2703
2553
سلام دکترعزیز. من در هفته 17 بارداری هستم.دبل وکواد مارکر رو هفته 12 و16 در ازمایشگاه نیلو انجام دادم.نتایج نسبتا نرمال بود ولی 2 سوال:
equivalent age risk <15.0 یعنی چی؟
چرا نتیجه integrated که ریسک ابتلا با استفاده هر دو تست است به من اعلام نشده است؟
obs 1:11600چی هست.
ممنون

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سلام و ممنون از مسولان آزمایشگاه نیلو که سرویس بسیار خوبی را ارایه میدهند.

ریسک سه ماهه اول من در آزمایشگاه نیلو 1:550 بود و در جوابم نوشته شده بود Low Risk اما با این وجود برای من غربالگری سه ماهه دوم پیشنهاد شد.
1- علت چیست؟
2- آیا نگران کننده است؟

2720
نانی عزیز،
مواردی گزارش شده است که بیمار یک عدد فیبروم با قطر 17 سانتی متر داشته است و با موفقیت بارداری را به انتها رسانده است ولی با افزایش سن جنین بیمار درد در ناحیه لگن پیدا کرده و نیازمند استراحت بیشتر می شود چرا که با افزایش سن جنین قطر فیبروم هم بزرگتر می شود بنابراین تحت کنترل دائمی با سونوگرافی قرار می گیرد.
پشمالو عزیز،
سونوی NT هم انجام داده اید؟ اگر داده اید جواب NT چند بوده و آیا تیغه بینی هم دیده شده است یا خیر؟
موضوع سرکلاژ احتمالأ به طول سرویکس (دهانه رحم) بستگی دارد و ربطی به غربالگری سه ماهه اول ندارد.
درسا عزیز،
Equivalant age risk فقط ریسک سن شما در هنگام خونگیری می باشد و نشانه آن است که ریسک بدنیا آوردن یک بچه مبتلا به سندرم داون فقط با توجه به سن اتان چقدر است که این ریسک به عنوان مبنایی برای محاسبه ریسک شما با توجه به مارکرهای سونوگرافی و بیوشیمیایی خون قرار می گیرد؟
زمانیکه ریسک هر دو مرحله بسیار خوب است معمولأ دیگر ریسک ترکیبی محاسبه نمی شود.
ببخشید منظور obs 1:11600 را نفهمیدم.
2714
آزمایشگاه نیلوی عزیز بله همون روز سونوی ان تی هم رفته بودم . nasal bone دیده شده بود و عدد ان تی هم 0.8 بود
می دونم که سرکلاژ ربطی به این نداره اما تو فکر بودم اگه سرکلاژ بشم و بعدا تو 3 ماهه دوم متوجه بشن که مشکلی هست فایده اش چیه؟
کلاْ افرادی که ازدواج میکنند دو دسته اند . آنهایی که از جانشان سیر شدند و آنهایی که قصد جان دیگری را دارند
در ضمن می خواستم بدونم من الان روز 1شنبه 14 هفته ام تمام می شه. می باید برم برای کوادمارکر؟ معمولا تا کی فرصت هست؟
کلاْ افرادی که ازدواج میکنند دو دسته اند . آنهایی که از جانشان سیر شدند و آنهایی که قصد جان دیگری را دارند
ژینوس عزیز،
تست مرحله دوم در زنان باردار در گروهایی ذیل طبق آخرین توصیه British Colombia Prenatal Genetic Screening Program کانادا درخواست می شود:
1- زنانیکه ریسک سندرم داون در مرحله اول بین 1:50 الی 1:1500 قرار می گیرد.
2- زنای بالای 36 سال در هنگام زایمان
3- زنان با بارداری دوقلویی
4- زنانی که سابقه ای از یک بچه یا جنین مبتلا به سندرم داون، ادوارد و یا NTDs داشته اند
5- زنانی بالای 35 سال که سابقه 3 یا بیشتر از 3 سقط دارند.
بهترین زمان برای انجام مرحله دوم غربالگری ابتدای هفته 15 می باشد.
6- زنانی کهHIV مثبت می باشند
7- زنانی که IVF یا ICSI کرده اند
بهترین زمان برای انجام مرحله دوم ابتدای هفته 15 حاملگی می باشد.
واه واه من چقدر پرونده ام سیاهه با این حساب
سقط که داشتم
38 سالم که هست
1به 321 که هستم
ابتدای هفته 15 ببخشید یعنی وقتی 14 تموم می شه یا وقتی 15 کامل می شه من هنوز تو این هفته های بارداری مشکل دارم . من 1 شنبه 14 هفته ام می شه. یعنی الان 13 هفته و 5 روزم هست. 15 هفته کی می شه؟
پشمالوی عزیز،
عدد NT شما بسیار خوب است و بهترین زمان برای انجام مرحله دوم ابتدای هفته 15 حاملگی می باشد. نگران نباشید ....
فقط مطمئن شوید که تستی که برای شما انجام می شود با نرمالهای جامعه ایران مقایسه شده و تعیین ریسک می شود.
پشمالوی عزیز،
شما 1 شنبه مورخ 6 شهریور برای انجام تست مراجعه نمائید. چون عدد NT که یک مارکر بسیار قوی برای اختلالات کروموزومی می باشد خوب است اینقدر نگران نباشید . این لیست فقط بدلیل آن ارائه شده است که ترکیب تست های مرحله اول و دوم روی هم می تواند تا 95 % موارد سندرم داون را تشخیص دهد. بنابراین در این گروه از افراد بهتر است که هر دو مرحله انجام شود (مرحله اول به تنهایی 85% و مرحله دوم به تنهایی 80% قدرت تشخیص دارد)
ریسک شما در مرحله اول 1 به 321 است یعنی از هر 321 خانم مشابه با شما یک احتمال وجود دارد که بچه سندرم داون داشته باشد. بنابراین ریسک پایین است. تو رو خدا اینقدر استرس نداشته باشید.�
خیلی خیلی ممنونم آزمایشگاه نیلو. من حتما در اون تاریخ میرم آزمایشگاه نیلو و آزمایش می دم. چون بعد از اون تاریخ وقت دکتر دارم. خیلی خیلی ممنونم از راهنمائیتون
2706