2410
2553
عنوان

پیش به سوی دبستان

| مشاهده متن کامل بحث + 468889 بازدید | 4573 پست
ترگل جون میپرسم عزیزم ولی فکر نکنم بشه چون الان که ثبت نام ندارن
راستی من خودم ندیدم حتی بعد از ثبت نام
بنظر من از نظر فضای اموزشی هیچ مدرسه ای به پای مهدوی نمیرسه واقعا فوق العاده است چون از اول برای ساخت مدرسه طراحی شده
سلام آلیس نازنین.منم خیلی دوستت دارم.و همیشه به یادتم.میبوسمت

کتی جون بله به ما هم پاکت و دادن.ولی راستش هنوز تصیم نگرفتیم که پول اضافه رو بدیم یا نه.
شما از مدرسه و مربی دختر گلتون راضی هستین؟

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش

ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

2720
آفتاب جون راستش من هم هنوز پاکت را ندادم .زنگ زدم مدرسه سوال کردم و گفتند طبق مصوبه آموزش و پرورش 15 درصد می توانند به شهریه اضافه کنند .ولی راستش شهریه پیش دبستانی پارسال دو میلیون و خورده ای بود که ما امسال سه میلیون و هشتصد دادیم خب این یعنی خیلی بیشتر از 15 درصد! بله از مربی راضی هستم و همه چیز نرمال وخوب است دخترم خیلی کم در مورد کارهایش تو مدرسه صحبت می کند و باید خودم ازش سئوال کنم .حروف الفبا را که بصورت دیداری دارند یاد می گیرند زبان هم شعرهای کتابشان را .
ترگل جون
من بعد از ثبت نام ندیدم همسرم دید چون اونروز او برای شهریه رفته بود من خودم روز اول مهر دیدم اونم فقط کلاس خودشون رو و سالن غذاخوری رودر روز ی که جلسه بود دیدم ساختمون مدرسه یه ساختمون کاملا معمولیه چیز خاصی برای دیدن نداره
راستش رو بخوای من اونموقع انقدر استرس ثبت نام و ازمون رو داشتم که اصلا ساختمونش برام مهم نبود وموارد دیگه برام مهمتر بود.من حتی اونموقع درمورد شهریه هم هیچ سوالی نکردم وبعد از قبولی و موقع ثبت نام اصلا فکرش رو هم نمیکردم اینقدر بالا باشه وتا یه مدت شوک بودم
فکر میکنم طبق یک روال در مدارس بقول معروف پراوازه شما ابتدا باید شرایط ورود به مدرسه وقبولی در ازمون را بدست اورید بعدش شما میتوانید بازدید کنید و انتخاب کنید که انجا ثبت نام کنید یا خیر.مثلا فکرنمیکنم مهدوی یا خرد اینگونه باشه که شما وسط سال برید و درخواست بازدید داشته باشید.من برای مهدوی حتی قبل از ازمون اجازه بازدید ندادند.
2714
سلام به دوستای عزیزم ....آلیس جون عکس بچه های خوشگلتو دیدم خدابرات حفظشون کنه...

آفتاب جون تو هم نمیای فیس؟دلم براتون تنگ شده ....میای بریم ورزش؟

لیلی جون دخترم کلاس چهارمه منم دلم برای همتون تنگ شده اینجا کم میام بیشتر توفیسم...
ای واژه خجسته آزادی ... آیا به عمر من تو تولد خواهی یافت ؟...آیا تو پا به پای فرزندانم رشد خواهی داشت ؟
خداروشکر بالاخره یه نفرپیدا شد از بالا تا پایین یه مدرسه انقدر راضیش کرده باشه اونم فقط درعرض 2 ماه!!!!

ترگل جون این مسئله ی توجه به مادیات تو یه سنین خاصی تو همه ی بچه ها نمود پیدامیکنه و کاملا هم طبیعیه اصلا ربطی به مدرسه نداره.....بچه ها وقتی با مفهوم پول وثروت آشنا میشن طبیعتن چشم و هم چشمی رو یادمیگیره خصوصا که تو خانواده هم به مسائل مادی توجه زیادنشون داده بشه.....

چرا خودمونو گول میزنیم؟؟مدرسه مگه چقدرتو مسائل تربیتی بچه نقش داره فوقش 10 درصد بقیه ی تربیت بچه تو خانواده ش شکل میگیره....

