2733
2734
عنوان

تراشه های الماس

13732 بازدید | 69 پست
ادامه ی بحث و گفتگوی موضوع تراشه های الماس تایپیک قبلی برای کاربران گرامی مثل گذشته قابل دسترسی نیست .
علاقمندان و منتقدین را در این تایپیک به ادامه ی بحث دعوت می کنم
با تشکر ــ زمانی
برای مشاهده ی آخرین نقطه نظرها به صفحه ی زیر مراجعه کنید و اگر نظر ، انتقاد یا پیشنهادی داشتید مطالب جدید را بعد از این در همین تایپیک بنویسید
http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=5414&PageNumber=27
کودک شما هم می تواند ممتاز یا نابغه شود
از بهمن ماه 83 با بهره گیری از شیوه ای علمی ، آموزش خواندن زبان فارسی را با نیلوفر آغاز کردیم. در شهریور 84 گزارش آن در مجله خانواده سبز با عنوان " نیلوفر نابغه 2 ساله..." به چاپ رسید . به خاطر پیشرفت سریع دخترمان احساس خرسندی ، رضایت و شادمانی فراوان در جمع خانواده ی ما به وجود آمد ... حیفمان آمد که این شادمانی را با هم میهنان عزیزمان قسمت نکنیم . بر همین اساس در گزارش یاد شده ، قول همکاری به همه ی عزیزانی که خواننده ی آن گزارش بودند داده شد. یعنی کسانی که مثل ما فرزند خردسال داشتند و یا قرار بود در آینده صاحب فرزند بشوند .
بسته های آموزشی در چهار مرحله تدوین و از سوی کارشناسان دفتر تکنولوژی آموزشی وزارت آموزش و پرورش مورد ارزیابی قرار گرفت .بعد از کارشناسی ،این طرح با نام تراشه های الماس وبا هدف نخبه پروری رسماً تایید شد .
در طول 6 سال گذشته حدود 30 هزار کودک 2 تا 6 سال از طریق این آموزش ها که به صورت مکاتبه ای در اختیار والدین آنها قرار گرفت موفق به فراگیری مهارت خواندن فارسی و انگلیسی شده اند .
این که هم اکنون در حال مطالعه ی این متن هستید نشان می دهد که شما هم مثل ما به موفقیت بزرگ تری دل بسته اید . شما خواهان جامه ی عمل پوشاندن به خواسته های خود در تعلیم و تربیت فرزندتان به بهترین شکل آن هستید . موفقیت محصول تفکری هدایت شده است و گرایش به کسب آن قابلیت فوق العاده ای است . امروزه موفقیت یک علم است . اگر دانش و وسیله ای که شمارا به آن برساند نشناسید رسیدن به موفقیت دشوار خواهد بود . البته جهان دستخوش دگرگونی عمیقی شده است و ما نیز همراه با آن باید تغییر کنیم . امروز در عصر اطلاعات به سر می بریم، عصر نیروی جسمانی به سر آمده و به جای آن نیروی ذهنی حاکم شده است . اطلاعات و دانش از منابع اصلی و گرانبها ترین سرمایه ها محسوب می شوند. شایسته است که دریچه های علم را 3 یا 4 سال زودتر به روی فرزندان خود بگشاییم.
آموزش از سنین اولیه مقدمه ی شکوفایی نبوغ و خلاقیت کودکان خواهد بود . استعداد های بالقوه ی کودکان یکی از بزرگترین منابع طبیعی بهره برداری نشده ی کشور می باشد که ارزش و اهمیت آن به مراتب بالاتر از انرژی هسته ا ی است . جدی ترین سرمایه گذاری ها باید در این راستا صورت پذیرد .
کودکان خردسال معلم پذیر نیستند . پدر و مادر ها بهترین آموزگارانی خواهند بود که می توانند این آموزش ها را با صرف روزانه 10 تا 20 دقیقه در قالب بازی و تفریح به فرزندان خود تعلیم بدهند . از امکانات دیگر این آموزش ها ارائه فیلم های زبان انگلیسی مخصوص آموزش کودک با شیوه ای کاملاً متفاوت و جذاب است که فرزند شما با اشتیاق و علاقه فراوان به تماشای آن ها می نشیند و پس از مدت 2 تا 3 ماه توانایی درک مطلب و صحبت کردن زبان انگلیسی را بدست می آورد و در صورت قرار گرفتن در محیط انگلیسی زبان ها به راحتی با هم سن و سالان خود ارتباط بر قرار کرده و بعد از مدت کوتاهی قادر به گفتگو با آن ها خواهد شد.این تجربه ای است که بارها گزارش شده است .

