2726
عنوان

روابط جنسی در بارداری

88237 بازدید | 16 پست
سلام این مقاله رو اینجا گذاشتم برا مامانای گل که دوره باراری رو با آگاهی بیشتر بگذرونن،سلامت باشید و شاد.

آیا می توانیم در طول بارداری آمیزش داشته باشیم؟
البته که بله! معمولا در یک بارداری عادی مقاربت برای زن باردار سالم و همسرش ایرادی ندارد. برخی پزشکان آمیزش جنسی را در هفته آخر بارداری ممنوع می کنند، ولی همه پزشکان با این نظر موافق نیستند در این مورد می توانید نظر پزشک خود را جویا شوید. فعالیت جنسی مکرر نباید در یک بارداری سالم، مشکلی ایجاد کند. معمولا زوجین می توانند فعالیت جنسی قبلی خود را ادامه دهند. البته اگر در معرض زایمان زودرس باشید یا یکی از مشکلات بارداری مانند کوتاهی یا اتساع دهانه رحم، نشت مایع آمنیوتیک، جفت سرراهی یا خونریزی داشته باشید و یا اینکه سابقه سقط ناشی از زایمان زودرس را داشته باشید احتمالا پزشک معالج شما را از انجام نزدیکی منع خواهد کرد.

آیا آمیزش جنسی در دوران بارداری به جنین آسیب می رساند ؟
بسیاری از مردان می خواهند بدانند که آیا فعالیت جنسی به جنین صدمه می رساند یا خیر. آمیزش جنسی و انزال، هیچ یک در بارداری کم خطر ایرادی ندارد. جنین در محفظه عضلانی رحم قرار دارد و از جنین بوسیله مایع آمنیوتیک و کیسه آمنیوتیک به خوبی محافظت می شود. یک پوشش مخاطی ضخیم دهانه رحم را می پوشاند و مانع از انتقال عفونت نیز می شود. ممکن است چندی بعد از اوج لذت جنسی جنین شما تکان بخورد! در این مورد نیز نگران نباشید چون این افزایش تحرک بدلیل افزایش جریان خون ناشی از افزایش ضربان قلب شماست نه بخاطر اینکه جنین احساس درد می کند یا از آنچه روی داده چیزی فهمیده است. با این حال اگر هنوز نگرانید و پرسشی در این باره دارید، در یکی از جلسات مراقبت بارداری که هر دو حضور دارید آنرا مطرح کنید.

آیا میل جنسی در دوران بارداری تغییر می کند؟
عموما تمایل جنسی زنان باردار از یکی از دو الگوی زیر پیروی می کند:
کاهش میل جنسی در سه ماهه اول و سوم بارداری و افزایش آن در سه ماهه دوم کاهش تدریجی میل جنسی با پیشرفت بارداری طی سه ماهه اول ممکن است دچار تهوع و ضعف باشید. طی سه ماهه سوم ممکن است افزایش وزن، بزرگ شدن شکم و حساسیت سینه ها و سایر مشکلات باعث شوند کمتر میل به تماس جنسی داشته باشید. این حالت طبیعی است. در مورد حس خود با همسرتان صحبت کنید و سعی کنید راهی بیابید که برای هر دوی شما رضایت بخش باشد. بارداری در بعضی زنان باعث افزایش میل جنسی می شود. فارغ شدن از نگرانی در مورد احتمال بارداری به برخی از زنان احساس رهایی می بخشد. در برخی موارد، یک زن در دوران بارداری است که برای اولین بار به اوج لذت جنسی می رسد و یا چند بار اوج لذت را تجربه می کند. این موضوع به دلیل افزایش فعالیت هومورنی و بیشتر شدن گردش خون لگن است. برخی زنان فکر می کنند که بدلیل افزایش اندازه و تغییرات جسمانی ناشی از بارداری، جذابیت خود را از دست داده اند. ممکن است بعد از مقاربت احساس گرفتگی در شکم یا حساس شدن ناراحت کننده در سینه ها داشته باشند. در مورد این احساسات خود با همسرتان صحبت کنید، درک متقابل و محبت می تواند به هر دوی شما کمک کند.

