2733
2739

http://www.coca.ir/what-exposed-acid

خلاصه:
حداقل کار مردم این است که با یک اقدام ساده و با یک شست و شو با آب معمولی می توانند جلوی ضررهای جبران ناپذیر را بگیرند. البته مشروط بر اینکه در هنگام شست و شو باید دقت شود که مواد به جاهای دیگر بدن توسط آبی که شست و شو صورت می گیرد منتقل نشود.

مهم این است که فقط موضعی که دچار سوختگی است را شست و شو دهند وگرنه مثلا فردی که در قسمت صورت دچار سوختگی شده و آب را از بالا برصورت این فرد بریزیم، این مواد به گردن و سایر نقاط بدن این فرد که دچار سوختگی نشده منتقل می شود. اگر فرد در ناحیه صورت دچار سوختگی شده باید سر فرد دولا شود یا به طرفین باشد به ترتیبی که آب از کنار بریزد یا اگر آب از بالا ریخته می شود آب به بیرون بچکد، چون شست و شو، مواد شیمیایی را با خود حمل می کند. پس باید خیلی مراقب باشیم که بقایای این شست و شو به قسمت های دیگر بدن ریخته نشود.

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

آب تنها راه نجات قربانیان اسید‌پاشی است / محل سوختگی را با جوش‌شیرین شست‌و‌شو ندهید در هنگام مواجه شدن با فرد دجار سوختگی با مواد شیمیایی(اسید-قلیا) برای کاهش عوارض ناشی از سوختگی لباس های مصدوم را از بدن او خارج کنید و محل ضایعه را ۲۰ تا ۳۰ دقیقه به صورت مکرر شست‌و‌شو دهید. اخیرا در پی افزایش تعداد قربانیان اسیدپاشی در کشور شاهد انتشار پیام‌هایی در برخی شبکه‌های اجتماعی درباره کمک به هموطنان هستیم که مبنای علمی ندارد و حتی موجب افزایش جراحات می‌شود. در یکی از متن‌های منتشر‌شده توصیه می‌شود برای کاهش عمق فاجعه سوختگی ناشی از مواد شیمیایی باید به جای آب از جوش‌شیرین برای شست‌و شو استفاده کرد زیرا آب با اسید واکنش گرمازایی می‌دهد و سوختگی‌های درجه یک را منجر می‌شود؛ این توصیه‌ در حالی به طور گسترده منتشر شده است که این تجویزها مورد تایید جامعه پزشکی نیست. دکتر کرامت‌الله ترابی، جراح ترمیمی و سوختگی، با رد این موضوع می‌گوید: جوش شیرین و شیر یک ماده قلیایی هستند که در صورت تماس با مواد شیمیایی منجر به ایجاد حرارت می‌شود که این حرارت عوارض جبران‌ناپذیری برجای می‌گذارد. وی با تاکید براینکه محل سوختگی با ماده شیمیایی (اسید- باز) باید تنها با آب شست‌و‌شو شود در این حال این نکته را هم اضافه کرد که این شست‌وشو باید طولانی باشد. اطلاعات مردم در خصوص ارائه کمک‌های اولیه به قربانیان اینگونه حوادث بسیار اندک است به‌گونه‌ای که بسیاری دست ‌بر روی دست می‌گذارند و هیج اقدامی نمی‌کنند و برخی نیز با اقدامات اشتباه سبب تشدید جراحات می شوند و این در حالی است که یک قربانی اسیدپاشی را می‌توان با آب نجات داد. سهیلا جورکش آخرین قربانی این حوادث بینایی یک چشم خود را از دست داد و این درحالی است که حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت که خود چشم‌پزشک است، به‌ هنگام معاینه او گفت: اگر مردم از همان ابتدا فرد اسیدپاشی شده را با آب شست‌و‌شو می‌دادند، بخش عمده‌ای از آسیب‌های چشمی و پوستی او اتفاق نمی‌افتاد، اما متاسفانه اقدامات اولیه درست برعکس نیازهای اولیه درمانی بوده است.
یالله یا کریم یا أول یا آخر یا مجیب 💚 لا حول ولا قوة الا بالله العلی العظیم رَبِّ لا تَذَرْني فَرْداً وَ اَنْتَ خَيْرُالْوارثين
2731
2738
گریم گرفت ای خدااااااا
[smiley]s/sm_29.gif[/smiley][smiley]s/sm_57.gif[/smiley] دخــــمل نــــاز مــــن 25 آبــــان 92 اومــــده بغــــل مــامــانش [smiley]s/sm_29.gif[/smiley][smiley]s/sm_57.gif[/smiley] [smiley]s/sm_29.gif[/smiley]
که ما نمیتونیم تشخیص بدیم کدومه.... پس اب ولرم بهترین چیزه... به شرطی که اجازه نفس کشیدن هم به اون شخص داده بشه... ان شاالله دیگه هرگز ازین اتفاقات نیفته و هیچ کس نیاز به استفاده ازین اطلاعات پیدا نکنه...
حرفتو بصورت ناشناس بهم بگو. https://harfeto.timefriend.net/17124006419150
دستت درد نکنه از اطلاع رسانیت خدا برای هیچ بنی بشری نیاره و مسببینشو به بدترین شکل مجازات کنه اما بلاخره اینم یه قسمت از کمکهای اولیه است که باید هر کسی بدونه زهرا جان،ایشون به نقل از پزشک نوشته که جوش یرین باعث ایجاد فعل و انفعالات خنثی کردن اسید میشه و باعث بالا رفتن دما میشه! شما لطف کن همون آب رو در نظر داشته باش
سال ۹۶،سال مادر شدن من،خدایا ازت ممنونم بخاطر همه خوشبختیهایی که به من عطا کردی
2706