2733
2734
عنوان

اردبیل و سرعین رفته ها بیان تووووو....

| مشاهده متن کامل بحث + 47389 بازدید | 288 پست

در پایان دوستان این پیام هم نظر و تجربه و برداشت منه ممکنه با بقیه فرق کنه یا درست یا غلط فقط نظر شخصی من طبق تجربم هست . در کل سفر خوبی بود و خداروشکر میکنم و ممنون از همه ی شهرها و روستاها و مردمان خوب و مهمان نوازش خوبی هارو همه میدونن و میبینن ، انتقادات رو میگم که بقیه با دید باز برن سفر و مسئولین ذیربط درستش کنن 😇😅😅😅

از گوگل و گوگل مپ و ... هم خیلی میتونید استفاده کنید مثلا نقشه ی اردبیل و حومه رو دانلود کنید عکسشو و جاهایی که در یک مسیرن باهم برین 

🚗 سرعین :
۱.روستای ویلادره (مسیر پیاده رفتنش تا جاهای دیدنی مثل رودخانه و ...خیلی سخت بود و یا ما بلد نبودیم چند جا پامون رفت تو مرداب و لباسامون رو دادیم خشکشویی بشوره پاک نمیشد ، متاسفانه خیلیییی کثیف بود آبش و متاسفم برای کسانی که در طبیعت اشغال میریزن ، فروشنده هاش خیلی به آدم اصرار میکردند و این جنبه ی خوبی نداره و برعکس طرف فرار میکنه عوض خرید نباید برای بازار خودشونم شده اینکارو انجام بدن ، دهیاری و ... باید به این منطقه ی گردشگری بیشتر برسه حداقل نظافتش ) 

آلوارس : نزدیک مجموعه کوهستانی الوارس قبل از در ورودی بالای کوه یه چند تا چادر بود ، دختر کوچولوشون بازاریابی خوب بلد بود چون خیلی خوش اخلاق بود بهم همه چی که شک داشتم میگفت میخوای تست کنی😇😁 حتی اش دوغ رو یه ذره داد با قاشق یبار مصرف تست کردم ازشون کباب تازه و اش دوغ گرفتیم ولی من نصف اش دوغ رو که خوردم سیر شدم ، اولش خیلی گشتم نبود ولی فکر کنم اش دوغشم خیلی قویه ، زود سیر شدم ، ازش کشک و آویشن خریدم که گفت مال همونجاست و کل سفر و مسیر و الانم پیوند خورد به مهربونی که بهم هدیه داد و یکی از زیباترین خاطراتم شد ، چقدر خوبه مهربونی و انسانیت و سو استفاده نکردن ❣❣

.آبگرم ایرانیان (قرار نبود آبگرم برم چون میترسیدم از بهداشتش دختر کوچولوم خیلی اصرار کرد و رفتیم ، صبح قبل ده یازده خلوت تر بود ، چون بدون برنامه رفتیم مجبور شدم ازونجا مایو بخرم و دو تا آبمیوه و یه شامپو و فکر میکنم قیمت داخل مجموعه دوبرابر قیمت بازار گرونتر میدن من نمیدونستم و اجبارا خریدم ولی تهران که مایو شبیه اون رو قیمت کردم ۱۵۰ بود و من ۳۰۰ خریدم ، ابمیوه قیمت درج شده ۷ تومن و خرده ای پونزده تومن حساب کردن ، رو سکو کنار استخر نشستم آدامس بود و به مایوم چسبید و بیچارم کرد اخر سر اونم دادم خشکشویی )

جاده خلخال به اسالم : موقع برگشت به تهران انتخاب کردیم هر چند موقع رفت از مسیر کوتاهتر قزوین اومده بودیم ، جاده ی جنگلیش خیلی اسفالتش خراب بود ، جای جالب و قشنگی بود ، رفتیم وارد اسالم شدیم و رفتیم کنار دریا تو مردادماه فقط تو کوهستاناش هواش بهتره پایین خیلی گرم و شرجی بود ، سگم همه جا زیاده هم در ییلاقات اردبیل و هم شمال و ما همش در حال ترسیدن و فرار 😅 

رستوران گل سرخ خ عطایی مسیر دریاچه شورابیل (خوب بود ولی سفارشمون رو فکر کنم متوجه نشدن و دوبرابر مقداری که میخواستیم آماده کرده بودن و اوردن که خیلی اضافه اومد مخصوصا برنجش و با اینکه بردم هتل اخرشم مجبور شدم بریزم دور )
۲.کبابی قربان : کاسه کباب با کره خ سعدی(به نظرم گرون اومد یدونه کاسه کباب ویژه .....، نفری پنج تومن هم حق خدمات و جا و ... میگرفتن ، شلوغ بود ، سرویس بهداشتیش یدونه و ته زیرزمین و صف و برا مسافر و جمعیت کم و خوب نبود ، برخورد پرسنلش جالب نبود ، کلا جاهای معروف نون قدمت و برندشونو اکثرا میخورن فکر کنم براشون مشتری مداری خیلی مهم نباشه😅 )
۳.آش حسین : آش دوغ،  اردبیل سه راه دانش*** هر وقت خواستیم بریم از گوگل سرچ میکردیم میزد بسته قسمت نشد😅

۷. میوه فروشی ها : دستفروشا و ماشینیای میوه یکیشون بهمون خیلی میوه های کال داد فکر کنم میوه ها رو میشورن و توشون چراغ زرد روشن میکنند از دور خوب به نظر میومد ولی نمیشد خورد خیلی کال و سفت بود ،قیمت مغازه ها هم در حد شهر خودمون و میوه های ممتازش که قیمت در حد لاکچری داشت ،گفته بودن ارزونتره ولی من ندیدم شایدم باشه )

مسلما خیلی جاهای دیگه هم هست که من نمیدونم و نگفتم 

در پایان از مردم خوب و مهمان نواز اردبیل و حومه تشکر میکنم و خیلی ممنون از زحماتشون 

سفر خوبی بود 🌼🌸🌼⚘⚘⚘❣❣❣

سلام به همه 

ممنونم از همه دوستان ک نظرات مفیدی گذاشته بودن و البته ک من همه رو خوندم و نت برداشتم از همشون

واسه تعطیلات نوروز،تصمیم داریم بریم اردبیل (سرعین و استارا)

منو همسرم و پسر ۷ سالم و بهمراه مادر همسرم

ماشین شخصی داریم و به مدت یک هفته میریم

لطفا اگ عزیزی بازم چیز مفیدی میدونه ک بتونه بما برای سفر بهتر کمک کنه لطفا بگه

حتما وقتی رفتیم و برگشتیم منم از تجربیات سفرم میگم

خدایا اراده امو قوی کن به وزن دلخواهم برسم🙏

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731