آیا بارداری می تواند موجب تغییر در میل جنسی همسر شود؟
بله! بعضی از مردان خانم باردار خود را جذابتر از هر وقت دیگر می بینند و گروهی دیگر از شدت نگرانی برای سلامت مادر و جنین تمایلات جنسی خود را سرکوب کرده یا اصلا آنرا احساس نمی کنند. در هر صورت صحبت کردن می تواند باعث شود تا تغییر در رفتارها برای طرف مقابل قابل درک شود.

چه وضعیتهایی برای یک زوج باردار مناسب و راحت تر است؟
ممکن است با پیشرفت بارداری متوجه شوید که انتخاب وضعیت های جدید برای آمیزش جنسی ضروری است. ممکن است شکم شما باعث شود انتخاب برخی وضعیت ها برای شما ناراحت کننده باشد. به علاوه، توصیه می کنیم که حدود 16 هفتگی به پشت نخوابید چرا که وزن رحم بر روی عروق اصلی لگن ممکن است گردش خون این ناحیه را مختل کند. بهتر است برای آمیزش جنسی یا به پهلوی خود بخوابید و یا رو قرار گیرید.

چه زمانی باید از آمیزش جنسی اجتناب کرد؟
برخی وضعیت ها باید شما را نسبت به عدم انجام آمیزش آگاه سازد. اگر سابقه زایمان پیش از موعد دارید. ممکن است پزشک شما را آمیزش جنسی و یا رسیدن به اوج لذت جنسی باز دارد. اوج لذت جنسی باعث انقباض های خفیف رحمی می شود. مواد شمیایی موجود در ترشحات جنسی مرد ( منی ) نیز می توانند باعث تحریک انقباضات رحمی شوند. بنابراین شاید بهتر باشد که همسر یک زن باردار از تخلیه ترشحات جنسی خود داخل واژن اجتناب کند. اگر سابقه سقط خود به خودی داشته باشید ممکن است پزشک شما را از رابطه جنسی و رسیدن به اوج لذت بر حذر دارد. با این حال هیچ رابطه ای بین آمیزش جنسی و سقط خود به خودی پیدا نشده است. در صورت وجود موارد زیر از فعالیت جنسی پرهیز کنید: جفت سه راهی یا پایین واقع شدن جفت در رحم، نارسایی دهانه رحم، آغاز پیش از موعد دردهای زایمانی، پاره شدن کیسه آب، درد به هنگام آمیزش جنسی، خونریزی بدون علت از واژن و یا ترشح از آن، وجود ضایعه بهبود نیافته هرپسی در همسر و یا آغاز زایمان.

سلام دوستان یک راهنمایی میخوام ون تو هفته 14 هستم و میخوام بدونم که آیا رابطه جنسی برام ضرر داره و اینکه چرا بعدش دچار کمردرد شدیدی میشم در ضمن میل جنسی من به شدت کاهش یافته و نگران همسرم هستم .
مدیسا جان ببخشید ها .. از نظر معنوی چه تاثیری داشته باشه؟! یعنی چی ؟!!! مگه کار بدیه؟ یا مگه بچه می فهمه؟ وقتی دو نفر عاشق هم هستن این بهترین و زیباترین رابطه بینشونه .. از این بهتر هم می شه؟ !!!!!؟؟؟؟؟

