2733
2734
سلام دکتر جان من امروز رفتم دکتر که برام تست غربالگری بنویسه . الان 12 هفته و یک روزمه.

اما ایشون نظرش این بود که باید 14 هفته ات پر بشه . و جالب اینکه اول سونو سلامت رو نوشته .

حالا من سرگردون شدم و نمی دونم چی درسته چی غلط .

ایشون بهم گفت اول 10 بهمن برو این سونو بعد با نتیجه سونو برو آزمایش غربالگری .

نسخه هاش رو براتون آپلود کردم . و ممنون میشم نظرتون رو بگید .

http://www.pic.iran-forum.ir/images/ds7o16ui8287hd9b8jzq.jpg

http://www.pic.iran-forum.ir/images/p101aaa9hsazayg31lne.jpg

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

سلام آزمایشگاه نیلو عزیز
ببخشید تو جواب پاپ اسمیر من severe inflammation رو زده
1 سال و نیمه قرص ال دی میخورم
تو معاینه هفته پیش دکترم گفت زخم و عفونت نداری
مشکل چیه؟
توروخدا از نگرانی منو در بیارین
سلام خواهرم بارداره ماه نهمه تقریبا 20روز دیگه زایمانشه ...تواین هفته ازمایش داده پلاکت خونش 122 هزار بوده ...کسی میدانه خطری داره ؟باید چیکار کرد براش ؟چی بخوره خوبه ؟قبلا تو ازمایشاتش نبوده ....دکترش خوب نیست ولی نمیخوام الان تواسترس بندازمش دیگه دیره دکترش را عوض کنه ....خوبه ها یه کم هواس پرت بیمارش را به یاد نمیاره ....ایا براش خطر داره برای خودش یا نی نی اش چیکار باید بکنیم ....
به عروس کوچولوی منم رای بدید :: http://photo.ninisite.com/Showphoto.aspx?vid=2015022608422260830
2731
Value unit corrected mom
Fbhcg 174.00 ng/ml 4.75
Papp-a 2405 mu/l 0.79
..................................................................................................
T21 1:3943
T18 <1:30000
T13 <1:30000
.....................................................................................................
با سلام خدمت کارشناس محترم نیلو در 12 هفتگی این جواب آزمایش غربالگری من میباشد لطفا جوابش را برایم تفسیر کنید
یک سوال دیگر که ذهن مرا مشغول کرده اینست که ما در خانواده امان یک خاله و دایی نابینا دارم و هر دوشان شش انگشتی اند
فرزند اول ما سالم است ولی در حین تولد یک سوراخ در قلبش وجود داشتت که با آنژیو گرافی در دوسالگیش بسته شد
لطفا راهنمایی کنید درمورد تستهایی که باید انجام شود تا از سلامتی جنینمان مطلع شویم
در ضمن من و شوهرم دختر دایی پسر عمه هستیم ولی آزمایش ژنتیک قبل از ازدواجمان مشکلی نداشت
با تشکر
تقدیر تقویم افراد عادیست . تغییر تدبیر افراد عالیست!
من تو هفته 12 آزمایش غربالگری سه ماه اول رو دادم البته من رشت هستم جواب آزمایشم به این صورت بود
T21< 1:16587
T18+13 <1:889
نگرانی من بابت t18+13 هستش چقدر خطرش بالاست ؟
من 28 سالمه مقدار nt در 12 هفته تمام 1.5 بود
مقدار ریسک رو هم برای 21 % 88.9 درصد زده بود برای 13 +18 %83 درصد
2738
سلام دوباره

AFP 2.07 MoMs
HCG 0.89 MoMs
ue3 0.99 MoMs
risk trisomi 18 is <1:10000

Biochemical risk for trisomi 21 < 1:10000
Age risk 1:1132
Neural tube defects risk 1:301

سنم هم 23سال و نیم ه. این آزمایش در 16 هفته و 3روزگی جنین انجام شده طبق آخرین سونو

خیلی ممنون
فقط خدا
آزمایشگاه نیلو عزیز
سوال دیگری که داشتم مربوط به سن جنین است. اولین روز آخرین قاعدگی من 25شهریور بوده و در زمان مراجعه به سونوگرافی(12دی) طبق تاریخ پریودم، جنینم 15 هفته و 2 روزه بود در حالی که نتایج سونو به شرح زیر بود:
BPD: 34mm ...16w+3d
FL:21mm ....16w+1d
AC: 110 mm .... 16w+d

FEW: 160gr

nuchal tickness : 2.1

بقیه چیزا را هم نوشته نرمال.

