2726
عنوان

دل بندگی و بندگی دل

| مشاهده متن کامل بحث + 45251 بازدید | 205 پست
سلام خانم فاطمه و خانم طاها
ممنون از شما، همیشه سلامت و پاینده باشید

سلام خانم نیلوفر
خوشحالم که میبینم به جمع دوستان خودتون برگشتید
ان شاءالله تو فضای صمیمی مطالب خوبتون ادامه پیدا کنه

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

فحش به زمین و زمانه

گاهی اوقات دلمون میخواد به زمین و زمونه فحش بدیم و از غصه ها و دردهاش ناله کنیم
دلمون میخواد از آنچه که برامون رقم خورده با گفتن یه فحش خلاصی پیدا کنیم

اما یادمون میره که سرنوشت ما چیزی غیر از بازتاب خود اعمال ما در سایه ی تدبیرات و امتحانات الهی نیست و این زمین و زمونه هم صاحبی داره که خود خداست

پیامبر اکرم فرمودند روزگار را فحش و لعن نکنید که روزگار همان (تقدیرات و قضای) خداوند است .

لا تسبّوا الدّهر، فإنّ الدّهر هو اللّه‏

(امالی مرتضی ج1 / ص45 و کنزالفوائد ج1/ ص49)
2728
این بار تو برایم آغوش گشوده ای ...

خدایا خودت گفتی روزه دارت را خودت پاداش میدهی
و من از این پاداش فقط آغوش تو را میخواهم

امام صادق علیه السلام فرمود که خداوند عزو جل میفرماید : "روزه برای من است و خودم آن را پاداش میدهم"

و پیامبر اکرم فرمودند که خداوند میفرماید : "هر عمل بنی بشری از آن خود اوست، الا روزه که برای من است و خودم پاداش آن را میدهم"
و پیامبر اکرم فرمودند که خداوند میفرماید : "در برابر هر یک از کردار فرزند آدم، ده چندان آن است تا هفتصد برابر، مگر صبر، زیرا آن بخاطر من مى‏باشد و خود پاداش آن را خواهم داد، بنا بر این پاداش صبر در خزانه علم خدا نگهدارى شده است، و (منظور از) صبر روزه مى‏باشد." (وسائل الشیعه، ج10، ص397 تا 405)

خدایا روزها بلند و گرمه و روزه سخت و طاقت فرسا
به غیر از اطاعت تو چه دلیلی میتونم برای تحمل این سختی داشته باشم ...
بهترین چیزى که در تأویل این حدیث شنیده‏ام، این است که: همه عبادت‏هایى که بندگان با انجام دادن آنها به خداوند، تقرّب مى‏جویند (مانند: نماز، حج، صدقه، اعتکاف، دعا، نیایش، قربانى و انواع عبادت‏هاى دیگر)، مشرکان نیز با همانها خداهاى خویش و آنچه را شریک خدا قرار داده بودند، پرستیده‏اند؛ امّا هرگز شنیده نشده است که گروهى از مشرکان و پیروان مذاهب در دوران‏هاى پیشین، معبودهاى خود را با "روزه" پرستیده باشند و بدین وسیله به آنها تقرّب جسته باشند.
روزه، به عنوان عبادت، تنها از سوى ادیان آسمانى، شناخته شده است. از این رو، خداوند فرموده است: "روزه، براى من است و خودم پاداش آن را مى‏دهم"، یعنى: در آن، کسى شریک من نگشته است و با آن جز من، پرستش نشده است. پس در این هنگام، خودم پاداش آن را بر عهده مى‏گیرم و به کسى دیگر، چه فرشتگان مقرّب و چه غیر آنان، وا نمى‏گذارم؛ تا اندازه‏اى که به من اختصاص یابد (از کتاب نهایه ابن اثیر)

این روزها هم خیلی ها هستند که در این بازار جنسهای نامرغوب، بی اعتقادی خودشان را با صدای بلند به حراج گذاشته اند
در برخی تاپیک ها چنان بی اعتقادی خودشان بر برخی دستورات الهی داد و فریاد میزنند که آدم بیشتر بر اصرارشان تعجب میکند تا ادعایشان.
این روزها هم مثل روزهای پرتب و تاب محرم، میگوییم روزه و رمضانش برای من، هرچه ماند برای تو، قبول ؟

