2703
2553
سلام مامانای مهربون و با تجربه
اگر تاپیکم تکراریه می بخشین. ولی من به شدت دچار مشکلم با دخترم برای از پوشک گرفتنش. دخترم 16 ماه و نیمه هست و من از 15 ماهگیش شروع کردم به گرفتن از پوشک. هفته اول عالی بود و حتی کار بزرگش رو هم می کرد. اما وقتی میشستمش و می دید کار بزرگش رو می ترسید و گریه می کرد. هرگز هم توی لگن ننشست. بعد از اون هفته هم حتی اگر یک ساعت هم باهاش توی دستشویی بشینم با آب بازی میکنه اما جیش هم نمی کنه چه رسد به کار بزرگ.
پوشکش میکنم اما حتی برای شستن هم به سختی میاد دستشویی و حتی بعضی وقتا گریه میکنه.
اون روزا وقتی جیشش رو توی دستشویی نمی کرد دعواش می کردم. حالا واقعا نمی دونم چه باید بکنم.
خواهش می کنم بهم کمک کنین و تجارب مفیدتون رو بهم بگین.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2720
پسر من 2.5 ساله است ولی دکترش میگه تا 3 سالگی صبر کن، خیلی زود شروع کردی، چند ماه راحتش بذار تا ترسش بریزه، حتی گاهی که مقاومت میکنه برای شستن و کار بزرگ نکرده با دستمال مرطوب تمیزش کن، البته حداکثر 1 بار دز روز، چون دختر بچه ها زود عفونت ادراری میگیرن(خدای نکرده)
15 ماهه؟!! فکر نمی کنی خیلی زوده؟
از پوشک گرفتن بچه ها می تونه از 18 ماهگی تا 3 سالگی طول بکشه. حالا برای هر بچه ای یه جوریه.
چند تا علامت هست که اگه بچه ای اونها رو داشته باشه یعنی می شه از پوشک گرفتن رو شروع کرد.
اول اینکه راه رفتن بچه باید کامل شده باشه. یعنی اینکه به راحتی بتونه راه بره، بدوه، در حال راه رفتن اشیا رو حمل کنه یا به پشت سرش بچرخه و غیره. بدون اینکه تلو تلو بخوره یا تعادلش رو از دست بده. در این زمان هست که عضلات پا و کمر بچه رشد کافی داشتن و به حدی رسیده که بتونه روی ادرار و مدفوع خودش کنترل داشته باشه.
علامت بعدی اینه که وقتی 2 می کنه خودش می گه پی پی کردم و حتی شروع می کنه به کندن شلوار و باز کردن پوشکش یا میره از توی کمد وسائل عوض کردنشو میاره یا می ره دم در دستشویی منتظر می شه که بشورنش.
اینا همه نشون می ده بچه آماده از پوشک گرفتن هست.
برای از پوشک گرفتن هم روش های مختلفی هست که اگه توی همین سایت مطالعه بکنی مامانا تجربه های خیلی خوبی رو نوشتن.
اما مهمترین و مهمترین نکته اینه که اصلاً نباید بچه رو دعوا کرد یا تحت فشار قرار داد چون تاثیر خیلیییییییی بدی توی روحیش می زاره و عواقبی داره که تا بزرگسالی هم روان بچه رو آزار می ده.
درین مقام مجازی بجز پیاله مگیر...درین سراچه بازیچه غیر عشق مباز
عزیزم خیلی زود شروع کردی...هنوز دخترتون آمادگیشو نداره...همانطورم که دوستان گفتن نباید اصلا دعواش کنی...پسر من 28 ماهشه تازه از دوماه پیش از مهدکودک میومد بازش میذاشتم با خودم میبردم دستشویی با بازی انجام میداد...کم کم یاد گرفت دیگه حتی پوشکم بود میگفت جیش دارم...حاضر نبود تو پوشک بکنه...الانم توی مهد از پوشک گرفتنش.....شما هم باید کم کم شروع کنی....ولی به نظر منم الان کاملا بی خیال بشید تا چندماه دیگه که آمادگیشو پیدا کرد......ممکن تحت فشار شما یبوست بشه....یا ادرارشو نگه داره...