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

سحر جان اگه مشکلی نداری و پزشکت منع نکرده هیچ مشکلی نیست به خصوص که 12 هفته رو هم رد کردی... شاید پوزیشن مناسب وضعیتت نیست. در ضمن نباید رابطه خشن باشه و باید آروم و با ملاحظه بارداریت باشه. بعدشم عزیز من همون طور که تو داری این سختی رو می کشی بالاخره بابای بچه هم باید یه کم سختی بکشه. فکر نمی کنم هیچ مردی به خاطر کم و زیاد شدن رابطه جنسی تو دوران بارداری با همسرش مشکلی پیدا کنه. در نهایت با هم صحبت کنین و حستون رو به هم بگین
2728
سلام من توی هفته 16 بارداری هستم ویه مشکلی توی نزدیکی دارم با این حال که این رابطه رو نیاز دارم وکمبودشو دقیقا حس می کنم وقتی برای اولین بار بعد از بارداری نزدیکی داشتیم انگار که پوست واژن کنده شده باشه با هر تماسی سوزش شدیدی حس می کردم ووقتی که تموم شد از سوزش اشکام خودش می ریخت وقتی روش آب سرد گرفتم بهتر شد و من حس می کنم بخاط این هستش که اصلا واژن خیس نمی شه با اینکه خودم احساس می کردم آماده نزدیکی هستم یه بار دیگه هم یک ماه بعدش سعی کردم ولی همین که دیدم سوزش داره شروع می شه قطعش کردیم به نظر شما باید چکار کنم الان توی چهار ماهم وهیچ رابطه ای نداریم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سلام دوستان این مطلب خیلی مهم و تخصصی هست لطفا فقط و فقط از پزشکتون کمک بگیرید و از تجربیات متفاوت که بر اساس تفاوت حاملگیها و مدت و خیلی مسائل دیگه هست دوری کنید ممنونم
چند تا بینک یه نفر توی یکی از تاپیکها گذاشته بود دیدم شاید به درد اینجا بخوره.. هم روانشناسی هم بحث مسایل جنسی... این سایت یکی از بهترین سایت ها در زمینه مشکلات جنسیه http://www.tanzimekhanevadeh.com/ . . خواهش میکنم برید به این لینک و سخنرانی هاشو دانلود کنید . فوق العادست مخصوصا سومیش که از آقای دهنویه http://www.ravanshenasi.info . . اینا رو حتما دانلود کنید و گوش بدید. خیلی زندگی رو بهتر میکنه: کلید مرد: ( واقعا همه ی قفلای مردو میتونید باز کنید! ) http://s5.picofile.com/file/8124892234/kelidemard.mp3.html . کلید زن: ( اگه خودتون نمیتونید راحت با شوهرتون صحبت کنید خیلی چیزای خوبی گفته ) http://s5.picofile.com/file/8124889334/kelidezan.mp3.html . اینم یه سخنرانی جالبه در مورد روابط جنسی، سردی مرد و زن و ... http://s5.picofile.com/file/8124887076/zanan.mp3.html . . نرم افزار 140 حالت سکس با انیمیشن http://s5.picofile.com/file/8126635400/140.exe.html (4) [لایک] http://drfarhang.mihanblog.com/post/12 http://drfarhang.mihanblog.com/post/tag/%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%20%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF%20%D9%87%D9%84%D8%A7%DA%A9%D9%88%DB%8C%DB%8C اینم چندتاکتاب مفید: چهار اثر از فلورانس اسکاول شین (ترجمه گیتی خوشدل) معجزه از راندابرن چشم دل بگشا (کاترین پاندر)
طوری زندگی کن که خدا لایکت کنه نه بنده خدا!!!!
البته اون نرم افزار رو نمیدونم درست هست یا نه و تست نکردم.. اگر ویروس یابتون درست و حسابیه دانلود کنین... ممکنه ویروس داشته باشه... بقیش هم که فایل صوتی و سایته... مخصوصا سایت اول تنظیم خانواده خیلی مقاله های خوبی داره....
طوری زندگی کن که خدا لایکت کنه نه بنده خدا!!!!
