2410
2553
سلام.خواهش میکنم به سوال من جواب بدین.
من ریسک تست غربالگریم واسه سندروم داون 1 به 90 بود. واسه همین 17 روز پیش آمینو سنتز شدم.بعد از اینهمه انتظار دیروز بهم زنگ زدند که چون توی آزمایشتون یه مورد مشکوک بوده به شوهرت بگو بیاد خون بده.شوهرم دیروز رفت خون داد و بهش گفتن که دوباره یک هفته طول می کشه که جواب نهایی بیاد.سوال من اینه که مگه سندروم داون رو از طریق کروموزوم های بچه تشخیص نمی دن؟چه ربطی به خون شوهرم داره؟چه مشکل دیگه ای ممکنه داشته باشه؟خواهشا جواب بدین دارم دیوونه میشم.

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

صبا فروزنده دختری که زندگی نباتی دارد. برای کمک به پدرش اگر مبلغی دوست دارید کمک کنید.
شرح ماجرا در صفحه یک تاپیک
http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=112658&PostID=5139122#5139122
به سلامتی سرنوشت که نمیشه اونو از سر نوشت...
آتوسا عزیز،
اولأ نگران نباش ، درخواست آزمایش برای شوهر شما احتمالأ بدلایل ذیل می باشد:
1- مسئله سندرم داون تا احتمال خیلی بالا منتفی است.
2- احتمالأ یک اختلال مربوط به کروموزوم Y است با اهمیت ناشناخته است که اگر این اختلال در پدر هم وجود داشته باشد نشانه فاقد اهمیت بودن این اختلال است.
دلایل دیگری هم وجود دارد ولی تا زمانیکه جواب کتبی دستتان نرسد نمی توان تفسیر خاصی داشته باشد. ولی کلأ بدلیل آنکه موضوع داون منتفی شده است تا 95 درصد مشکل برطرف شده است.
2720
2714
آتوسای عزیز،
تا دو هفته اختلاف بین مارکرهای مختلف تعیین کننده سن جنین مثل قد نشسته جنین (CRL) ، محیط دور سر (HC) و فاصله بین دو استخوان گیجگاهی (BPD) و یا سن جنین که از روی اولین روز از آخرین قاعدگی (LMP) تعیین شده اهمیتی ندارد.
آیسان عزیز،
با عذر خواهی از تاخیر در جوابدهی ، معده و مثانه در 50 درصد موارد در هفته 10 حاملگی دیده می شود و در هفته 11 تا 80 درصد موارد دیده می شود و در هفته 12 حاملگی 100 درصد موارد دیده می شود . بنابراین عدم مشاهده معده و مثانه در هفته 12 باید یک هفته دیگر بدقت مورد بررسی قرار گیرد و در صورت عدم مشاهده آنها به یک اختلال مهم در نظر گرفته شده و مجوز سقط داده می شود.
مامان مهری عزیز،
با عذر خواهی از تاخیر در جوابدهی ، بهتر است همان 10 روز دیگر برای انجام آزمایش و سونوی NT مراجعه نمائید. نگران نباشید معمولأ اختلاف بین سونو و پرید تا دو هفته طبیعی است. ضمنأ از روی مارکر PAPP-A که در غربالگری سه ماهه اول اندازه گیری می شود می توان تا حدودی به درشت یا ریز بودن جنین نسبت به سن واقعی اش پی برد.
سلام. خیلی استرس دارم. کمکم کنید.
من اسفند ماه سقط داشتم و از الان اقدام به بارداری مجدد کردم. دلیل سقط این بود که بچه در هفته 12به اندازه 9هفته رشد داشته و قلبش دیگه نزد و بعد ازگذشته یک هفته از مردنش دفع شد.البته من یه فیبرم 3 سانتی هم داشتم اما دو دکتری که تحت نظرشون بودم به من گفتن سقط شما مشکل خاصی نبوده و برای هر کسی پیش میاد و تموم آزمایش هام خوب بود. به نظر شما هم این اندازه برای میوم مشکلی نداره؟
به سلامتی اون رفیقی که مجازیه اما یه جوری واست سنگ صبوره که هیچکدوم از رفیقای واقعیت به گرد پاش نمیرسن!!!
سلام خیلی نگرانم کمکم کنید
هفته 11.5 این آزمایشا رو دادم میشه برام تفسیر کنید:
PApp-A مقدارش 0.939 بود ولی تو رنجش 0.004-22 بود
Age risk at sampling date 1:747
Overral population risk 1:600
Trisomy21 1:918
trisomy 18 <1:10000
راستی من 27.5 سال سن دارم و بارداری اولمه
2706