2733
2734
عنوان

مزاج شناسی و گیاه درمانی

| مشاهده متن کامل بحث + 692362 بازدید | 1854 پست
افراد سودایی

افراد سودایی باید دستورات تغذیه را کاملاً مراعات نمایند، بدنشان را روغن مالی نمایند، حمام گرم حتماً استفاده کنند و حجامت نیز به موقع انجام دهند. سودایی ها اصلاً نباید از لحاظ جسمی و فکری خود را خسته کنند. و هر وقت خسته می شوند باید به اندازه کافی استراحت نمایند. هنگام گرسنگی به اندازه کافی غذا میل نمایند. محل زندگی آنها باید خوب و ییلاقی باشد و روحییه خود را باید شاد نگهدارند و اطرافیانشان باید در این امر آنان را یاری دهند. محل خوابشان نیز باید راحت باشد و تا زمان تعدیل طبع باید این موارد را رعایت نمایند.

افسوس روزی خواهد آمد که بی دینی، نمادروشن فکری است!(دکتر علی شریعتی )
سنا جون من تا 10 روز دیگه اگه خدا بخواد میخوام واسه بارداری اقدام کنم میخواستم بدونم تو این ده روز چکار کنم که اگه خلط فاسد توی بدنم هست دفع بشه و بدنم از سموم پاک بشه اصلا امکانش هست ؟؟؟
یه سوال دیگه من وقتی میخوام بخوابم یاگاهی حتی وقتی بیدارم دلم هری میریزه دلهره میگیرم چکار کنم ؟
برای تنظیم دستگاه گوارش و تقویتش هم اگه چیزی میدونی بگی ممنونت میشم آخه معده و روده هام خیلی نرمال نیست
خدایا به برکت این ماه عزیز و به خاطر لطفی که حسنا جون به همه ما میکنه هر حاجتی که داره و خودت میدونی حاجتش رو روا کن آمین

عزیزم

استرس داری چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اعصابت ضعیف معیف شده ... همون کارایی که گفتمو بکن فعلا ....

معده و رودت چشه آخه .. نگفتی درست بدونم چیه مشکلت ؟

وعده های غذاییت رو یکن پنج بار درروز ولی کم بخور ....

خوب بجو .... حبوبات رو 24 ساعت قبل از پخت خیس کن تو آب ...

برای پاکسازی بدن :

حجامت ..... خوردن چیزهایی مثل : قورت دادن اسفند روزی 21 عدد کوچیکش ... با آب قورت داده بشه و جویده نشه ... خوردن آب انگور ... آب انار ... آب سیب ... عناب ... آب زرشک ... آب سیب + کرفس عالیهههههههه

و تعریق به مقدار ...

موفق باشی عزیزم

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

من مزاجم دموی وحدود 30 کیلو اضافه وزن دارم که در حال کم کردنم.مشکلم پلی کیستیک هست میدونم به وزن خیلی مرتبطه من الان جنین فریز دارم 2 بار جنین هام رو انتقال دادم اما متاسفانه نگرفت.این سرد بودن رحم به نظر شما درسته؟کیفیت جنین هام فوق العاده است و دکترم میگه این نمونه ها نادرن اما نمیدونم چرا توی بدنم نمیگیره و رحمم پس میزنه.البته تو این مرحله میگن وزن خیلی مهم نیست چون جنین دیگه تشکیل شده اما من دارم به امید خدا کم میکنم.کمکم کن وبگو چیکار کنم تا احتمال چسبیدن جنین به رحم بیشتر بشه.اگه ممکنه در مورد وازینال عسل هم یکم برام توضیح بده.خیلی لطف میکنی.به حق صاحب این ماه مبارک حاجت روا شی

عزیزم ترشحات سفید داری ؟؟؟

واژینال عسل باعث معتدل شدن رحم میشه ... کمی عسل رو رقیق کن و با سرنگ بفرست داخل رحم از شب تا صبح و صبح بشور ...

عرق فراسیون شبها قبل از خواب یک لیونا میل کن با عسل باشه بهتره ...