2714
آخه می دونین. مادرشوهرم میگه وقتی شوهرم کوچولو بوده یعنی سه ماهش بوده همش می برده سرپا میکردش برای همین شوهر من وقتی هفت ماهه بوده وقتی کاری داشته جیغ می زده و تو جاش نمی کرده.
من وقتی دخترم کوچولو بود گهگاه سرپا می کردمش اونم گاهی جیش می کرد. اما الان دیگه نه.......
مادر شوهر میگه چون دیر شروع کردم.
وافعا خودم تو فشار روانی بدی هستم. از یک طرف نگرانم که مبادا تقصیر از من بوده از یک طرف واقعا نگران اینم که به دخترم آسیب نرسونم
سلام خانومی دکترا مگین تا 3 سالگی بچه باید راحت باشه اگر زودتر آمادگی پیدا کنه معلوم میشه اصلا نباید مجبورش کنی اونم زیر 2 سال قدیما چون بچه ها کهنه میشدن و کهنه شستن خیلی وقت گیر و سخت بوده بچه ها را زود از کهنه میگرفتن.اگر زود شروع کنی و مجبورش کنی تو سنین بالاتر مخصوصا بلوغ بخاطر استرس این روزها دچار پرخاش و شب ادراری میشه.مادرش.هرت رو توجیه علمی کن. من پسرم 3 سالش که تموم شد از پوشک گرفتم خیلی راحت الان 1 ماهه میگذره کاملا حرفه ای شده.بعضی بچه ها که زودتر آمادگی پیدا میکنن خودشون زودتر پوشک کنار میذارن اما زیر 3 سال نباید مجبورشون کنی.
عزیزم حالا مادرشوهرت یه کاری کرده، همه که نباید همون کارو بکنن. 99 درصد افراد یه جور دیگه ای عمل می کنن. شما هم اگه بهت چیزی گفتن بگو با دکترش مشورت کردم گفته اون روش ها قدیمی شده و تا سه سالگی راه داره. اصلاً نباید بچه رو تحت فشار گذاشت که اثرات مخربش خیلی شدیده.
بگو من خودم سه ساله بودم که از پوشک گرفتنم این بچه هم به من رفته! بعدم بی خیال حرفای اونا باش و فقط کار خودتو بکن.
درین مقام مجازی بجز پیاله مگیر...درین سراچه بازیچه غیر عشق مباز
دکترای روانشناس میگن 3 سالگی بهترین سن برای اینکاره البته عمومیت نداره خیلیا زودتر آمادگیشو پیدا میکنن. زود شروع کردی گلم.
خیلی به حرف قدیمیا توجه نکن.
"آرامش"هنر نپرداختن به مسائلی است که حل کردنش سهم خداست
عزیزم بچه‌ها خودشون به ما میگن که کی باید از پوشک بگیریمشون. دختر من 20 ماهه بود پوشکشو درمیآورد میگفت پوشکم نکن دیگه اذیتم میکنه من دو هفته صبر کردم دیدم واقعا پوشک ناراحتش میکنه با شک و تردید بازش گذاشتم فقط روز اول تا ببرمش دستشویی دوبار تو خونه جیش کرد از فرداش خودش میدوید دستشویی باورم نمیشد انقدر راحت باشه .
صبر کن به موقعش خودش بهت میگه
بسی پادشاهی کنم در گدایی چو باشم گدای گدایان زهــــــرا
مرسی مامانهای گل مهربون
ایشاالله خیر نی نی های نازتون رو ببینین که اینهمه راهنمایی های خوب کردین. واقعا برای من تحمل اینکه حس کنم خودم یا دخترم مشکلی داریم خیلی سخته. بازهم ازتون ممنونم و ممنون میشم اگه بازهم نظراتتون رو بگین
2706