2410
2553
عنوان

**همه چیز درباره دبـــی **

433048 بازدید | 3417 پست
بهتر بود یه تاپیک کلی درباره دبی داشته باشیم که دوستان سوالاتشون رو مطرح کنن و از تجربیاتشون بگن...

ودر اخر که جواب سوالتون رو گرفتید پست های اضافی و سلام و احوالپرسی و تشکر را پاک کنید که اینجا شلوغ نشه و بتونیم از مطالب مفید استفاده کنیم ...ممنون.

بچه ها ولی من بنابر تجربه ام بهتون میگم دور سان اند سند رو خط بکشین..ارکید خیلی بهتر از سان اند سند هست...دلمون. فورچون ارکید نیهال دوبی پالم ...هتل های خوبی هستن..هرچند که من بیشتر از همه اینا هتل سیاج رفتم و از اون خوشم میاد...شاید چون با همه کارکنانش از رسپشن گرفته تا لیدر و ... آشنا هستم..اتاق رو به دریا ..منظره عالی...قیمت مناسب

القبائل-کرفور سیتی سنتر-شابرا-انصار مال

اینجاها چیز های خوبی میتونی پیدا کنی

سیستم جدیدی که از ماهان گرفتم و فهمیدم که تور دوبی بیشتر از سه شب از این ور صادر نمیکنه..اگر بخوای 4 شب بمونی باید از اینجا 3 شبه بگیری و بری اونجا تو فرودگاه 1 شب بیشترش بکنی
قیمت ها هم هرکجا زنگ میزنم میگن قیمت الان با ماه رمضون فرقی نمیکنه..
البته نکته انحرافی اینکه من الان چند روزه خودم اومدم دوبی و اینها رو برای خانواده ام میخوام که دارن میان....
ولی ظاهرا ماه رمضون قیمتهاش فرقی با بقیه موقع ها نداره
پرواز کیش ایر هم که رفتش 5:30 بعدظهر از تهران میاد دوبی و عملا یه روزتون میپره....

نمیدونم چی براشون بگیرم که بیان اینجا
قیمتهایی هم که دوستم بهم داد برای ماه رمضون روی هتل نیهال با ماهان 4 شب 500 هزار تومن و با پرواز کیش ایر روی هتل فورچو410 هزار تومن
مثلا سیتی سیزن و فورچون هتل های خوبی هستن...سان اند سند رو پیشنهاد نمیکنم....دوبی پالم در حد سه ستاره خوبه

تو هتل های سه ستاره به ترتیب اینا رو پیشنهاد میکنیم:
دریم پالاس-دلمون-ورسای-وندوم پلازا-متروپولیتن-خلیج پالاس-کی پورت این-ارکید-نیهال-کالیفرنیا-لردس-فورچون-دوبی پالم-سیتی استار-کلاریج

2 ستاره سن مارکو..سمیرا میس
4 ستاره سیتی سیزن..فورچون گراند

سلام دوسای خوبم من دیروز برگشتم تجربیات هتل دریم پلاس خیابان مرقبات هتل تمیزی بود اما تنوع غذاییشش کم بود ما زنونه رفتیم وراضی بودیم امکانات داخل اتاقش فقط سشوار بود اما اگه اتو میخواستی برات میاوردن اما چیزه اضافه دیگری نداشت اب جوش داخل اتاق نمیاوردن ما روز اول رفتیم البسام که جنساش اخره بنجل بود صبحش رفتیم ایکیا تو فستیوال سنتر خیلی عالی بود هم ایکیا هم خمد پاساژ خیلی خوب بود چند تا مغازش حراج بود اما به نسبت قیمتهاش بالا بود روز 2 رفتیم ابن بطوطه که حراجهای عالی داشت خیلی خوب خرید کردیم در ضمن با مترو از ایستگاه رفه تا ابن بطوطه 50 دقیقه راه بود ایستگاه رفه نزدیکترین مترو به دریم پلاس بود چسبیذه به هتا برند فور لس بود که فیمتهاش عالیییییییییییییییی بود حتما سر بزنید ولی کوچیک هست

