2726
آیسان عزیز،
هر چقدر سئوال داری می توانی بپرسی ، ولی خواهش می کنم اینقدر استرس نداشته باش.
تست مرحله دوم در زنان باردار در گروهایی ذیل طبق آخرین توصیه British Colombia Prenatal Genetic Screening Program کانادا درخواست می شود:
1- زنانیکه ریسک سندرم داون در مرحله اول بین 1:50 الی 1:1500 قرار می گیرد.
2- زنان بالای 36 سال در هنگام زایمان
3- زنان با بارداری دوقلویی
4- زنانی که سابقه ای از یک بچه یا جنین مبتلا به سندرم داون، ادوارد و یا NTDs داشته اند
5- زنانی بالای 35 سال که سابقه 3 یا بیشتر از 3 سقط دارند.
6- زنانی کهHIV مثبت می باشند
7- زنانی که IVF یا ICSI کرده اند
بهترین زمان برای انجام مرحله دوم ابتدای هفته 15 حاملگی می باشد.

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

سلام. خسته نباشید.
دکتر من آزمایشاتی که بعد از سقط دادم همه خوب بودن ولی در جواب آخرین آزمایشم دکتر گفت من غلظت خون دارم و بهم آسپرین داده یعنی این میتونه عاملی برای سقط باشه؟ خوردن آسپرین کافیه؟
یه عالمه مرسییییییی که جواب سوال قبلیمم دادید.
به سلامتی اون رفیقی که مجازیه اما یه جوری واست سنگ صبوره که هیچکدوم از رفیقای واقعیت به گرد پاش نمیرسن!!!
2728
نانی عزیز،
امروزه در بسیاری از سقط ها که منشاء آن تشکیل لخته در جفت می باشد و یا به علت غلظت خون سبب کاهش سرعت جریان خون در جفت می شود که هر دوی این عاملها سبب میشوند خونرسانی به جفت کم شود و اصطلاحأ به آن سکته جفت هم گفته می شود و منجر به سقط جنین می شود جهت درمان باید از دوزهای پایین آسپرین استفاده نمود.
تنها درمان در این قبیل سقط ها آسپرین می باشد.
عسل عزیز،
کاربرد کالر داپلر در جنین به طور نرمال در موارد ذیل صورت می گیرد:
1- ارزیابی قلب جنین در مواردیکه NT بیمار بالای 3.5 میلی متر باشد و یا MoM AFP بیشتر از 2.5 باشد. (جهت بررسی جریان گردش خون در قلب و عروق بزرگ)
2- مواردیکه بیمار در تست های غربالگری سه ماهه اول و یا دوم ریسک بالایی برای سندرم داون بدست آورد. (جهت بررسی ventricular septal defects, tricuspid regurgitation, chamber disproportion, and pericardial effusion)
3- ارزیای عروق جفت برای بررسی زنده بودن جنین
بنابراین یک سونوی روتین برای بررسی قیافه جنین نمی باشد.
زیلی عزیز،
سونوگرافی هایی که جهت انجام سونوی NT ارجاع داده می شوند سه الی 4 نفر می باشند که همگی اشان جزو سونولوژیست هایی می باشند که مدرک بین المللی انجام سونوی NT از موسسه FMF انگلیس را دارند. می توانید به سایت fetalmedicine.com برای توضیحات بیشتر مراجعه نمائید.
2706