیست که خود را عوض کند.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢

خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍

بیا اینم لینکش

ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

دوستان خوبم میترا جونم و آفتاب جونم و لیلی جونم از دیدن پست هاتوت خوشحالم و دلم براتون تنگ شده.

سیلویای عزیزم چرا کم پیدایی؟دلم برات تنگ شده.

همه می خواهند بشریت را عوض کنند؛ولی دریغا،هیچ کس در این اندیشه نیست که خود را عوض کند.
الیس عزیز
من فکر میکردم در این تاپیک میشه نظر مخالف وبا حفظ احترام داد تا با کمک هم همه دوستان با جمع بندی همه نظرات چه مثبت چه منفی از دیدگاه های مختلف وتحقیقات خود بتوانند نتیجه بگیرند...اگر غیر از این است لطفا اعلام کن
من فقط ابراز رضایت کردم از مدرسه دخترم واعلام هم نظری با دو تا از دوستان وفکر نمیکردم موجب رنجش دوستان شود

الیس عزیز یعنی هر کس از تجربه های دیگران استفاده کند وخودش هم از راههای مختلف به همان نتیجه برسد انسان دهن بینی است ؟انسانی است که زود قضاوت کرده؟
مگر برای تصمیم گیری راه دیگری بجز استفاده از تجارب کسانی که به انها اعتماد داریم و تحقیق و تفحص داریم؟انسان که نمیتواند هر چیزی را خود تجربه کند ان هم در مورد موضوع مهمی چون مدرسه.خود شما بهتر از هر کس میدانید که تعویض مدرسه چقدر فشار و استرس دارد حال اگر شخصی در همین نت نظر شما رو درباره مدرسه قبلی دخترتان بخواند ممکن است بیشتر به این موضوع توجه کند وکمکی باشد برایش ایا مگرخود شما و دیگر دوستان به خاطر کمک به دیگران تجارب مشاهدات و نظرات خود را اینجا نمیگذارید؟اگر غیر از این است واقعا این تاپیک چه هدفی دارد...

من به اندازه کافی شعور دارم که گول تبلیغات را نخورم ویا زود قضاوت نکنم .گویا شما پستهای مرا بدقت نمیخوانید برداشت من در یک مورد بخصوص با صحبت با والدین بادیدن رفتارهای لحظه ای بعضی پدر مادر ها حرفهایی که بین بچه ها زده میشد طرز برخورد انها واز همه مهمتر دو تا از معلمینی که از دوستان قابل اعتمادم هستند شکل گرفته نه بر اساس شنیدن تنها احتمالات...وباز هم میگویم که این تنها نظر شخصی من میباشد وممکن است از نظر شخص دیگر اینگونه نباشد.
الیس عزیزهمانگونه که شما دخترتان را از مدرسه قبلی اش بیرون اوردید به خاطر برداشت و تفکر خودتان از مدیر مدرسه ونظرتان را در مورد مدیر مدرسه گفتید در حالی که دانش اموزان زیادی انجا درس میخوانند وشاید از نظر انها این اشکال وجود نداشته است ویا شاید ندیده اند یا برایشان مهم نبوده حال این انصاف است مادران دیگه که بچه هایشان در انجا هنوز درس میخوانند بیایند و در مقابل نظر مخالف شما موضع گیری کنند؟
و اما...من اعتقاد دارم هر چیزی که معروف باشد لزوم بر خوب بودن نیست برای مثال بعضی ارایشگاه های معروف ویا این که خوب است ولی نه برای همه .هر کس میتواند بر اساس شرایط خانوادگی فرهنگی و اعتقادی بهترین گزینه را برای خود انتخاب کند ...این دلیل نمیشود که هر چه ما خودان را خوب میدانیم حتما دیگران هم خوب بدانندبهترین حالت ان است که نظرات همه چه خوب چه بد رابشنویم حال یا انرا قبول داریم یا خیر که در هر دو حال نباید ناراحت شویم...همه که نباید با ما موافق باشند.بقول شما همین مدرسه افتاب اذرین شاید خیلی ها با دیدن ساختمان مدرسه از ادامه تحقیقات خود منصرف شوند حال من باید او را سطحی نگر بخوانم؟چون مانند من فکر نمیکند .؟خیر اصلا اینگونه نیست چون بهر حال ایده ال های انسانها با یکدیگر متفاوت است.
واما نظر بقول شما شتابزده من در مورد مدرسه دخترم : همانگونه که در پست های قبلی اعلام کرده ام من نظرم را برای طی دو ماهی که از سال گذشته اعلام کرده ام ومیزان رضایتم را برای این دو ماه گفته ام همانطور که دیگر دوستان نظرشون رو برای این مدت اعلام کردند من از این موضوع خوشحال بودم و میخواستم خوشحالی ام را با شما درمیان بگذارم واقعا فکر نمیکردم اینقدر عکس العمل های متفاوت وبدبینانه دریافت میکنم
یکبار دیگر اعلام میکنم این تنها یک نظر شخصی بود و هیچ اعتبار دیگری ندارد...

