مرسی از جوابتون . من الان 1 سال برای بارداری اقدام کردم که بعد از چند ماه با سونو مشخص شد سایز فولیکول پایینه. این ماه با 4 تا امپول منوپیور (منوتروپین) و ا عدد اچ سی جی امیدوار بودم . میخواستم بدونم این تاخیر به علت عوارض داروهاست یا احتمال بارداری در من هست ؟؟ لطف کنید و جواب بدید که میتونم امیدوار باشم یا نه؟؟؟
سلام آزمایشگاه نیلو عزیز
من امروز جواب آزمایش کواد مارکر رو گرفتم. میشه لطفا نظرتون رو بگین. من روز آزمایش 19هفته و 2 روز از بارداریم میگذشت.
afp 37.9 1.05
ue3 4.10 1.03
hcg 11.3 0.95
dia 178.2 0.97

OBS: 1:21700
Down Syndrome 1:14200
age alone 1:946
Equvalent Age Risk <15.0
Trisomy 18 1:99000

خیلی ممنون

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

آقای دکتر یونسی سلام
خسته نباشید و مرسی از صبر شما در پاسخدهی
من کارشناس علوم آزمایشگاهی هستم و به جهت بالا بردن سطح آگاهی خودم یک سئوال از شما دارم: وقتی مقدار مارکرهای خونی fbhcgوpapp-a اندازه گیری میشود؛آیا عدد MoM بر اساس این دو فاکتور گزارش میشود؟یا پارامترهای دیگر(عدد nt و سن) نیز در مقدار MoM موثر است؟ بسیار سپاسگزارم
به خدا گفتم : اگر سرنوشت مرا نوشته ای چرا دعا کنم ؟ خدا گفت : شاید نوشته باشم هرچه دعا کند . . .
2731
سلام خسته نباشید.در مورد سونوگرافی سوال داشتم:چقدر احتمال داره تعیین جنسیت پسر اشتباه بشه؟ایا ممکن هست دکتر الت جنینو با بندناف اشتبا بگیره؟الت پسر در هفته 17 به صورت دایره ای گرد و کوچیک هست؟
هلیا عزیز،

بهتر است به سایت fetalmedicine.com در قسمت foundation و Iran مراجعه کنید.

1- دکتر مژگان زارع
2- دکتر فریور فرزانه
3- دکتر اکرمی
4- دکتر امیر طهماسب پور
5- دکتر علی قدوسی
6- دکتر حمید بهنیا�
فیروزه عزیز،

وقتی مقدار مارکرهای خونی fbhcgوpapp-a اندازه گیری میشود؛آیا عدد MoM بر اساس این دو فاکتور گزارش میشود؟
MoM از تقسیم عدد این مارکرهای بیمار به مدین این مارکرها در همان روز حاملگی بدست می آید، سپس بر اساس یک سری از مارکرهای کلینیکال (وزن مادر ، سن مادر در هنگام زایمان نه در هنگام خونگیری ، سیگاری بودن، دیابتیک بودن و ...)این عدد اصلاح می شود که به آن Corrected MoM یا MoM اصلاح شده می گویند. و این عدد مبنای محاسبه ریسک قرار می گیرد (همراه Corrected MoM سونوی NT و CRL)

م
2706