2726
نغمه عزیز،
قبل از پاسخ به جواب آزمایش شما می خوام بدونم جواب آزمایش شما مربوط به کدام مرکز است. چون می خوام مطمئن بشم که از مدین های ایران برای محاسبه ریسک استفاده شده است یا خیر؟

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

من اصفهانم .......ولی چون 2سالیه که اومدم اینجا زندگی میکنم وخیلی جایی رو بلد نیستم همون آزمایشگاهی رورفتم که دکترم معرفی کرد حالا اگه روش خاصی هست ومن میتونم از توی جواب آزمایشگاه بگم رو بپرسید .......

الان که برگه رو خوندم نوشته method:lmp که فکر کنم منظورش اولین روز اخرین قا عدگی است
اگه این متدی که میگین اسم خاصی داره برام بنویسید تا چک کنم

یک دنیا ممنون
نعره هیچ شیری خانه چوبی را خراب نمی کند ........من از سکوت موریانه ها میترسم
نغمه جان،
اگر برای شما تست تریپل مارکر (AFP, uE3 , BhCG) انجام شده است با 67 % اطمینان برای سندرم داون ، سندرم ادوارد و NTD ریسک شما طبیعی است. اگر از تست کوآد مارکر انجام شده است این اطمینان به 80% می رسد. از آنجائیکه برای تعیین سن جنین از LMP (اولین روز از آخرین قاعدگی) استفاده شده است این درصد های اطمینان 3-2 درصد کاهش می یابد. لطفأ سن جنین را با سونوگرافی چک نمائید. اگر کمتر از 5 روز اختلاف بین این دو وجود دارد همان جواب قابل قبول است در غیر اینصورت مجددأ باید به آزمایشگاه مراجعه نموده و ریسک مجدد محاسبه شود. حدود 1 سال است توصیه می شود که اگر ریسک سندرم ادوارد (تریزومی 18) بین 1:100 الی 1:1000 می باشد یک آنومالی اسکن در هفته 20-18 حاملگی انجام شود و وجود هر آنومالی بدقت بررسی شود هر چند فقط یک توصیه است و اجباری برای انجام آن وجود ندارد.
2728
سلام خسته نباشید

یه قسمت دربرگه ازمایشگاه هست که نوشته
measured serum values:
afp
hcg
ue3
که یک سری ارقام هم جلوی ان نوشته شده ............

ودر برگه دیگه 2شاخص دیگه رو هم بررسی کرده

free estriol
inhibin a

در سونوگرافی سن بارداری هم منطبق با lmpاست ........هفته 21بارداری (20+4) هم سونوی سلامت جنین دادم که دکتر گفت همه چیز خوبه ولی 2بعدی

با توجه به انچه که گفتم نظرتون چیه ؟؟؟؟؟؟؟

دکتر من معتقد به انجام این ازمایش نیست ومیگه مثبت ومنفی کاذب خیلی داره این رو هم به اصرار خودم نوشت واگر زن بارداری از این ازمایش بیخبرباشه خوب انجام نمی ده میگه جواب قطعی فقط با امنیو سنتز مشخص میشه ....

ممنون از صبر وحوصله ای که بخرج میدید
نعره هیچ شیری خانه چوبی را خراب نمی کند ........من از سکوت موریانه ها میترسم
نغمه عزیز،
ابتدا توصیه می کنم که استرس کمتری داشته باشی چون استرس برای جنین ضرر بیشتری دارد تا قبل از آنکه واقعأ جنین مشکلی داشته باشد.

