2726
عنوان

مزاج شناسی و گیاه درمانی

| مشاهده متن کامل بحث + 692293 بازدید | 1854 پست
حسنا جون من از پنج دبستن فکر میکنم سرم خواب میره.به دکتر هومیوپاتیم گفتم زیاد سر درنیورد فک کنم.البته 5ماه هومیوپاتی واسه پری شدن من فایده نداشت اون موقع.
کم خونی و....ندارم آزمایشه ای قبل بارداریم خوبه.یجوری انگار سرم تو خوابه نه اینکه گز گز اینا بکنه ها...

من قبلا ماست که میخوردم اینجوری میشدم ... میدونم چی میگی ...

ببین کی اینجوری میشی من به شخصه از سردی ها و ترشی ها اینجوری میشدم ...
افسوس روزی خواهد آمد که بی دینی، نمادروشن فکری است!(دکتر علی شریعتی )
salam hosna joon khoobi azizam? mer30 ke in hame zahmat mikeshi khaste nabashi rastesh man kam kariye tiroyid daram+tanbaliye tokhmdan +kami hm afsordegi daram pesaram ham shabha vagti mikhabe dandoonasho be ham mimale oongadr ka migam alane ke dandoonash khoord beshan va hamsaram ham afsordegiye shadid dare 1 sale ke tahte darmane ravanpezeshke vali bazam asabiye 2ktoresh mige afsordegiye 2gotbi dare kheyli kheyli mamnoon misham kamakam koni eshalla harchi hajat dari too in shabhaye aziz az khoda begiri

هم شما و هم همسرتون حتما از خوردن سردی و ترشی و گوشت گاو دوری کنید ...

علت ساییدن دندانها دو علت داره .. یا عصبی بودن یا انگل .... حتما ببرش دکتر و مطمئن شو انگل نداره ... به خصوص اگر مهدکودکی باشه حتما نیاز به آز داره ... ولی اگر انگل نداره با دادن عرقیاتی مثل بهارنارنج ، گلاب و جوشونده هایی مثل گل گاوزبون ... بابونه ... براش کفایت میکنه ...

شما خودتون به همراه همسرتون حتما روزانه اینارو مصرف کنید و در غذاهای هفتگی تون بگنجونید :

حتما از جوی پوست کنده ( پرک شده ها فایده ندارن ) استفاده کنید ... حتما ماست و دوغ و شیر و ترشی و چای رو بزارید کنار ... وبه جاش از کنجد و چهارمغز استفاده کنید ...

جوشونده : گل گاوزبون + سنبل اطلیب یک چوب + بابونه + چای کوهی + چای ورون + لیموعمانی ... تو قوری چینی آب جوشه جوش بریزید روی این گیاهان و بزارید 45 دقیقه آرام دم بکشه ... روزی دو لیوان بخورید ...

هر سه تا تون سرتون رو گرم نگه دارید ....

حتما روزانه هر سه تاتون 14 عدد بادام رو با آب و عسل میکس کنید بخورید ... تقویت کننده ی عجیبیه برای اعصاب ... میتونی به صورت فرنی یا حریره هم درش بیاری ... با آرد برنج ...

از سیر یا پودر سیر در غذاهاتون استفاده کنید ...

عرقیات بهارنارنج و گلاب و اسطوخودوس برای سه تاتون عالیه ...

برای کم کاری تیروئیدت :

شما به احتمال زیاد با درست شدن تیروئیدت افسردگیت رفع میشه :

نسخه ش تو صفحه ای اوله عزیزم ...

برای تخمدانت :

صبح ها ناشتا گل همیشه بهار دم کن بخور ...

بومادران برای معده و تخمدانت خیلی خوبه .... 3 دقیقه بجوشه ... و بعد بخورش ...

رازیانه در غذاهات بریز و بخور ... ترکیب رازیانه + زیره هم برای معدت خوبه و هم برای تخمدانت ...

واژینال عسل کن ...

داروهای تنبلی تخمدانت رو از مقدار کم شروع کن ... پیشنهاد میکنم گل همیشه بهار رو حتما انجام بدی ...

تیروئید تو درست شه مشکلاتت حل میشه انشاالله ...

مراقب خوراک بچت خیلی باش ... سردی برای حالات بچت خوب نیست ...

