2733
2734
عنوان

همه چیز راجع به بارداری خارج از رحم (EP)

| مشاهده متن کامل بحث + 520439 بازدید | 4836 پست
سلام میدونم قدیمیه ولی ی سوال داشتم شکوفه ۷ میشه بگید چقدر طول کشید تا بتا خودش اومد پایین؟ منم ا ...

اين سوال منم هست توروخدا كسي كه تجربه شو داشته بگه، من دو دوز آمپول زدم، الان ٢ ماه و نيمه درگير بتام رو ٣٧٠ ا

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

سلام عزيزم ببخشيد سوالم اينه توو بارداري خارج رحم استراحت مطلق داشته باشي زودتر دفع ميشه يا فعاليت؟

من بیمارستان بستری بودم باید با قرص بخوری دارو تزریق کنن که دفع بشه وگرنه خطرناکه بعدش استراحت لازمه 

قبلش از شدت درد نمیتونی فعالیت کنی 

خدایا شکرت که یه نی نی از بهشت بهم دادی 💗💗💗
2731

منم خارج رحمی بودم (   )

بیشتر از یکماهه که درگیرم 

پریودم منظمه همیشه 27 روزه ، یک هفته ک عقب افتاد بی بی چک گذاشتم مثبت بود آزمایش بتا دادم 190 دو روز بعد 255،رشد بتام خوب نبود با چند تا دکتر مشورت کردم سونو واژینال پیشنهاد شد. اولین سونو واژینال چیزی دیده نشد. همزمان با سونو لکه بینی هم شروع شد .5 هفته و دو روز بودم.

دو روز بستری شدم دومین سونو واژینال انجام شد هیچ توده ای دیده نشد.خونریزی کردم و بتا بدون مداخله پزشکی  از 255 رسید به 90 ترخیص شدم، 

هرهفته تیتر بتا رو چک میکردم روبه افزایش بود پیش هر دکتر متخصص و فوق تخصصی ک فک کنید رفتم    

هفته دهم و بار سوم سونوی واژینال افزایش قطر لوله راستم 17 میلی بود که Ep رو تایید کرد، دوباره بستری شدم با بتای 450 ،

MTX تک دوز عضلانی گرفتم بتام رسید به 260 ترخیص شدم، استرس بستری شدن زیاده چون بتای اکثر هم اتاقیام با وجود 4 دوز آمپول پایین نیومده بود.

روز هفتم بعد از تزریق بتام رسید به 370 رفتم اورژانس شلوغ بود نموندم، دو روز بعد بتا دادم رسید به 250 و سه روز بعد 70 ... 

الان که باید هفته 12 باشم و 12 روز بعد از تزریق متوتروکسات لکه بینی شدیدتری دارم و یه کمی به ارامش روانی رسیدم واما این قصه سر دراز دارد همچنان ...هرهفته باید تیتر بتا رو چک کنم ...تا حالا 13 بار آزمایش بتا تیتر دادم.

قبل از اینکه بدونم خارج رحمی هستم کلا درد شکمی یا زیر شکم نداشتم خونریزی شدید هم نداشتم ،و تنها دلیل شک کردنم رشد بتا بود.

بعد از اینکه فهمیدم بارداریم سالم نیس علائمم شروع شد. لک قهوه ای و سیاه بعد از سونو واژینال ک کم کم بیشتر شد .درد مقعد که هنوزم دارم و درد شانه هام ک بهتر شده .الان ک بتا در حال پایین اومدنه درد شدید واژن و درد سینه و نفخ و خونریزی دارم.

به نظرم Ep خیلی عجیب غریبه و پزشکامون اطلاعات زیادی در موردش ندارن. به میزان قابل توجهی هم بین خانومای باردار افزایش داشته پس خودتون باید حواستون باشه 

سلام الهی خدا خیرتون بده .امیدوارم الان آنلاین باشید و جواب منو بدید من تازه عمل کردم و لوله راستمو برداشتن .سک ما از عملم گذشته .چند روز پیش مجبور شدم دخترمو یه مسافتی بغل کنم همش استرس دارم نکنه بخیه داخلی بهش فشار اومده باشه

ممنون میشم برا شادی روح داداش عزیزم صلوات بفرستید