2703
2553
عنوان

دل بندگی و بندگی دل

45247 بازدید | 205 پست
این جا چیزی نمی فروشیم، فقط خریداریم، خریدار دل هایی که خداوند را ندیده نمی پرستند،
دل هایی که عاشقانه در پی سخنی از حضرت حق نشسته و چشم به بارقه ی رحمتش دوخته اند.

امروزه مطالب بسیاری از روانشناسی تربیت و اخلاق از نوسیندگان غربی و شرقی، حتی روحانیون، منتشر و به عرض سمع همه رسیده است اما کمتر اطلاعات خام از مبانی اعتقادی و اخلاقی اسلام را به قضاوت عقل خود اندیشیده ایم.

ان شاء الله به کمک همسر عزیز تر از جانم در این نیتم تا بتوانم با بیان برخی از مبانی اسلام در زمینه ی اخلاق و تربیت، روایات و مطالبی را پیرامون تربیت و رشد و اخلاق همسر داری و معضلات اجتماعی را به پای نقد و نظر نشانده و در فضایی صمیمی و دوستانه، فارغ از بحث های سیاسی و تعصبات دینی مذهبی، ملی و ملیتی، عقل و تجربیات خویش را قاضی و باحث باشیم.

خوشا که این نیت خیر در شب ولادت کریم اهل بیت رقم خورد.

ما را با فطرت پاکتان، عقل عاقلتان، تجربه های تلخ و شیرین و نوشته های زیبایتان یاور باشید.
سکوت :

دلم هوای کویر به سر دارد...

در این صیام بسیار میندیشم که سکوت چقدر سخت ولی زیباست، دنیا دنیا آرامش است و دریا دریا حکمت.

از امام حسن علیه السلام از فواید سکوت پرسش نمودند فرمودند سکوت پوشاننده ی لغزش، زینت عرض و آبرو و سکوت کننده و هم نشینش در آسایشن.

تاپیک قبلی بنده با عنوان "فرشتگانی که پر پرواز یکدیگرند"، به علت نارضایتی برخی از دوستان به ویژه اقلیت های مذهبی حذف شد. علی رغم تمام مطالب ناروایی که در مورد شخص و شخصیت بنده نگاشته شد، بنده به شخصه از تمامی دوستان اقلیت مذهبی به ویژه هموطنان عزیز و پرخروش زرتشتی عذر خواهم.

باشد که در فضایی صمیمی و دور از هر گونه سوء تفاهم و خدای ناکرده نسبت ناروا، در کنار یکدیگر شنوای صحبت های شیرین هم باشیم.

عید بر همگان مبارک

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2720
برخلاف شما من دلم میخواد طوفانی باشه الان ارامشو دوست ندارم یه خلوت طوفانی با یه بزرگ مهربون شیرینتره از ادما بدم میاد!!!!!!!!!!!!دلم خداااااااااااااااااااااااا میخواد.
من مست و تو دیوانه ماراکه بردخانه؟
دلم دیشب از دیدن صبا ، آهنگ اشک گرفت
و امشب از دیدن بهاره، ساز سکوت

الهی بنده ی نا خلفم، اما بنده ام، بنده ی درگاه تو...
تو را بحق نه این صیام ، تو را به حق ماه صیام ، دل آن مادران صبوران
همگان شفا عنایت فرما

یا کریم، یا حسن بن علی
ما تو را درین شب ها واسطه ایم

http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=112658
http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=113080&PageNumber=2
2714
خواهرم سال ها از موهبت داشتن فرزند بی نصیب بود
وقتی با خدا حرف میزد، چنان حس نیاز عاشقانه ای در کلامش تلاطم داشت
که هزار نوشته ی ادبی هم از بیان احساسش عاجز بود

"""در لحظات سخت زندگی ، از جمله لحظات ناباروری، می توان خدا را نه به ذهن، که به چشم دل دید

این لحظات میشن درگاه محراب تعبد خدا...."""
"""در لحظات سخت زندگی ، از جمله لحظات ناباروری، می توان خدا را نه به ذهن، که به چشم دل دید

این لحظات میشن درگاه محراب تعبد خدا...."""

خیلیییییییییییییییییییییییییییییی نوشته هات قشنگه گلم
روزها گذشت و گنجشک با خدا هیچ نگفت.
فرشتگان سراغش را از خدا می گرفتند و خداهر بار به فرشتگان این گونه می گفت:می آید
من تنها گوشی هستم که غصه هایش را می شنود و یگانه قلبی هستم که دردهایش را در خود نگاه میدارد...
و سرانجام گنجشک روی شاخه ای از درخت دنیا نشست.
فرشتگان چشم به لبهایش دوختند
گنجشک هیچ نگفت و....
خدا لب به سخن گشود :بامن بگو از آن چه سنگینی سینه توست.
گنجشک گفت:لانه کوچکی داشتم آرامگاه خستگی هایم بود و سرپناه بی کسی ام تو همان را از من گرفتی.
این طوفان بی موقع چه بود؟؟؟؟؟؟چه می خواستی ؟لانه محقرم کجای دنیا رو گرفته بود؟و سنگینی بغضی راه کلامش بست....
سکوتی در عرش طنین انداخت فرشتگان همه سر به زیر انداختند.
خدا گفت :ماری در راه لانه ات بود. باد را گفتم تا لانه ات را واژگون کند. آن گاه تو از کمین مار پر گشودی.
گنجشک خیره در خدایی خدا ماند بود.
خدا گفت :وچه بسیار بلاها که به واسطه محبتم از تو دور کردم و تو ندانسته به دشمنی ام برخاستی!
اشک در دیدگاه گنجشک نشسته بود.
ناگاه چیزی درونش فروریخت , های های گریه هایش ملکوت خدا را پر کرد

از دلبندگی تا بندگی دل، تنها فنا فاصله است.
آیا شنیده ای خوشا آنانکه بی حساب به نتیجه دوست می دارند...

در آغوش میکشم پرستش را، به بهای جان می خرم عبادت را و تهی می شوم از هر آنچه هستم

در عالم مستی تنها تو را می بینم، بی حساب به نتیجه تو را می بینم، سر خوش مهر توام، چه با سختی صبح کنم چه با راحت جان؛ و اینست بندگی...

فقط خدایا تو را به حق دعای مولایم علی درکمیل، مرا با فراقت ، اسیر خویشتنم نکن.

برگرفته از روایت حضرت رسول، آن پیامبر رحمت که فرمودند :
بهترین مردم آن کسیست که به عبادت عشق می ورزد و آن را در آغوش می کشد و به جان دوستش دارد و با تمام وجود به آن مباشرت می ورزد و خود را برای آن فارغ می کند .
و او را وبال خاطری نیست که با سختی صبح کند یا با راحتی...
الکافی ج2 / 83
2706