خداوند تحمل قبول نظر مخالف را به همه ما بدهد...
2728
ببینید خانوم لیز لیزو دوستان زیادی تو این تاپیک بودن که راجع به مدارس مختلف نظردادن وحتی انتقاد کردن و نظراتشون برای همه ی ما قابل احترامه.....اما نظر شما اسمش اصلا انتقاد و اظهارنظر خشک و خالی نیست....وقتی شما میگید از نظر تربیتی بچه های مهدوی رو نپسندیدید این یعنی تخریب کل بچه های مهدوی (از جمله دخترمن)و خانواده هاشون که از نظر شما پولکی و تازه بدوران رسیده هستند ......

لطفا دقت کنید که نظری که میدید مغرضانه نباشه تا این همه صدای مخالفت از شما درنیاد.......وگرنه ما به چه دلیلی باید به اظهارنظرشما نسبت به یک مدرسه ی عادی وناشناخته (مثل آفتاب آذرین)عکس العمل بقول شما بدبینانه نشون بدیم؟!!
ای واژه خجسته آزادی ... آیا به عمر من تو تولد خواهی یافت ؟...آیا تو پا به پای فرزندانم رشد خواهی داشت ؟
سلام به همگی

لیلی جون ایشالا یکم که دستشون قوی بشه نوشتنشون هم بهتر میشه و خوش خط تر مینویسن.مدرسه روناک جون هم روی نحوه نوشتن سختگیری میکنن؟
که حتما ر بالای خط باشه.د گرد نوشته بشه؟این کار البته تو کتابشون هست ولی معلم نیلگون خیلی سخت میگیره.و تک تک ایرادای خطی رو بالاش مینویسه.

میترا بانو من که 100 بار گفتم بیا بریم ورزش.یه کلاس ورزش تو خیابان دولت هست خیلی خلوته اگه میخوای بریم باهم چند جارو ببینیم.من دارم اندازه فیل میشم.زودتر دریاب مرا

لیزلیزو جان فعلا که این پاکت و دادن ولی اینکه اجباری هست یا نه رو نگفتن.

کتی جون خدارو شکر که راضی هستی.اینکه مدرسه بی سر و صدا و آرومیه خیلی خوبه.همه چیش خوبه و جای ایراد جدی نداره.ولی عالی نیست و میتونه بهترم باشه.نیلگون که احساس آرامش میکنه و من همینش برام بسه.

آلیس جون یه برنامه بزاریم همدیگرو ببینیم.موافقی؟
2738
سلام آفتاب جونم خوبی؟؟نیلگون عزیزم چطوره .....من دیگه پایه ام بریم ورزش دیگه جدی جدی:))))

واقعا آفتاب یعنی ممکنه انقدر عوض شده باشی که نشناسمت؟؟؟؟؟پس لطفا نشونی لباساتو بده که بشناسمت
ای واژه خجسته آزادی ... آیا به عمر من تو تولد خواهی یافت ؟...آیا تو پا به پای فرزندانم رشد خواهی داشت ؟
آلیس جونم.....ممنون از لطفت .....منم دلم برات تنگ شده بقول آفتاب جون یه قرار بزاریم
میترای عزیز اگر دوستان بدبین نباشند نظر من مغرضانه نیست .من گفتم پولکی اما نگفتم تازه بدوران رسیده بلکه موقعی که میخواستم از افتاب اذرین تعریف کنم گفتم انها پولدار هستند اما تازه بدوران رسیده نیستند واین به این معنی نیست که در مثلا مدرسه مهدوی اینگونه است همانگونه که قبلا هم گفتم تعریف از مدرسه بخصوص این معنی را نمیدهد که مدارس دیگر اینطور نیست...برداشت شما کاملا اشتباه است که منظور من این بوده...واگر قلم من ونحوه نگارش من به گونه ای بوده که این ذهنیت در شما ایجاد شده به نوبه خود عذرخواهی میکنم.شاید من نتوانسته ام به خوبی نظر خود را انتقال دهم...

