عنوان

پیش به سوی دبستان

| مشاهده متن کامل بحث + 469570 بازدید | 4574 پست
لیزلیزو جون مرسی خیلی کامل بود. فقط اگر در مورد زبان انگلیسی هم بگی ممنون میشم. چون من خودم زبان دومم فرانسه است و انگلیسی دخترم در خارج از خانه برام مهمه. اگر یگی دخترت کدام مهد هم می رفته ممنون میشم عزیزم.
یکی از مشکلاتم با مهدوی و خرد این که انگار برای بچه هایی که این دو مدرسه میروند یک اتیکته و خودشان را برتر از بقیه میدونند. اینو در بچهه های دبستانیشون هم دیدم و از ان حالتشان خوشم نمیاد.
ترگل جون منی که دخترم را یک جایی مثل بادبادک برای کارگاههای مادر کودک دیگه نمیتونم قبول کنم دخترم یک جایی مثل ستارگان بره که انقدر نظم و انضباط و دیسیپلیشان شدیده و انقدر بکن نکن دارند. در ضمن پسر یکی از دوستام اونجا میره و اصلا راضی نیستند. مادرهای دیگه هم که من از طریق این دوستم میشناسم هم همینطور. کلا چند بار رفتم و اومدم و محیطش خیلی غمگین و افسرده است و بچه هایشان هنگام خروج از مهد اصلا شاد نیستند.
هههههه ملاک من برای مهد خوب روحیه بچه ساعت خروجه:)))))
البته از خانه کودک آفرینش فوق العاده خوشم اومد ولی به من دوره برای مسیر هر روزه.

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728
سلام .

چقدر فعال بودین امروز دوستان.

من امروز روز شلوغی داشتم.تو مدرسه جلسه بود و از صبح بیرون بودم تا عصر.فردا میرم مسافرت و یکشنبه بر می گردم.

خیلی خسته ام و خوابم میاد و دوست داشتم در مورد بحث امروز بیشتر صحبت کنم.

ولی خیلی خلاصه میگم که لیزلیزو جان به نظر من شما یک جانبه و از یک زاویه به مدارس دیگه نگاه می کنید که این درست نیست اصلا.

خیلی خوبه که شما از دبستان آفتاب آذرین انقدر راضی هستی .
ولی این دلیل نمیشه که مدارس مطرح یا هر مدرسه ی دیگه ای رو فقط از یک نقطه نگاه کنی و یک جانبه قضاوت کنی.

هیچ وقت تو یه اجتماع چه مدرسه باشه چه یه محله باشه چه یه روستا یا شهر یا کشور باشه همه مثل هم نیستند دوستم.

اینو مطمئن باش هیچ مجموعه ای رو نمیشه پیدا کرد که عاری از اشکال باشه.ولی شما اشکالات مدارس مطرح ایران رو بزرگتر از اونی که هست داری جلوه میدی و این کار اساسا درست نیست.

زبان سوم برای بچه های دبستانی؟!
به نظر شما زیاد نیست؟!
همه می خواهند بشریت را عوض کنند؛ولی دریغا،هیچ کس در این اندیشه نیست که خود را عوض کند.
ترگل جان
شهریه امسال 150/8بود.درموردفوق برنامه هم تو ضیح دادم .ما نیاورانیم نزدیک پارک از اینجا تا مدرسه حدود نیم ساعت راهه گلم اینطور که من میدونم اصلا امسال برای پیش دبستانی ها سرویس ندارند همه با پدر یا مامان ها شون میان. راجع به پیش 1 اطلاعی ندارم ولی فکر میکنم داشته باشن میتونی زنگ بزنی بپرسی.

الیس عزیز

فکر میکنم پست هامو چون عجله داشتی با دقت نخوندی گلم .من اصلا راجع به مدارس دیگه حرفی نزدم یا قضاوتی نکردمو اصلا من راجع به اشکالات مدارس حرفی نزدم .من فقط درباره اهداف و شرایط این مدرسه گفتم و هدفم این بود همونجوری که من از اطلاعات شما دوستان استفاده کردم خسیسی نکنم و اطلاعاتم و نظر شخصی خودم رو بگم و این مدرسه رو تا اونجایی که میتونم به همه شما مامان های مهربون معرفی کنم و تا اونجایی که میدونم فقط در مورد مهدوی باترگل عزیز اعلام هم نظری کردم.
شما درست میگی گلم همه ما انسان های متفاوتی هستیموهمه ما هم با توجه به شرایط و نظر و باور و علاقمون دست به انتخاب میزنیم وانچه که مهمه اینه که از انتخاب هامون راضی باشیم و بهم در این راه کمک کنیم
شاید اگر من در یه پست کوتاه وبصورت قطره چکانی اطلاعاتم رو میگفتم این ذهنیت در شما بوجود نمیامد

