2410
2553
عنوان

صبحانه نخوردن کودک یکساله

27255 بازدید | 11 پست
دوستان پسرم یک ساله هست و اصلا صبحانه نمیخوره کره، پنیر، مربا، خامه، تخم مرغ، فرنی همه رو امتحان کردم نمیخوره:((((( به نظرتون چیکار کنم؟؟؟؟
براش جوری درست کن که بتونه بخوره مثلا کره و پنیر واسه بچه یک ساله زود که بخواد با نون بخوره
البته به نظر من باید روش درست کردنتو عوض کنی یا تخم مرغ جوری درست کن که براش راحتر باشه خوردنش اون موقع می خوره

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

می تونی تخم مرغ رو بپزی جون الان براش زوده بخوای نیمرو کنی
من به شخصه همیشه از راه اسون شروع می کنم تا یواش یواش عادت که کردش بعدش براش مثل خودمون می زارم و این طوری خیلی بهتره و بگم که بچم خیلی بدغذاست ولی همیشه کاری کردم که تقریبا براش راحتر باشه خوردن و الان که دوسالشه داره تخم مرغ نیمرو می خوره تازه بلدرچین 2تا فقط

من خودم این کارو می کردم
تخمرغ آبپز با نمک ( یا به جای نمک پنیر) رنده می کردم و با شیر خیلی کمی البته بیشتر موقع ها با آب جوش که نرم بشه می دادم و می خوردش - هر کس که می دید می گفت اه این چیه که بهش می دی ولی خیل خوب می خورده تازه آب میوه هم بهش می دادم که راحتر بخوره
این طوری هم نرم می شه و از حالت سفتی در می ادش و هم اینکه می خوره
حالا الان لازم نیست که بهش نون و پنیر بدی مثل خودمون براش لقمه های خیلی کوجیک که بتونه بجوه اگر هم نتونست توی جایی یا شیر که شیرین کردی با عسل نون رو بریز بعد بهش بده بخوره
فرنی و حریره بادام هم که خوبه و با غلظت زیاد نه شل که بتونه راحتر بخوره
الان سنش کمه تاز داره یاد می گیره که بجوه باید براش راحت و حلقوم تر درست کنی که بتونی بخوره
2456
پسر منم اینطوریه یعنی هر چیزی که بگی امتحان کرد ولی صبحانه خیلی کم می خوره

بهش حلوا شکری خامه موز عسل مربا پنیر و گردو چایی شیرین سرلاک و ترکیب اینا که گفتم دو به دو رو امتحان کردم

تخم مرغ هم نیمرو املت آب پز با کره و گوجه و توی ش شیر داغ هم ریختم و پختم ولی بازم نمی خوره البته تخم مرغ رو در کل دوست داره ولی نه صبحانه
لطفا با فالو کردن پیج اینستام منو حمایت کنید 🙏 adam.kocholoha
متاسفانه بعضی بچه ها بد صبحانه هستند.مثل پسر خودم.به اصطلاح صبحها دهنشون باز نمی شه.براش چیزای راحت الحلقوم درست کن مثل یه شیر برنج ولرم و خوش خوراک .یه کمی هم بهش عسل بزن.از یه سالگی می تونی عسل بدی.یا یه حلوای سبک یا کاچی که خوش خوراک باشن.البته یه کم دقیقتر از حالتی که خودمون می خوریم.یا حلیم شیر.
هیچ وقت امید را از کسی نگیریم. شاید اون تنها چیزی هست که داشته باشه.
احتمالا سیرش میکنی !
باید سعی کنی تو شب اصلا بهش شیر ندی. کودک یک ساله باید تمام شب رو بخوابه و برای شیر بیدار نشه. اگه این کارو کردی صبح هم که بیدار شد قبل از شیر دادن بهش صبحانه بده و توجه داشته باش از یک سالگی غذا خوردن بر شیر خوردن مقدم هست و اول باید با غذا سیرش کنی و بعد بهش شیر بدی. تقریبا شیر باید نقش نوشیدنی رو براش داشته باشه نه غذای اصلی
2714
دختر من تخم مرغ رو از اول دوست نداشت... من همیشه بهش پنکیک میدادم که توش یدونه تخم مرغ داره....

شاید نون رو نمیتونه قورت بده!!!!

من از تقریبا 10 ماهگی صبحانه رو شروع کردم... نون سنگک رو تو چای شیرین نرم میکردم... روش پنیر میزدم... خیلی دوست داشت

شیرین گندمک با شیر خیلی دوست داشت.

از اول مربا و عسل و خامه دوست نداشت.

حتی الان هم که 2.5 سالشه فقط و فقط نون و پنیر رو صبحانه میدونه...

در ضمن بعضی ها صبح چیزی از گلوشون پایین نمیره.... بزار 1 تا 1.5 ساعت بعد از بیدار شدنش بهش بده
دختر من 2 سالشه تخم مرغ دوست داره البته 1 سالگیش دوست نداشت منم زرده آب پز رو با شیر و کره نرم می کردم.کم کم عادت کرد الانم نیمرو دوست داره.
ولی یه چیز دیگه که 6 ماهه فهمیدم دوست داره سرلاک خرماست بعضی وقت ها هم خامه بش اضافه می کنم.
در ضمن اگه می بینی چیزی رو دوست نداره تو موقعیت های دیگه و با روش های دیگه هم امتحان کن قطعش نکن
من از وقتی دخترم رو از شیر گرفتم اشتهاش برا صبحونه عالی شد.