اما در مورد مسایل تربیتی:اگر دقت کرده باشید تقریبا درصد بالایی از افرادی که در یک مدرسه هستند شباهت هایی از نظر تربیتی اجتماعی دارند همانطور که این مساله درمورد افرادی که در یک منطقه سکونت دارند صدق میکند بعنوان مثال به نظر من پدر مادرها و بچه هایی که در خرد درس میخوانند از نظر فکری ئ و رفتاری و حتی تربیتی با مثلا مدرسه مهدوی ویا یک مدرسه در وسط شهر یا بقول شما مدرسه ناشناخته ای مثل افتاب اذرین تفاوت دارند واگر من یا تعدادی افراد ان را نپسندند لزومابه معنای بد بودن ان نیست بلکه به دلیل تفاوت سلیقه وتفاوت نوع تربیت وتفاوت در معیارهای انسانها ست...همانگونه که ممکن است شما مثلا از یک تیپ شخصیت خوشتان نیاید ویا با معیارهای خودتان تطابق نداشته باشد...امیدوارم با این توضیح رفع شبهه شده باشد

همواره همه نظرات دو رو دارد میتوان با عمق بیشتری به مسایل نگریست و چه بسا دیگران را به نگاه مغرضانه متهم کردن کاری بس اسان است...وتا انجایی که من بیاد دارم در تاپیک قبلی مخالفت ها و گاه بی احترامی ها میشد به یک نظر مخالف ...

من پست ها رو بررسی کردم واین همه صدای مخالف ندیدم ...

من خود زمانی که میخواستم دخترم را ثبت نام کنم هیچ اطلاع قابل توجهی در نت موجود نبود حتی من انقدر نگران بودم که خود درباره حتی بعد از ثبت نام تاپیک زدم ولی جوابی نگرفتم و تنها هدفم از امدن ونوشتن در این تاپیک این بود که خود توضیحات کاملی در باره این مدرسه بقول شما کوچک اینجا بگذارم شاید دوستانی از ان استفاده کنند وتا انجایی که من میدانم این مدرسه احتیاجی به تبلیغ ندارد چون حتی از پس متقاضیان حال خود برنمیاید
میترای عزیز شما در ذهن خود بدجوری نسبت به من موضع گیری کردید و از تک تک جملات من بدترین برداشت ها رادارید که شاید تا حدی همانطور که گفتم بعلت ناواردی من در نگارش باشد .صادقانه واز ته قلب میگویم که من به هیچ وجه قصد کوچک شمردن هیچ کسی را ندارم وتا اکنون این کار را انجام نداده ام که در انصورت خودم انسان کوچکی هستم..
امیدوارم همواره شما ودختر گلتون موفق باشید و خوشحال.....................:)

سلام دوستان عزیز
میشه لطف کنید اگر کسی از شما دخترش به مدرسه آتیه سازان میره اطلا عاتی در مورد هزینه و میزان رضایت و ...به من بدید...دختر من سال دیگه میره کلاس اول...ممنون
سلام به دوستان خوبم.

میترا جونم و آفتاب عزیزم منم موافقم که قرار بذاریم و همدیگه رو ببینیم.دلم براتون تنگ شده حسابی.

آفتاب جون اون کسی که ممکنه شناخته نشه منم.هنوز ٤-٥ کیلو مونده برسم به وزن قبل زایمان.تازه اون موقع هم هنوز یه کم اضافه وزن داشتم.
از اون بدتر این که شکمم هنوز کامل نرفته سر جاش.منم که تنبل شدم و اصلا ورزش نمی کنم!حتی در حد دراز و نشست!!!

خلاصه منو دیدید هر چقدر هم تعجب بکنید حق دارید.از حالا بگم که آمادگی داشته باشید.

آآآآییییییی!!!!حسودیم شد شما با هم میرید باشگاه!
2706