لامسی خیلی حراجهای خوبی خورده بود من از متلن خیلی خرید کردم و کفشهای خوبی هم استودیو شوز داشت پاساژ دیگه ای هم که رفتیم سیتی سنتر بود مارک اند اسپنسر خیلی مدلهای شیکی اورده بود لمل حراج نبود من کت ودامن رو 500 درهم خریدم کارفور هم عالی بود مخصوصا ملافه هاش

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش

ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

روناک جون لطفا منم راهنمائی کنید ، میخوام بدونم اگر روزهای قدر دوبی باشی ، شرایط چه جوریه ؟ بعدشم اگر هتل با ناهار نباشه ، مثلا همین هتل جمیرابیچ ، آیا میشه بیرون رستوران بری و غذا بخوری ؟
2720
منکه دوبار پارسال رفتم هتل سیاج و اصلا راضی نبودم
لیدرهاش که خیلی بد اخلاق و عقده ای بودن
وقتی که رسیدیم کلی توی فرودگاه معطل موندیم و حتی پرواز بعد از ما هم رسید ولی خبری از راننده هتل ما نبود
موقع برگشتمون به فرودگاه هم برامون ماشین نگرفتن و ما مجبور شدیم خودمون تاکسی بگیریم
دفعه دومی هم که رفته بودم با یه خانواده ْآشنا شده بودیم که میگفتن 3 بار اتاقشون رو عوض کردن و سئسک داشته اتاقشون
سارا جون

من از اژانس سوال کردم گفتن همه جا بازه فقط نوشیدنی و دیسکو ممنوعه ...رستوران ها هم اکثرا باز هستند فقط بعضی هاشون پوشیده هستند ...پارک ابی و مراکز خرید هم باز هستند .اکثر هتل ها هم ناهار دارن .
اطلاعاتی که بچه ها دادن رو براتون اینجا میزارم :

این جاهای دیدنی که خوبه برید
‏- وایلد وادی ( ‏Wild wadi‏ ) . یه پارک آبی خیلی مجهز و شیک ، اگه برین خیلی بهتون خوش میگذره . وردیش ‏‏20 هزار تومنه ولی بعد از وارد شدن پول دیگه ای ازتون نمیگیرن. اگه برای تفریح رفتین، حتما اونجا هم برین.
‏2- مدینه الجمیرا : اینم یه مجتمع تفریحی خیلی بزرگ و قشنگه که کلی رستوران و فروشگاه داره . به سبک ‏ساختمون های سنتی خودمون درست شده. همون نزدیکی های وایلد وادی و برج العربه. برج العرب رو هم ‏میتونید تا نزدیکی هاش برید ولی برای وارد شدن به لابی ، کلی باید پول بدید.‏

‏3- جمیرا بیچ پارک. یه پارک ساحلی با فضای سبز خیلی قشنگ در کنار خلیج فارس. جا برای شنا هم داره. ‏ورودیش 5 درهمه.‏

‏4- باغ وحش دوبی ، بدک نیست ، اگه وقت دارین به دیدنش می ارزه، 2 درهم ورودی داره. همون نزدیکی ‏های جمیرا بیچ پارکه

‏5- یه سری قایق قدیمی هستن به نام عبره که ملت رو از این طرف خور به اون طرف منتقل می کنند. سوار ‏اینا هم بشین . بد نیست

