2410
2553
عنوان

دل بندگی و بندگی دل

| مشاهده متن کامل بحث + 45247 بازدید | 205 پست
یا حسن بن علی
دلم هوای بقیع دارد...

گاه خاک می شود، تیمم و طهارت جسم
گاه خاک می شود سجده گاه عشق
گاه خاک می شود تربت کربلا
گاه خاک می شود دریا دریا غربت

"گاه"ی شود که آدمی شود، کویر کویر خاک ؟؟؟؟

پای سگ بوسید مجنون، خلق گفتند این چه بود

گفت این سگ گاه گاهی کوی لیلی رفته بود.....
مفهوم قضا و قدر :

با یه مثال ساده ی ریاضی مفهوم قضا و قدر را توضیح بدیم.

2+2=4 ، این یک قانون خدشه ناپذیره، اگر شما هر عددی به جای 2 بگذارید، نتیجه 4 نمی شود.
اگر 3 بگذارید نتیجه 5 می شود.

عددهای 4 و 5 قانون های الهی هستند که تغییر ناپذیرند و می شوند قضای الهی
عددهای 2 و 3 در مثال ، اندازه و قدر ما انسان ها هستند.

این که ما با اعمالمان چه عددی را بگذاریم مختاریم، اما اینکه اعمال ما موجب چه نتیجه ای در مرحله ی عذاب و رحمت شود همگی قانون مند است و خدشه ناپذیر. و بر خلاف اوضاع مملکت پارتی تو کارش نیست.

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش

ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

بدون تردید شب قدر خیلی ارزشمنده اما به این معنی نیست ما هر چه خواستیم در طول سال بکنیم و بعد شب قدر با یک توبه و احیا و گریه ، قدر و اندازه امان تغییر کند.

قدر و اندازه ی هر کس به اندازه ی قصد و نیت اوست و این نیت و تصمیم میتونه در هر موقع از سال رخ بده و بشه شب "اندازه" های اون فرد...
2720
آقای پارسا با سلام

یک تاپیک ایجاد کرده بودید به نام فرشتگانی که بال پرواز یکدیگرند

یک سوال کامل با کلی تایپ و اینا اونجا وقت گذاشتم نوشتم که تاپیک را حذف کردند
میخواستم بپرسم درسته که از همون اول باید با هم از همه لحاظ به تفاهم برسند و باید با چشم باز انتخاب کنند
ولی اگر اینطور نشد باید چه کرد؟
مثلا تو خیلی مسائل با هم تفاهم داشته باشند ولی تو مسائل دینی اختلاف عقیده داشته باشند
همسرم نماز میخوند و روزه میگرفت به خصوص ماه رمضان را
ولی جدیدا همون ماه رمضانش هم ایمانش کم شده و کم کاری میکنه

حالا میشه راهنمایی کنید و بگید که اگر یک زن بخوادخودش به کمال برسه و بچه هاش از لحاظ ایمانی مثل پدرشون نشن چیکار باید کرد؟؟

البته توکل و آرامش داشتن میتونه اولین جرقه برای نزدیکی به خدا باشه
من فکر میکنم اولین مرحله همینه به خصو ص اگر در سختیهای موقتی که تو زندگی پیش میاد این توکل را از دست ندیم
عیب رندان مکن ای زاهد پاکیزه سرشت که گناه دگران بر تو نخواهند نوشت/من اگر نیک و اگر بد تو برو خود را باش هرکسی آن درود عاقبت کار که کشت
اما در مورد سیر معنوی خودتان مبادا که اعتقاد همسرتان عاملی شود که شما در وظایفتون نسبت به ایشان کوتاهی کنید.
هر چه هم باشند باز کسی هستند که شما را به رسم وفا دوست دارند و در آرامش خیالشان، پرنده ی دل شما را ، لانه نشین قلبشان کرده اند.
هرچه باشد گریه کن امام حسین هستند و عاشق جمال علی، حضرت فاطمه را مادر می خوانند و بر جوار رحمت پیامبر آرزومند.
پس مبادا که از محبتتان کم کنید!! رفیق خوب با محبت خود معجزه ی هزار استاد اخلاق می کند.
و این اولین قدم شما در سیر معنویست.
و سلاح آخرتان دعا باشد، دعا در حق دوستان اعجاز عیسویست. روح را زنده می کند.

حتما شنیده اید که می گویند وقتی به خواستگاری کسی می روید یا می خواهید در مورد پسری تحقیق کنید، حتما حتما در مورد مادرش تحقیق کنید. مادر تاثیر گذارترین عضو خانواده بر فرزند است.

