2737
2734
سلام
من در هفته 14 سونو شدم (13 هفته و 6 روز)ولی جلوی بعضی از مواردم هفته 14 رو نوشته میشه یه کم برام توضیح بدین که یعنی چی و آیا جنین من از حد نرمال بزرگتر هستش؟

PBD=24mm(14w+1d
FL=15mm(14w+2

AC=71mm(13w+5d
FHR=136 b/min

همراه با غربالگری مرحله دوم (کواد مارکر) سونو هم لازم است انجام شود؟؟؟؟
و آیا سونوی زیاد (مثلا" به فاصله 10 روز یا دو هفته) برای جنین خطری ندارد؟
بوی دود می آید! انگار عمرمان پای این دنیای مجازی می سوزد....

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

سلام خسته نباشید
سوال من:
سلام آزمایشکاه نیلو
من امروز در 20 هفته تمام رفتم سونوی سلامت
یه کیست 3 میلی در شبکه کوروئید جنین دیده میشه که البته هم سونوگراف و هم دکتر گفتن نگرانی نداره و دفع میشه بعد از چند هفته
من خیلی نگرانم آیا واقعا رفع میشود؟
من nt و غربالگری مرحله 2 را هم داده بودم که مشکلی نبود
لطفا نظرتونو بدید
خیلی داغونمممممممممم

اینم نتایج غربالگری مرحله 2
در کادر زرد رنگ:
calculated risks (at term
TRISOMY 21: 1:1097
TRISOMY 18<1:30000
SLOS<1:30000
NTDs : 1:8134

VALUE , CORRECTED MOM
0.41 ; 10.00 AFP
1.09 ; 40.00 HCG
1.24 ; 2.70 UE3
0.95 ; 222.00 INA

یه جا هم که سن و اینا رو نوشته زیرش نوشته
T21 Prior Risk : 1:1279
T18Prior Risk : 1:14749
..............................................................................................................................
پاسخ شما:
مایا عزیز،

کیست کوروئید پلکسوس در زمانیکه ریسک تست غربالگری تریزومی 18 شما بالای 1000 باشد. جای نگرانی ندارد. فقط توصییه می شود 4-3 هفته دیگر سونوی مجدد تکرار شود تا ببینیم که تحلیل رفته یا خیر.
.............................................................................................................................................
الان سوالم اینه که اگه این کیست از بین نره خدا نکرده یا بزرگ شه در سونوی سه هفته دیگه چی؟
چه مشکلی داره؟
من نگرانممم
ممنونمممم
هیچ وقت باطن زندگیمونو با ظاهر زندگی دیگران مقایسه نکنیم....
2728
آزمایشگاه نیلو.
ممنون از پاسختون اما میشه خواهش کنم منو بیشتر راهنمایی کنین که چطور میتونم اسم سونوگرافیستمو توی سایت http://www.fetalmedicine.com سرچ کنم؟ چون خارجیه و من زیاد نمی تونم ازش سر در بیارم!
باید برم کدوم قسمتش؟؟؟؟

این سایت که خارجیه سونوگرافیستهای ایران رو هم داره؟؟؟!!!!
بوی دود می آید! انگار عمرمان پای این دنیای مجازی می سوزد....
پونا عزیز،

بهترین زمان تست غربالگری در سه ماهه اول هفته چنده؟
بین 0+12 تا 3+13 هفتگی

و اینکه میشه مراحلشم بگین؟
آزمایش خون و سونوگرافی در یک روز انجام شده و باید قبل از شروع هم یک صبحانه خیلی کامل خورده باشید.
2738
پیو عزیز،

همراه با غربالگری مرحله دوم (کواد مارکر) سونو هم لازم است انجام شود؟؟؟؟
خیر ، فقط باید آخرین سونوگرافی همراهتان باشد

و آیا سونوی زیاد (مثلا" به فاصله 10 روز یا دو هفته) برای جنین خطری ندارد؟
خیر
مایا عزیز،

الان سوالم اینه که اگه این کیست از بین نره خدا نکرده یا بزرگ شه در سونوی سه هفته دیگه چی؟ چه مشکلی داره؟
در 90% موارد از بین می رود . اگر از بین نرود و یا بزرگتر شود باید تست آمنیوسنتز را انجام دهید.
مایا عزیز،

الان سوالم اینه که اگه این کیست از بین نره خدا نکرده یا بزرگ شه در سونوی سه هفته دیگه چی؟ چه مشکلی داره؟
در بیشتر از 90% موارد از بین می رود . اگر از بین نرود و یا بزرگتر شود باید تست آمنیوسنتز را انجام دهید. در صورتی که آمنیوسنتز مشکل داشته باشد باید سقط کنید و در غیر اینصورت اگر آمنیوسنتز مشکلی نداشته باشد دیگر جای نگرانی ندارد.
2706