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

سلام و خسته نباشید خدمت بابای نیلوفر عزیز
من هستی مامان هومن هستم
راستش من توی کلاس های نابغه کوچولو شرکت کردم و تمام سی دی ها و جزوه های اونا رو تهیه کردم
میخواستم بدونم آیا این تراشه های الماس چیزی شبیه همون آموزشهای موسسه نابغه کوچک آسمانی هست یا نه
اساس کار اونها هم سی دی های آموزشی پروفسور شیچیدا و فلش کارت هستش
ممنون از لطفتون
2728
خانم هستی ، سلام ؛
من از روش شی چیدا چیزی نمی دانستم اما امروز با جستجو در اینترنت مطالبی از تفکرات این محقق ژاپنی را مطالعه کردم .مبنای تفکر او این است که باید کاری کنیم که توانمندی های نیمکره ی راست و چپ مغز کودک برای یادگیری فعال شوند .
بسیاری از محققین روان شناسی با رویکرد آموزش و تعلیم و تربیت در هزاره ی سوم از این حوزه و مبنا کار را دنبال می کنند .
ما بحث های کلی در این زمینه را در نی نی سایت آغاز کرده ایم و به زودی ادامه خواهد یافت . چون دسترسی به آن مطالب دشوار شده است من آنها را به این تایپیک منتقل خواهم کرد .
اما آموزش های تراشه های الماس خانگی (home school) بوده و نیاز به کلاس و دوره برای مادر یا کودک ندارد و این آموزش ها فقط رو خوانی زبان فارسی و صحبت کردن انگلیسی ودر مرحله ی 4 رو خوانی کلمات انگلیسی را به کودکان 2تا 6 سال در قالب بازی و تفریح به کمک مادران در خانه با روزی 10 تا 20 دقیقه یاد می دهد .

قبلاً چند جا توسط بعضی از مادران نوشته شده است که " آدم با هوش با هوشه و آدم کم هوش کم هوش . ما باید باور کنیم که ضریب آی کیو ها متفاوت است و برای هر کسی ثابت و غیر قابل تغییر ."

این باورهای در مورد هوش و IQ مبتنی بر اطلاعات و دانشی است که روزگاری باور عموم بوده است . اما بعد ها کسانی آمدند و با تحقیقات و یافته های خود باور های قدیمی را زیر سوال بردند .
در نیمه ی دوم قرن بیستم هم زمان با پایان فعالیت های پیاژه ، دانشمندی استثنایی با کنجکاوی فوق العاده ، در آن سوی اقیانوس یعنی قاره ی آمریکا به نام ( راجر اسپری ) پژوهش های دامنه داری در مورد مغز انجام داد که این نتایج محصول آن کار ها بود :

1 – او را برنده ی جایزه ی نوبل کرد .
2 – دیدگاه جهان را در مورد مغز عوض کرد و تصور عموم از مغز کودکان را تغییر داد .

برای تغییر باورهای قدیمی ، خودتان را آماده کنید ؛ باز هم در این زمینه خواهم نوشت .

جایزه ی نوبل پزشکی به وصیت آلفرد نوبل ، دانشمند شهیر سوئدی از سال 1901 هر سال به یکی از دانشمندان بزرگ دنیای پزشکی یا فیزیولوژی از سوی آکادمی علوم سلتنطی سوئد اعطا می شود .این جایزه در سال 1981 به راجر اسپری به خاطر پژوهش هایش در علوم عصب شناسی یا (neuroscience) اعطا شد .
کاری که پروفسور اسپری کرد این بود که نشان دهد مغز افراد که از دو نیمکره تشکیل شده است در هر نیمکره بخشهایی از فعالیت های ذهنی مدیریت و اداره می شوند .

او ما را به این نتیجه رساند که در نیم کره ی راست مغز کودکان ، که به آن بخس هنری مغز هم گفته می شود پردازش کار های زیر انجام می شود .
1 – تصاویر شامل : رنگ ها – الگوها – عکس ها – طرح ها . . .
2 – تخیل شامل : خلاقیت – رویا – تصور – خواب دیدن . . .
3 – توازن شامل : موسیقی – شعر – هماهنگی . . .
4 – درک فضایی شامل : احجام – اجسام . . .

و در نیمکره ی چپ مغز کودکان که به بخش منطقی مغز معروف است به کار های زیر پرداخته می شود
1 – منطق شامل : علت و معلول – استدلال – نظم . . .
2 – زبان شامل : نوشتن – خواندن – صحبت کردن . . .
3 – ریاضیات شامل : اعداد – محاسبات . . .
4 – تحلیل شامل : ارزیابی – مقایسه . . .
دو نیمکر ه کارهای بالا را با هماهنگی یکدیگر انجام می دهند و تاثیر متقابل بر هم دارند .

ادامه دارد . .

