2726
سلام با تشکر از راهنمایی های شما.
من سونوی ان تی رو انجام دادم. دکترم گفته 10 روز بعد آزمایش خونش رو انجام بدم. بهترین زمان برای آزمایش خون رو می خواستم بدونم و اینکه آیا برای آزمایش خون پس از ان تی باید ناشتا باشم یا نه؟ چون من شاغلم و مجبورم بعدازظهرها آزمایش بدم. سونوی ان تی رو هم بعدازظهر انجام دادم آیا در جوابش تأثیر داره؟

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

با سلام خدمت آقای دکتر
من در 11 هفتگی(30/6/90) سونو nt را انجام دادم.یک هفته بعد (12 هفتگی) خانم دکتر کاشانی زاده به من گفتند که در تاریخ 12/7/90 به آزمایشگاه نیلو بیایم.امروز تماس گرفتم و کارشناس محترمتان گفتند که دیر شده و سریعا خودت را همین امروز به آزمایشگاه برسان.من الان سر کار هستم.پیشنهاد شما چیست؟
به خدا گفتم : اگر سرنوشت مرا نوشته ای چرا دعا کنم ؟ خدا گفت : شاید نوشته باشم هرچه دعا کند . . .
2728
سلام آقای دکتر
مرسی از پاسخ دهی شما.راستش من مرخصی ساعتی گرفتم و آمدم.کارشناس محترم فرمودند که ساعت 4.30 جواب آماده است.ولی من تا ساعت 6 سر کار هستم و نمی توانم بیایم.چون راهم دور است.مینوانم شماره قبض را به شما بدهم که فقط به من بگویید جای نگرانی هست یا نه؟واقعا لطف میکنید.
به خدا گفتم : اگر سرنوشت مرا نوشته ای چرا دعا کنم ؟ خدا گفت : شاید نوشته باشم هرچه دعا کند . . .
سلام خدمت آزمایشگاه نیلو

دکترم پس از اصرار های من برام آز غربالگری نوشته ولی سونوی ان تی ننوشت گفت با توجه به اینکه دفعه قبل جایی که رفته بودی ان تی رو انجام داده و1.8 بوده دیگر نیازی نیست.به من شما رو معرفی کرد برای دادن آز غربالگری .میخواستم بدونم برای هفته دیگه از الان باید وقت بگیرم؟؟؟در ضمن دیگه نیازی نیست بعدا از دکترم بخوام که برام آزمایش سلامت جنین بنویسه؟؟
سلام آزمایشگاه نیلوی عزیز
امروز همسرم تستGTT را انجام داد. نتیجه بنظر منطقی نمیاید:
ناشتا:71
یکساعت پس از خوردن 100گرم گلوکز:137
دو ساعت بعد:148
سه ساعت بعد:120

و نتیجه آزمایش GCT دیروز:
ناشتا:36
یکساعت پس از خوردن 50گرم گلوکز:152
دو سوال برایم پیش آمده
1-دیروز یکساعت پس از مصرف 50گرم قند خونش به 152 رسید ولی امروز یکساعت پس از 100گرم به 137 . این چگونه ممکن است؟
2-چگونه فند GTT پس از یکساعت 137 است ولی پس از دو ساعت 148؟ مگر نباید پایین بیاید؟
باید به اصیل بودن نتیجه شک کنم؟آزمایشگاهم را عوض کنم؟
ممنون از جوصله شما
عارف عزیز،

1- منحنی تغییرات قند خون پس از خوردن مقدار مشخصی گلوکز به این صورت است که پس از یک ساعت به حداکثر می رسد و بعد از 2 ساعت کاهش یافته و به حدود قند ناشتایی می رسد. مگر اینکه سیستم گلوکاگون/انسولین درست عمل نکند.
2- جواب را سریعتر به پزشکتان نشان دهید و در صورت لزوم تست تکرار شود.
3- وزن خانمتان چقدر است؟
سلام آقای دکتر
خیلی متشکرم از لطفتون.من دیروز خیلی استرس داشتم و تقریبا آخر وقت خودمو به آزمایشگاه رساندم و جواب را گرفتم.خدا را صد هزار مرتبه شکر خوب بود.ان شاالله سالم و موفق باشید.
2706