شما که پاک باشید فرزندتان پاک خواهد بود و خودش راه صحیح را خواهد دید،
پدر عزیزتر از جان خود بنده، میانه ی چندانی با مذهب نداشتند، ولی مادرم بیشتر اهل دین بودند، همین باعث شد من خودم دین خودم و راه خودم انتخاب کنم.

ولی هرگز نگذارید فرزندان بین شما و پدرشان فاصل باشند،
پدر در کودکی خدای فرزند است
فرزند را با خدای کودکیش درگیر نکنید و با فداکاری خود رابط فرزند و پدر باشید

بنده و همسرم نیز در این شبهای عزیز دعاگویتان هستیم .
سلام
همیشه وجود خدا رو توی زندگیم حس کردم
همیشه حس می کنم بهش نزدیکم
بعضی وقتا فکر می کنم خدا کوهه یا بارون ، یا یه درخت
اینقدر همه چیز عالی و بی نظیر خلق شده
قربونش برم
اگه همه هستیمم بگیره بازم عاشقشم
احساس می کنم توی خود خود خودمه

وقتی ناخوداگاه میگم توکلت علی الله اونوقته که حسش می کنم

وقتی موقع معلق زدن و هول هولی نماز خوندن یهو یادش می افتم و احساس شرم می کنم حسش می کنم

وقتی وسط غیبت کردن یه چیزی ته گلوم گیر می کنه و شیرینیشو گس می کنه اونوقته که حسش می کنم

خیلی وقتا حسش می کنم
2714
اما در مورد شب قدر
خیلی فکر می کنم
واقعا چکار باید کرد ؟

حتی هضم نزدیکی اینهمه ملک واقعا سنگینه
اینهمه رحمت بیجا برای من که واقعا لایقش نیستم عجیب و باورنکردنی و در عین حال خوشحال کننده اس
اما
چکار باید کرد ؟
باید دعا کرد ؟
تند و تند قران خوند ؟

پای منبر س ی ا س ی و ن رفت و یکی دو ساعت نازنین رو سر بحثهای داغ و آتشینشون تلف کرد ؟ مثلا به امید اینکه وقتی قران سر میگیری دو لیتر اشک بریزی ؟

امسال شک دارم کجا برم ؟

الله
الله
الله
الله
.
.
الله واقعا آرامبخش است
تا آخر بخونید جالبه...

یک پژوهشگر هلندی غیرمسلمان چندی پیش تحقیقی در دانشگاه آمستردام انجام داده و به این نتیجه رسیده بود که ذکر کلمه جلاله �الله� و تکرار آن و نیز صدای این لفظ، موجب آرامش روحی می‌شود و استرس و نگرانی را از بدن انسان دور می‌کند.
این پژوهشگر غیرمسلمان هلند طی گفتگویی در این باره گفت: پس از انجام تحقیقاتی سه ساله که بر روی تعداد زیادی مسلمان که قرآن می‌خوانند و یا کلمه "الله" را می شنوند، به این نتیجه رسیدم که ذکر کلمه جلاله �الله� و تکرار آن و حتی شنیدن آن، موجب آرامش روحی می‌شود و استرس و نگرانی را از بدن انسان دور می‌کند و نیز به تنفس انسان نظم و ترتیب می‌دهد.
وی در ادامه افزود: بسیاری از این مسلمان که روی آنان تحقیق می‌کردم از بیماری‌های مختلف روحی و روانی رنج می‌بردند. من حتی در تحقیقاتم از افراد غیرمسلمان نیز استفاده کرده و آنان را مجبور به خواندن قرآن و گفتن ذکر �الله� کردم و نتیجه باز هم همان بود. خودم نیز از این نتیجه به شدت غافلگیر شدم، زیرا تأثیر آن بر روی افراد افسرده، ناامید و نگران، تأثیری چشمگیر و عجیب بود.
این پژوهشگر هلندی همچنین گفت: از نظر پزشکی برایم ثابت شد که حرف الف که کلمه �الله� با آن شروع می‌شود، از بخش بالایی سینه انسان خارج شده و باعث تنظیم تنفس می‌شود، به ویژه اگر تکرار شود و این تنظیم تنفس به انسان آرامش روحی می‌دهد. حرف لام که حرف دوم �الله� است نیز باعث برخورد سطح زبان با سطح فوقانی دهان می‌شود. تکرار شدن این حرکت که در کلمه �الله� تشدید دارد نیز در تنظیم و ترتیب تنفس تأثیرگذار است. اما حرف هاء حرکتی به ریه می‌دهد و بر دستگاه تنفسی و در نتیجه قلب تأثیر بسیار خوبی دارد و موجب تنظیم ضربان قلب می‌شود. به راستی که قرآن کریم در آیه‌ای کریمه می‌فرماید: �الذین آمنوا وتطمئن قلوبهم بذکر الله ألا بذکر الله تطمئن القلوب�.ا
2706