‏6- از تجربیات قابل توجهی که حیف است به سراغ آن نروید سینماست، در طبقه سوم سیتی سنتر، بخشی ‏به سینما با 11 سالن اختصاص پیدا کرده که اولا هم سالنها از همه نظر استاندارد هستند و از همه مهمتر ‏فیلم های سه بعدی را می توانید آنجا ببینید. ما فیلم آواتار را با هر بلیط 50 درهم (حدود 15 هزار تومان) ‏دیدیم که گر چه داستان قابل توجهی نداشت ولی دیدنش واقعا جالب بود. فروشنده بلیط روی مانیتور صندلی ‏های باقی مانده را نشان می داد و شما می توانستید صندلی را که می خواهید انتخاب کنید، بعد هم بلیط ‏همان لحظه چاپ و با یک عینک به ازای هر نفر داده می شد. کنار سینما، در هتل و یکی از فروشگاه ها ‏صندلی های ماساژ گذاشته بودند که با انداختن سکه یک درهمی به راه می افتاد و 2 دقیقه پشت و ساق ‏پا را ماساژ می داد، چیزی که من فقط در مجموعه مهتاب اتوبان قم-تهران دیدم البته با مدت زیادتر و قیمت ‏خیلی بیشتر. به هر حال به نظر من سینما را از دست ندهید به خصوص اگر فیلم سه بعدی دارد.‏
‏7- هتل آتلانتیس و آکواریوم ماهی که میگفتن ????? ماهی داره و یک کوسه هم داشت‏

‏8- برای تفریح هم میتونی شبا برین کشتیهای تفریحی با موزیک و غذا همراهه خوبه !! ‏
‎9-‎‏ تور کشتی‎ ‎یه کشتی هست که روی خور میره و به همراه موزیک زند ه و‎ ‎شام‎

2714
کجاها نریم :‏

‏1.‏ شهر بازی سیتی سنتر، یه چیزی تو مایه های سرزمین عجایب ولی بزرگتر و مجهز تر توی سیتس ‏سنتر دوبی ساختن که تا بزرگتر ها خرید می کنن، بچه ها هم بازی کنن . البته واسه بچه های ‏کوچیکه.‏

‏2.‏ پیست اسکی سر پوشیده دوبی . بزرگترین پیست اسکی سرپوشیده جهانه . البته ما که خودمون ‏اینجا پیست داریم، زیاد نمی ارزه اونجا پولمون رو بدیم بریم اسکی.

‏3.‏ Wonder land‏ یا همون شهر بازی دوبی . شاید هم یه شهر بازی ‏بزرگتر هم داشته باشه. ولی من به تاکسی گفتم واندرلند.

*****بازارها و مراکز خرید :

یه فروشگاه زنجیره ای توی دوبی هست به اسم کارفور ( ‏Carrefour‏ ) . تو مایه های رفاه و ‏شهروند، ولی اقلا 20 برابر. انقدر بزرگه و تنوع محصول داره که مغز آدم هنگ می کنه. مثلا ‏توی بخش لبنیاتش اقلا 100 نوع پنیر داره. همه چیز هم توش پیدا میشه ، از شیر مرغ تا جون ‏ادمی زاد. اینجاست که باید خیلی مواظب باشید. وگرنه موقع خروج از فروشگاه می بینید یه ‏فیش 200- 300 هزار تومنی جلوتون میذارن. . شکلات و اینا رو هم میتونی از کارفور توی سیتی سنتر خرید کنی چون تازه تره

‏ center- آدرس: خیابان القرهود، مقابل باشگاه گلف خور
ساعات کار: 10صبح تا 10 شب - جمعه ها 2 بعد ازظهر تا 10 شب

‏ اولین جائیه که ایرانی ها میرن . چون خیلی معروفه . سیتی سنتر بسیار بسیار بزرگه. دوسه ‏روز باید برید تا فقط ببینیدش. البته چندان نمیشه ازش خرید کرد چون قیمت ها سر به فلک ‏می زنه. اکثر برند های معروف هم اونجا نمایندگی دارن. البته اگه حراج زده باشن میشه ‏بهشون نزدیک شد. مثلا ‏Pier‏ ‏Gardin‏ بعد از این که 75% تخفیف زده بود ، ارزون ترین کت و ‏شلوارش رو 150 هزار تومن میداد.‏
فروشگاه بزرگ ایکیا (اسباب و اثاثیه منزل) در این جا شعبه داره و همچنین نمایشگاه اتومبیل ‏های تویوتا و لکسوس نیز از جمله سایر بخش های این مرکز می باشند. ‏