صبحها ناشتا گل همیشه بهار رو که کوبیدی آمادست یک قاشق مرباخوریشو بریز تو یه لیوان آب جوشه جوش و در لیوان رو بزار 15 دقیقه دم بکشه و بعد با عسل بخور ...

مریم گلی (سالویا ) + رازیانه ... عصرها دم کن بخور ...

جوشونده ی بومادران هم برات خوبه ... خیلی تلخه ... میتونی به روش گل همیشه بهار دمش کنی بخوری ... هر وقت از روز که دوست داشتی ...

ترشی جات و چای و لبنیات رو نخور فعلا ...

فعالیت حتما داشته باش .... و عرق کن ...

سعی کن غذاهاتو به سمت گیاه خواری پیش ببری ... من در هفته یک بار یا شاید هم اصلا از گوشت استفاده نمیکنم .... غذاهای بسیار خوشمزه و مطبوعی میشه با گیاهان درست کرد ...

آب هویج ... آب سیب ... آب کرفس ... براتون خوبه

موفق باشی عزیزم
سلام حسناجون من مزاجم نمیدونم دقیقاچیه امافکرکنم سرده چون خیلی زود سردیم میشه من پلی کیستیک هستم البته اضافه وزن ندارم یک بارباای وی اف باردارشدم که درهفته هفتم سقط شدهنوزعلت سقط مشخص نشده من جنین فریزدارم میخوام بدونم چه کارهایی برای تقویت رحم وتقویت خودم انجام بدم که بدنم جنین روپس نزنه بعدازسقط خیلی خیلی ضعیف شدم والبته ترشحات دهانه رحمم خیلی زیادشده که نگرانم میکنه ممنون عزیزم ایشاله که هرچی ازخدامیخوای بهت بده

عزیزم

صفحات قبلی رو یه نگاهی میندازی ؟؟؟ مفصلا در این مورد توضیح دادم ... در مورد تخمدانت هم در پست بالا توضیح دادم گلم

بخون سوالی داشتی در خدمتم

2731
سلام حسنا جون ببخشید منم یه سوالی داشتم من پریودم نامنظمه و همیشه حدود یک هفته یا بیشتر(یه بار یه ماه شد) تاخیر دارم میخواستم بدونم چه راهی وجود داره که پریودم منظم بشه؟ممنون
__

عزیزم ...

بادکش زیر شکم خیلی مفیده ....

تنظیم قاعدگی :

گیاه پنج انگشت در تنظیم قاعدگی بسیار موثره ...

جوشانده میوه سروکوهی هم به صورت خوراکی هم موضعی شستشو در ترشحات رحمی و رفع اختلالات قاعدگی موثره ...

جوشانده زرشک هم عالیه .. هم درد رو کم میکنه و هم تنظیم کننده خوبیه ...

به هم خوبه ....

برگ مو هم بسیار موثره ....

عسل رو هم حتما در مواد غذایی داشته باشین ... خرما هم همینطور ...

برای منظم شدن پریودی ... جنتییانا +‌حنار و به مدت 1 الی 7 روز (‌بستگی به نوع بدن داره ) بمال به کف دستات

مصرف بومادران ... رازیانه ... و مریم گلی ... بسیار موثره ...

سعی کنید دل و کمر رو گرم نگه دارید .... و از خوردن غذاهای سرد خودداری کنید ...

خوردن پسته و چهار مغز رو فراموش نکنید

موفق باشید
لیل اینکه در زمان پریود اوایلش لک های قهوه ای تیره و سیاه و بعد خونریزی تیره و سیاه رنگ و لخته دیده میشه چیه؟اگه مشکلی هست درمانش چیه؟
من یجا خوندم از گرمیه ولی من بعضی وقتا موقع خواب ببخشید از دهنم آب میاد و کلا فکر میکردم بلغم و...باشه چون موقع پری خیلی ببخشید تو مدفوع چیزای کف آلود میبینم شبیه بلغم

سلام عزیزم ....

بستگی به بدن داره .... در بعضی ها جزء خود پریودیه و در بعضی هم نه ... بیشتر نشانه ی سردی رحمه .... گرمی باعث میشه پریودی راحت صورت بگیره .....