موفق باشی

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

خواهرزاده ام که پسر 22 ساله هست هر چند وقت یک بار بدنش بیرون می ریزه و جوشهای صورتی رنگی که هیچ خارشی نداره رو ی تمام بدنش به جز صورتش می زنه دکتر که رفته گفته حساسیت هست دگزامتازون که می زنه فروکش می کنه .............. نظر شما چیه ؟ چه چیزی مصرف کنه؟

سلام عزیزم ...

چیزی میخوره که کبدشو تحریک میکنه و خیلی گرم میکنه ... در همجین مواقعی بهش خاکشیر ولرم بدین + ترنجبین رو توش حل کنین ...

یعنی خاکشیر رو که خوب شستید بریزید تو یه لیوان آب جوش ... بزارید آب یکم از جوشی بیفته بعد ترنجبین رو توش حل کنید به مقدار یک قاشق چای خوری ... بعد بزارید ولرم شه بدید بچه بخوره مرتب ...

خوردن کاکائو ، پفک ، چیپس ، و یا غذاهای مصنوعی ، کبد رو به این حال میندازه .... مراقب خوراکشون باشن مشکلی پیش نمیاد ...

برای همچین افرادی خوردن آب هویج ، آلوسیاه ، لیموترش و هلو ، مفیده ...

موفق باشید
عزیزم میشه برای عصبیتم بیشتر راهنمایم کنید اخه خیلی درگیرم؟چیزای که باید بخورم چه مدت بخورم؟40 روزهاس؟اسطوخدوس میشه بااینکه بچه شیر میدم بخورم؟بهارنارنج چطور؟

ببخشید چای وشیر طبش گرمه که نباید بخورم؟چون شیر میدم مجبورم شیر بخورم چکار کنم؟

حسنا جون امیدوارم با دمکده شما از افسردگیم خلاص شم دیگه قرص هامو نخورم؟

اسطوخودوس .. بهارنارنج ... گلاب .... قرص مخمر آبجو برای شما خوبه و در بارداری هم مشکل زا نیست ....

شیر سوپری آخه چیزی نداره که .... به جاش جوشونده ی جو میتونی بخوری ... ولی هر جور راحتی عزیزم ...

شیرهای سوپری معلوم نیست چیه آخه .... طبعش سرده ....

چای خیلی سرده ... و سودازا ...

ببین عزیزم ... قرصاتو اصلا بدون شرح حال دادن به پزشک قطع نکن و من نگفتم قرصاتو قطع کنی ...

باید با پزشکت مشورت کنی و اگر حس میکنی داری بهتر میشی آرام آرام زیر پزشک دوز رو پایین میاری و بعد قطع میکنی ...

موفق باشید ...
2728
سنا جونم سلام یک بار دیگه هم این سوال و پرسیدم اما جواب ندادی لطف می کنی بگی واسه چروک زیر چشم وخط خنده چی خوبه ؟ واسه اینکه تو بار داری شکممون ترک نخوره چیکار باید کنیم مرسی عزیزم

توضیح دادم گلم ....

صفحه 8 رو بخون

چند تا ضد چروک بهت میگم برای دور چشم و خط اخم و دور لب :

2 ق غ روغن زیتون

1 عدد سفیده تخم مرغ

روغن زیتون و سفیده تخم مرغ را خوب مخلوط کنید زیر چشمان بمالید مدت 20 دقیقه صبر کنید سپس با شیر یا آب ولرم بشوئید ... هفته ای سه بار ...

2 ق غ لگیر ترکی

4 ق غ روغن بادام تلخ

1 ق غ عسل

اگیر رو نرم کوبیده و عسل رو با بخار آب حرارت دهید تا روان شود روغن بادام رو اضافه کنید ... در همین حال اگیر ترکی را اضافه کنید و از حرارت برارید و 2 دقیقه خوب هم بزنید ... سپس 20 دقیقه ماسک کنید و با آب ولرم بشوئید .. هفته ای دو بار ... روغن بادام تلخ حاوی ویتامین E زیادی است ..

2 ق چ الکل سفید

1 عدد زرده ی تخم مرغ

2 ق غ شیر

الکل و زرده تخم مرغ رو مخلوط کنید ... ابندا صورت رو با شیر و پنبه بمالید و آماده کنید ... بعد از 10 دقیقه مواد رو ماسک کنید 20 دقیقه بماند .... بعد صورت رو با آب ولرم بشوئید و خشک کنید ... هفته ای دوبار ...