یه فروشگاه جالب دیگه هست به اسم ‏Brands for less‏ . این فروشگاه اجناس برند ‏های معروف رو که به هر دلیلی فروخته نشدن میاره و به قیمت خیلی مناسبی می فروشه. ‏البته بیشتر برند هاش آلمانیه . ولی خوب اونجا هم جنس های خیلی مناسب و با کیفیتی ‏داره. مخصوصا لباس های زمستونیش. اینم واسه اونائی که جنس خوب و ارزون میخوان. این ‏دو فروشگاه رو هنوز ایرانی ها پیدا نکردن. آدرس خیابون خالد ابن ولیده .‏

مرکز خرید برجمان : - آدرس: تقاطع خیابان مرکز تجاری و خیابان خالد بن ولید
ساعات کار: 10صبح تا 10 شب - جمعه ها 4 بعد ازظهر تا 10 شب

اینم یه مرکز خرید خیلی بزرگ و خیلی شیکه ، توی خیابون شیخ زاید فکر کنم باشه. از نظر ‏زیبائی از سیتی سنتر بهتره و لی به اون معروفیت و شلوغی نیست. شما بسیاری از مارک ‏های معروف جهان را در این مرکز مشاهده خواهید کرد. مجموعه کاملی از فروشگاه های ‏عرضه کننده لباس، لوازم الکترونیکی، دکوراسیون و غیره در این مرکز وجود دارند. بخشی تحت ‏عنوان ‏Fun City‏ برای بازی کودکان در نظر گرفته شده است. رستوران ها و بخش عرضه کننده ‏غذاهای ‏Fast food‏ نیز از بخش های پرطرفدار این مرکز می باشد.‏

فروشگاهی معروف به ‏outlet factory‏ رفتیم، اجناس آن انواعی از لباس ‏های زنانه، دمپایی، کاپشن و جوراب و برخی دیگر از این قماش بود البته بیشتر ساخت تایلند ‏و با قیمت های خیلی مناسب که همه خوششان آمد. فروشنده اصلی هم ایرانی بود و پول ‏ایرانی را هم آنجا قبول می کردند. راهنما می گفت که این فروشگاه به شکل منطقه آزاد ‏محسوب می شود و برای همین جنس هایش ارزانتر است.‏
مرکاتو ‏Mercato‏ -آدرس: خیابان ساحلی جمیرا – نزدیک باغ وحش دبی
ساعات کار: 10صبح تا 10 شب - جمعه ها 4 بعد ازظهر تا 10 شب‏
‏ دیدار از این مرکز را به همه و حتی کسانی که قصد خرید هم ندارند، توصیه می کنند . ‏گردش در این مرکز خرید مثل گردش در یک موزه ای زیبا متعلق به دوران رنسانس می ‏باشد...

این مرکز دارای بیش از 90 فروشگاه و چندین غذاخوری و کافی شاپ می باشد. ‏شعبه ای از سوپرمارکت بزرگ "اسپینیز" نیز در این مرکز قرار دارد. 7 سالن سینما "سنچری ‏سینما" نیز از بخش های دیگر این مرکز می باشند. معمولا در تعطیلات آخر هفته، برنامه های ‏سرگرم کننده ای برای مراجعه کنندگان در نظر گرفته می شود. ‏

