عنوان

همه چیز در مورد مالزی

| مشاهده متن کامل بحث + 9804 بازدید | 49 پست
عزیزم اونجا چون روی خط استوا هست بالا خره بارونیه.اما هر روز سر ساعت خاصی بارون میاد.من که بهار رفتم هرروز 6 عصر میومد.فکر میکنم ماهای خوبی باشه.اما بیشتر تحقیق کن
زندگی باور میخواهد آن هم از جنس امید... که اگر سختی راه، به تو یک سیلی زد... یک امید از ته قلب به تو گوید... که خدا هست هنوز

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

سلام طناز جون

من هم پنانگ رفتم هم سنگاپور
ببین اگه میخوای بری تو دل طبیعت و از طبیعت لذت میبری برو پنانگ
ولی اگه میخوای بری یه کشور مدرن رو ببینی برو سنگاپور

ارکیده جان تو این لینک بچه ها مقایسه خوبی بین آژانسهای مسافرتی مجری تور مالزی انجام دادند ببین:

http://outana.com/index.php?option=com_content&view=article&id=319&Itemid=536
طناز جون این لینکهایی که گذاشتی همه یکی هستند و باعث شده تاپیک شلوغ شه .
لطفا یکیش رو بزار

راستی اینجا اطلاعات خوبی راجع به پنانگ وجود داره فکر کنم مفید باشه

http://www.chaharfasl.com/index.php/component/kunena/96/1667.html
2728
مسجد شیشه ای یکی از جاذبه های مورد توجه گردشگران در مالزی .

مسجد کریستالی (شیشه ای) مالزی که همه قسمت های آن از شیشه ساخته شده، مورد توجه ویژه گردشگران خارجی قرار گرفته و روزانه تعداد زیادی از گردشگران از این مسجد زیبا دیدن می کنند.
به گزارش ایرنا از مالزی، مسجد کریستالی در پارکی سنتی در منطقه ون مان آیلاند در ایالت ترنگانو در شرق مالزی قرار دارد. میزان زین العابدین پادشاه فعلی مالزی که در سال 2006 پادشاه ایالت ترنگانو بوده دستور ساخت این مسجد شیشه ای را صادر کرده است.
طراحی و احداث این مسجد از سال 2006 آغاز شده و تا 2008 به طول انجامیده و این مسجد طی مراسمی در هشتم نوامبر 2008 افتتاح شده است.
یکی از ویژگی های جالب مسجد کریستالی مالزی که بر پایه های فولادین بنا شده است، مجهز بودن آن به فناوری های روز از جمله اینترنت و دیگر وسایل ارتباطی است.
برنامه های مختلف مذهبی از جمله مجالس ازدواج و بسیاری از آیین های مذهبی و دینی در این مسجد برگزار می شود و به طور مستقیم این برنامه از شبکه جهانی اینترنت پخش می شود.
بر اساس این گزارش، طراحی و ساخت مسجد شیشه ای مالزی دو سال به طول انجامیده و در فضای سبز این مسجد نیز 12 نمونه از بناهای تاریخی و مساجد مهم جهان از جمله قصر قرناطه اسپانیا، تاج محل هند، مسجد قبة الصخره فلسطین و مسجد منار القدس اندونزی ساخته شده است.
این مسجد در مجموعه ای با عنوان پارک میراث اسلامی یا مرکز تمدن اسلامی در استان ترنگانو ساخته شده و به عنوان یک مرکز فرهنگی برای انجام فعالیت های گوناگون اجتماعی و فرهنگی از آن استفاده می شود. برخی نیز این مرکز فرهنگی را فراتر از یک مسجد دانسته و آن را با دیزنی لند مقایسه می کنند و آنرا یک مرکز تفریحی و فرهنگی اسلامی می دانند.
این مرکز به آخرین و جدید ترین امکانات ارتباطی از جمله اینترنت بی سیم مجهز است و مراسم مذهبی و سحنرانی ها را به طور زنده بر روی اینترنت پخش می کند. بر اساس برخی گزارش ها این مسجد در هفته اول افتتاح خود بیش از 700 هزار بازدیدکننده داشته است.
در زمان افتتاح این مسجد در سال 2008 انتقادتی نیز از نوع معماری مسجد صورت گرفته بود. از جمله احمد زاهد حمیدی وزیر در دفتر نخست وزیر وقت مالزی استفاده از ویژگی ها و شاخص های معماری چینی در ساخت این مسجد را مورد انتقاد قرار داده بود. وی از مسلمانان خواسته بود در ساخت بناهای مذهبی و مساجد خود بر آموزه های اسلامی تاکید داشته باشند.
عزیزم جنساش قشنگن و کپیه اصل.اما معلوم الحاله دیگه.جنس ندارن.برای سوغاتیای اجباری خوبه
زندگی باور میخواهد آن هم از جنس امید... که اگر سختی راه، به تو یک سیلی زد... یک امید از ته قلب به تو گوید... که خدا هست هنوز
من تایم اسکوار بیشتر خریدارو کردم.جاهای دیگه هم خرید کردم.اما بیشتر همون تایم اسکوار
بچه ها به سوال....

میخوام بدونم که شرجی بودنه مالزی در چه حدی هست..........

شنیدم خیلی هوای شرجی و گرمی داره.....

من نمیتونم هوای شرجی رو تحمل کنم.

و نفسم بالا نمیاد....شماله خودمونم تو تابستون هیچ وقت نمیرم.

به نظرتون هواش تو اذر ماه یا دی ماه چه طوریه از شرجی بودنش کم میشه یا خیر؟

نکات مهم قبل از سفر در فرودگاه ایران :
* حتما 3 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حاضر باشید.
* از همراه آوردن وسائل غیر ضروری پرهیز کنید تا اضافه بار نداشته باشید .
* برای پرداخت عوارض خروج از کشور میتوانید به بانک ملی داخل فرودگاه مراجعه نمایید .
* مسافرین میتوانند یک کیف دستی کوچک داخل هواپیما همراه خود داشته باشند . دقت داشته باشید قرار دادن وسایلی مانند تیغ ، قیچی و .. در این کیف دستی مجاز نیست.
* پول و مدارک خود را در کیف دستی همراه خودتان نگه دارید

منبع: www.chaharfasl.com
2706