وضعیت سنتی یکی از بهترین وضعیت‌های رابطه‌ جنسی برای باردار شدن سریع‌تر است. این وضعیت برای بارداری مطلوب‌ترین حالت است—گرچه تقریباً در هر حالت از رابطه ‌جنسی می‌توان باردار شد. در این وضعیت که جزء قدیمی‌ترین حالت‌ها برای رابطه‌ جنسی است، زن با پاهایی باز شده به پشت می‌خوابد و هر دو زانوی خود را خم می‌کند و کف پاها را محکم روی زمین قرار می‌دهد. سپس مرد روی او می‌خوابد. البته این حالت پایه مدل‌های دیگری هم دارد: مثلاً زن یک یا هر دو پای خود را بلند می‌کند و مرد یا آنها را در دست می‌گیرد و یا آنها را روی شانه‌های خود قرار می‌دهد؛ یااینکه یکی یا هر دو زانوی خود را باز می‌کند. وضعیت سنتی بهترین حالت برای باردار شدن است زیرا بسیار راحت بوده و تماس دو بدن در آن بهتر است. دو طرف رودرروی هم هستند و تمام مدت می‌توانند همدیگر را بوسیده یا در آغوش گیرند. در این حالت زن می‌تواند آزادانه حرکت کند و مرد می‌تواند با بلند کردن خود با دست‌هایش یا بالا کشیدن بدنش بااستفاده از زانوهایش، بخشی از وزن خود را از روی زن بردارد. برای لقاح نیز این حالت بهترین حالت برای باردار شدن است زیرا وقتی زن به پشت می‌خوابد، واژن رو به پایین است و رفتن اسپرم به داخل آن و گذشتن از گردنه رحم و وارد شدن به رحم راحت‌تر صورت می‌گیرد. یکی دیگر از فواید این حالت این است که این امکان را فراهم می‌کند که آلت مرد عمیق‌تر وارد واژن زن شود تا اسپرم بعد از انزال مستقیم‌تر وارد گردنه رحم شود. وقتی می‌خواهید در بهترین حالت رابطه ‌جنسی باردار شوید، و احتمال باردار شدن خود را پس از انزال افزایش دهید، این نکات را رعایت کنید: مرد باید آلت تناسلی خود را تا حد امکان بیشتر به عمق واژن فرو برده تا کمترین میزان از مایع انزال شده بیرون از واژن بریزد. پس از بیرون کشیدن آلت، مرد می‌تواند به آرامی دو لب دستگاه تناسلی زن را به سمت هم فشار دهد تا مایع انزال شده از آن بیرون نریزد. زن باید برای 20 تا 30 دقیقه بعدی همانطور به پشت دراز بکشد. بهتر است که زیر کمر او بالشی قرار گیرد تا لگن او کمی از روی زمین بلند شود. طبیعی است که وقتی زن از جای خود بلند می‌شود کمی از مایع انزال شده از واژن بیرون بریزد اما این احتمال بارور شدن او را کاهش نمی‌دهد زیرا در این نقطه بیشتر اسپرم‌هایی که در واژن مانده‌اند زنده نیستند. به همان دلیل، به پشت خوابیدن زن بیشتر از 30 دقیقه احتمال بارور شدن زن را بیشتر نمی‌کند. اگر دوست دارید تنوع بیشتری در رابطه‌جنسیتان باشد، می‌توانید از مدل‌های زیر برای باردار شدن استفاده کنید: خوابیدن دو طرف به پهلو کنار یکدیگر نیز یکی از راه‌های خوب برای آندسته از زوج‌هایی است که یکی از طرفین اضافه‌وزن یا کمردرد دارد. اینکار را می توانید هم به صورت رو در رو و هم طوری که مرد از پشت زن را در آغوش گرفته و آلت خود را از پشت وارد واژن زن کند، انجام دهید. سکس از پشت طوری است که مرد از پشت آلت جنسی خود را وارد واژن زن می‌کند. زن می‌تواند هم روی شکم دراز بکشد و هم روی زمین زانو بزند و یا به پهلو دراز بکشد. مرد پشت او می‌ایستد یا او نیز زانو می‌زند. این روش باعث می‌شود که اسپرم در گردنه رخم نیز ذخیره شود. در استفاده از هرکدام از وضعیت‌ها، پس از انزال، زن می‌تواند هم روی شکم 20 تا 30 دقیقه بخوابد یا به پشت برگشته و با بالا نگه داشتن لگن خود همانطور که در بالا اشاره شد، دراز بکشد.
2706