نام برخی فروشگاههای مرکاتو ‏
جزئیات ‏ فروشگاه
مد ایتالیایی ‏ آرمانی ژونیور‌ (‏Armani‏ ‏Junior‏)‏
لوازم خانگی بمبی (‏Bombay‏) ‏
سینمای چندگانه‌‏ گراند سینما (‏Grand Cinema‏) ‏
پوشاک جین و اسپورت‌ مردانه و زنانه ‏ دیزل (‏Diesel‏) ‏
اسباب بازیهای آموزشی برای کودکان مرکز آموزش ابتدایی (‏Early Learning‏ ‏Centre‏) ‏
مد زنانه فلورت (‏Fleurt‏) ‏
خانه مد آلمان هوگو باس (‏Hugo Boss‏) ‏
کفشهای زنانه میلانو‌ (‏Milano‏) ‏
پوشاک و مایوهای‌ زنانه برزیلی‏ مدا برزیل (‏Moda Brazil‏) ‏
لباس زیر و لباس شب زنانه با کیفیت عالی نایومی (‏Nayomi‏) ‏
سوپر مارکت اسپاینیز‌(‏Spinneys‏)‏
مد معمولی تاپ شاپ (‏Topshop‏) ‏
لمسی پلازا ‏Lamcy Plaza‏- آدرس: منطقه عود میثاء – خیابان زعبیل
ساعات کار: 10صبح تا 10 شب‏
‏ لمسی پلازا در بین همه مراکز خرید دبی، بعنوان ارزانترین مرکز شناخته می شود. به همین ‏علت از ازدحام بیشتری برخوردار است. ساخت نمایی از پل معروف لندن در این مرکز، جلوه ‏زیبایی به آن بخشیده است...
. این مرکز یکی از شلوغ ترین مراکز خرید در دبی می باشد. لباس، ‏کیف وکفش، صنایع دستی، جواهرآلات زینتی، وسایل ورزشی، اسباب بازی، عطر و ادکلن و ‏لوازم الکترونیکی منزل از جمله کالاهای هستند که در این مرکز عرضه می شوند. بخش عرضه ‏غذاهای ‏Fast food‏ این مرکز از دیگر بخش های شلوغ آن می باشد. نداشتن یک پارکینگ ‏مناسب و کافی از جمله مشکلات این مرکز خرید می باشد

فروشگاه مال امارات بورس انواع مارکهای معروف است این مرکز خرید دارای دو طبقه ‏است . از مهمترین و برجسته ترین مشخصات آن پسیت اسکی سرپوشیده آن است .فضای ‏که خریداران می توانند وسایل خود را کنار گذاشته و با چوب اسکی ، لوژ ، اسنوبرد تفریح ‏نمایند .از دیگر تفریحات آن یک پارک سرپوشیده با ترن هوایی ، بازیهای ودیویی ، شبیه ساز ‏سواری ، آمفی تاتر ، مرکز هنری وسالن سینما 14 پرده ای است .این مرکز شامل 2 هتل ، ‏‏500 صندلی تاتر ،2 مسجد ،400 مرکز خرید و 70 رستوران است .معروف ترین مارک ها در این ‏مرکز خرید به دور هم جمع شده اند که شامل : دبنهامز ، هاروی نیکول ، کارفو ، ‏ویرجین،مگااستور ‏Megastore‏ ،زارا ، تامی ، پپ جین ‏Pepe ‎،H&M ‎، ‏Guess‏ ، دلچگابانا ‏Dolce ‎and Gabbana ‎، ‏DKNY‏ ،رالف لورن ‏Ralph Lauren‏ ، بربری ‏Burberry‏ ،دینهام وهاروی نیکلز و ‏‏... است .
ساعات کاری ازشنبه تا سه شنبه :10 صبح تا 10 شب
ساعات کاری از چهارشنبه تا جمعه :10 صبح تا 12 شب
ساعات کاری فوت کورت و کارفو : 9 صبح تا 12 شب‏

نکات آخری :

بی بی شاپ در خیابون کرامه که یه مغازه ای بود که لباس و وسایل بچه از نوزادی تا ?? یا ‏‏?? سالگی داره و کلی حراج زده اکثر وسایلش مارک جونیورز بود و‎ ‎قیمتهاش نسبت به ایران ‏خیلی مناسب حراجش ??-?? درصدی بود

