ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

الان زنگ زدم. چه جالب من دوسال پیش که اونجا ازمایش دادم چندرز طول میکشید تا جوابش میاد .الان گفت صبح بیا ازمایشتو بده عصر سونو رو بده بیا جوابتو بگیر.
یه سوال اونموقع جوابا رو میفرستادن خازج واسه همینم طول میکشید.حالا دیگه نمیفرستن؟ درصد دقت ازمایش همونه؟
به سلامتی سرنوشت که نمیشه اونو از سر نوشت...
2728
عسل عزیز،
مهمترین نکته در انجام تست های غربالگری ، محاسبه ریسک پس از انجام آزمایش می باشد. برای محاسبه ریسک یکی از مهمترین فاکتورها داشتن مدین (یک نوع شاخص آماری مهم در محاسبه ریسک بوده و با میانگین جامعه متفاوت است که توضیح بیشتر در مورد مدین در حوصله این سایت عمومی نمی باشد) جامعه مورد مطالعه می باشد. بنابراین توصیه می شود که هر آزمایشگاهی در هر جای دنیا که باشد باید ابتدا این مدین ها را بدست آورده و سپس شروع به انجام تست های غربالگری کند. به طور مثال سطح AFP در زنان خوزستان بالاتر از سایر استانها می باشد و اگر این زنان با نرمالهای زنان سایر استانها مورد بررسی قرار گیرد به طور کاذب ریسک بالایی جهت اختلالات طناب عصبی بدست می آورند. آزمایشگاه نیلو از 9 سال پیش که تست های غربالگری را آغاز نمود هیچوقت تست ها را جهت انجام به خارج از ایران ارسال نمی کرده و فقط امروزه با استفاده از متدهای الکتروکمی لومینسانس سرعت جوابدهی خود را افزایش داده است.
آیسان عزیز،
زمان انجام تست های غربالگری سه ماهه دوم از هفته 0+14 الی 6+22 می باشد. ولی بهترین زمان انجام تست های غربالگری در سه ماهه دوم در ایران هفته 15 می باشد (در دنیا هفته 16 الی 18 می باشد که در ایران بدلیل وجود مشکلات فقهی در مورد سقط جنین که قبل از دمیدن روح باید صورت بگیرد بنابراین هفته 15 بهترین زمان انجام تست کوآد می باشد)
ba salam .bebakhshid manam soal daram mishe mano rahnamai konin dr man baray man in azmayeshharo nanevesht mikhastam bedonam ba tavajoh be sene man(25 sal) va inke hichgone moshkeli na tu khanevadamon na dar famil hata dor nadarim emkane sandrome don hast man kheili negaranam alan dar hafte 22 hastam va tamamie sonohaye man khob bode hamishe hame chi barabar ba sene bardari hast
وقتی چترمان خداست.....بگزار ابرهای سرنوشت هرچه میخواهند ببارند
سلام خسته نباشید من هفته 16(15+3) آزمایش تریپل تست وکواد مارکر رو انجام دادم ..........سنم 32ساله ونیجه به این شکله
تریزومی21.........1:627
ریسک آسیب های لوله عصبی 1:5480
تریزومی 18.........1:708
ودر نموداری که کشیده شده در منطقه سبز رنگ یا همون low risk هستم

دکترم معتقد هست که نتیجه خوبه وجای نگرانی نیست ولی من توی همین سایت یه پست خوندم که نوشته بود ریسکهای 3رقمی باید امینو سنتز بشن ........
میخواستم نظر شما رو هم بدونم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دز ضمن در کنار این آزمایش سونوگرافی هم در مطب خوددکتر کردم که البته 2بعدی بود ولی کلا خانم دکتر بینهایت دقت توی سونو هاش میکنه واندازه پشت گردن ..ستون فقرات .........کف پا و دست ......تیغه بینی رو نگاه کرد .........ولی چون سونوگرافی 3بعدی نرفتم خیلی نگرانم

ممنون میشم اگه جوابمو بدین ......
نعره هیچ شیری خانه چوبی را خراب نمی کند ........من از سکوت موریانه ها میترسم
درسا عزیز،
تست های غربالگری سندرم داون حدود دو سال است که در آمریکا و اروپا به تمام زنان باردار صرف نظر از سن اشان توصیه می شود ولی هنوز در ایران این توصیه به تمام زنان باردار انجام نمی شود. از آنجائیکه حدود 80 درصد موارد سندرم داون در زنان زیر 35 سال به دنیا می آید (بدلیل آنکه میزان زایمان در زنان زیر 35 سال 20 برابر زنان بالای 35 سال است) این توصیه به همه می شود. شما تا هفته 6+22 هم وقت انجام آزمایش را دارید اگر سونوی NT انجام داده اید و عدد آن زیر 2 میلی متر هست و تیغه بینی هم دیده شده است نگران نباشید و با مشاوره با پزشکتان تست کوآد را انجام دهید.
2706