کلأ تست های غربالگری افراد را به دو گروه تقسیم می کند: 1- گروه ریسک پایین (که شما در این گروه قرار گرفته اید) و گروه با ریسک بالا که نیازمند تست تشخیصی آمنیوسنتز می باشند. بهترین زمان برای انجام تست آمنیوسنتز هم بین هفته های 14 الی 18 می باشد. اگر سونوی سلامت جنین انجام داده ای و NT کمتر از 2 میلی متر و تیغه بینی دیده شده است با احتمال بالای 85 درصد نگرانی ندارد.
آیسان عزیز،
یک سونوی NT خوب باید مشخصات ذیل را داشته باشد:
1- CRL (قد نشسته جنین) قابل قبول برای اندازه گیری NT در ایران 81- 39 میلی متر می باشد (در سایر کشورها 84- 45 میلی متری می باشد)
2- تصویری که برای اندازه گیری NT مورد استفاده قرار می گیرد باید شامل نمای نیمرخ (Mid Sagital) از جنین بوده و بزرگنمایی آن به حدی باشد که فقط قسمت بالای سینه (Upper Thorax)، سر (Head)، تیغه بینی (Nasal Bone) و نوک بینی (Nasal Tip) در تصویر دیده شود.
3- گردن جنین باید در حالت خنثی قرار داشته باشد. اگر سر جنین بیش از حد خم شده باشد (Flexed) می تواند تا 0.4 میلی متر کاهش کاذب ، و اگر بیش از حد باز شده باشد (Hyperextended) می تواند تا 0.6 میلی متر افزایش کاذب در اندازه گیری NTایجاد کند.
4- محل قرار گرفتن کالیپرها برای مشخص نمودن محدوده NT در عکس به صورت داخل به داخل (Inner to inner) باشد.
این عکس با این خصوصیات حتمأ باید در سونوگرافی وجود داشته باشد و صرف نوشتن عدد NT و گزارش وجود تیغه بینی کافی نمی باشد. بهتر است در گزارش سونوی NT وجود مثانه، معده ، هر چهار حفره قلب، ظاهر جمجمه و مغز، ظاهر نخاع ، وجود هر دو دست و پا هم گزارش شود.

بچه های این بیمارستان به شیر احتیاج دارن. هرماه تعدادی از دوستان براشون پول میریزیم. بیمارستانیه که از طریق سازمان کمکی دریافت نمیشه ازش و رسیدگی بهش کمه. من خودم رفتم اونجا تحقیق کردم بچه ها رو دیدم با خانوم کیوان سرپرستار اونجا هم صحبت کردم. بچه ها تا چندماه پیش شب تا صبح از گرسنگی گریه میکردن و پرستارها هم چون ازشون کاری برنمیاومده باهاشو اشک میریختن.الان خداروشکر شیرشون تاحدودی جوره. کمکهاتون تبدیل به دعای خیر میشه برای خودتون. هر شیر 5000 تومنه. میتونین یه دونه یا هرچندتا که میخواین بریزین به حساب. بعد لطفا توی تاپیک تعداد رو اعلاک کنید که اگر تا آخر ماه تعداد کم داشتیم یه فکری بکنیم.

http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=55502&PostID=5119951#5119951
به سلامتی سرنوشت که نمیشه اونو از سر نوشت...
سلام

دکترم برای من غربالگری سه ماهه اولو نوشته. من بر اساسه پریدیم الان دقیقا ۱۰ هفته هستم ولی بر اساس سونویی که ۳ هفته پیش انجام دادم الان میشم ۱۱ هفته و ۵ روز. میشه بگید من کی باید برای آزمایش به شما مراجعه کنم؟

ممنونم
مامان مهری عزیز،
اگر 6 دوره پریودی قبل از بارداری شما کاملأ منظم باشد، باید ببینیم که سونوی که برای شما انجام شده از دقت کافی برخوردار است یا خیر؟ در صورت آنکه دقت لازم را داشته باشد بهتر است حداقل 10 روز دیگر مراجعه کنید که از نظر پریدی 11 هفته و 3 روز و از نظر سونوی 3 هفته پیش شما هم 13 هفته و 1 روز می شوید که هر دو زمانهای مناسبی برای انجام تست های غربالگری سه ماهه اول می باشند.
آیسان عزیز،
کلأ کوچک بودن جنین (small for gestational age = SGA) به نوزادانی اطلاق می شود که در هنگام تولد وزن، قد و محیط دور سر و شکم آنها کوچک است و شیوع آن در نژادهای Africo-Caribbean ، هندیها و پاکستانی ها نسبت به نژاد سفید پوست ها بیشتر است. در زنان سیگاری و سنگین وزن نیز SGA شیوع بیشتری دارد.
در تست های غربالگری سه ماهه اول یک شاخصی (مارکری) اندازه گیری می شود که به آن PAPP-A می گویند این مارکر به عنوان یک آنزیم باعث فعال شدن یک هورمون مشابه هورمون رشد می شود و کاهش شدید PAPP-A با افزایش احتمال کوچک بودن جنین نسبت به سن حاملگی (SGA) همراه است. در مطالعه دکتر Spencer و همکاران در سال 2008 آمده است که سطوح پایین PAPP-A با کاهش طول فمور (Femur length) و محیط شکم (Abdominal Circumference) ارتباط زیادی دارد. بنابراین امروزه سطح مارکر PAPP-A علاوه بر اینکه در سندرم داون استفاده می شود به عنوان یک شاخص سلامت جنین و جفت هم محسوب می شود.
2706