2410
2553
عنوان

خانومایی که بافتنی و قلاب بافی بلدن بیان تو باهم بیشتر یاد بگیریم

| مشاهده متن کامل بحث + 317418 بازدید | 1175 پست
خانومی من گرد بافی با دو میل رو بلدم
یه روشی که هیچ جا تو اینترنت پیدا نکردم

اگه بافتت دونه هاش زیاده میل گرد بگیر که اخرش به اولش میرسه دونه ها و هی پشت سر هم می بافی
ولی من هرگز اینطوری نبافتم. یه بافتی تو دبیرستان معلم طرح کادمون یادمون داده بود که برات اونو می گم. راحته
فقط باید برات یه جوری تصویری توضیح بدم

مثلا 20 تا دونه داریم رو میل...........بعد از چند رج بافت بافت رو از میل در میاریم و از وسط که میشه دونه 10 یک در میان روی یک میل می گیریم...یکی از اینور یکی از اونور می گیریم......گرفتی چی شد؟.
دونه اخری که رو میل میفته باید دونه ای باشه که نخ رو اونه......پس دقت کن که چطور دونه ها رو یک در میان می کنی

من برای اینکه راحت باشم و بفهمم چطوریه از دونه ای که نخ روشه شروع می کنم..اینطوری: اول دونه نخ دار رو می گیرم رو میل بعد دونه ای از انتهای بافت...و همینطور یک در میان تا برسم به وسط بافت (دونه دهم) الان دونه نخ دار انتهای میله در حالی که باید اول میل باشه دیگه. درسته؟ بعد همه دونه ها رو یکی یکی میگیرم رو میل دیگه ای...اینطوری دونه نخ دار میفته اول میل
این روش تقلب سولماز بود!

وقتی از زیر بافتت نگاه کنی می بینی که بافتت دو لا شده و یه دونه از لای طرف تو هست و یه دونه از لای طرف روبروت

حالا می مونه روش بافتش
فعلا اینا رو داشته باش و تمرین کن و سئوالی بود بپرس تا بقیشو بگم
اگر زنها دنیا رو می گردوندن هیچ جنگی وجود نداشت فقط چندتا کشور با هم قهر بودن و حرف نمی زدن!!!

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

خب
برات عکس گرفتم. رو عکسا کلیک کن بزرگ شه

توضیح:
این بافت همش از رو هست. یعنی زیر نداره. همش رو
یک در میان می بافیم . یکی می بافیم یکی بدون بافتن میگیریم رو میل

فقط قسمت مهم ماجرا نحوه گرفتن نخمون هست که اگه دقت نکنی و درست نگیری بافتت به هم وصل میشه و گرد نمیشه. به عکسا خوب دقت کن. خصوصا قسمتهایی که توضیح میدم نخ رو بگیر به طرف خودت و دونه طرف مقابل رو بگیر به میل نبافته

pa9605addujw538bbg7m.jpg
اول یکی دو رجی می بافیم...رج اخری که میخوای دیگه بعدش بافت رو ازمیل در بیاری کمی دونه هاش رو شل بگیر وگرنه در میرن

drtpmz1fmhbxrki5xc.jpg
حالا دونه ها از وسط رو یه میل می گیریم طبق پست بالای یکه توضیح دادم. می بینی که بافتمون دولا شده. یک لا اینور یک لا اونور با دونه های یک در میان

jacmtyj2mj30z7oniwx.jpg
دونه اولمون همونیه که نخ داره درسته؟ بر خلاف همه بافتها این دونه اول رو می بافیم چون گرد میشه و اول رج نیست.

nj7m505zxud8ppdb4xs.jpg
حالا میرسیم به دونه ای که مال طرف مقابله. نخ رو میکشیم به طرف خودمون و دونه رو نبافته میگیریم رو میل
دقت کن. کشیدن نخ به طرف خودمون خیلی مهمه. اگه نخ رو نبریم طرف خودمون بافتمون به هم می چسبه و گرد نمیشه

7jdpxop17lmdu0jdwvsj.jpg
حالا دونه ای که طرف خودمونه و باید بافته بشه. نخ رو بر میگردونیم و می بافیمش

h1cev8tb54n3lwx3wdtc.jpg
دوباره می رسیم به دونه طرف مقابل. نخ رو میکشیم طرف خودمون و دونه رو نبافته رد می کنیم

e4j9pwbvl3824vyzctp.jpg
دوباره دونه ای که طرف خودمونه وباید بافته بشه. نخ رو برمیگردونیم سرجاش و می بافیمش

این کارو به همین روش ادامه بده و هر از چند گاهی چک کن ببین درست می بافی یا نه.
اینطوری چک کن. بافتت رو از زیر نگاه کن. باید میلت از زیر دیده بشه و بافتت گود بشه. یعنی گرد بشه.
اوایل اینور اونور کردن نخ هی یادت میره و هی بافتت خراب میشه پس تند تند چک کن

بافتن دونه اول یادت نره
اگر زنها دنیا رو می گردوندن هیچ جنگی وجود نداشت فقط چندتا کشور با هم قهر بودن و حرف نمی زدن!!!
2720
خیلی ممنونم سولماز جون واقعا تشکر :*

الان که خوندم نفهمیدم باید حتما میل و قلاب بیارم شروع کنم ببافم تا بفهمم
هان مشو نومید چون واقف نه‌ای از سر غیب ... باشد اندر پرده بازی‌های پنهان غم مخور . کاغذ سفید را هرچقدر هم که تمیز و براق باشد کسی قاب نمی گیرد! برای ماندگاری در ذهن ها باید حرفی برای گفتن داشت... 
خواهش می کنم عزیزم
ببافی حتما متوجه میشی. چونخیلی راحته و تنها کاری که باید دقت کنی نحوه نگه داشتن نخ هست
در هر حال من در خدمتم. بپرست هر سئوالی برات پیش اومد
چشم سوالی بود میپرسم فردا عصر اگه بشه شروع میکنم صبح کلاس دارم
هان مشو نومید چون واقف نه‌ای از سر غیب ... باشد اندر پرده بازی‌های پنهان غم مخور . کاغذ سفید را هرچقدر هم که تمیز و براق باشد کسی قاب نمی گیرد! برای ماندگاری در ذهن ها باید حرفی برای گفتن داشت... 
2714
سلام
عید غدیر بر همگی مبارک
سایت  آپلود عکس رایگان , فضای  رایگان برای آپلود عکس , آپلود عکس با لینک مستقیم , آپلود عکس رایگان
ممنون یاسی جون
سه تا نوار به سه رنگ که بهم بیاد رو کشباف(یکی زیر یکی رو -رجهای زوج همونی که میبینی )میبافی قطرش بستگی به سلیقه و ضخامت کاموات داره بعد به هم به صورت گیس باف(همون جوری که مو رو میبافن)میبافیشون
خیلی ساده و شیکه
خانومی مدل شال زنبوری رو بهم یاد میدی؟

مدلی هست خیلی زیاد شده با کاموا کلفت میبافن نمیدونم زنبوری؟

میشه از مدل شال زنبوری برام عکس بزاری؟خیلی گشتم پیدا نکردم میخوام ببینم اسمشو درس گفتم اخه خیلی خوشم اومده

ممنون
عزیزم برای بافت زنبوری این صفحه رو پیدا کردم ببین همینه
http://golchinmodelha.mihanblog.com/post/6934
دوست خوبم که با هم کلاس نقاشی میریم پیدا کردی اینجا رو؟؟؟
2706