. . همزمان با پی بردن به عملکرد دو نیمکره ی مغزی ، در اواخر قرن بیستم ، دانشمندان متوجه شدند که آدمها بیشتر از یک بهره ی هوشی دارند .
بنا بر این کودک شما با تعدادی از هوش هایی که قرار است پرورش داده شود به دنیا آمده است . یک تشبیه عملی کمک بیشتری در این زمینه به شما خواهد کرد :
همه ی شما مطالب خودتان را تایپ و در این تایپیک می گذارید ؛ ولی اکثراً برای تایپ کردن از دو یا سه انگشت بیشتر استفاده نمی کنید . اما کسانی از شما هستند که دوره ی تایپ ده انگشتی را دیده اند و برای تایپ کردن مثل تایپیست های حرفه ای از همه ی 10 اگشت خود بدون نگاه کردن به صفحه ی کلید استفاده می کنند .حرفه ای ها با سرعت بالا و کیفیت مطلوب این کار را انجام می دهند .
هوش های چند گانه ی فرزندان شما از این قرار است که شما باید یاد بگیرید که همه ی ابعاد هوشی فرزندتان را پرورش بدهید تا در آینده به فردی توانمند و کار آمد تبدیل شود:

هوش های عاطفی یا هیجانی و خلّاق :

1 . کودکان خلق می کنند ــ ( هوش خلاق ) . عده ای تصور می کنند که خلاقیت استعدادی است که افرادی خاص از آن برخوردارند ، در صورتی که همه ی بچه ها با هوش خلاق خود به دنیا می آیند ، پرورش هوش خلاق راهکار هایی دارد که بعداً به آنها خواهیم پرداخت .

2 . کودک و خودش ــ ( هوش شخصی) . کودکان به مرور یاد میگیرند که چگونه با خودشان ارتباط برقرار کنند ، گفتگوی درونی داشته باشند و خودشان را دوست داشته باشند . این هوش با دانش شخصی و خود شکوفایی مرتبط می شود و با تقویت این هوش بجه ها در آینده به خود شناسی و صلح با خویشتن می رسند .

3 . کودک و دیگران ــ ( هوش اجتماعی ) . فراگیری مهارت های ارتباطی و توانایی همکاری و تعامل با بچه های دیگر از وظایف هوش اجتماعی کودکان است .

4 . کودک وخدا ــ ( هوش معنوی ) رشد واعتلای معنوی باید از کودکی مورد توجه والدین قرار گیرد . یکی از ده اتفاق مهم قرن بیست و یکم گرایش بی سابقه ی مردم دنیا به معنویت است . شما از هم اکنون این گرایش را در کودکتان به وجود بیاورید .

ادامه دارد . . .
2738
سلام من تازه مطالب شما رو خوندم خیلی الب بود برام ولی نمی دونم این تراشه های الماس دقیقا چیه و چطور می شه تهیه کرد اگه راهناییم کنین منون می شم
و خدایی که در این نزدیکی است
سلام خدمت بابای نیلوفر.خسته نباشید.میخواستم بدونم آیا از یاد گرفتن و خوب پیشرفت کردن دخترم در تراشه های الماس میشه تا حدودی هوش بچه رو حدس زد؟دختر من الان 23 ماهشه یعنی ماه بعد 2 سالش رو تموم میکنه من تقریبا 20 روزه این کارتها رو از شما خریداری کردم الان در عرض 20 روز 14 کلمه رو کامل یاد گرفته ولی کلمه دهان و زبان رو بعضی وقتها زبان رو هم دهان میگه به علت تشابهش.ولی همه رو خیلی عالی یاد گرفته.میخواستم بدونم بچه های هم سن دخترم همه مثل هم هستند و مرحله اول رو به این سرعت یاد میگیرند یا نه؟؟؟؟با تشکر فراوان.
خدایا کاش حکمتت رو می دونستم ولی راضی ام به رضای تو!
خانم tara ،سلام ؛
چه دختر نازی ! هزار ماشاءالله
قطعا ًدختر شما یکی از با هوش ترین دختران دنیا است . به شما کمک خواهم کرد تا او به یکی از افراد سرآمد ایران تبدیل شود .
بله فرزند شما خیلی خوب یاد گرفته ، اما فعلاً توصیه می کنم کمی آهسته پیش بروید ( در این سن هر 2 روز یک کلمه )
در عوض بازی کتاب خوانی را هم به برنامه هایتان اضافه کنید . شاد باشید .
خانم اسکارلت ، سلام
در جای دیگری خواندم ، نوشته بودید که چون می خواهید فقط انگلیسی کار کنید تصمیم به فروش بسته های آموزشی تراشه های الماس گرفته اید ؛ شما بسته ی مرحله ی 1 را باز کنید و جزوه ی مربوط به زبان انگلیسی را مطالعه کنید .مطمئن هستم در تصمیم خود تجدید نظر خواهید کرد . وانگهی خیال کنید یک عروسک اضافه تر خریده اید و شاید روزی خواستید فارسی را هم کار کنید . یا نهایتاً خواستید به جشن تولدی بروید ، این بسته ها بهترین کادوی آن جشن خواهد بود که شما به فرزند دوستتان خواهید داد . به ما گفته اند و به تجربه دیده ایم که این بهترین بوده است .
موفق باشید .
2706