لکم دینکم و لی دین

• از مهرت اى خورشید جان چون ذره ام هر سو روان **** مجذوب حسن دیگران اى ماه خوبان نیستم
• هر روز چون آه سحر گردم به کویت در به در **** شاید نمائى یک نظر نومید ز احسان نیستم
• گر من فقیرم هر شبى دارم ز یارب یا ربى **** جشنى نوائى مطربى کمتر ز سلطان نیستم
• این خاکیان تیره دل مستند و غرق آب و گل **** من دل بر آن ماه چون گل مستم کز اینان نیستم
دردی به وسعت 1400 سال

حضرت علی علیه السلام در سحرگاه روزى که ضربت به فرق مبارکش رسید فرمودند
نشسته بودم که خواب مرا گرفت، و رسول خدا صلّى اللّه علیه و آله‏ بر من آشکار شد،
گفتم: اى پیامبر خدا، چه کجى‏ها و دشمنى‏ها از امت تو دیدم! فرمود: به آنان نفرین کن.
گفتم: خداوند بهتر از آنان را به من عنایت کند، و به جاى من بدتر از من را بر آنان گمارد
(نهج البلاغه/خطبه 70)

آقای من وقتی در پشت پرده ی غیبتی
احساس میکنم نفرین علی هنوز گریبان گیر امت است ...
اللهم عجل لولیک الفرج
به یاد مردم زلزله زده ی آذربایجان

خدایا زلزله بلای سختیست، آزمایشی که تمام روح و جان آدمی را خاکسار درگاه تو میکند
اینکه به این ایمان و یقین برسیم که خودت داده ای و خودت ستانده ای سخت است
اینکه مادری که از داغ فرزند ناله ای جانسوز سر دهد
فرزندی از داغ خانواده اش خون اشک بریزد
درکش هم سخت است
اگر خودت صبرش را ندهی، بنده طاقت چنین آزمایش و بلایی نخواهد داشت

رسول خدا صلّى اللَّه علیه و آله شنیدم که‏ فرمود:
هر گاه براى بنده در نزد خداوند متعال منزلت و مقامى آماده شود که بنده به وسیله عمل نتواند به آن برسد خداوند او را در بدن یا مال یا فرزندش مبتلا مى‏کند تا بنده در برابر ابتلاءات صبر نماید و خداوند او را به آن منزلتى که قبلا برایش آماده کرده بود نایل فرماید.
(آرامش بخش دل داغدیدگان/ترجمه مسکن الؤاد/ص56)

خدایا پس از این آزمایش دلهایشان را آرام کن
زندگیشان را سامان ببخش
و بهترین ها از دنیا و آخرت برایشان فراهم ساز
و اگرچه بر قضای تو راضیم اما خودت گفته ای که با دعا بلا را دفع کنید
پس تو را به حق خودت این مردم دیندار را از هرگونه بلا مصون بدار
او را به خشم در آور

... چرا که هیچ تشنگى و رنج و گرسنگیى در راه خدا به آنان نمى‏رسد
و در هیچ مکانى که کافران را به خشم مى‏آورد قدم نمى‏گذارند
و از دشمنى غنیمتى به دست نمى‏آورند
مگر اینکه به سبب آن، عمل صالحى براى آنان [در کارنامه‏شان‏] نوشته مى‏شود،
زیرا خدا پاداش نیکوکاران را ضایع نمى‏کند. (توبه/ 120)

گاهی همین که با حضورت (همین روز قدس) دشمن خدا و اسلام را به خشم در می آوری هم ارزش دارد ...

مشت را نشان بده ، خودش میترسد ...

به خشم که آمد به او بگو

قُلْ مُوتُوا بِغَیْظِکُم
بگو با همین خشم بمیرید. (آل عمران/ 119)
سلام مامان 65
ان شاء الله خدا به همه ی بنده هاش سلامتی روحی و جسمی بده

سلام مامان کوثر
ان شاء الله همیشه خدا تو زندگیتون باشه و همواره شما و خانواده سلامت و سرزنده باشید
واقعا از لطفتون ممنونم
خودش یه انگیزه مضاعف شد تا دوباره از کلام شیرین و زیبای قرآن و اهل بیت مطلب بذارم
اقای پارسا منم خواننده خاموش تایپیک هستم
هر وقت در زندگی‌ات گیری پیش آمد و راه بندان شد، بدان خدا کرده است؛ زود برو با او خلوت کن و بگو با من چه کار داشتی که راهم را بستی؟ هر کس گرفتار است، در واقع گرفته ی یار است. ( حاج آقا دولابی)
2706