اصولا وقتی یه مدرسه ای انقدر اسم درکرده و معروفه حرف و حدیث پشت سرش زیاده و هر کسی به خودش اجازه میده خیلی راحت بدون داشتن تجربه ی مستقیم از دیگران نقل قول کنه دیگرانی که اونام تجربه ای از این مدارس ندارن اونام فقط شنیده ها رو تکرارمیکنن ....کلا خاصیت ملت ما همینه متاسفانه.....

مثلاببین پشت مدرسه ی خرد چه حرف و حدیث هایی هست؟!!مدرسه ای که همه و همه از مردم عادی تا کارشناسای تحصیلی تو کل ایران تعریفشو شنیدن و میدونن بهترینه........

من خودم با اینکه دخترم 4 ساله که داره میره مهدوی هیچوقت با قاطعیت راجع بهش نظرنمیدم فقط میگم روی هم رفته ازش راضیم همه ی مدارس نقص هایی دارن.....همونجوری هم که نیکا جون گفت دختر منم نه آی پد داره نه موبایل اصلا تو مدرسه اجازه ی بردن حتی لوازم تحریر و وسایل فانتزی رو هم ندارن. به حرف این واون توجه نکن .برو و از نزدیک با محیط آشنا شو و از والدین بچه های مدرسه ی موردنظرت تحقیق کن.موفق باشی....
ای واژه خجسته آزادی ... آیا به عمر من تو تولد خواهی یافت ؟...آیا تو پا به پای فرزندانم رشد خواهی داشت ؟
میترا جون من هم خیلی خوشحالم که از انتخابم راضی هستم البته من هم با توجه به همین دو ماه نظرم رو دادم واین نظر کاملا شخصی و صادقانه است وممکن است با نظر فرد دیگه در این مدرسه بوده متفاوت باشد هرچند که من خودم با بیشتر مامان های پیش دبستانی که صحبت میکردم ابراز رضایت میکردند (برای اینکه ببینم نظر انها چگونه است و ایا انها ایرادی دیده اند یا خیر که من هم بیشتر دقت کنم)و نمیدانم کجای این مساله برای شما تعجب اور است
من خودم بشخصه از مدرسه خرد هیچ ایرادی ندیدم واز افرادی که انجا میروند نشنیدم که راجع به ان بد بگویند جز اینکه عدهای میگویند کمی سختگیر هستند که این بعلت تفاوت سلیقه افراد وتفاوت در محیط های خانوادگی افراد و تعریف انها در سخت و اسان است
با احترام بنظر میترا جون به نظر من مهد و در ابعاد بزرگتر مدرسه نقش مهمی در تربیت بچه ها به عهده دارند خیلی بیشتر از 10 درصد .من به جمله مدرسه خانه دوم است اعتقاد دارم .چون حدود نیمی از زمان مفید انها در انجا سپری میشود فعالیت های گروهی روابط اجتماعی مهارتهای زندگی اجتماعی و گاه فردی و...را انجا می اموزند و از طرفی دوستان و همکلاسی ها بخصوص در سنین بالاتر نقش پررنگی بر همدیگه دارند
لیزلیزوی عزیز من اصلا اصراری به تبلیغ کردن مهدوی ندارم .اونچیزی که یک نام رو معتبرمیکنه نتایج و عملکردشه (درمورد مهدوی میشه به نتایج درخشان قبولی دانشگاهها والمپیادهای جهانی توجه کرد)

ولی حالا که شما انقدرقاطع اصرار دارید بدون موضع گیری فقط نظردادید منم دلایل تعجبم رو بهتون میگم:

این که میگید مدرسه آفتاب آذرین گزینشی خانواده ها رو انتخاب میکنه اگه کمی تحقیق میکردید متوجه میشدید که بقیه مدارس معتبرهم همین کار رو میکنن وبا حتی باوسواس بیشتر....اینکه میگید همه ی لوازم ولباسهای فرم رو مدرسه میده بازم کاریه که بقیه مدارس معتبر انجام میدن با توجه به شهریه بالایی که میگیرن(که البته تا اینجا شهریه مدرسه ی دخترشما با تفاوت زیادی ازبقیه جلوزده)