‏-‏ ارزان ترین جا برای خرید کودکانه ارزون‌ترین جا ‏dubai outlet mall

‏-‏ بدی چون خیلی قیمت های فروشگاههای پاساژ خوبه

‏-‏ تو مارک دار‌ها هم امارات مال از بقیه بهتره تو کفش و لباس زنانه ‏

لباس حاملگی قیمت مناسب اکثر فروشگاههای مکس داره که تو امارات مال - ابن بطوطه و ‏الغریر و... شعبه داره

‏-‏ خیلی فروشگاههای خوبی مثل ابن بطوطه و مخصوصا لامسی پلازما - سیتی ‏سنتر هستن که راحت می تونید خرید کنید مخصوصا که خیلی هم خوب حراج میزنن

درباره خوراکی ها هم بگم

بستنی ها هم بستنی مک دونالد دجاج کنتاکی و برگر کینگ (با طعم انبه) می گن خوبه

‏- اگه به رستوران هندی رفتید، حتما بگید که غذا ‏not spicy‏ باشه. یعنی فلفل نداشته باشه . وگرنه نمیتونید ‏بخورید.‏

‏- یه غذائی دارن به نام شاورما ‏shaverma‏ که ظاهرش مثل کباب ترکی خودمونه قیمتش 3 درهمه . ولی ‏وقتی می خرید می بینید که دقیقا 3 لقمه است. باید 3 تا بخرید تا سیر بشید. مزش هم یکم با کباب ترکی ‏ما فرق داره

‏- آب لوله اونجا خوردنی نیست. باید آب معدنی بخرید . بطری کوچیکش 1 درهمه و بزرگ 2 درهم.
‏- نوشابه هم 1 درهمه. سطح شهر هم پر از دستگاه های خودکار فروش نوشابه و آب هست.‏

‏- پیتراهاشون حدودا 2500 تومنه . ولی خیلی کوچیکه . من که خوشم نیومد.‏

‏- یه رستوران هائی هست که خودشون میگن حتی الاشباع . 5 هزار تومن میدی و میری تا میتونی میخوری. ‏کم و بیش می ارزه

‏- حتما برید ساندویچ ‏Subway‏ . خیلی خیلی خوشمزه است. البته اونم 5 هزار تومن براتون آب می خوره. ‏ولی یه بارش رو می ارزه. برعکس مک دونالد که هم خیلی کوچیکه و هم مزش کم و بیش معمولیه . بوف ‏خودمون ازش بهتره.‏

بستنی بسکین رابینز یک قیف را با دو کره بستنی پرمی کنن (البته از نوع کاکائویی تلخ بود) 24 درهم پرداخت ‏یعنی بیش از 6 هزار تومان اصلا هم می گن خوشمزه نیست

‏-رستوران ها هم همشون توی خیابون "الرقه" شعبه دارن که این خیابون موازیه خیابونیه که بیشتر هتل ‏هایی که ایرونی ها میرن توشه و پیاده هم شبا میتونین برین.

‏-بهت پیشنهاد میکنم یک بار رستوران صدف و رستوران نسرین برو حتمااااااااااااااااااا ... ‏‏... رستوران نسرین پنج شنبه شب برو ... حالشو ببر ... خواننده هم داره البته قشنگ نیست صداش ولی ‏خب یکم خوش میگذرونید

‏-ابن بطوطه یه رستوران ایرانی به اسم نون و کباب داره غذاش خیلی خوشمزه است
‏-که بین همه برندهایی که ما تست کردن اولویت 1 تا 4 به ترتیب 1- ‏KFC ‎‏ 2 – ساندویچ ‏subway‏ 3- مک ‏دوناند و 4 – پیتزا هات‏
.‏

سلام بچه ها ..کم پیدایین؟؟؟دوبی اگر ببینن داری در ملا عام میخوری جریمه ات میکنن..ولی هتل ها غذا میدن..البته ما که تو فروشگاههایواشکی آب معدنی میخوریم....
رستوران های بیرون روز ها بسته هستن..ولی بعضی جاها هم باز هستن....
**** سکوت، گاهی بهترین تحقــــیر است...! ****
2706