الان با این حساب من چندوقتمه؟ و آیا این ها طبیعی یه؟
آیا نیازی به آزمایش دیگه ای هست؟

با سپاس فراوان
فقط خدا
سلام به کارشناس محترم آزمایشگاه نیلو

من هفته 12 بارداری هستم دیروز آزمایش غربالگری مو تو آزمایشگاه نیلو انجام دادم و سونو گرافی ان تی رو هم دکتر فرزانه برام انجام دادن ...........
در ضمن من دوقلو باردار هستم و 30 ساله هستم و دومین بارداریمه .
در مورد سونوم میدونه که همه چیز مرتب بوده اما جواب آزمایشمو امروز گرفتم و ازش هیچی سر در نمیارم یکشنبه وقت دکتر دارم اما میخوام اگه میشه به شما بگم برام زودتر تفسیرش کنید .

نمی دونم چه چیزهایی رو براتون بنویسم ؟؟؟؟؟؟میشه به من توضیح بدید ؟؟؟
سلام .
من هفته 15 آزمایش کواد مارکر دادم و نتیجه afp : 125.50 با mom :5.54 و ریسک ntds : 1:5 بود که قبلا هم در موردش از شما راهنمایی خواستم . دکترم گفت آزمایش afp رو تکرار کنم . در هفته 15 و 6 روز تکرار کردم آزمایش رو نتیجه این شد: maternal afp ecl :64 که age/sex based reference range در 16 هفتگی 21.2-92.0 بود. و mom 2.51 بود که نرمال اون بین 0.5 و 2.5 بود که مال من در border line بود یعنی بین 2.5 تا 3.5 و ریسک اون رو high زده بود وا ntds risk من 1:86 بود. که باید کوچیکتر از 1:100 می بود. حالا با توجه به جواب قبلی و جواب فعلی می تونم امید داشته باشم که اوضاع بهتر شده ؟ یا نه؟ و اینکه الان باید چه کنم . قبلا گفته بودین برم سونو. آیا باز هم همون نظر رو دارید؟ با تشکر از توجه شما.
کارشناس عزیز من چیزی رو که احساس میکنم باید همون باشه اینجا مینویسم براتون :

TRISOMY 21:TWIN 1 1:6170
TWIN2 1:3731
TRISOMY 18:TWIN1 1:13043
TWIN2: 1:6026
TRISOMY 13:TWIN1 <1:30000
TWIN2 <1:30000

همین رنجها کافیه ؟چون همونطور که خودتون میدونید جواب آزمایش خیلی مفصله اگه لازمه چیزهای دیگه رو هم بنویسم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سلام و خسته نباشید
چه خوبه که آزمایشگاهها اهمیت قائلن و اینجا به هزاران سوالی که در دل مادران آینده نگران وجود داره با سعه صدر و به دقت جواب می دن... واقعا ازتون ممنونم .
متن پست اول این تاپیک خیلی کامل و خوب همه توضیحات رو داده بود خیلی خیلی ممنونم از لطفتون . راستش من نگرانیم از اینه که من الان اواسط هفته 14 بارداریم ولی دکترم سونوی ان تی ( همون سه ماهه اول ) رو برام نداده ! این مسئله جای نگرانی نداره؟ تو رو خدا کمکم کنین دارم از نگرانی دیوونه می شم. چند وقتیه کابوس اینکه نکنه خدای نکرده بچه منم منگل باشه داره دیوونه ام میکنه. کمکم کنین. 29 ساله امه . بارداری اولمه اما سال گذشته آخر سه ماهه اول بارداری سقط فراموش شده داشتم. ایناس که به نگرانی من دامن می زنه .
امیرحسین من:صدای زیبایت،زیباترین ترنم عاشقانه است.. به وجد می آیم از بودنت در کنارم آپلود عکس
2706