برای رفع چروک خنده روزی 3 بار دهان رو پر از باد کنید و تا15 بشمارید و بک دفعه باد را خالی کنید ... 5 بار پیاپی ...

ماسکهای میوه ... خیار هلو و .... خیلی موثره ...

کاتولین یا خاک چینی با عرق کاسنی یا گلاب ... مفیده ...

ماست و حنا مفیده ...

در مورد ترک در بارداری ... ماده در خون ترشح میشه که در بعضی ها ممکنه کمتر یا بیشتر باشه ... و یکی ترک میزنه یکی نه .... یکی از بین میره یکی نه ولی بهتره تو بارداری مدام روغن زیتون مالیدنی به شکم بمالید ...

موفق باشی
من به شدت کم خونی فقر آهن دارم و روزی سه تا آهن می خورم
چه غذاهایی استفاده کنم تا مشکلم برطرف بشه تازه می خام برای بارداری هم اقدام کنم.مرسی منتظرم

حتما هفته ای یکبار دل و جیگر و قلوه گوسفند بخور ... تازه باشه و مطمئن باش گوسفندیه ...

روزی 50 گرم پسته ی خام بدون نمک رو با آب و عسل میکل کن بخور ...

کنجد روزی یک مشت و خرما روزی سه تا تا باعث جذب آهن بشن ...

لبنیات و چای و ترشی اصلا لب نزن لطفا .... مانع جذب آهن میشن ...

گوست خوب گوسفندی بخور .... و گوشت گاو نخور ...

قرصای آهنتو مرتب بخور ... و مراقب باش یبوست نداشته باشی ...

اسفناج ، چهارمغز ، عسل ، سیاهدونه + عسل ، رو فراموش نکن ...

حتما بزار آهن خونت تنظیم بشه بعد اقدام کن ... الان اینکارو نکن اصلا ...

موفق باشی
حسنا جون من تقریباً 1 روز بعد از نزدیکی، ترشحات لزجی همراه مدفوعم دفع میشه. این طبیعیه؟ میتونه دلیل خاصی داشته باشه؟

ترشح لزج تو مدفوع یعنی دفع بلغم ....

بنظر نمیاد مشکلی باشه ....
سلام حسنا جان من دهان دخترم بو میده علتش چیه؟ دوسال و 5 ماهشه.

مراقب غذاهاش باشید و همینطور یبوست نداشته باشه ... علت بوی بد دهان یبوست و مشکل معده ست .... یا دندان خراب و پوسیده ...

عزیزم بعضی وقتها بو داره

بعضی وقتها پنیریه و بیشتر اوقات شیری رنگه

بی رنگ نیست

اگر بی بوئه مشکلی نیست .... اگر بوی عفونت و بد میده برو دکتر زنان معاینت کنه مطمئن شو که مشکلی هست یا نه ؟
سلام حسنا جون.. ممنون از راهنماییت عزیزم...طبعم سرد هست. دهانم هم گهگاهی که شیرینی میخورم بعدش ترش میشه فکر میکنم بلغمی مزاج هستم...بیشتر اهل خوردن غذاهای شیرین هستم.
گل همیشه بهار رو از عطاری بگیرم؟
طریقه انجام واژینال عسل رو هم یه توضیح بدی ممنون میشم.
سعی میکنم دیگه گوشت نخورم .
لکه بینی معمولا هر ماه برام پیش میاد.... قبل پریودی معمولا یکروز لکه بینی دارم.تنها یکبار لکه بینی نداشتم اونم دوماه پیش بود.ببخشید اینو میگم اطراف نوک دو پستانم هم چند تایی موی های زائد هست.
ایشالا که عاقبت بخیر بشی عزیزم.
لک بینی قبل از پریودی اگر همیشکی بوده و یک روز هم کمه ، بنظر مشکلی نمیاد ......
موی زائد دور پستان میتونه نشانه ی بالا پایین شدن هورمونها باشه ، میتونی برای راحتی خیال خودت هورمونهاتو آز بدی ...