شما حتما زنجبیل رو زیاد مصرف کنید .... اون کف هم بلغمه بدنه ...

موفق باشید
سلام حسنا جان برای رفع استرس شدید چه داروی گیاهی خوبه؟؟؟
راستی شما از کجا این همه چیز میدونید؟؟؟؟توی عطاری کار میکنی؟؟؟

سلام عزیزم

ترشی و سردی نخورید ..... و این جوشونده های به شما کمک میکنند :

گل گاوزبون + سنبل الطیب + لیموعمانی

یا

گل گاوزبون + سنبل الطیب + لیموعمانی + چای کوهی + بابونه + چای ورون

3 دقیقه بجوشه و 45 دقیقه دم بکشه .... حتما هم ظرف چینی یا شیشه ای باشه .....

موفق باشی
2738
سمیرا جان

من چندین بار رفتم پیش دکتر فخرزاد تو گلستان

ولی الان ازش خبر ندارم ...

زیاد مشهد میریم و اونجا یه دکتر عالی داره میرم پیش اون تو مشهد ....آخرین بار هم همین 10 ، 15 روز پیش رفتم پیشش....توآزاد شهره .....

موفق باشی
سلام حسنا جان برای میکرن و افسردکی چی باید استفاده کنم ممنون میشم اکه راهنمایم کنی

برای میگرن :

در محیطی آرام باید باشید ....

سردرد و میگرن :

جوشونده ی گل گاوزبون + سنبل الطیب ...

بومادران رو بجوشونید و بعد خودشو بزارید رو پیشونیتون ...

آوازهای خوش و لذت بخش گوش کنید ...

رازیانه رومی ( انیسون ) اگر بتونید بخارش کنید و استنشاق کنید سردرد و سر گیجهههههههههه رو رفع میکنه ...

مصرف ریحان فوق العاده توصیه میشه ...

تو سردردایی که با طپش همراهه زالو انداختن و حجامت کردن خیلی موثره ...

خاکستر و سرکه رو ضماد کنید ...

سر رو باید بتراشن و بعد زردچوبه رو خوب کوبیده با روغن بادام بمالن به سرشون .. ( این نسخه خیلی جواب داده )

خوردن سیر علاج هر دردیه ...

سردرد اگر علتش خون کثیف و سوداوی مزاج شدن باشه باید خو نرو تمیز کرد ...

جوشونده اسطوخدوس با عسل عالیه ...

اگر درد به پرده های مغز برسد خطرناک است ... مغز مرغ با آب انار ترش خیلی عالیه ...

طب سوزنی واقعا موثره امتحانش کنید یه جای مطمئن البته ...

اگر سردرد در نیمه ای سره :

صبر زرد را با آب کاسنی خیس کنید و از دو تا شش اوقیه به بیمار بخورانند ( هر اوقیه به روایت مشهور 5 گرم است البته کم و زیاد داره میتونید از عطاری ها سوال کنید )

خون گیری از پیشانی یا رگ بینی بسیار در درد میگرن مفید است .

مالیدن رعفران بر پیشانی مفید است ...

برای رفع میگرن ضماد تخم کاسنی کوبیده با گلاب وپیاز خام رنده شه و گیلاس له کرده و آب لیمو و نمک بصورت کمپرس بادام تلخ کوبیده و ضمادبرگ کلم و ضماد برگ خرفه نافع است ...

روزی 3 فنجان دم کرده مرزنگوی میل کنند ...

برای افسردگی:

ورزش یوگا .... خوردن روزی دو عدد قرص مخمر آبجو ... خوردن غاذهایی که توش جو و گندم باشه ....
خوردن غذاهایی با طبیعت گرم .... خوردن روزی سه عدد خرما .... خوردن زیتون و یا روغن زیتون ....

برای شما اسطوخودوس ... بابونه ... گلاب ... بهارنارنج ... بادرنجبویه .... بیدمشک .... بسیار عالیه ... عرقیاتشو میتونید تهیه کنید و مرتب بخورید ...

و جوشونده ی زیر :

گل گاوزبون + سنبل الطیب + لیموعمانی + چای کوهی + بابونه + چای ورون

دستورش رو یکی دو تا پست بالاتر گذاشتم ....

