2726
irsa عزیز،

مصرف پنتوپرازول در بارداری و شیردهی در گروه قابل استفاده ولی با احتیاط هست به این معنی که منع مصرفی ندارد ولی عوارض آن هنوز مشخص نشده و در دوران مطالعه بیشتر می باشد.
irsa عزیز،

اختلالات طناب عصبی و یا NTDs:
میزان شیوع این اختلال 1 مورد در هر 1500 بارداری است. تست‌های غربالگری سه ماهة دوم حساسیت بالایی (حدود 80%) برای تشخیص این اختلالات دارند. اختلال طناب عصبی به دو شکل دیده می‌شود:
1- نوع شایع آن اختلال طناب عصبی باز است که در آن مغز و طناب نخاعی از طریق شکافی در جمجمه و یا مهره‌ها در معرض محیط بیرون قرار می‌گیرند و مثال‌های معروف آن اسپاینا بایفیدای باز یا میلومننگوسل، آننسفالی و آنسفالوسل است که با افزایش AFP تشخیص داده می‌شوند.
2- موارد نادرتر اختلالات طناب عصبی نوع بستة آن است که در آن نقص‌های نخاعی توسط یک لایة پوست پوشانده شده و مثال‌های معروف آن عبارتند از: لیپومیلومننگوسل، لیپومننگوسل و اختلالات نورولوژیک ناشی از دفرمیتی طناب نخاعی (که با اندازه گیری AFP تشخیص داده نمی‌شود).

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

Mahsa عزیز،

1- سونوگرافی ها خوب هستند و جای نگرانی ندارد.
2- آزمایش 3+12 هفتگی فقط بر اساس مارکرهای بیوشیمیایی خون انجام شده که ماکزیمم قدرت تشخیص آن 48% می باشد.
3- آزمایش 4+13 شما هم با 85% اطمینان می گوید که احتمال آنکه بچه مشکل داشته باشد 0.7% است.
4- بر اساس همین اطلاعات فقط توصیه به انجام آمنیوسنتز در هفته 14 می شود. مگر اینکه پزشکتان بر اساس اطلاعات دیگری این توصیه را کرده باشد.

5- نگران نباشید از هر 33 خانمی که به مرحله آمنیوسنتز می روند فقط یکی شان بچه اش مشکل دارد و در بقیه موارد سالم است.
2728
سلام خسته نباشید
من الان هفته 19 هستم سونوی ان تی رو هفته 15 انجام دادم جواب 1.9 میلیمتر شد.البته اسم سونولوژیست در سایت مورد نظر شما نبود. حالا دوباره باید انجام بدم؟ چیکار باید بکنم؟
ازمایشگاه محترم با تریزومی 21 یک مورد در چهارصد و سی و چهار مورد احتیاج به امینو سنتز هست دکتر من میگه در مرز قرار داری.؟تو رو خدا جواب بدید خیلی نگرانم و یه وسوال دیگه اینکه سایت سونولوژیست ها کدام است دکتر محسن قدوسی هم در سایت هست؟
salam

man azmayeshe CBC ro be gofteye shoma va doctoram 2 hafte bad az azmayeshe avali tekrar kardam,age yadetun bashe bare aval WBC : 18.08 bud va baghiyeye chizha ok bud.

in bar WBC : 14.57 shode

DIFFERENTIAN:

Neutrophils: 74
Lymphocytes: 20
Monocytes: 5
Eosinophils: 1
-
total: 100%

baghiye ham ok bud

hala nazaretun chiye?
chizi bayad dobare baresi beshe ya na?
آزمایشگاه نیلوی عزیز
من همون افسانه ای هستم که در موردآز بتا بعد از آی یو آی ازتون سوال پرسیده بودم من 17 روز بعد از آی یو آی آز بتا دادم یعنی 5 شنبه و نتیجه زیر 10 بود با توجه به اینکه هنوز پریودی اتفاق نیفتاده به نظر شما احتمال بارداری چقدره؟؟؟؟
لازمه آزمایش بتا رو دوباره تکرار کنم یا به نظر شما به دکترم مراجعه کنم؟؟؟
این تاخیر ممکنه برای شیافهای پروژسترون باشیه که استفاده می کنم؟؟؟
اگه آزمایش باید تکرار بشه چند روز دیگه باید آز بدم؟؟
یا بهتر سونو گرافی بشم؟؟؟ممنون میشم اگه پاسخ بدین
2706