بهر حال اگر موجب دلخوری شما دوستان شدم ببخشید
بااجازه من هم نظر خودم رو در مورد الویت ها میگم
سیلویای عزیز حرف تو کاملا صحیح است ولی بستگی دارد به اینکه الویت را چه بدانیم.مطمینا کسی که شرایط یاد گیری زبان تنها یک زبان را دارد انگلیسی باید در الویت باشد.اگر هدف ما این باشد که فرزندمان تنها یک زبان بیاموزد مسلما ان الویت انگلیسی خواهد بودولی این در حالی است که ما فقط زمان حال را در نظر بگیریم در حالی که من اعتقاد دارم که ما باید 10 یا 15 سال اینده را در نظر بگیریم وبا توجه به اینده برای حال فرزندمان برنامه ریزی کنیم احتیاجات و نیازمندی های ان زمان.ان موقع است که یادگیری فرانسه ضرورت بیشتری مییابد واین در حالی است که حتی در حال حاضر میزان متقاضیان اموزش این زبان روز بروز بیشتر میگرددوخیلی ها پس از یادگیری انگلیسی بدنبال فرانسه میروند البته درصدی از انها برای مهاجرت به کانادا یا تحصیل در دانشگاه های فرانسوی زبان است و عموما در دنیا در خیلی کشورها پس از انگلیسی زبان دومشان فرانسه است .ونکته مهمی که باید در این بین در نظر گرفته شود این است که این اموزش ها بصورت فشار بر روی انها نباشد و بصورت کاملا اصولی و با توجه به توانایی های کودکمان اقدام کنیم.
از طرفی دیگر درخیلی خانواده ها (البته بغیر از کسانی که برایشان اهمیت ندارد)نه تنها امکان و فرصت یادگیری فرانسه بلکه حتی انگلیسی را ندارندولی چه خوب است انهایی که امکان ان را دارند نه تنها زبان بلکه اموزش هیچ چیز خوبی را از فرزندان خود دریغ نکنند و قدر این فرصت را بدانند .
به امید انکه روزی تمام کودکان سرزمینمان امکان و فرصت برابری برای یادگیری همه انچه که شایسته اش هستند را داشته باشند
اما نظر من درباره پرسش الیس عزیز درباره یادگیری 3 زبان
من سالها پیش که اموزش زبان انگلیسی داشتم استادی داشتیم حدود 23 ساله که به 6 زبان مسلط بود و میخواست یادگیری زبان چینی را نیز شروع کند من خود بشخصه در دل او را تحسین میکردم و پیش خود میگفتم ای کاش من هم شرایطی برایم مهیا میبود تا حداقل دو زبان دیگر میدانستم و پدر و مادرم نیز در ان زمان که باید به این موضوع نیز اندیشیده بودند
الیس عزیز
قبلا گفتم که این مدرسه با مطالعه و تحقیق اقدام کرده وهمان گونه که خود در جلسه ای اذعان کرده اند که راه سختی در پیش دارند اما در عین حال به کودکان این سرزمین و توانایی هایشان ایمان دارند...من نیز باور دارم که باید چیری بیشتر از زمان حال برای انها در چنته داشت .خودتان دارید بچه های الان را میبینید دختر خودتان را میبینید بنظرتان اینها با این هوش بالایشان نمیتوانند؟... من بشخصه فکر میکنم که چرا میتوانند فقط ما باید کمی بیشتر انها را قبول داشته باشیم و مدیریت بهتری داشته باشیمو انها را هر چه بیشتر به جلو برانیم وانها را دست کم نگیریم...
ولی باز هم تاکید میکنم که هر کس فرزند خود را بهتر میشناسد و نباید این مساله بگونه ای باشد که بصورت فشار و باری بر کودک نازنینش باشد و افراطی باشد طوری که او را در فشار قرار دهیم و لذت شاد بودن این دوره شیرین را از او بگیریم بلکه باید این کار از طریق ناخوداگاه او وبر پایه علمی باشد همانگونه که در کودکی زبان مادری یمان را یاد گرفته ایم
به امید روزی که فرزندانمان ای کاش هایی در زندگی نداشته باشند
امیدوارم دوستان دیگه هم لطف کنند و نظر خودشون رو بدند تا بتوان زوایای دیگر ان را دید و همه بیشتر در اینمورد تامل کنیم
Lizlizo jon mamnon misham be in tapik biyayi va az karhaye ke anjam mishe pishrafte dokhtare goleton va tamame mataleb madrese baramon tozih bedi
Az mazaya va maayebesh baz ham mamnon

زندگی را نفسی ارزش غم خوردن نیست

آرزویم این است

آنقدر سیر بخندی که ندانی غم چیست .....
2706