ودر آخر طبیعتا توی همچین مدارسی خانواده های دارای تحصیلات بالا گزینش میشن واین اصلا چیز منحصربفردی برای یک مدرسه غیرانتفاعی خوب نیست .البته برداشت من از اظهارنظر کوچک این نیست که بگید :

ترگل نازنین شاید از بین صحبت هام متوجه شده باشی که دخترت تو این مدرسه پولکی نمیشه .مدرسه برای این موضوع خودش تاکید کرده که ما همه وسایل مورد نیاز رو یکجور میخریم خودمون حتی لباس ورزشی رو .وما اجازه نداریم چیزی براشون بخریم .از من میشنوی اگر این موضوع برات مهمه اصلا طرف مهدوی نرو .

من نمیدونم شما تحقیقاتتون رواز کجابدست آوردید ولی تا جایی که من 3 ساله این سایت و تاپیک های مدرسه ایشو دنبال میکنم متوجه شدم مادرهایی که بچه هاشون به مهدوی میرن کاملا از اونجا رضایت دارن وکسانی که رضایت ندارن همون افرادی هستن که به شنیده ها اکتفا کردن و عادت به دهن به دهن کردن حرفها دارن.....والدین بچه های مهدوی هم از عملکرد مدرسه راضین که اگه نبودن براحتی بچه هاشونو میبردن جای دیگه به جای ایرادگیری....

درنهایت واقعا از ته قلبم امیدوارم تا آخرسال تحصیلی هم همین میزان رضایت رو از مدرسه ی آفتاب آذرین داشته باشید.

میترا جون با شما موافقم که انچه یک نام را معتبر میکنه عملکردشه واگر دقت کرده باشی من تو نوشته هام اصلا در مورد برنامه های اموزشی مهدوی صحبتی نکردم چون کاملا واضحه که در این زمینه بسیار موفق است وجزو مدارس پیشتاز است .
من گفتم افتاب اذرین خانواده ها رو گزینشی انتخاب میکنه یا لوازم رو خودشون تهیه میکنند ولی نگفتم که مدارس دیگه این کار رو نمیکنند من فقط داشتم راجع به این مدرسه اطلاعات میدادم که بجای تمرکز بیشتر روی ازمون بچه ها که مطمینم در مدارس مطرح دیگه بصورت سختگیرانه ای برگزار میشه (طبق گفته دوستان)اصلا ازمونش چیز خاصی نبود وبیشتر روی خانواده ها فو کوس میکنند ووقتی شما داری راجع به یک موردی نظر میدهی به این معنی نیست که جاهای دیگر اینطوری نیست
واین هم کاملا مشخص است که بچه هایی که در این مدارس تحصیل میکنند اکثرن در خانواده هایی با سطح بالای مالی و تحصیلی هستند
در مورد مهدوی هم بنظر خودم این یک نظر کوتاه بود چون دو خط بیشتر نیست . در همین تاپیک قبلی "چه کسی به خرد میرود"خیلی دوستان این مورد رو گفته بودند و تا انجایی که یادمه حتی یکی از دوستانی که خودش مهدوی میرفته بود در این مورد تو ضیح داده بود.ومن هم اطلاعاتم رو از خود والدینی که بچه هاشون مهدوی میره ودو نفر از معلمین انجا که از دوستان و اشنایان ما هستندبدست اورده بودم نمیگم همه ناراضی بودن میگویم با توجه به اطلاعاتی که من گرفتم و چیزهایی که خودم دیدم 0این جمع بندی من بوده که این مدرسه این ایراد رو داره حالا ممکنه از نظر شما و تعداد زیادی از دوستانی که انجا میروند اینطوری نباشه .واینکه هیچ کس از تعداد جابجایی هایی که در اخر سال میشه خبر ندارد
میترای عزیز از طرفی مساله اهمیت به برند و پول مساله ای است که از نظر خیلی ها اصلا مساله بدی به نظر نمیاد ...
واینکه شخصی با ما نظرش متفاوت باشه به معنای بد بودن یا خوب بودن نیست فقط و فقط یک نظر متفاوت است که میتواند کمک کند تا ان مساله را از زاویه ای متفاوت نیز ببینیم
من هم امیدوارم همواره همه دوستان از انتخابشون راضی باشند
ولی میترا جون متعجب بودن شما درمورد رضایت من بود...

2706