و سرتونو گرم نگه دارید ... حجامت کنید حتمااااااا .... و سرتونو با روغنهای گیاهی گرم کنید مثل روغن زیتون ، بادام و .....

ترشیجات و سردی ها رو نخورید ... لبنیات و کاکائو هم برای میگرن بده ...

موفق باشید
مریم پاییزنی عزیز

رای جلوگیری از نفخ و ترش کردن :

سه عرق شیرین بیان + زنیون+ آویشن رو بعد از غذا یک استکان مصرف کنید ...

نمک قبل و بعد از هرغذا بخورید ... کمی کف دستتون بریزید و لیس بزنید ...

وسط غذا آب نخورید ...

بعد از غذا نخوابید ...

بعد از غذا رازیانه + زیره رو یکمی آسیاب کنید و بریزید رو غذا یا تو یکم آب قورت بدید سریع .... عالیه این نسخه

حبوبات رو حتما 24 ساعت قبل از مصرف خیس کنید ...

ماست و لبنیات برای نفخ خوب نیست ... چای هم یکی از مواردیه که در ایجاد نفخ شریکه ....
-من کم کاری تیروئید دارم دکتر بهم داروی لوتیروکسین با سیپرون کامپاند فولیک اسید واسیرونولاکتون داده حدود یکسال ونیم هم هست دارو مصرف میکنم الان مشکلم اینه 10تا 15روز قبل از پریودم لکه بینی دارم لکه های قهوه ای تیره یا رگه های سیاه میبینم بعد چند روزی قطع میشه دوباره پریود میشم سونوگرافی که کردم گفتن کیست نداری تو رو خدا بهم جواب بدید

برای تیروئید نسخه گذاشتم حتما تست کن خیلی عالی جواب داده به دوستام ....

شما مشکلت از تیروئیدته ... میدونی که تیروئید در تنظیم قاعدگی نقش اصلی رو بازی میکنه .....

کم کاری تیروئید نشانه ی سردی بدنه و خون رسانی ضعیف به تیروئید ...

شما سردی و ترشی برات سمه .... و چای و لبنیات رو قطع کن ....

شروع کن به مصرف نسخه ی تیروئید ....

همزمان میتونی روزانه یک استکان از جوشونده ی مریم گلی (سالویا ) + رازیانه استفاده کنی ... ولی مشکل اصلی تیروئیدته

موفق باشی
سلام حسنا خانوم....تایپیک جدید مبارک

من یک ماه لیور گل مصرف کردم برای پاکسازی کبد چون تنبلی تخمدان هم دارم ....میخواستم بدونم تا چند ماه میتونم مصرف کنم؟....عوارض نداره؟

سلام عزیزم ... مرسی

برای تنبلی داروهای دیگه هم هست در کنار لیورگل مصرف کنی ....

میتونی از حداقل یک ماه تا سه ماه مصرف کنی ...

موفق باشی
حسنا جون یه دنیا ممنون
میشه کاسنی+شاطره رو با عسل خورد تا تعادل بشه اینطوری خاصیتش که باعث پسر شدن بچه میشه حفظ میشه آخه به شوشو هم میدم

بله میشه ....
مرسی عزیزم که جوابمو دادی. من تو مشهد فقط یه دکتر هومیو پاتی میشناسم اونم دکتر خلیل رحیمی خوش اونم تو اینترنت سرچ کردم پیداش کردم حالا باید در موردش تحقیق کنم.
منم ممنونم که برای شفام دعا کردی برم حرم امام رضا حتما به یادت هستم عزیزم.
نسخه تیروئیدتم حتما میگردم تو عطاریها ایشالا که پیدا میکنم، میخورم. منم نسخه ای که تو پست قبلی برای اسهال قرار دادی استفاده کنم عزیزم؟

بله اگر بیرون رویت زیاده انجام بده .... مشکلی نداره ... من به شما توصیه میکنم از پودر سنجد که شامل پودر هسته و پوست و گوشتش هست استفاده کنی ... هم ضد اسهاله و هم برای شما مناسبه ....

بریز تو آب بخور مرتب ...

بووووووووووس
2706