2726
سانی عزیز،

اولأ ریسک 1:42 به معنی این است که از هر 42 احتمال یک احتمال وجود دارد که بچه سندرم داون داشته باشد و 41 احتمال کاملأ سالم است. درصدی بخواهم بگوئیم ، احتمال اینکه بچه مشکل مونگولیسم داشته باشد 2.5% است و 97.5% مشکلی ندارد. ولی از لحاظ پروتکل های بین المللی این احتمال باید زیر 0.4% باشد که جای نگرانی وجود نداشته باشد و ریسک بالاتر ، فقط کاندید انجام تست های تشخیصی می باشید که فقط برای اینکه احتمال سندرم داون را به صفر برسانیم و خیالمان راحت باشد.
مرکز ژنتیک دکتر کریمی نژاد هم از مراکز ژنتیک معتبر می باشد.

باز هم می گوئیم که احتمال اینکه جواب آمنیوسنتز شما طبیعی باشد 97.5% است.
سلام
من الان تو هفته 32 بارداری هستم و میزان پلاکت خونم 72 هزاره.خیلی نگرانم.دکتر از نظر سرطان خون بررسی کرد که گفت مشکلی نداره.آزمایش ANA هم دادم که هنوز جوابش نیومده.به نظر شما چه اقدام دیگه ای انجام بدم.لطفا منو از نگرانی در بیارین.و آزمایش ANA برای تشخیص چه موردی میباشد.
سید طاها،نفس مامان
seyedtaha91.persianblog.ir

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

کارشناس عزیز ممنونم از این همه حوصله ای که بخرج میدید و جواب سوالات رو می دید
علت اینکه من اصرار دارم روز دقیق لقاح رو بدونم اینه که آخر مهر که از طریق بی بی چک روز 29 مهر متوجه بارداریم شدم .تو روزهای قبل که اطلاع نداشتم کلی کارهای خطرناک انجام دادم از جمله این که دندانپزشکی رفتم و عکس از دندانم گرفتم -کمر درد داشتم ویه عکس رادیولوژی از کمر داشتم وچون ایران نبودم فست فود زیادی خوردم و نوشیدنی غیر استانداردی مصرف کردم و تقریبا تا 23 مهر ادامه داشت نگرانی خیلی زیادی بابت سلامت جنینم دارم و بهمین دلیل مخواستم روز دقیق لقاح رو بدونم تا بتونم اون روزها رو بررسی کنم بدلیل اینکه اصلا انتظار بارداری رو تو ماه اول اقدام با کلومفین نداشتم .
2728
سلام من تاریخ اولین روز آخرین پریودیم 26 تیر ماه 90 بوده ولی طبق سونویی که در هفته 27 انجام دادم سن جنین دو هفته کمتر از سنی که طبق اخرین پریودی حساب میشه میخواستم ببینم کدوم سن دقیقتره برای موعد زایمان؟
سلام خسته نباشید

من در هفته 10 باداریم ازمایش خون دادم یه سری ازمایش هایی که دکتر برام نوشت

تیروئیدم 0.21 بوده وپایینه

میخوام بدونم خیلی پایینه؟ خطرناکه ؟ جبران میشه؟ ممنونم میشم جوابمو بدید
مامان نگار
سلام آزمایشگاه نیلو عزیز

خسته نباشید من تاریخ آخرین پریودم 6/10/90 بود که با مصرف کلومفین و لتروزل روز 20/10/90 تخمک گذاری داشتم

و همون روز هم برای بارداری اقدام کردم 20 روز بعد در تاریخ 10/11/90 بمدت 2 روز خونریزی کمی داشتم

تاریخ 8/12/90 بعلت دل درد شدید سونو انجام دادم که یک ساک حاملگی 11 میلیمتری مطابق با سن بارداری 5 هفته

بدون قطب جنینی دیده شد . طبق آخرن پریودی الان باید هفته 8 باشم ولی سونو گفته هفته 5

لطفا بگید علت این اختلاف چیه ؟ امیدی هست تا 2 هفته دیگه جنین دیده بشه ؟

این که در سن حاملگی 5 هفته جنین دیده نشه طبیعیه ؟

با تشکر از زحمات شما

سلامتی همه بچه ها صلوات ...... خدایا شکرت
سماء گلی عزیز،

اگر دیگر لکه بینی ندارید یک هفته دیگر سونوی واژینال انجام دهید و دو تا تست بتا هم به فاصله 48 ساعت انجام دهید اگر دومی بیشتر از دو برابر اولی باشد نگران این اختلاف سن پریودیک و سونوگرافیک نباشید.
2706