2726
عنوان

پاسخ به سئوالات شما در مورد تست های آزمایشگاهی تشخیص ناباروری

| مشاهده متن کامل بحث + 614141 بازدید | 3058 پست
سلام
من از نظر هورمونی و تخمک گذاری مشکلی ندارم.شوهرم هم مشکلی نداره اما بعداز انجام عکس رنگی دکتر رادیولوژیست گفت لوله فالوپ سمت چپ مشکلی نداره اما لوله سمت راست کمی انسداد داره که باید دارو مصرف کنم
هنوز فرصت نشده که نتیجه عکس به دکتر زنان نشان بدم.در مورد داروهایی که باید در این مورد مصرف کنم اطلاعات می خواستم.ممنون
سلام می شه لطفا راهنمایی کنید
من 6 میکرو انجام دادم 2 تا منجر به حاملگی شد ولی ساک پوچ بود
تاریخ 90/4/20 apca=51 more than 20 nagative

تاریخ 89/11/28 negative<15% apca =2

من apca مشکل دازه در اصفهان یه دکتر زنان گفتند 2تا سقط مربوط به این مشکل هست و باید لنفوسیت تراپی انجام دهم ولی دکتر خودم در مرکز ناباروری توصیه نکردند با یک دکتر ایمونولوژ در تهران در یک مرکز ناباروری هم مشورت کردم لنفوسیت نراپی را مضر می دونستند و ترزثق ivig را مناسب دیدند وچون در cd مارکرها هم مشکلی دیدند
marker lymphocyte
pan t - cell cd3 70%
t helper cell , monocyte cd4 48%
cytotoxic superssoir t-cell cd8 24%
nk cell cd16+cd56 21.5%
cd3/cd16+56 8%
comments:pb immunophenotyping reveals a lymphocytic population about 43% of all nucleated cells which express above markers
توصیه به تزریق ivigکردند نه لنفوسیت
لطفا راهنمایی کنید

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

آزمایشگاه نیلوی عزیز

من اواخر اردیبهشت در روز 3 سیکل قاعدگی آزمایش fsh دادم که مقدارش 12.7بود

چند روز پیش دوباره این آزمایش رو روز 2 قاعدگی تکرار کردم. مقدارش به 11.4 رسیده بود. درضمن در این مدت هم به

تجویز پزشک متفورمین و فولیک اسید 5 و آسپرین و امگا3 استفاده کردم. 2تا دکتر هم که مشاوره کردم گفتند این

موضوع خاصی نیست. به نظر شما با همین دارو ها پایین میاد. در ضمن من دچار سقط مکرر هستم..الان هم دکتر به من اجازه بارداری داده
سلام لطفا راهنمایی کنید
در جواب عکس رنگیم نوشته علائم تورم در مخاط کانال سرویکس مشهود است. ناحیه ایسم طبیعی است .اندازه کاویته رحم طبیعی ومتمایل بسمت چپ تصویر شده است .رحم بطور یکنواخت از ماده حاجب پر نشده که هیپر تروفی ساده اندومتر را مطرح می کند.
ماده حاجب از رحم وارد لوله های رخم شده .ماده حاجب از هردو لوله رحم وارد فضای ازاد پرتیوان شده وباز است.
در کلیشه کنترل که پس از نیم ساعت گرفته شده هردو لوله رحم باز وخروج ماده حاجب از لوله ها نرمال است.
2728
سلام لطفا راهنمایی کنید
در جواب عکس رنگیم نوشته علائم تورم در مخاط کانال سرویکس مشهود است. ناحیه ایسم طبیعی است .اندازه کاویته رحم طبیعی ومتمایل بسمت چپ تصویر شده است .رحم بطور یکنواخت از ماده حاجب پر نشده که هیپر تروفی ساده اندومتر را مطرح می کند.
ماده حاجب از رحم وارد لوله های رخم شده .ماده حاجب از هردو لوله رحم وارد فضای ازاد پرتیوان شده وباز است.
در کلیشه کنترل که پس از نیم ساعت گرفته شده هردو لوله رحم باز وخروج ماده حاجب از لوله ها نرمال است.
Saba عزیز،

در نهایت تمام راههای که برای ناباروری وجود دارد چک شدند و سالم بودند آنموقع علل ژنتیکی ناباروری مثل سندرم کلاین فلتر، ترنر و ... باید مورد بررسی قرار گیرد. تقریبأ آخرین مرحله در تشخیص علل ناباروری است.
صباعزیز،

علت انسداد لوله رحمی می تواند عفونتی در گذشته باشد که درمان نشده باشد. معمولآ درمان آنتی بیوتیکی داده می شود و اگر بارداری صورت نگرفت معمولأ از روش IUI برای درمان استفاده می کنند.
درمان دارویی آن هیچ مشکلی ندارد.
یاس عزیز،

با مرکز ناباروری رویان تماس گرفته اید؟ در زمینه ناباروری های ایمنولوژیک زمینه کاری آنها خیلی پیشرفته است. من هم بررسی بیشتر می کنم و سعی می کنم تا 3-2 روز دیگر همینجا برایتان کامنت می گذارم.
نیکی عزیز،

تغییرات FSH در سیکل ماهانه روز به روز با هم فرق می کند (حتی بین مقادیر صبح و عصر باهم تفاوت دارد). بنابراین این تغییرات طبیعی بوده و فاقد اهمیت می باشد.
علت سقط مکررت مشخص شده است؟
ممنون از لطف ومحبت شما

من به مرکز سقط مکرر ابن سینا مراجعه کردم چون دیدم با رویان همکاری دارند و جهاد دانشگاهی

ممنون میشم اگه اطلاعاتی به من بدهید

ایا رویان پیشرفته تر است ؟
زی زی 21 ،
تصمیم به سقط ، تصمیم مشکلی است. چرا که دیده شده در خانمهای جوان هر گونه دستکاری در رحم می تواند عفونتی را ایجاد کند که بعدأ منجر به چسبندگی و عوارض دیگری شود.
سن خود مادر ، داشتن ذخیره خوب تخمک در تصمیم به سقط مهم است. با مطالعه زیاد تصمیم گیری کنید.
2706