موفق باشی
سلام حسناجون جوابمو ندادین راستش فکر میکنم من و همسرم هردو سرد مزاجیم ؟البته همسرم یکم بهتره
شرمنده اینو می گم ولی من تو این شش سال رابطه فقط یک یا دوبار ارضا شدم
ودر کل زیاد به نزدیکی اشتیاق ندارم وموقع نزدیکی هیچوقت باهمسرم همکاری نمی کنم و همیشه پشتم به اونه
خدا منو ببخشه خیلی دلم می خواد اینجوری نباشم باید چیکار کنم

ای بابا .... شاید از اون مدل هایی هستید که با آلت ارضا کامل نمیشن ... و کمی هم با مالش دست ارضا میشن .... هستن اینجور افراد .....

چراااااااا ؟؟؟ خب پس حتما مراقب خودت باش و چیزای گرم بخور ... حلواهای گرم :

صفحه ی 1 رو بخون عزیزم ....

و ترشی و ماست و چای و دوغ نخور ....

افسردگی نداری؟؟

حسنا جان برای از بین بردن کیست های سینه چی رو پیشنهاد میکنید؟

برای کیست سینه :

سینه را از رو دود عنیر نسارا بدهند و ضماد عسل بگذارند. ضمن اینکه خوردن عرق پونه هم خیلی موثره.....

موفق باشید
ن در حال اقدام برای بارداری هستم میخواستم بدونم خوردن سیرضرر داره؟
کلا چه چیزهایی رو قبل از بارداری و حین اقدام نباید بخورم
ممنون میشم راهتمایی کنین

نه عزیزم سیر ضرر نداره ...

ترشی و سردی بیش از حد خورده نشه ... در بعضی ها خوردن کنجد تو بارداری به خونریزی میندازتشون ... و توصیه میشه که ارده و کنجد و فراورده های کنجد خورده نشه به جاش چهارمغز بخورید .... به خصوص بادام ...

آهن خونتونم تنظیم باشه ...

موفق باشید
من یه مدت پیش کیست ریز تخمدان داشتم و پریودم خیلی عقب افتاده بود دکتر برام امپول استروژن نوشت وقرص دیان و متفورمین بعد از چند ماه قطعش کردم تا یه مدت خوب بودم . ولی الان دوباره به حالت قبل برگشتم پریودم دوماهه عقب افتاده . ونمی یاد نمی دونم چی کارکنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟// خواهش می کنم جواب مرابد هید چه کنم

صبح ناشتا جوشونده ی گل همیشه بهار .... با عسل خورده شه

صبحانه بخور بعد جوشونده ی مریم گلی + رازیانه ...

عصر هم یک استکان جوشونده ی بومادران یا عرق بومادران ...

شب قبل از خواب یک استکان عرق فراسیون که واقعا واسه کیست عالی جواب میده عزیزم ...

چای و ترشی و ماست و دوغ نخور ....

درست میشه ....

تو پریودی هم همرو قطع کن و زنیان دم کن بخور ...

موفق باشی

برای لاغری :

از ترکیب این عرقیات روزی سه استکان بخور: زیره سیاه + زیره سبز+کرفس+رازیانه
- روزی 5-6 عدد کندر را بخور
-اگر معده ات خوب کار نمیکنه حتما از ترکیبات ملین گیاهی استفاده کن
-قرصی به نام آلگومد Algomed که عصاره جلبک دریایی است روزی سه عدد صبح - ظهر - شب بخور بسیار در لاغر شدن کمکت میکند
- صبح ناشتا نیم ساعت تا یک ساعت قبل از صبحانه در نصف لیوان آب نیمه گرم یک قاشق غذاخوری عسل + دو قاشق سرکه سیب + بقیه اش عرق زیره بریز و بخور بعد هم حتما صبحانه ات را با میوه شروع کن
- از عطاری دانه گیاهی به نام چشم CHESHOM بگیر و روزی ده عدد بخور که البته باید مثل قرص با آب قورت بدهی نباید بجوی
- روزی یک لیوان آب هویج حتما بخور که خیلی جلوی اشتهایت را میگیره
از یک سری محصولات لاغر کننده هومیوپاتی هم میتونی استفاده کنی

و

ترکیب این عرقیات
:

زیره سیاه + زیره سبز+ رازیانه + کرفس + کندر + ریشه روناس ...
2706