2737
2739
اسباب بازی باید بهداشتی باشه. مثلا خیلی از بچه ها اسباب بازی رو میذارن تو دهنشون یا گاز میزنن که ممکنه باعث مریضی بشه من شنیدم مثلا رنگهایی که سرب داره باعث میشه بچه در بزرگ سالی دچار مشکلاتی بشه
ببین نظرات اینجا خیلی خوبه ها ولی تهش ادم نیاز داره یه ادم متخصص بهش بگه چیکار کنه. من خودم هربار مساله اینجوری برام پیش میاد میرم سراغ دکترساینا. بیا اینم لینکش بعد تازه خیالمم راحته که اگر مشکلم حل نشه پولمو کامل برمیگردونن.

به نظر من آهنگ زدن اسباب بازی بودن دلیل بر بد بودنش نیست. تو مقاطع اولیه سن بچه که توانایی تعامل با اسباب بازی را نداره اسباب بازی باید آهنگین و رنگین باشه تا حوای بچه را تحریک کنه و سلولهای مغزشو تحریک کنه. مثل آویزهای تخت یه کم که بچه بزرگتر می شه حدود سه چهار ماهه لمس کردن اسباب بازی های سخت و نرم حس لامسه بچه را تحریک می کنه و در کنارش اسباب بازی های رنگین و آهنگین هم مفیدند وقتی بچه هوشیارتر می شه امکان استفاده از اسباب بازی های تعاملی فراهم می شه مثلا مکعبای ابری و حلقه هوش و برج تعادل و طبل و سنتور چوبی و.... ولی بازم اسباب بازی های آهنگین جای خودشونو حفظ می کنن من فکر می کنم نکته مهم اینه که اسباب بازی هایی که صرفا آهنگ می زنن نباید به تنها اسباب بازیهای بچه تبدیل بشند. بلکه باید در کنار بقیه اسباب بازی ها استفاده بشند . البته آهنگای گوشخراش نداشته باشند پسر من حدود ده ماهشه. قبلا به آهنگ خیلی واکنش نشون نمی داد اما الان یک ماهی هست که با هر آهنگی که از اسباب بازی هاش بلند می شه می رقصه و این نشون می ده که تازه داره از آهنگ سردر می آره هرچند تا قبل از این آهنگ به طور غیرمحسوس رو مغزش اثر می گذاشته
2731
2738
یه چیز دیگه هم بگم: منم مثل شما خیلی دغدغه اسباب بازی داشتم و دارم تا الانم همیشه منابع مختلفو دنبال کردم تا اسباب بازی های مناسب سن پسرمو براش تهیه کنم اما تجربه تو همین ده ماه بهم نشون داده که اصلا مهم نیست که اسباب بازی بخرم. اتفاق افتاده که من اسباب بازی های گرون قیمت مارک تهیه کردم اما پسرم اصلا علاقه ای بهشون نشون نمی ده ولی در عوض همون اشیا ابتدایی خونه (مثل کاسه و قاشق به جای طبل یا قوطی نوشابه و لوبیا به جای جغجغه) خیلی براش جذاب تره ضمن اینکه دارم سعی می کنم بعضی اسباب بازیا را خودم براش بسازم. مثلا می خوام ابر ضخیم و پارچه رنگی بگیرمو براش اینو درست کنم: http://www.mihanmarket.com/Products/13467/%D9%85%D8%B4%D8%AE%D8%B5%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D9%82%D9%8A%D9%85%D8%AA-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D8%A7%D8%B3%D8%A8%D8%A7%D8%A8-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%DA%A9%D8%B3-INTEX-%DA%A9%D9%84%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D9%86%D9%84%DB%8C-%D9%85%D8%AF%D9%84-48643
با نظر "نفس باد صبا" موافقم بچه ها دوست دارند با همین چیزای کوچیک خونه بازی کنن. یه کتاب خیلی جالبیه دیدم که یه عالمه بازی با همین چیزای کوچیک معرفی کرده بود. اسمش اینه : بازی بازوی تربیت (از مجموعه کتاب های "من دیگر ما")
2706